Păreri WALL·E

(2008)

Wall-E

alice999 pe 27 Iulie 2009 08:59
Capodopera!
Extraordinar!Mi-a placut extrem de mult!La nebunie!A fost foarte frumos!Capodopera!
dali94 pe 1 aprilie 2011 01:37
nu mia placut deloc filmu asta ....ca a fost prea frumos si exceptional...
SaBenna pe 30 Iulie 2009 19:45
superb fimul si foarte emotionant,m-am uitat impreuna cu nepoteii mei la film.si nu-mi venea sa cred ca stau asa de cuminti si atenti. :)
luminitagram pe 27 Iulie 2009 22:16
Suflet
Un film emotionant, cu personaje mai mult decat simpatice, care ne vorbesc despre importanta iubirii si a ocrotirii vietii, indiferent de circumstante.
Mi-a placut mult si vi-l recomand.

userbusy pe 05 Iulie 2009 01:40
Capodopera
E cel mai bun film de animatie de pana acum! Exceleaza la toate capitolele.
Trebuie vazut!

sebishor pe 24 Iulie 2009 03:16
Extraordinar
Mi-a placut la nebunie filmul asta. Pur si simplu e spectacular. Povestea e super fain gandita si amuzanta. M-am distrat copios.
Wonka pe 05 Aprilie 2009 20:39
Una dintre cele mai bune animatii realizate vreodata , pur si simplu magnific !
nicone27 pe 04 August 2009 18:51
Unul dintre cele mai reusite si diversificate filme de animatie facute verodata.Bravo Pixar
vlad199030 pe 04 August 2009 17:45
mi-a placut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
diana radulescu pe 17 Septembrie 2008 21:58
Mi-a placut f mult - robotzelul singuratic, mesajul ecologist si nu in ultimul rand moto-ul filmului : 'After 700 years of doing what he (WWWAAAALLL-EEEEE, pronuntzat cu silabe lungi) was built for,he'll discover what he was meant for ... LOVE (opinie personala :P).
lulutz pe 26 Decembrie 2009 23:39
un film in care faptele descriu mult mai mult decat vorbele in care un robotel este mai uman decat oamenii .... bravo echipa Pixar ...meritati laude
Razor pe 20 Iunie 2009 15:46
Un film foarte bun si frumos. L-am vazut la cinema si m-ea placut foarte mult il recomand tuturor!
www. pe 25 Noiembrie 2008 19:17
fain interesant captivant,mai greu de digerat pt copii,dar am vazut destul de multi copii la filmul asta,merita sa fie nominalizat la oscar
AeroX pe 30 ianuarie 2010 19:28
pai e un film pt toate varstele, doar ca in functie de varsta(experienta de viata) fiecare pricepe mai multe sau mai putine.
purple pe 05 Septembrie 2008 23:42
e super bine facut filmu ca si mesajul p care il contine si il transite cred ca e singurul film animat romantic...si e accesibil oricui indiferent de varsta sau interese,iar personajul lui wall-e e f dragutz de uman:)
roxytoxy pe 2 august 2010 18:14
Asta daca e singura animatie pe care ai vazut-o...Sunt de acord e un film superb, dar iti recomand si Spirited away sau Howl's moving casttle....si cateva ore de gramatica.
alex_the_best pe 28 Martie 2009 19:55
misto
maerita oscaru flimu e bun rau rau rau :XXXXX cu suntele si roboti si oameni grasi dar si jocul pe care lam termiant cu 27 de lvl
e foarte coool :X

