Păreri Total Recall

(2012)

Total Recall. Memorie programată

tonymaestrul pe 16 August 2012 16:26
Doamne ce ma oftica cei care voteaza si isi dau cu parerea fara sa vada filmul. Intai tre sa-l vezi si apoi sa comentezi. Filmul este unul senzational care pastreaza unele momente cheie din filmul cu arnold dar cu mult mai mult suspans si cu mult mai multa actiune. Nu ai cum sa nu-ti placa acest film mai ales ca nu te plictisesti absolut deloc vizionandu-l .
BaetuAndrei pe 24 septembrie 2012 09:03
Eu m-am cam plictisit la inceput, ca a fost cam lung filmul. Dar doua ore care au meritat, parerea mea. Eu am vazut cate putin din Eu,robotul, Totall Recall, minority report.
blackmore pe 18 august 2019 00:51
tonymaestrul ai mai vazut si alt film in viata ta lipsita de sens?
ciobotaru pe 15 August 2012 22:13
filmul are cu adevarat o scenografie de invidiat si merita vazut
zerocoolonair pe 2 noiembrie 2012 02:36
Nota 1 pt scenariu Nota 10 pentru efecte
Bakero4u pe 18 Iulie 2012 16:43
Mda...
Abia astept remake-ul la O floare si trei gradinari 3D!
alex2812 pe 14 august 2012 16:25
o sa fie impresionant :))
catacris2003 pe 7 noiembrie 2012 16:02
"Prietenii mei gradinarii" "O floare si trei elefanti"
i93sme pe 09 Aprilie 2012 20:35
Total Remake :)
Asa cum spune si nota, monument de prostie. Varianta originala a fost interpretata de Arnold cu mult in urma, chiar a fost surprinzator de ok, sincer sa fiu NU pot sa imi dau seama ce se intampla cu creativitatea in ultimul timp. Bine ca nu i-au zis "Total Recall 3D". E de-a dreptul penibil sa vezi remake-uri pe banda rulanta, eventual cu 3D in nume.
Chelbos pe 19 aprilie 2012 10:53
daca nu iti pac remakeurilenu te uita si nu mai comenta despre film fara sa vezi. normal ca e seceta de idei la holywood in ultimii ani. decat sa vad un film nou slab ca poveste si cu o gramada de efecte speciale, mai bine vad un film vechi sau un remake
spanac2015 pe 3 februarie 2013 23:03
ii dau un 7 numa pentru bataia dintre cele 2 bunaciuni (Biel vs Beckinsale :D )
psihologu pe 14 August 2012 11:23
Total Recall: remake fara personalitate
In locul umorului lui Arnold, creaturilor mutante si indraznelii sangeros-sexuale din pelicula originala, noul Total Recall pune in loc doar o zbenguiala permanenta. Foarte zgomotoasa si prea cuminte.

Originalul semnat Paul Verhoeven, cu Arnold Schwarzenegger in rol de dublu agent secret cu franturi de memorie aduse la suprafata de o vizita la Total Recall si cu Sharon Stone in rol de falsa sotie, momeala sexuala si luptatoare pana la momentul cand isi ia un glont in cap pe post de sentinta de divort, ruleaza inca bine mersi pe posturile romanesti de televiziune. Semn ca publicul inca il mai apreciaza, chiar daca au trecut mai bine de 20 de ani de la aparitia lui. Comparatia noului Total Recall cu vechiul este inevitabila.

