Păreri Turbo

(2013)

grAS pe 30 August 2013 21:58
DE ce dublate in Romana toate
DE CE poate fi vazut doar dublat in Romana ??

Un film minunat dar din pacate putem sa-l vedem doar dublat in Romana.
Tendinta care mi se pare stupida.

AlexGo0d pe 6 ianuarie 2014 18:33
e IMPOSIBIL sa nu gasesti o subtitrare daca vrei sa-l vezi in engleza de asemenea e IMPOSIBIL sa nu gasesti filmul dublat si in engleza.
cosmin742000 pe 16 februarie 2017 17:22
exista pe trackere si variante in limba engleza
Sorin87 pe 06 Noiembrie 2013 18:21
Turbo
O animatie reusita ce transmite un mesaj pozitiv publicului sper sa mai fie tot asa filme de animatie reusite precum acesta.
annemarie2556 pe 06 Noiembrie 2013 17:59
emotionant....foarte frumos..mi a placut,nu este un film doar pentru cei mici
Gabbella pe 03 Noiembrie 2013 08:35
Super
A fost un film care a reusit sa ma scoata din viata cotidiana pentru aproape o ora si jumatate. Mi-a placut mult ideea filmului si pentru cine gandeste mai adanc,mesajul filmului este unul foarte bun. Mi-a placut faptul ca desi descurajat de toti el nu s-a lasat. Se pare ca intotdeauna filmele de animatie au acest mesaj si parintii ar trebui sa le explice copiilor acest lucru.
Recomand cu incredere filmul, va garantez ca nu o sa va plictisiti si exista unele momente unde veti sta cu sufletul la gura ( in deosebi pe partea de final a filmului).

nicoux pe 31 Octombrie 2013 09:48
O poveste draguta pentru cei mici dar si pentru cei mari. :)
RaMy_SmIlE pe 05 August 2013 18:57
wrooooom!!
A fost super genial filmul :Xchiar mi-a placut mult de toooot,10 stelute
Remus999 pe 17 Februarie 2012 21:49
Filmul pare interesant, dar pana in 2013 mai este o gramada mai ales ca vine in august adica aproape 2014
madda97 pe 11 Februarie 2016 20:24
O animatie foarte draguta. Imi place ideea , iti spune ca nimic nu e imposibil desi pare asa .
XShadowX pe 31 Martie 2015 14:08
O animatie reusita cu personaje amuzante , traznite si o poveste inedita ;) , recomand cu mare drag tuturor copiilor dar si parintilor deopotriva ;)
isabela_isa pe 10 Octombrie 2014 17:51
O animatie draguta ce merita vazuta. Cu toate ca nu ma asteptam, acest film este destul de amuzant si pe deasupra are si un mesaj interesant.
Recomand vizionarea filmului "Turbo" intr-o seara plicticoasa, de preferabil alaturi de cei dragi.

chiba_florin pe 08 Octombrie 2014 21:39
Frumos !
Vroiam de mult sa-l vad si se pare ca intuitia mea a fost buna. M-am amuzat enorm cand l-am vizionat si nu m-a dezamagit deloc, chiar mai mult m-a impresionat ! Recomand cu caldura !
Tyybi1 pe 05 Octombrie 2014 15:12
Este o animatie super ok. !
claudiu-daniel-lugoj pe 25 Noiembrie 2013 19:23
Foarte buna aceasta animatie,nu credeam sa fie atit de reusita.Morala acestei animatii este sa crezi in visul tau pina la capat si poate vei reusi.O animatie de familie ce o recomand tuturor.
Mihai2508 pe 16 Noiembrie 2013 18:37
Un film motivant
O animatie buna, care transmite un puternic mesaj de optimism, si anume sa nu renunti la visele tale, oricat de imposibile ar parea, un film recomandat atat copiilor, cat si adultilor.
starsbery pe 16 Noiembrie 2013 15:54
Nu ma asteptam sa fie asa bun ! Chiar mi-a placut :)
vladimir84 pe 30 Octombrie 2013 23:24
Film minunat de vazut in familie. Este subliniata dragostea dintre frati, ca si in alte filme sau seriale americane; deviza lor este "Blood is thicker than water" care la noi se traduce "Sangele-apa nu se face"; dar noi ne ghidam dupa alt concept: "Frate frate da branza-i pe bani"; poate mai reusim si noi sa invatam ceva de la americani cu ocazia asta.
sarge pe 28 Octombrie 2013 22:22
Placut, relaxant si destul de multe faze amuzante
makomomo pe 03 Decembrie 2013 00:05
WOW!!!!!!! UAU!!!!!!
Nu credeam ca va fi asa bun, cel mai bun desen animat pt 2013 si chiar mai mult...nu ai ideee cum se termina, iti imaginezi sfarsitul filmului in zeci de variante, ca va castiga, va pierde, va renunta dar va salva pe cineva,va pierde puterea...cum poate un melc sa castige o cursa de masini...emotie,curaj,senzatie,sentimente...nu renunta, mergi inainte...am ras cu lacrimi...wow ce desen animat surprinzator...O IDEE GENIALA ! BRILIANT!!!!!!
xerses pe 22 Iulie 2013 15:33
Un melc ce s-a visat concurand cu masinile...idee originala si film bun.
Avm pe 13 Iunie 2022 00:21
Poate contine spoilere.
De o obicei nu ma uit la acest gen, dar hai sa vad si o animatie. Fie ce o fi.
Desigur, nu am pornit cu asteptari prea mari.
Am dat din intamplare pe trailerul acestui film, am vazut un moment atat de absurd incat m-a amuzat teribil, asa ca am decis sa il vizionez. Fie ce o fi.
Si asa m-a luat prin surprindere cat de mult mi-a placut filmul, cat e mult m-am distrat, cat de mult am empatizat cu personajele si cat de intens a putut fi un film cu melci si curse.
Ma bucur foarte tare ca am vazut acest film.

