Păreri War of the Worlds 2: The Next Wave

(2008)

Razboiul lumilor: A doua invazie

StevieGG08 pe 08 August 2009 09:43
Naspa
Daca primul a fost superb....asta a fost monument de prostie....fara Spielberg.....efecte de toata jena mai ceva ca Doctor Who cu low budget.....O porcarie
XLR pe 3 septembrie 2010 16:11
go fuck yourself
bugasebi pe 25 noiembrie 2012 17:15
Stii...Ista nu e sequel pentru cel facut de Spielberg,e doar o anomalie de .5 milioane de dolari.
S3cmy pe 03 Iunie 2021 21:42
War of the worlds 2 reveu
Ce dracu am vazut???/ Ba cat de prost am fost sa ma uit la mizeria asta
user-5b2ebcc56801c pe 29 Septembrie 2019 16:23
Un fim de Oscar. Suspansul, acțiunea, efectele speciale sunt greu de digerat. După ce l-am văzut tremura toată carnea pe mine de emoție. Și atunci am zis: Bah! Ce naiba e porcăria asta?!
herleaflorin pe 24 Mai 2012 21:57
Razboiul lumilor: A doua invazie
ahh ce sa zic se putea si mai bine are unele momente bune dar actorul principal C. Thomas Howell salveaza filmul intrun fel a jucat mai bine si asta nu e un sequel la War of the Worlds de spielberg ci la asta http://www.imdb.com/title/tt0449040/ punetil pa sait
zeno.marin pe 15 Aprilie 2012 22:16
Ha ha ha :))))
Cred ca pana si Ed Wood, renumit pentru ceea ce unii considera cel mai prost film facut vreodata ar fi intai perplex apoi invidios... De ce? Pentru ca probabil l-ar fi regizat pe asta mai bine.
Realitatea este ca exista multe seriale cu buget ultrascazut care eclipseaza din toate punctele de vedere idiotenia asta. Pe vremea lui Ceausescu filmele (straine fireste) se cumparau si nu se punea problema violarii dreptului de autor. Exista un numar de difuzari pentru care se platea etc. Zvonurile erau ca unele filme erau primite gratis... Probabil ca daca asta ar fi prins alte vremuri, nu doar ca era gratis, dar ne mai si plateau ca sa il vedem.
In locul sau recomand cu caldura "The Giant Claw" (1957), film care candideaza la cel mai ridicol si prost SF din toate timplurile, la fel ca si "Plan 9 from Outer Space (1959)" de care aminteam mai devreme.
Partea proasta este ca… citeşte

darkbone pe 20 Iunie 2011 16:23
peisajele de la inceput nu-s chiar asa rele, tripozii arata destul de bine, dar daca mai bagau niste efecte speciale si o coloana sonora mai buna , hai, mai ziceam.nota mea e 3 cu foarte mare indulgenta. mai bine cereau ajutorul unui regizor experimentat, iar partea cu what are you waiting for stim cu totii din ce film de succes vine...mai bine nu
margott pe 01 August 2010 14:19
M-au pacalit cu titlul asta, chiar am crezut ca e continuarea filmului din 2005, cu Tom Cruise. Cand colo... o porcarie imensa, cel mai idiot film vazut vreodata. Pierdere de timp !
adrian_adi pe 29 Mai 2010 07:56
nasol
Este cred ca cel mai nasol film SF,pacat de actorii.