user-60201182b8735 pe 16 Octombrie 2021 19:58
Un film bun de văzut și relaxant.
Recomand pentru vizionare .

0 0
Deceoare pe 13 Iunie 2020 14:10
Greșeală la montaj
În filmul ''Un studio în căutarea unei vedete'' joacă în rolul principal Marin/Marina - actrița Mihaela Teleoacă. Însă pe genericul filmului, dacă privim/citim cu atenție, stă scris ''cu Mihaela Telea''. De la echipa de producție citire.
0 0
OviStof pe 05 Ianuarie 2020 11:50
Suportabil de urmărit, dar sub seria Liceenilor, regizată (și scrisă) de către Nicolae Corjos.
1 0
romeo_bucur_andronache pe 06 Octombrie 2018 00:20
O COMEDIOARA
Adica o comedie de bucatarie in care,in sfirsit,actorul Dan Puric are un rolisor mai consistent. Acesta este un film copilaresc facut doar ca sa umple filmografia Romaneasca a "Epocii de aur",adica un film JUCAUS bun de vazut numai atunci cind nu ai ce sa faci ca lucru,si voiesti sa te relaxezi .Este un basm cu 10 clase SUPT filmele B.D.,dar nu este plictisitor deloc,fiind destul de antrenant.S-auzim de bine. ROMEO al lui Domnul.
1 0
cosmin742000 pe 24 Noiembrie 2016 08:31
O comedie romaneasca foarte buna.............................
0 5
eduard_stratan pe 28 iunie 2025 07:30
Cosmine,ce bine că te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul încă vreo 2 ani până te-au blocat din nou!
cezarika21 pe 21 Mai 2016 19:20
Narațiune lipsită de consistență și ratări regizorale
Experimentat în filmele cu tineret, regizorul Nicolae Corjos rămâne în aceeași notă și realizează o incursiune în mediul cinematografic având la bază o idee ofertantă: căutarea unei vedete feminine pentru un viitor film. Este mobilizat un întreg colectiv de angajați pentru a găsi o fată ce apăruse pentru câteva momente într-un film. Inutil. Nimeni nu știe cine este, dar tuturor li se pare că o cunosc. Fata există, trec toți pe lângă ea, dar nimeni nu o observă.

„Un studio în căutarea unei vedete” este conceput ca o combinație de comedie muzicală tipic bollywood-iană și farsă estivală românească și își trădează încă de la început crezul artistic: prezentarea unei „felii de viață”. Este schițat într-un mod ironic un portret al mediului cinematografic văzut ca o lume în care visul se confruntă cu realitatea, cu decizii… citeşte

8 0
eduard_stratan pe 22 august 2025 12:01
Multumim cezarika, comentariile tale ne-au scutit de vizionarea multor filme slabe!
Vegetarian pe 08 Februarie 2015 20:15
Cum se fac filmele = filme despre cum se fac filmele - in acest film sunt prezentate cascadorii ..

Acest film este reluat periodic si difuzat online la Tvr International . A fost in 8 feb 2015 .

1 5
Teleoaca Mihaela pe 13 Martie 2007 13:20
Multumesc de gandul bun si va invit la teatrul de comedie sa vedeti cum a evoluat un om ....
2 3
Princess06 pe 9 septembrie 2023 11:15
Sunteti minunata, v-am vazut inclusiv pe scena din Ploiesti. Foarte talentata, frumoasa si modesta... atributele unui om de calitate.
Ileana Tipurita pe 27 Septembrie 2004 15:12
De ce nu ati mentionat-o la rubrica roluri principale pe Mihaela Teleoaca cand de fapt ea joaca rolul principal - al vedetei pe care tot studioul o cauta-??????
1 2
Deceoare pe 13 iunie 2020 14:08
În filmul ''Un studio în căutarea unei vedete'' joacă întradevăr în rolul principal Marin/Marina - actrița Mihaela Teleoacă. Însă pe genericul filmului, dacă privim/citim cu atenție, stă scris ''cu Mihaela Telea''. De la echipa de producție citire.