Păreri Upgrade

(2018)

Upgrade

FillerCristi pe 22 August 2018 23:04
Exceptional!
De la Matrix nu am mai vazut un astfel de SF cu un scenariu atat de inteligent. Un Final foarte bun... Recomand. Intra in Top 10 Filme SF All Time care le-am vazut pana acum. Pacat ca astfel de Filme apare maxim unul pe an, posibil si la 2-3 ani. Cine nu l-a vazut ar trebui sa il vada cu siguranta. Nicio secunda nu m-am plictisit si nu m-as fi gandit la un astfel de Final ingenios, nu pot acorda decat nota maxima pentru asemenea Filme facute pentru oameni inteligenti. Filmul imi aduce aminte de Black Mirror, dar cu mult mai special. Sper ca acest Film sa mentina nota si sa fie apreciat pentru ca de la Matrix nu am mai vazut un astfel de Film atat de bun ! Bun de pus la colectie :)
carmen_angelus_romila pe 06 August 2018 13:02
Un film sf bun, cu un subiect indraznet si care nu face rabat de la anticiparea unui progres al tehnologiilor aparute de ceva timp in vietile noastre.
M@ryus pe 24 August 2018 17:11
Rare gem
Chiar daca este un film cu buget de doar 5 mil, oarecum necunoscut de publicul larg si fara sa fie 100% original filmul este captivant, inteligent si cu un final inedit.
margochirila24_69 pe 13 Septembrie 2018 09:01
Provocarea intelectuală pe care o aduce acest film e surprinzătoare. Pe de altă parte, filmul e o combinație acțiunea, groaza și sci-fi într-un singur pachet care funcţionează bine!
EUGEN.VIDEO pe 16 Septembrie 2018 22:18
Cum era daca juca Tom Cruise sau Jason Statham, de exemplu?... Scenariul ''mare'' pe buget mic.
c0aja pe 10 octombrie 2019 17:52
ar fi fost o mizerie si comercial.
lavvw pe 6 septembrie 2020 12:06
si actorul din filmul a jucat ff bine
andystarx pe 25 August 2018 22:55
Un film extrem de intersant ,cu un buget foarte mic,ideea este cu siguranta preluata din alte filme,fiindca am mai vazut ceva de genul,tot ce sper,este sa nu se faca continuari aiurea,si sa se strice si acest film !
xerses pe 04 August 2018 18:47
Interesant scenariu.Dar cred ca cu alta interpretare, se putea obtine mai multa atractivitate.
Cretzulynne pe 26 august 2018 15:11
Subscriu! Au stricat minunăție de idee SF cu interpretarea lor de 0 bani.
stricted pe 03 Noiembrie 2018 11:40
Upgrade trebuie neaparat sa fie pe lista voastra de vazut. Are de toate: actiune, sf, horror, razbunare, rasturnari de situatii si un final cu totul imprevizibil. Mai rar asa ceva intr-o perioada destul de trista pentru cinematografie.
ryco0984 pe 18 Octombrie 2018 00:08
Nanobotii si inteligenta artificiala.
Nu este nimic atat de S.F.in acest film, nanobotii, (cipurile cu inteligenta artificiala), se vor implanta in curand, (se preconizeza dupa 2023), celor cu paralizii, au capacitatea de a invata nevoile omului, se testeaza deja pe soldatii veniti din Orientul Mijlociu.
ionion1992 pe 21 August 2018 18:58
Foarte bun filmul ,mi-a placut ,a fost ceva mai ciudat un subiect de film mai ciudat si mai greoi ,dar l-am inteles perfect pentru ca sunt inteligent si inteleg astfel de filme .Mi-a placut si recomand ,merita vazut!
c0aja pe 10 octombrie 2019 17:53
comentariul tau da dovada de retard psihic
So.aLone pe 19 august 2021 22:16
astea 2 comentarii mi-au facut ziua
catalin2010cata pe 23 Iunie 2019 00:08
Foarte bun filmul.Merita vizionat fara probleme.Recomand.
Sorin87 pe 14 Octombrie 2018 10:09
Filmul poate insemna o noua era pentru omenire, oricum se cauta un leac pentru a deveni cat mai avansati si filmul o demonstreaza
lolozilla pe 19 August 2018 14:06
Nu rupe gura targului dar nici rau nu e. Poate daca avea un buget mai mare ar fi iesit altceva, tinand cont ca e un SF de actiune. Pare un episod din Black Mirror putin mai lung. 6.5
c0aja pe 10 octombrie 2019 17:54
Acum imagineaza-ti ca acest film ar fi aparut prin 2005. Mai era atat de prost in acest moment?
user-624a1337c216c pe 27 Ianuarie 2024 16:43
Nu știu care a fost realizat primul Venom sau Upgrade dar e clar ca unul la reinterpretat pe celalalt parca un plus de umor la Venom plus Tom Hardy, până și actorii seamănă întrucâtva.
Andrei_Filmagica pe 06 Iulie 2023 12:02
Foarte bun-futurist
Un film exceptional de bun pentru genul lui care trateaza niste subiecte SF care nu sunt departe de adevar, intr-un viitor departat sau apropiat, in functie de cum sunt invartite sforile la nivel mondial.
Filmul trateaza incercarea de razbunare a unui sot a carui sotie a fost usisa de o banda de talhari tehnofobi. Fiind paralizat, el accepta propunerea unui prieten ce avea un prototip pe nume Stem care ii reda capacitatile de a se misca din nou.
Desi nu este cea mai sanatoasa modalitate de a rezolva probelmele, razbunarea, in aceasta situatie il face pe Grey sa descopere adevaruri la care nici nu se gandea. Nu mai zic nimic sa nu va dau spoiler. Uitati-va ca o sa va placa!

user-63b02ad8a0ee8 pe 23 Aprilie 2023 01:10
Mai fac și americanii ăștia filme bune.....foarte bune..........MINUNE ☝️......și .......MARE mirare..,...
Lfc4ever pe 03 Martie 2023 02:43
9/10, scenariu foarte bun, actorii au jucat excelent. Cumva reda ce se poate întâmpla dacă ne bazam in inteligenta artificiala. Tot filmul a avut acel element care te ține in priza să îl urmărești până la final. Nu e chiar capodopera precum Total Recall 2012, dar merita vizionat.
Smrs pe 18 Februarie 2022 12:39
Un film de consum foarte bine realizat, încă un scenariu interesant despre eșecul viitorului bazat exclusiv pe tehnologie și pe înlocuirea omului. Eu zic că merită văzut, e un film de 7-8 care nu dezamăgește.
LFa pe 07 Martie 2021 23:59
L-Am notat cu 9/10!
ideea este originală și îndrăzneață!
Nu este un film complet SF nerealist, ci este un film posibil în viitorul apropiat .Curând controlul nervos de la creierul uman catre restul corpului ar putea fi preluat de microprocesoare...evident alte trucuri cu vocea interna snt un pic ficțiune îndepărtată, dar originalitatea are locul ei!
Păcat ca sutele de SF uri pur-americane nu fac cât *upgrade*-ul acesta !
Concluzia mea, filmul este mult subevaluat , deci merita sa îl vedeti!

kosmyndragomir pe 30 Octombrie 2020 22:21
kosmyn
Un film foarte interesant si imprevizibil. Recomand !
lavvw pe 06 Septembrie 2020 12:04
Un film foarte bun. Idee originala, jocul actorilor exceptional, suspans, actiune, inedit. Intre Matrix si Venom. 10