claudiu-daniel pe 27 Martie 2009 11:14
claudiu-daniel lugoj
superba animatia mia placut filmul la nebunie.Cu toate ca finalul la cam dat peste cap un pic parca au vrut sa termine filmul mai repede dar una peste alta super animatia parerea mea ca este peste madagascar 2.
S-Sorin pe 8 decembrie 2012 19:09
ce comparatie penibila....
bogdan_constantin_c pe 11 aprilie 2014 05:00
Nu se compara... Wall-E, este altceva... e comic dar in acelasi timp si... profund :)
ciobotaru pe 13 Noiembrie 2009 01:31
E-VA ?
nu e de mirare ca PIXAR a luat fata lui DISNEY , in animatie ; animatia de inalta calitate , personajele incredibil de simpatice a facut ca PIXAR sa fie inchitit de titanul DISNEY pe suma de opt miliarde de dolari ( am inteles eu bine suma ?) WALL-E este insa unul din cele mai frumoase filme de animatie din istoria filmului , e magie curata , e cea de-a saptea arta
Licurici75 pe 12 noiembrie 2012 23:32
Toate lungmetrajele Pixar au fost realizate în colaborare cu Walt Disney Pictures. Cele două companii au semnat un acord pentru 10 ani și 5 filme, prin care se obligă să împartă costurile de producție și profitul, Disney primind 12,5% din încasări și drepturile filmului (printre care și cele de merchandising). Acordul s-a dovedit foarte fructuos pentru ambele companii, iar lungmetrajele Pixar s-au bucurat de mai mult succes decât filmele de animație proprii Disney.
aayana pe 01 Mai 2010 13:02
nota 10
Wall-E este un film complex, nu doar o animatie. Pe langa mesajele ecologice, pe langa ideea ca oamenii vor sa stea cat mai mult si altii sa faca treaba in locul lor, se pune accent si pe acea panta virtuala pe care oamenii aluneca din ce in ce mai mult. Statul in fata pc-ului din ce in ce mai des transforma omul intr-un robotel care uita ce inseamna o atingere de mana (in schimb stie toate emoticoanele din lume), uita ce inseamna dansul, muzica, o plimbare pe jos, etc.

Filmul atrage atentia tocmai asupra tuturor acestor pericole care ne pasc daca suntem indiferenti fata de mediul inconjurator, fata de oameni, fata de natura in general.

O capodopera din punctul meu de vedere pentru ca este un film complex: umor de situatie, multe aluzii, replici putine dar bune, cadre ce starnesc imaginatia, emotie, etc.

Mikala pe 31 August 2009 13:44
E bine ca cei de la Disney mai au imaginatie , ca vazusem un articol ca multe desene din ziua de azi sunt un remake dupa cele vechi . :)
Asta da dovada ca mai exista si imaginatie.

criss robi pe 10 August 2008 00:29
Ce-a mai faina animatie pe 2008.Mi-a placut filmu mult de tot
Stephen2D pe 24 Februarie 2016 12:16
...- . .-. -.-- / .... .- .--. .--. -.--

OnlyMeHere pe 15 August 2011 15:50
f bun
recomand tuturor! ice age e nimic pe langa animatia asta!
chiba_florin pe 26 Ianuarie 2011 16:56
O capodopera
un film memorabil de animatzie
tot ce tine de el este de-a dreptu' fascinant
unu' dintre filmele mele preferate de animatzie
te face sa treci de la AGONIE la EXTAZ fara sa itzi dai seama
INCREDIBIL
P.S. chiar shi asha tot nu reushesc sa-l laud pe masura lui

Adyna92 pe 20 Noiembrie 2010 19:17
Acest film l-am vazut cu nepotelul meu,el vazundu-l ptr a 3 oara...iar eu ptr prima oara.Am vazut acea reactie pe fata lui..chiar dak a vazut acel film de 3 ori si se mai uita inca o data cu mn..era fericit..Adora acest film .
Mie una mi-a placut mai ales finalul .A fost minunat:X

Marocico pe 17 Octombrie 2010 11:57
Wall-e...nu am cuvinte despre acest film mai mult decat reusit.Fantastic. este foarte reusit filmul, o animatie superba, este atat de dragut as fi vrut sa nu se mai termine.am vazut filmul de cateva ori si tot as mai vrea sa il vad...nu ma pot plictisi...este super reusit
Darkwerewolf pe 26 Ianuarie 2010 20:55
Abia acum in 2010 l-am vazut dar mi-a placut foarte mult
Eva !!!

Berty pe 17 Ianuarie 2010 23:57
foarte bun filmul . foarte bun si mesaju pe care il trasmite merita vazut
DiViNeX2 pe 09 Ianuarie 2010 23:16
n-am ce zice .. prea mishto .. cea mai tare animatie a anului 2008 ..BV !
ravenWings pe 15 Aprilie 2009 21:11
Inca o "creatura" draguta cu intentii umanitare:)) Marca originala Pixar
razvan pe 12 Ianuarie 2009 22:08
Un film bun. Cu toate că filmul este adresat orcărei vârste, este adevărat că poate fi mai greu de înţeles de către copii. Drăguţe încercarile lui Walle de a intra în graţiile Evei. ^^
Un film romantic, de familie pe care îl recomand :)

