Păreri What Men Want

(2019)

Ce-şi doresc bărbaţii

nico_nicolle pe 03 Martie 2019 01:02
Sala plina, am ras zdravăn. Un film colorat și vesel care merita o nota mai mare măcar pt actrița din rolul principal și cât mai mulți spectatori. Îl recomand!
mihaelatb pe 01 Mai 2019 03:57
filmul este o replica a "anticului" What women want, dar altoit si cu un pic de The Proposal, de dragul sefei femei. Slab, slab, slab! Cu toate ca baga si replici licentioase, si doua trei scene de dormitor, si misoginism si rasism, ba chiar si o ironie la miscarea #MeToo,ca sa-i asigure succesul, nu reuseste ! Nu mi-a placut nici actrita, care mi s-a parut fortata, nici prietenele ei. Se pare ideea din seria Bad Moms nu a functionat aici.
BogdanP. pe 04 Martie 2019 22:02
O comedie draguta
O comedie noua draguta , in nici un caz de nota 4.4 cat are acum pe imdb . Daca vreti sa vedeti o comedie la cinema , e ok. Imi place cum joaca actrita din rol principal si are un rol si joaca asemanator ca si in serialul "Empire", care e cu de toate, nu doar despre industria muzicii hip-hop, care il recomand si pe acesta : https://www.imdb.com/title/tt3228904/?ref_=nv_sr_1
user-59ac932637ddd pe 02 Martie 2019 20:27
Un film de două ore care nu m-a plictisit.
Recomand cu încredere!

user-5c7cd1a03c856 pe 04 Martie 2019 09:21
Un film care se vrea un fel de replică la filmul "What women wants ", cu Mel Gibson!
CristiB26 pe 4 martie 2019 22:12
Exact!dar nu le-a iesit.Dar stii cum este vorba:talentul danseaza,imitatia topaie!
bainca pe 16 Ianuarie 2020 10:15
nota 6 bunicel dar nu prea
Am vazut si acest film de curiozitate cu gandul ca il stiam pe acela a lui Mel Gibson care mi-a placut foarte mult de la idee , poveste si actiune pana la cum au jucat actorii , de accesta in schimb nu pot spune acelasi lucru , a fost o comedie atat nu romantica , nu mi se pare ca a avut strop de romantism in ea , actiunea nu a fost nici ea cine stie ce , si nu mi sa parut ca actrita principala a jucat foarte bine , inceputul a fost destul de plictisitor , numai pe la jumate spre final incepea sa fie mai interesant .Mai pe scurt inafara de idee care a fost transpusa altfel nu ca in cel a lui Mel Gibson si cateva scene recunosc amuzante , nu a fost nimic , dalogurile si replicile putin vulgare si cu tenta sexuala , nu m-au impresionat .Pacat de idee , inafara de asta si poveste si pentru alea cateva faze , nu i-as da mai mult de 6 si asta ca sunt indulgenta atat , in schimb nota dupa imdb… citeşte
user-599aab4769cde pe 01 Noiembrie 2019 09:32
O mai mare porcărie nu am văzut decât la filmul asta de 2 bani ..nici ca merită văzut sau să-l promovezi...timp pierdut...cu mel gepson filmul merită văzut...dar ăsta ????????????????????????oribil ..nu vă recomand
Manusa pe 19 Mai 2019 23:48
Un film care m-a binedispus, desi nu sunt fanul acestui gen de filme. Are momente amuzante, actori buni si o poveste "faina" sa ii zic asa. O comedie draguta care merita vazuta.
MariaAndreea18 pe 07 Aprilie 2019 07:19
Pentru femei este amuzant, iar ideea este buna.
Actiunea s-a desfasurat un pic mai greu dar a avut scene funny.

user-5c8bfba2e40a4 pe 16 Martie 2019 01:27
Dacă nu as fi văzut What women want, poate as fi dat un 4. Dar comparând-l cu primul, deja 3 este mult. Dacă ar fi fost un remake sau doar o copie, as mai fi zis. Chiar dacă a compara jocul făcut de Mel Gibson cu cel al actriței din acest film, al cărei nume nu l-am reținut și nici nu intenționez sa o fac ar fi o comedie mai reușită decât filmul în sine. La varianta originala, am râs tot filmul. Acum, încerc sa îmi amintesc dacă măcar am zâmbit. Regia șchioapătă și ea (scena primei apariții a ghicitoarei e penibilă).
Momentele în care Ali Davis interceptează gândurile bărbaților din jur nu oferă amuzamentul din filmul cu Gibson, ci doar niște clișee inversate, care în cazul utilizării pentru femei ar fi fost considerate, cu siguranță, ofensatoare de multe feministe. De fapt, întregul film pare a fi un tribut adus corectitudinii politice ce… citeşte

spartacus pe 27 Mai 2019 10:31
L-am vazut azi. Sunt convins ca,da ca ar fi avut in rolul principal o actrita mai cunoscuta, atunci filmul ar fi avut succes, dar astfel el doar se alătură milioanelor de comedii care se vor pierde printre altele. Păcat de idee, totul ar fi putut arăta altfel cu ceva mai multă imaginație...
mesersmith pe 02 Mai 2019 21:27
Un gunoi, o porcărie grotescă, film ca și făcut de cooperativa nevăzătorii. Tâmpenie absolută.
CristiB26 pe 03 Martie 2019 23:26
Ma-am uitat doar la trailer...o mizerie.Cica o comedia ireverentioasa si nefeminista;ce vrajeala ieftina!Si ireverentioasa fata de cine?!
devildear pe 05 Octombrie 2020 01:23
Slabut
Mie sincer nu mi-a placut deloc, doar unele faze mai comice care si alea smulse...
Pentru cei care nu au vazut filmul What Women Want din 2000 , unde Mel Gibson il "joaca" pe Nick Marshall un burlac irezistibil care lucreza intr-o agentii de publicitate.
Eu va recomand sa vedeti filmul What Women Want , dupa sa vedeti What men Want, iar apoi veniti cu comentari. EU PREFER What Women Want, ca sa nu mai vorbim de talentul actoricesc.

El_KaPpa pe 12 August 2019 22:51
4,1/10
O comedie care dupa ce ca foloseste o idee la mana a 2-a si toate cliseele posibile, inclusiv personaje tampite, mai tine si 2 ore. Bravos...
giovanny72 pe 17 Mai 2019 15:25
De vazut..
Nu iese cu nimic in evidenta, dar este amuzant., fara a fi comedie..O replica a filmului cu Mel Gibson...
xerses pe 11 Mai 2019 09:52
Este o comedie la care chiar te deconectezi,chiar daca pe tema aceasta a fost facut si filmul cu varianta masculina.
Dragos.87 pe 07 Mai 2020 18:17
Este o ușoară comedie despre gândurile bărbaților care te bine dispune și îți dă o alta stare..Actrița din rolul principal mi-a plăcut, regia a fost ok iar scenariul deși a fost o ușoară copie din "Ce-si doresc femeile" nu a dezamăgit însă durata puțin cam prea mare..Nu strică o vizionare!
forever_young_ pe 12 Aprilie 2020 09:23
antiplictiseala ! :)
O comedie de niveil mediu dar draguta care reuseste sa-ti aduca totusi zambete si sa te relaxeze !
Sorin87 pe 24 Iulie 2019 22:46
O comedie originala, am ras bine la multe faze, filmul ofera multe faze comice
M@ryus pe 02 Iunie 2019 16:38
prea lung, glume fortate, comedie mediocra. Este in stilul filmului "What Women Want " din 2000. O gluma nu mai e amuzanta cand o spui a 2-a oara.