Păreri Transformers: Age of Extinction

(2014)

Transformers: Exterminarea

andreea7214 pe 18 Februarie 2012 19:24
Mi-au placut toate filmele din seria Transformers...sigur asta nu o sa fie mai prejos....
danipetrica pe 7 iunie 2012 15:18
treiul a fost cam lung shi fara rost la un moment dat am vrut sa ies din sala dar celelalte 2 au fost suuper shi sper ca shi patru sa fie la nivelul primelor doua :D
puiuletz pe 12 august 2015 01:47
@Scorpiosv ia sa te duci tu sa joci in locul ei si sa iei banii pe care ii ia ea.. oricine a avut un film de inceput si dupa parerea mea chiar a jucat foarte bine.. uita-te la mad max si dupa aia da-ti cu parerea ;)
Cos87 pe 17 Iulie 2014 00:47
O prostie totala
Nu-mi vine sa cred ca acest film are nota 8 din 10. Este o porcarie. Este cel mai prost film din serie, la modul cel mai serios. Cand vine vorba de efecte speciale, nu am ce comenta, sunt bune si sunt din plin iar actiune are cat cuprinde ... insa filmul este absolut plin de faze la care iti vine sa-ti dai palme cand vezi atata prostie din partea directorului si a celor care au facut scriptul.
O batjocura. Abia am rezistat sa vad filmul pana la sfarsit. La final si eu si prietenii mei am cazut de acord ca este printre cele mai tampite filme ale anului, asta in conditiile in care eu sunt mare fan scifi deci ma "doare" un pic cand vad cum au putut sa-si bata joc producatorii de un film cu un asemenea buget de mare.

