Păreri Vox Lux

(2018)

Vox Lux

vlado2 pe 14 Aprilie 2019 10:47
Cea mai mare porcarie de film. Cum spunea cineva mai sus, primele 5 minute ok. Apoi...dezastru. Nu inteleg cum astfel de actori buni au produs si au jucat in asa mizerie. Iar Sia care a scos zeci de piese foarte bune aduce in acest film toate porcariile care ii ramasesera prin sertare. Nu merita vazut nici macar acasa. In nici un caz sa mai platesti si un bilet. Nota 2
Haures pe 07 Martie 2019 18:49
***This review contain spoilers.***
Nothing to see here. Story was told better in other movies.
Teen star rising to fame to young to handle it. Tries to keep it together by abusing drugs and alcohol. Becomes a wreck. Has sidekick who writes her songs. Sidekick gets treated like shit. Journalists, fans and paparazzi are portrayed like assholes. Which i think it's accurate in real life as well actually :)).
They put a big violent scene in the beginning only for shock value and don't go anywhere with that. Nowadays every fucking movie needs to have a political statement. Just stop it.

Journalist asks why did some terrorists used a disguise resembling her outfit. And she responds:
"If they chose this disguise on purpose. I guess that is because they don't like that I'm a woman. Or they don't like that I am a successful woman."
Feminism intensifies.
The end. Two stars. Next!

Lev98 pe 17 Iunie 2022 00:16
Un film foarte bun despre o tânără care a asistat si a fost lovită de gloanțele unui nebun terorist și aceea întâmplare o marchează in toată cariera ei profesională. scenariul este mișto actorii au jucat foarte bine și foarte realist filmat.
liana10 pe 18 Martie 2020 06:28
Fanii lui Natalie Portman pot să vadă acest film, ea joacă excelent, dar fanii lui Sia, nu! Muzică proastă și versuri cretine, de-a dreptul imbecile, zău! Mergeau pentru Britney Spears.
777L pe 18 August 2019 15:00
Filmul, impartit in trei parti: geneza, revenirea si "Noul Testament", in care doar prima parte e interesanta. Trei scene de terorism. Un final plictisitor si penibil pe muzica creata de Sia (care daca ar canta asa ceva n-ar asculta-o nimeni).
Kul pe 16 Iulie 2019 20:29
Vox Lux (2018)

– nice Jude
– un best Natalie Portman? nu chiar. sub Black Swan dpmdv. sunt chestii ‘puse cu mana’ – ca discutiile cu fiica in restaurant, ca sa o puna in valoare si asta e un faux-pas.
– regia: neobisnuita si misto. dar cumva kinky, ca nu chiar livreaza.
– chestii de showbiz, grefat pe niste public killings
– si ea unde bubuie? in show-uri. da’ cam bubuie, aici e misto. si pe fazele cu drogy.
– bate in treaba ca pop-culture poate fi ca religie (pentru adolescenti, doah)

ccotop pe 15 Iulie 2019 22:27
Un film foarte bun, merita vazut!
Este un film care merita sa fie vazut, parerea mea. Inceputul filmului este socant, dar reflecta foarte bine noua societate.......cea de consum, unde nu conteaza cine esti, ce gandesti, conteaza numai sa vinzi (sa te vinzi) cat mai bine.
xerses pe 13 Iulie 2019 20:23
Sunt de acord cu vlado2.Incepea bine acest fil, dar se "pierde"pe parcurs in monotonie.
Licurici75 pe 04 Aprilie 2019 12:33
Un film care incepe bine...provocator. dar pe parcurs devine monoton. Ideea tipizata in film cum starurile fac pact cu diavolul pentru succes, te pune pe ganduri