Vranceanu Daniel pe 22 Decembrie 2008 23:14
Poate ca este um pic cam exagerat,dar este amuzant cum robotelul Wall-e tot incearca sa o impresioneze pe Eve.Dar cel mai amuzant este capitanul navetei Axiom care nu stie sa deschida o carte.
Weezy pe 14 Noiembrie 2008 18:48
Unul dintre cele mai bune filme de animatie alaturi de Happy Feet si de Ratatouille.
Vali pe 14 Octombrie 2008 23:49
Si poate ar trebui mai intai sa invatam sa scriem corect in limba romana si apoi sa postam pareri pe site-uri, aviz Mascalzone!
oana pe 02 Octombrie 2008 13:37
Ar trebui sa ne gandim de 2 ori inainte de a arunca ceva pe jos, sau sa ne strangem gunoaiele lasate in urma savurosului gratar. Dar oare bunul simt si responsabilitatea noastra sunt capabile de asa ceva?....poate in curand vom ajunge locuitorii planetei capitanului cel gras
Alex pe 24 Septembrie 2008 00:05
Unul dintre cele mai bune pe care le am vazut in viata mea si am vazut ceva...m a impresionat puternic, nu mi vine s cred cat d mult...merita nominalizat l oscar...mi e mila de cei care zic lucruri asa aiurea despre el...il recomand tuturor
andrei pe 19 Septembrie 2008 16:33
ii super tare filmu tre vazut il recomand shi wall-e ii asa de dragutz
had3s pe 18 Septembrie 2008 11:44
@Dragosh02 ,ASTA ESTE un film slab?:owow,ai vazut mai mult de 10 filme in viatza ta?sincer acum.desenul este extraordinar,contine un mesaj concis.are tot ce-i trebuie,majoritatea criticilor i-au dat A
Razvan pe 29 Iulie 2008 16:58
frumos si excelent film
M. pe 16 Iulie 2008 21:47
Fermacator!
Mosor Vlad pe 07 Iulie 2008 15:19
Un film care il recomand tuturor indiferent de varsta poti sa ai 2 ani si 80 de ani pur si simplu exceptional !
Akatzuky pe 16 Martie 2013 20:06
O capodopera a stilului "ANIMATIE". Printre primele 3 animatii all-time.
cosmin_kedii pe 21 Februarie 2013 12:20
Povestea este foarte bine gandita si are sens, evolutia robotului este foarte diferita de toate filmele science-fiction, de data aceasta este Cel care salvează Pământul și oamenii sunt implicați în distrugerea ei
MikkaelWolfganger pe 29 Ianuarie 2013 14:20
Cred ca este una dintre cele mai buneanimatii pe care l-am vazut-o pana acum.Un filme de nota 10,care exprima extrem de mult numai prin intermediul imaginilor, filmul neavand practic deloc dialog.Un scenariu inteligent, bine pus in aplicare, o animatie excelenta si o coloana sonora magnifica...da, Wall-E este cea mai buna animatie a anilor 2000...
Miiku pe 23 Decembrie 2012 14:02
Genial animeu` asta, n`am ce zice, la fel si Ratatouille.
deadlord pe 05 Septembrie 2012 20:52
O animatie extrem de buna. Una din cele mai bune animatii pe care l-am vazut.
yusaw pe 18 mai 2013 21:32
o animatie doua animatii. if u know what i mean ...
Lionsroad pe 29 August 2012 17:39
Personal, cred că-și merită toată faima și toate premiile, fiindcă este un film captivant, iar personajele arată chiar foarte bine.
CazaGio pe 11 August 2012 15:20
Robotel cu inima de om
Desi robotel, micutul Wall-E traieste si simte la fel ca o fiinta umana. Vi-l recomand cu caldura, este una din cele mai bune animatii pe care am vizionat-o
KarGo pe 28 Mai 2012 01:27
O Productie Disney-pixar
Cea Mai Buna Animatie

(Si Apropo Nu Lam Vazut La Cinema L-am Luoat Dvd+Ziar :D)

SlimShady93 pe 21 Mai 2012 21:31
ador aceasta animatie incat cuvantul frumos sau bestial e putin zis toti cei care au contribuit la aceasta animatie merita toate aplauzele
pisicuta1 pe 16 Martie 2012 20:16
da
e un film exceptional.
merta vazut si revazut!..............................................................................................

Ultimul_Mohican pe 09 Martie 2012 01:02
Grozav.
Mi-a plauct acest film pentru ca este amuzant si bine realizat, nu ai cum sa nu te atasezi de Wall-E.
Go1 2 3 4