Slightly pe 7 decembrie 2014 19:25
La ce sa te astepti ? Avem oameni de 30-40 de ani in buletine si mintea lor e de 12 ani. Un astfel de film e o sfidare la adresa oamenilor maturizati. Traim intr-o lume plina de copii!
gabita1991 pe 29 Mai 2013 16:30
Hello
Daca nu mai e acelasi actor principal, ca in restul filmelor, parca nu merita vazut. Nu are acelasi efect.. Parerea mea e ca, Shia LaBeouf isi joaca foarte bine rolul, si fara el.....parca nu imi vine sa ma uit la film.
FeaR pe 28 noiembrie 2013 22:09
Ai dreptate. Dar nu doar la acest film, la orice film daca i-ai schimbat actorul principal nu mai are farmec.
prelipceanu_ciprian pe 31 octombrie 2014 19:41
ai dreptate
CosminHorrorMaster pe 10 Martie 2012 16:29
Transformers 4...sper sa se schimbe cateva lucruri...mai ales in distributie, nu ca nu mi-ar fi placut celelalte 3.
3Drulez pe 4 februarie 2014 00:06
Cu riscul ca-mi va sari lumea in cap, eu unul sunt usurat ca s-a schimbat distributia, cel putin rolul principal. Fiind un fan Transformers de pe vremea cand erau desenele animate, consider ca Shia LaBeouf nu a fost cea mai buna alegere....insa asta este doar parerea mea. Mark Wahlberg a jucat foarte ok in toate filmele recente 2010-prezent. Abia astept acest film !!!
puiuletz pe 12 august 2015 01:58
bai sincer si eu cred ca salatica asta e cam naspa dar sa fiu sincer in aceasta trilogie eu cred ca a fost bunicel.. ma intreb cum o fi fost daca era mark de la inceput :-W..
razvan54 pe 24 Iulie 2012 22:56
Distributia a fost ff buna si deja il astept pe 4 toate sunt superbe, daca este continuarea va fi foarte tare
valy_nastase pe 26 iunie 2014 17:37
Este continuarea.Citeste descrierea filmului.
VIBERS pe 22 Iulie 2014 14:18
Doar "Defecte speciale"
Au fost niste faze atat de idioate in fimul asta incat nu mai asteptam sa vad ce se intampla ci dadeam inainte.Nu stiu de m-am uitat la film.Ma asteptam sa fie roboti la greu, masini, explozii, efecte speciale, dar vroiam sa fie si un scenariu mai bun.Povestea a fost absolut ridicola.Actorii au jucat foarte prost iar Mark Walberg nu avea ce se caute in film pt ca este un actor foarte bun.Un film nu trebuie facut doar pt efecte speciale.Nici daca il vedeam la cinema tot nu imi schimbam parerea despre el, pt ca in mod normal daca esti amator doar de efecte speciale te duci la cinema.Am vazut ca nota este foarte mica si mi-am zis ca nu mai are rost sa ma duc sa-l vad si am prefereat sa vad o varianta din care poate vedea decent.
bizonul pe 23 iulie 2017 06:18
Acest film , este unul din categoria celor proaste. Chiar copil fiind, de agreezi asa ceva, sigur ai ceva la "bibilica".
delfitexas pe 16 Iulie 2014 09:16
Un film Slab
Dupa cele 3 aveam asteptari mari, pentru tot, dar filmul este foarte slab, neasteptat de slab, facut in graba, facut pentru incasari, facut degeaba...efecte super-dar e ceva normal la asemenea film. Poveste praf, actori doar de umplutura, prea robotizat, si finalul este jenant...
henry_von_dranca pe 29 Iunie 2014 19:24
As dori sa punctez la efecte speciale.sunt bune si cat de multe. ofer minus la poveste si noutate cinematografica. pierdere de timp. Totusi, daca insistati sa-l vedeti, luati-va o perna, veti avea nevoie. Spre comparatie, filmul Transcendence, te tine lipit in scaun. ok, eu v-am avertizat
VIBERS pe 22 iulie 2014 12:45
Nu credeam vreodata ca o sa adorm la vreun film.Bine ca am urmat sfatul tau in legatura cu perna.Acum pe bune asta-i film?Chiar am adormit, nu este gluma.
ionutzoo7 pe 16 octombrie 2014 12:47
Am uitat sa mentionez ca si persoana de langa mine dormea.Si nu,nu glumesc.
robertnechifor pe 30 Iunie 2014 08:52
Au stricat povestea. Aceeași poveste ca si la Pirații din Caraibe. De dragul caatigului financiar au sacrificat seria. Păcat... Trebuiau sa se oprească. Si Megatron e pisica sau ce? De câte ori mai este adus la viata?
santoss07 pe 04 Iulie 2013 16:55
Pacat ca schimba distributia! Cel putin actorul principal ! :(
naski2000 pe 27 aprilie 2014 14:56
Mie-mi placea tipa...era dragutza rau de tot.......
santoss07 pe 27 aprilie 2014 15:50
Si mie....
ddman pe 18 Iulie 2014 20:45
Sincer, e slabut fata de primele parti. La ce promovare a avut ma asteptam sa fie mult peste cele anterioare.
Dimz pe 16 Martie 2014 14:13
..........cred ca va fi o mare dezamagire..............
valy_nastase pe 26 iunie 2014 17:50
So crezi tu pe asta!!!
faur_chris pe 19 septembrie 2014 13:27
a fost o mare dezamagire
Bad_boy_Vlad pe 10 Septembrie 2012 18:14
Nu poti fi sigur de nimic
Din start nu imi place Sam Witwicky. Exista 2 cauze pe care nu le cunosc. ori Shia LaBeouf interpreteaza prost ori regia il pune sa interpreteze prost.. Felul lui de actiune si de a fi nervos pare desprins din desenele animate.Nici replicile lui nu au fost geniale. Mia placut o replica din 3 "I am a Prime! I do not take orders from you!".. Efectele din 3 au fost fantastice... si povestea a fost buna deasemenea.. le trebuie o poveste foarte buna pt un al 4lea film..
Scorpiosv pe 24 aprilie 2013 04:51
stii cum e...o lungesc pana ce fac un film prost si incheie cu intreaga serie
valy_nastase pe 26 iunie 2014 17:42
Stiu ca ai comenat in 2012 dar sa fi linistit ca prostul de Shia LaBeouf nu mai e.Imi dau seama de ce.-pentru Bad_boy_Vlad. Sti ca se poate sa fie inceputul unei noi trilgi.-pentru Scorpiosv.
robertiulian pe 02 Mai 2014 00:41
film de tot cacatul , pentru ca au schimbat distributia ........................................................
dranca_gaby pe 6 iulie 2014 08:36
BRavooo..in sfarsit cineva care gandeste
Loein pe 30 Iunie 2014 09:16
Salut, an vazut toate cele 4 filme la cinema. In privinta efectelor, cred ca acesta e cel mai bine realizat. In rest, schimbarea distributiei mi se pare ca aduce un mare plus filmului, insa e adevarat ca se simte o oarecare "ruptura", dar nu din cauza schimbarii in sine, ci din cauza ca aceasta nu s-a intamplat mai devreme. Personajele sunt ceva mai complexe (principalul cel putin) si nu isi petrec jumatate din timp tipand...O mai mare pierdere parca am simtit-o in privinta autobotilor. Ce vreau sa spun e ca noii roboti sunt mult sub cei din filmele anterioare (sunt mult mai putini, sunt altii in afara lui optimus si bee, si sunt mai degraba niste vechituri. Oare s-a uitat ca ei provin dintr-o specie mult mai avansata? Iar acel dinozaur din trailer apar pt cateva minute doar...Insa antagonistii mi se par mai interesanti, mai periculosi si mai seriosi)
Stiu ca am dezvaluit cateva… citeşte

