Păreri Tucker and Dale vs Evil

Tucker și Dale împotriva Răului

chuckyfan pe 01 Mai 2011 22:24
Cum sa nu-ti placa?
Filmul de fata e amuzant, foarte amuzant. De la inceputul filmului de indragostesti de cei doi "taranoi" si de blonda.
Parodiaza multe filme horror, iar scena cu tocatorul de lemne a fost.................bestiala.

ENJOY!

reivan pe 14 aprilie 2012 19:43
tu nu cumva ai un cont pe filelist cu nick`ul "2"?
arnoldroland pe 04 Mai 2011 23:48
10!
Un film de nota 10 din toate punctele de vedere, nu m-a plictisit o clipa, atragandu-mi atentia la maximum, BRAVO !!!
mvpsebi pe 20 Martie 2011 01:10
Mi-a cam fost dor de o astfel de comedie, prosteasca gen. Are cateva faze, sa "te c..ci cu stropi" pe tine de ras :)) mai ales prin faptul ca ia la misto filmele horror de genul Wrong Turn. Pacat ca acele cateva faze se regasesc majoritatea si in trailer..aproape ca e de'ajuns sa te uiti la trailer si poti spune c'ai vazut tot filmul. Zic aproape pt ca are totusi o morala aruncata si ea p'acolo undeva (nu judeca omul dupa aparente). O are si pe aceasta Katrine Bowden =p~ ditamai bunaciunea, ea face tot filmul. :)) Mai are si efecte de tot rahatul, deci il face un film perfect de vizionat intr-o zi/seara de plictis maxim. ;)
paradox_utopic pe 8 iunie 2015 22:57
deci m-am c..at pe tine cu stropi cat de tare ai fost ! efectele sunt super de tot raha tul dar filmul e perfect + ca e maxim minim pt o seara/dimineata/pranz de plictis minim !!
Qube86 pe 03 Decembrie 2011 02:33
''Tucker & Dale vs Evil'' este o comedioara fara nici un fel de pretentie in afara de aceea de a te relaxa...lucru pe care il reuseste...
Are cateva faze amuzante amestecate intr-o poveste cat de cat logica...avand in vedere ca e o parodie si astea foarte rar spun povesti cu noima...
Actorii sunt Ok si atat...pentru ca isi fac treaba si nimic mai mult...
Daca vreti sa va relaxati in fata unui film care nu exceleaza prin nimic altceva decat prin fazele amuzante frumos combinate...acesta este cel pe care il cautati!
Nu te plictiseste,nu te da pe spate dar te relaxeaza...
Merita vazut...

lizzy4u pe 29 Iunie 2011 22:03
superrrr!
comedia e bestiala!nu am mai ras demult la asa film!ideea tare originala:)vizionati-l cu incredere!!!
xerses pe 10 Martie 2011 22:24
cand se intalneste prejudecata cu prostia pe fondul unor tipare preluate din filmele clasice horror poate rezulta si astfel de film care te poate relaxa pentru cateva zeci de minute
Sorin87 pe 22 Noiembrie 2011 21:56
Tucker & Dale vs Evil
Trebuie sa recunosc ca nu m-am asteptat sa fie buna aceasta comedie, dar m-am inselat deoarece am ras cu lacrimi la unele faze si nu exagerez.
Tucker and Dale vs. Evil – amuzant, atmosferic, admirabil!
CoolRank: 7/10

Regie: Eli Craig
An: 2010

Actori: Tyler Labine, Alan Tudyk, Katrina Bowden
Genul: horror, comedie

Nu-mi aduc aminte sa fi vazut o comedie horror reusita in ultimii ani, dar in schimb am vazut filme horror care m-au facut sa bufnesc in ras datorita cliseelor. Motivat de posterul filmului si de titlul pueril i-am acordat o sansa lui Tucker and Dale vs. Evil si am dat peste o comedie horror care l-ar face pe Jason (Friday the 13th) sa revina ... citeşte

elmedico pe 26 Mai 2011 16:18
Un film super interesant !
Apache95 pe 18 Ianuarie 2012 20:40
De cand asteptam un film ca asta....e parodia perfecta pentru toate filmele de groaza slabe in care un grup de pustani fara ocupatie mor pe rand !
......nu ma pot abtine 10/10

Ammelie pe 12 Ianuarie 2012 12:58
Tucker and Dale vs Evil (2010)
Un film foarte amuzant si foarte inteligent de exploatat 'partea cealalta' a filmelor de genul 'kids go into the woods, kids get killed' :) 7/10
kr1st1badboy97 pe 05 Mai 2011 14:18
un 10 d la mn;)
p alokuri, comedia asta ii cam trasa d par, insa acei "taranoi" kiar starnesk rasul;) o poveste gen "wrong turn" data peste picior d acest film cu umor d kalitate:))
ionutt- pe 12 Iulie 2011 22:40
Panarama totala filmu`, e facut tot la misto, are cateva faze te strambi de ras. Sunt si destule momente moarte, m`a plictisit pe alocuri ..da` per ansamblu merge, se rade.
Glavanel pe 18 Februarie 2010 13:27
mortal filmu
Deabia astept sa apara filmu asta,are niste faze prea tari in el si sigur nu merita ratat:D
allygnc pe 08 Mai 2011 02:41
nice
comic film sau mai bine zis actorii ;).....si nus dc mai in toate filmele tipa "buna" ramane cu pamampalaul :-?? e vre-o conventie de-a scenaristilor asta? :)))) oricum bunicel film Nota 8 tras de par
crome pe 25 Decembrie 2013 17:11
filmele cu psihopati la fel de slabe precum aceasta parodie !
blackmore pe 06 Aprilie 2019 00:47
O mizerie de comedie horror la care doar decervelatii pot sa rada.
andrei_oarga pe 27 Februarie 2018 20:38
Un film cu umor si faze sângeroase,o combinație reușită între comedie si horror iar actorii au jucat bine,merita vazut de fanii comedie-horror!
andystarx pe 27 Decembrie 2017 21:50
Desi este un pic cam sangeros,este o parodie mai reusita ! A avut cateva momente amuzante,grasul mi s-a parut un actor care are carisma,pentru cei care nu sunt sensibili,merita o vizionare,desi pare cam pueril !
anonymous.6229028630c4f pe 04 Septembrie 2013 17:18
crisalisa pe 01 Iunie 2012 11:34
Minunat film! Categoric merita nota 10 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MNarcis pe 05 Aprilie 2012 20:16
Si batalia epica dintre bine si rau este castigata de fortele binelui (like always).......o comedie-horror cu mult sange si foarte mult umor cum nu am mai vazut de mult (Dead Heist este ultimul film comedie-horror vazut insa doar ca acolo este cu zombie) insa acesta este mai bun..........dupa parerea mea merita vizionat!
Bayard pe 09 Martie 2012 13:06
Foarte amuzant, merita vazut.... are de toate de la horror la romantic, este un fel de parodie a filmelor horror, dar una foarte buna :). Si desi porneste ca o comedie totala, are si parti inspaimantatoare. Evident, este foarte dur, nu e recomandabil sub 16 ani :0
MikeNight pe 03 Martie 2012 20:01
Ok
O comedie ok ... cu faze nostime combinate cu secvente de horror accidental.
mtraianc pe 26 Ianuarie 2012 01:29
misto
o comedie horor , ,, , culmea este ca te si bine dispune ,, si sfirsitul e chiar dragut