alex_il_fenomeno pe 30 Iulie 2016 08:48
Cei de la DreamWorks au dovedit o foarte mare creativitate atunci cand au realizat acest film... dupa Masini, Avioane si tot felul de alte lucruri, cuvantatoare, necuvantatoare, obiecte, intr-o mare in care remake-urile erau la moda, originalitatea aflandu-se undeva intr-un plan secund, au reusit sa aduca in prim-plan o poveste frumoasa, plina de aventuri si tot felul de intamplari, haioase pe alocuri, putin tensionate sau cu picanterii subtile, care sigur ii vor distra pe copii si parinti deopotriva. Il recomand cu caldura, fiind un film de familie.
catasmile17 pe 24 Noiembrie 2013 18:41
Un film destul de dragut. Ideea este una originala.
narcisson pe 14 August 2014 11:59
Desi nu rupe gura targului, mie unul mi-a placut destul de mult. O animatie frumos creionata si desenata, personaje bine conturate, o cantitate buna de comedie combinata cu actiune; insa, cel mai presus este faptul ca filmul are un mesaj extrem de puternic: Indiferent ce conditie ai, nu te da batut din urmarirea visului tau. Mai devreme sau mai tarziu se va indeplini. Trebuie sa recunosc ca fazele cand Turbo si-a descoperit noua abiltate au fost geniale, am ras pe saturate. Mai pe scurt, un scenariu bine creat, fara clisee, care prinde mai ales la copii, si de ce nu si la adulti; parerea mea este ca nu trebuie sa fii copil ca sa urmaresti acest film, trebuie doar sa ai acea sclipire caracteristica unui vis, in ochi. Recomand cu placere, nota mea este 7-Bun.
kakapiciu pe 18 Iulie 2014 20:39
Povestea filmului este groaznica, insa animatia arata bine.
Xsky pe 10 Noiembrie 2013 12:24
Da!
Nu rupe gura targului dar pentru o duminica ploioasa este chiar perfect.Plus ca are si un mesaj foarte bun si anume "Sa nu te dai niciodata batut si sa-ti urmezi visul".Una peste alta pot sa spun ca este un film bun.
AndreBlack pe 30 Octombrie 2013 22:20
Turbo
O animatie destul de buna . Mi-a placut filmul dar nu m-a dat pe spate . L-as recomanda doar copiilor . In rest ''Turbo'' este un film bun in care te tine cat de cat in tensiune (mai ales in cursa de la Indianapolis) dar si cu cateva scene amuzante .
PS : Pentru celelalte categorii de varsta recomand Rush !

cosmin_kedii pe 03 Septembrie 2013 14:18
mi-a placut , glumele sunt de succes și scenariul este destul de original . Theo ( care preferă să fie numit Turbo ) este un melc de grădină , care trăiește ca un străin printre comunitatea sa . Cel mai mare vis a lui este să fie rapid
cosmin742000 pe 18 Februarie 2017 11:04
Un desen animat , fara nimic deosebit , desenat si groaznic pe deasupra
MNarcis pe 17 Decembrie 2013 22:27
Un film bunicel de animatie doar pt cei mici, daca ati trecut de clasa a 5 eu personal nu l recomand!