lumaxya pe 02 August 2014 21:34
Un film superb. Efectele sunt incredibile. Recomand cu incredere
Mihai2508 pe 01 Iulie 2014 14:11
E altceva
Intr-adevar, fata de celelalte filme din serie, acesta este diferit, in mai bine spun eu, nu s-a mai pus asa mare accent pe actiune, nu zic nu, actiune este suficienta, insa e bine ca personajele au fost mult mai bine conturate si mai dezvoltate, si nu doar fugeau dintr-o parte in alta, dezvoltandu-se mai mult povestea acestora, ce nu imi place este faptul ca robotii au fost lasati la coada, si ii prezinta parca mai slabi, desi ei teoretic ar fi specia superioara, cat despre efectele speciale, acestea sunt perfecte si foarte bine realizate, insa pot spune ca in continuare, tot prima parte pare a fi cea mai buna dintre toate
nico.i pe 29 Iunie 2014 23:33
bun
bun, dar daca era ceva mai scurt, ar fi fost si mai bun... in ultima vreme exista tendinta de a face filme de actiune de 2 ore jumate si nu stiu cate pot sustine povestea timp de 2 ore jumate fara sa plictiseasca la un moment dat..
Kytta pe 03 Februarie 2014 10:53
primu trailer 03.feb.2014
3Drulez pe 4 februarie 2014 00:09
Sa innebunesti, nu alta :) ....abia astept !!!
valy_nastase pe 26 iunie 2014 17:49
Multumesc nu trebuia,
jean_pavel pe 11 Februarie 2014 17:57
actiune
din cate am auzit eu de pe youtube primele actiuni ale filmului se desfasoara in america apoi se trece in china si apoi pe planeta cybertron... unde se vor da lupte grele... in sua optimus prime trebuie sa il decida pe motor master iar in china pe cyclonus ceva robot de pe cybertron.. restul nu va mai spun... oricum filmul va fi peste primele 3
roland_gyorgy_dobos pe 13 iunie 2014 15:35
nai zis nimic bine 1.cyberetron a fost distus in DOTM 2. Cyclonus nu apare si Motormaster nu e Motormaster e Galvatron si raul suprem e vanatorul de recompense Lockdown si Dinobotii apar ni asta nui spoiler ca stim astea de cand filmu a fost anuntat. Nu stiu de unde ai luat prostile astea
valy_nastase pe 26 iunie 2014 17:47
De ce naiba toata lumea zice ca cybertron a fost distrus in al treilea film. A fost un razboi mare care a distrus cybertron.
Leatherface pe 08 Februarie 2014 19:34
Abia am venit de la cinema, doua ore si jumate? Mi se pare ca a trecut mult mai repede. Filmul a fost super, Mark Walberg un actor mult mai bun decat Sia de altfel toata distributia merita laude. Efecte speciale care mai de care, explozii, foc, distrugeri totul in efectul magnific al 3D-ului. Cel mai bun film din serie, merita toate laudele. Sper sa fie o alta continuare dupa asta, de altfel Michael Bay nu se opreste cu transformerii nici acum, cred.
valy_nastase pe 26 iunie 2014 17:49
Distributia e mai buna fata de cea din celelalte trei filme iar roboti arata mult mai bine.
clontopel pe 25 Iunie 2012 15:33
super tare
abia astep urmatoarea productie cinematografica. in efecte speciale si nu exagerare
MissLady pe 07 Iunie 2012 16:48
Nu am așteptări. Poate doar de la efectele speciale. Oricum,e josnic să vrei să te uiți la Transformers de pe calculatorul de acasă. Pentru că nu ai parte de efectele speciale. Și, dacă te duci la film, numai pentru efecte te duci. -.-
silviuflorentin pe 17 martie 2013 11:26
super tare filmu care o sa apara. .OO
JoOly pe 26 aprilie 2014 00:29
pei si tu vrei sa mai vezi filme bune ? daca mergi la film doar pentru efecte speciale . de la The Dark Knight Rises (2012) eu nu am mai fazut un film la care sa zic ca e bun . si suntem in 2014 .
vasiszdas pe 17 Septembrie 2014 12:42
cel mai prost film din toata seria
nu pot sa cred cat de prost a putut sa fie acest film.ma gandeam ca o sa fie destul de jalnic din moment ce distributa numai e aceeasi ca in celelate parti dar nici in halul asta.
mark wahlberg ar trebui sa ramana la filmele lui cu gangsteri/politisti irlandezi care mesteca ciunga.
o poveste tampita care e lalaita timp de 2 ore si 45 minute......
cateva efecte speciale in ultimele 25 minute si cam atat.....
nu tu glume,nu tu drama,actiune pe ici pe colo...wtf???
probabil ca regizorul nu e acelasi din primele 3 parti sau " i s-a spalat creieru s-au ceva de genu."
concluzia: un film de nota 2

