Păreri Un acoperiș deasupra capului

(2006)

Un acoperiș deasupra capului

Gabriela Sirbu pe 16 Martie 2008 16:06
Primul lucru demn de remarcat (din punctul meu de vedere)este faptul ca in decursul a 3 saptamini consecutive,au avut loc 3 lansari de film romanesc (din pacate fara o mediatizare binemeritata): Legiunea straina, Restul e tacere si in aceasta saptamina Un acoperis deasupra capului.
Un acoperis...este un film bun, are o poveste interesanta, este dinamic, personajele sint bine interpretate, iar la final, cel putin mie mi sa-a confirmat(inca o data) ideea pe care o am potrivit careia, spitalul de nebuni este lumea in care traim liberi dar si fericiti!
A, si inca un mesaj al filmului: de murit stim sigur ca vom muri intr-o buna zi, asa ca pina atunci faceti-va timp si mai priviti cerul si stelele si ploaia si...alte lucruri neaducatoare de bani!

balta67verde pe 08 Decembrie 2016 12:25
Merita vazut
Un film interesant care merita vazut. Pacat ca de obicei e difuzat dupa orele 23, ca sa faca loc filmelor ieftine americane.
cosmin742000 pe 22 Aprilie 2011 16:12
Mie mi-a placut mult , chiar m-a distrat , e unul din cele maxim 5 filme ( din 2925 ) la care nota mea e mai mare ca a userilor cinemagia .Chiar e 9,5.Bine , ca din arhiva cinemagia lipsesc cam jumatate din filmele vazute de mine, dar asta e alta problema...