Imaginile ce compun o lume a viitorului avantajeaza evident pelicula din 2012. Regizorul Len Wiseman (seria Underwold) are de partea… citeşte

Slightly pe 28 iulie 2013 21:49
Filmul a fost bun. Tu, tot brainless ca de fiecare data de altfel...
alina_cercel pe 29 noiembrie 2016 08:56
Un comentariu corect în mare parte.
chetta pe 15 August 2012 22:37
pai...
exact cum ma asteptam,slabut!!!! daca nu este aceasta Lori,ceva de speriat...:))))))))) colin f este o "muiere' pe langa acest veritabil "barbat"(Lori):))))))) femeia aceasta ,face cat toata armata de roboti!!:)))))) povestea in sine este o prostie...ce mai ,un film superb .!!:)))))))))))am sa ma duc sa l mai vad inca odata.:)))) prost film!!!
TonyGheata pe 11 August 2012 14:07
Am fost acum două zile și am vazut filmul. Personajele și decorul sunt excelente. Efectele vizuale de noua zece. Acel lift gigantic (descensor) e fascinant ca idee și ca realizare cinematografică. Din păcate intriga suferă. Colonia e pe pământ într-o lume vag asiatică (deși pare a fi în Australia) și nu-mi e clară motivația invadării coloniei. Dacă guvernul lui Cohaagen vrea să-i înlocuiască pe coloniști cu sintetici (la muncă) de ce trebuie să atace colonia? Trebuia doar să închidă descensorul și gata. Cum am spus: intriga lasă de dorit.
Dropsand pe 23 august 2012 09:43
Atenție spoiler! Dacă erai mai atent la film îți era clara și motivația invadării. Aerul din U.F.B ( United Federation of Britain) nu mai era aşa de "respirabil" ca cel din Colonie, iar Cohaagen dorea eliminarea Coloniei (masacrarea oamenilor) ca să vină cei din U.F.B. să trăiască acolo. Şi cum ai zis şi tu sinteticii (roboti care nu au nevoie de oxigen) îi înlocuiau la muncă. Eu una asa am înțeles intriga.:)
TonyGheata pe 25 aprilie 2013 08:56
Asa este cum zici, insa, cum spuneam la inceput, colonia este pe pamant! Adica nu este in spatiu, ori stim si noi ca pamantul are aceeasi atmosfera si mai repede sau ma incet o modificare majora intr-un loc se va extinde sau diminua. In fine, faptul ca intriga este destul de neclara ne face sa ne miram :)
legolas05 pe 04 Ianuarie 2012 14:44
este destul de fain filmul,are niste efecte speciale foarte bune,pacat de scenariu care este cam "praf"
Barbu_C pe 19 August 2012 05:02
SuperMario
...pare facut dupa acel joc SuperMario cu atatea lifturi sau ce ereau alea .... mai bine nu il vedeam.
Dacianus pe 18 Martie 2012 03:08
Povestirea lui Philip K. Dick de zece, filmul cu Arnold si Sharon Stone de zece, ce poate sa mai aduca nou o reecranizare atat de devreme, cand totusi nimic spectaculos in efectele speciale nu a avansat in vreun mod remarcabil? Iar Colin Farrel in ultimul timp doar in filme execrabile a jucat.
Kytta pe 21 aprilie 2012 17:22
de acord cu tine, am crescut cu filmele astea dar sincer chiar mi-ar placea sa vad o reecranizare, si doar la asta.
Kytta pe 21 aprilie 2012 17:23
si nu doar la asta.
cezarika21 pe 29 Noiembrie 2016 09:33
Total ReFail
Lipsa acută de inspirație a scenariștilor contemporani determină studiourile de producție să se orienteze tot mai mult către remake-uri ale unor blockbustere vechi, înglobând efecte vizuale de ultimă generație pentru a compensa deficitul de imaginație și calitatea tot mai scăzută a interpretărilor și a regizării. Un astfel de caz este și ”Total Recall”-ul lui Len Wiseman.