faur_chris pe 19 septembrie 2014 13:16
i am dat nota 1.. am iesit cu nervi de la filmu asta tampit
brandyXYO pe 10 August 2014 15:50
Nu irositi banii pe filmul asta, e execrabil. Abia am rezistat pana la final.
danyla pe 28 Iulie 2014 22:19
Un film banal ! ... Transformars a coborat mult stacheta fata de primele 3 parti ! ... Sunt un mare fan Transformers si drept va spun ca de data asta sunt un pic dezamagit ! ... 1. Transformers fara decepticoni este ca mancarea fara sare ! ... 2. Robotii, fie autoboti, fie decepticoni sunt niste personaje de legenda, au nume sonore care ii definesc. Aici, unii dintre acestia, sunt doar simpli roboti, masinarii fara pic de personalitate, care inving sau pierd lupta ! ...
psycho_t1x pe 21 septembrie 2014 03:07
Perfect de acord cu tine, relativ, dar cand spui "banal", nu poti acorda nota 7!!!
Hannibal88 pe 25 Iulie 2014 11:59
WOW... CE PENIBIL... NU IMI VINE SA CRED...
filmul asta asa de penibil e facut doar pt. box office; doar pt. asta.
in rest recomand a nu se vedea a doa oara

gabyyy21 pe 22 Iulie 2014 23:41
prost
Nici dupa 3 filme nu sunt in stare sa puna un regizor sau MACAR un scenarist capabil?
Aveam asteptari "maricele" gandidu-ma ca poate M. Bay si studourile Paramount or fi invatat ceva...si da au invatat, dar nu ce trebuie. Au invatat ca ne pot tranti aceeasi prostie de film DIN NOU si noi sa mergem sa il vedem DIN NOU ca sa le umplem buzunarele...
Una peste alta mi se pare cel mai prost film din serie de departe...
Fiind fan am mers sa il vad, dar sincer ...regret ca am fost la cinema. Mai bine descarcam o versiune CAM de pe net...macar asa ii puteam gasi o scuza pentru faptul ca mi s-a parut prost..

