Păreri Tufă de Veneția

(1977)

Tufă de Veneția

saiaj pe 22 Februarie 2015 09:13
Nu mi-a placut filmul. Este un colaj de intamplari, mi se pare foarte haotic. De asemenea nu mi-au placut deloc primele 20 de minute cand se vorbeste numai in versuri, abia m-am abtinut sa nu-l inchid. In concluzie, desi abunda de actori geniali pe metru patrat filmul asta nu mi-a placut.

Deceoare pe 05 Iulie 2020 12:04
Mulți chemați, puțină comedie
Șase scenete diferite. Ce urmează au spus alții. Un lunatic dirijor-regizor scoate la lumină, dintr-un fel de insectar, un caleidoscop de personaje. Comedie în "zig-zag" de la zâmbet la hohot de râs, inspirată de un volum al umoristului Valentin Silvestru.
balta67verde pe 22 Octombrie 2016 12:23
E o comedie buna. Cu acesti actori nici nu poate fi altfel.
Vegetarian pe 15 Martie 2015 20:50
filmul incepe cu un biciclist cam nepriceput si un indicator de acces interzis pt biciclete , indicatoare care azi sunt pe cale de disparitie , dar in 1977 nu prea mai era la moda deplasarea cu bicicleta ..

Inca un film cu procese la tribunal .. In filmu asta acuzatele sunt intrebate de judecator daca au pus cu buna stiinta otrava pisicii vecinei , au rupt clanta etc ..

Acest film este reluat periodic si difuzat online la Neptun tv . A fost in 15 martie 2015 .
Putine filme sunt difuzate pe net si reluate gratis de catre televiziuni ..

cosmin742000 pe 03 Ianuarie 2017 01:04
O comedie romaneawsca excelenta , spumoasa........................
eduard_stratan pe 28 octombrie 2021 11:56