gms pe 29 August 2013 22:39
Transformers
..............Sincer deabea astept aceata continuare a seriei.
dranca_gaby pe 6 iulie 2014 08:32
cata dreptate ai :)
robbiex2 pe 30 Iunie 2014 06:36
Transformers and Victoria Secret
Plina de actiune si cu un strop de dragoste, cea de`a patra parte a seriei Transformers reuseste sa ne mai aduca inca o data in prim-plan fenomenul mult temult de catre noi oamenii, exterminarea!
Filmul incepe usor, incercand sa aduca mult confort in cele 157 de minute datorita noilor actori si de aceea reusesc sa te scape de mica iritatie facuta pentru lipsa lui Shia LaBeouf si a mult iubitei Megan Fox pe care, personal inca o mai "jelesc" :(
Trebuie sa recunosc faptul ca acest film a avut un mega buget pentru realizarea efectelor si tocmai de aceea am inchis ochii la aproape toate reclamele aparute in timpul filmului :))
157 de minute ? aici deja putem sa vorbim de un film SF plin de actiune si captivant daaaaaaaar cu o dragoste tinereasca, nebuna si "interzisa"
Mi`a placut! a reusit sa`mi starneasca atentia si curiozitatea necesara de a ramane pe scaun amortit… citeşte

dranca_gaby pe 6 iulie 2014 08:24
alt destept care comenteaza..filmul nu merita nici macar timpul piedut pt a urmarimn trailerul
Stefanzy pe 7 iulie 2014 09:23
Dar tu , draga , cine te pune sa iti irosesti timpul in a pune comentariile astea sa vada lumea cat de "desteapta" esti? Daca vrei sa critici pe cineva invata macar sa faci critica constructiva .
sergiu_arghitan pe 20 Noiembrie 2013 15:01
se pare ca nu mai e acelasi actor shia labeof.....nu cred ca o sa mai fie la fel de bun ca celelalte 3
kakapiciu pe 27 Iunie 2014 02:50
Intradevar Michael Bay stie cum sa puna pe ecrane niste explozii.
andrea_stan pe 26 Iunie 2014 00:03
Foarte bun!!! Extrem de multa actiune, multe replici haioase , efecte bune 3D , optimus prime si bumblebee au aceasi infatisare. Mi-a placut mult mai mult si distributia. Parerea mea e ca primul si acesta sunt cele mai bune.
SZR pe 04 Ianuarie 2014 14:13
Sa speram ca Wahlberg si Reynor vor putea sa tina sclipirea francizei Transformers pe care ar putea s-o piarda din cauza schimbarii distributiei... In rest, abia astept premiera!
vlad_boncu pe 28 Iunie 2014 01:16
Super bun, sa speram ca tot Michael Bay va regiza si 5-ul si 6-le. Foarte reusit !
dranca_gaby pe 6 iulie 2014 08:36
sa faca pan la 10..sau fara numar :))pam pam
vlad_boncu pe 11 iulie 2014 00:20
Poate ca nu a fost chiar atat de multa actiune ca si in al 3-lea film, dar ganditi-va ca mai sunt inca doua filme de realizat si actiunea va creste usor usor, va fi o noua trilologie. Asa a fost si cu Transformers 1, 2 si 3. In primul a fost actiune normala si efecte speciale bune, in al 2-lea actiune mai multa si efecte mult mai bune iar in al 3-lea s-au intrecut pe ei insusi. Si asa in continuare, o sa o ia usor, mai intai cu Transformers 4, dupa, in al 5-lea film o sa fie mai multa actiune, efecte speciale mai bune si al 6-lea film iarasi o sa fie foarte bun. Nu stiu si nu vreau sa zica lumea ca sunt prost sau habar n-am, dar ganditi-va ca filmul asta are o poveste buna, adica Michael Bay explica si a explicat mereu ce se va petrece in film si nu stiu, multe altele, cum de apar alti roboti noi, de ce le-a schimbat aspectul. E un film foarte bun, parerea mea :)
narcis11k pe 26 Iunie 2014 00:27
FOARTE BUN
Cel mai bun din serie ! Merita sa il vedeti 3D, 2 ore si 45 fara plictiseala !
henry_von_dranca pe 29 iunie 2014 19:30
cel mai nasol din serie. timp pierdut..
KingMagic pe 17 Septembrie 2012 12:10
Extraordinar
Am vazut toate filmele din colectia transformers si nici unul nu este mai prejos dekat altu sper ca al4lea sa aiba mai multa actiune cu decepticoni si autoboti luptanduse
VIBERS pe 22 iulie 2014 14:24
Si sa inteleg ca tu i-ai dat nota pana sa vezi filmul.
forever_young_ pe 23 Iulie 2020 18:57
BUNICEL !
Un film relativ bunicel cu efecte , actiune bla bla bla ...poate apare o versiune mai imbunatatita intr-un viitor apropiat !
user-5e62a779d5818 pe 06 Martie 2020 21:58
Desene animate. Se putea face ceva mai bun cu banii aruncați pe acest film.
blackmore pe 21 Iulie 2019 01:00
Film destinat exclusiv persoanelor lipsite complet de neuroni
maaiii pe 28 Februarie 2019 15:16
Singurele lucruri bune la filmul asta a fost lockdown si dessignul dinobotiilor
danut_iulian pe 27 Mai 2018 19:20
O contionare foarte buna desi se putea mai lucra la ea. Se vede ca este un film in colaborare cu Hasbro de oare ce in film este reprezentat Rainbow Dash din My Little Pony.
giovanny72 pe 24 Iulie 2017 13:59
Neconvingator...
Un Mark Wahlberg (ex. Marky Mark muzical) care nu are acelasi farmec ca Shia La Boeuf)....Age of Extinction si The last Knight slabe, fara emotie, nimic...
cosmin742000 pe 23 Iulie 2017 08:38
O mizerie de film pentru retardati.........................................
Dragos.87 pe 03 Mai 2017 20:39
Indiferent ce vor spune unii,mie mi-a placut filmul asta.Mi se pare cel mai reusit din seria Transformers.Are si un scenariu interesant dar mai ales o actiunea care este la ea acasa iar efectele au fost la mare inaltime.Poate unora li se pare o actiune prea exagerata dar este justificata deoarece regizorul a incercat ceva nou care mie mi s-a parut destul de interesant.Merita o vizionare!
chiba_florin pe 05 Noiembrie 2016 21:54
Genial
Pe mine m-a prins seria asta iremediabil ! Chair nu îmi pasă ce cred alţii despre acest fel de filme, dar pentru mine sunt magice !
Şi da e simpla mea părere, dacă îţi convine bine, dacă nu treci mai departe, mai sunt şi alte comentarii !
iar pentru fanii genului recomand, şi nu numai !

cyber_avenger99 pe 05 August 2016 21:00
Transformers: Age of Bay
Fara indoiala, Age of Extinction este filmul meu preferat din intreaga franciza.
Bay se intoarce cu un film destul de diferit fata de ce a fost inainte, dar asemanator in acelasi timp. Noua poveste se concentreaza in jurul lui Cade Yager, care incearca sa creeze o viata cat mai buna pentru unica sa fiica Tessa si se trezeste prins, in urma deciziilor sale, in lumea Transformerilor. Autobotii au fost alungati de catre oameni si acum sunt vanati de secreta organizatie Cemetery Wind, alaturi de vanatorul de recompense,Lockdown, care a venit pe Pamant in cautarea a cuiva foarte pretios. Aceasta aventura este atat fun, cat si dark, Michael Bay optand pentru un fir narativ ceva mai matur decat pana acum.
Ca si in filmele anterioare, actiunea este foarte bine facuta, iar CGI-ul este perfect, toti Transformerii aratand mai bine ca niciodata. Coloana sonora care insoteste… citeşte

AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:28
Transformers: Age of Extinction
claudiu-daniel-lugoj pe 18 Decembrie 2015 22:41
Un film bun,nu ma asteptam sa fie asa de reusit.O continuare pe masura celor lalte parti.Sper ca va mai fi o parte,sfirsitul lasa sa se inteleaga ca se mai poate continua.
Dana04 pe 16 Martie 2015 05:54
Imi place foarte mult seria Transformers, iar acest film a fost unul bun. Merita vazut!