Spre deosebire de originalul lui Paul Verhoeven din 1990, cu Arnold în rolul principal, remake-ul actual schimbă decorul acțiunii dintr-o colonie marțiană (vis tot mai îndepărtat al omenirii) într-un Pământ afectat de un război chimic ceea ce a făcut ca o mare parte a teritoriului planetei să devină nelocuibil, iar omenirea să trăiască în doar două teritorii: Federația Unită a Britaniei și colonia Australia, între care se circulă cu un descensor ce străbate… citeşte

Chelbos pe 28 Martie 2012 10:13
interesant
filmul pare interesant cred ca o sa fac o vizita la cinma cand apare. vechiul film cu arnold l-am vazut de vreo 10 ori. chiar e binevenita o adaptare a filmului la tehnologia din 2012. sper sa nu dezamageasca
Chelbos pe 2 noiembrie 2012 18:52
l-am vazyt ieri, filmul este ok dar nu se ridica la nivelul originalului. ce nu mi-a placut: scenele cu batai de tip matrix. prea multe astefel de lupte in filmele ultimilor ani:( nu mai vad nicaieri o lupta realista.
mosu332 pe 04 Noiembrie 2012 10:08
Bunicel pentru efecte doar, in rest poveste nu se ridica deloc la performanta originalului, actiunea.... asa si asa, da vizionatil daca nu aveti ceva mai bun de facut, si vizionatil la cinema NUMAI daca sunteti un fan al efectelor speciale ca in rest nu merita sa dia bani.
aurelvirlan pe 25 iulie 2013 23:40
I agree, cam asa am am zis si io despre remaku asta, da' mi-au sarit 'cinefilii de 3 filme' la beregata. Nota máxima: 6
Xsky pe 22 Ianuarie 2012 15:34
Super!
Abia astept sa apara la ce actori sunt se anunta tare de tot.
cinemacinema pe 06 Ianuarie 2012 13:49
cred ca o sa fie in primele 5 filme din 2012...daca nu chiar in primele 3
KarGo pe 07 Septembrie 2012 16:03
Avînd în vedere calitatea originalului Total Recall din 1990 am mers la filmul acesta cu mari așteptări.
Din păcate am ieșit de acolo cu impresia că ”asta am mai văzut”. Și am văzut filme mult mai bune care urmăresc elemente similare de scenariu: Inception, Equilibrum, Blade Runner, ,,.
Problema majoră a filmului este că folosește prea multă acțiune gratuită, prea mult pif paf puf în loc să se concentreze pe partea psihologică (așa cum făcea cel din 1990). Mă așteptam la un film de la care să ies și să mă gîndesc zile întregi la anumite detalii greu de înțeles din scenariu, dar filmul a fost foarte clar și sec.
Realizarea este reușită, cel mai mare atu al filmului sunt după părerea mea cadrul unde se desfășoară acțiunea și efectele speciale. Pentru acestea merită văzut filmul la cinema dar nu oferă altceva decît un… citeşte

Sorin87 pe 06 Noiembrie 2012 02:05
Total Recall
Total Recall este un film pe care l-am asteptat si a meritat sa fie asteptat, imi place ideea filmului in mod special cu liftul care trece prin mijlocul pamantului, foarte interesant filmul si reusit.nota 10
isy22 pe 02 Ianuarie 2013 02:14
Ma asteptam sa fie mult mai aiurea,dar in schimb chiar mia placut numa ca scenariul nu a fost foare bun.
MNarcis pe 25 Noiembrie 2012 23:17
Cu siguranta acest remake (cel putin pt mn) a avut mult mai mult farmec ca originalul (din 1990), efectele vizuale sunt absolut impresionante (efectele vizuale mi s-au parut absolut fabuloase si exceptionale, m-au ''acaparat'' total), prestatia lui Colin Farrell nu se ridica peste prestatia lui Arnold Schwarzenegger insa nici nu era nevoie cu asa doua supereroine (Melina si Lori) care il ''eclipseaza'' si pe ''saracul'' Collin Farrel in proportie de 75% pe toata perioada filmului..........filmul merita vazut si revazut doar pt grafica\efectele vizuale (care sunt geniale).
DragonMaster pe 13 Noiembrie 2012 22:15
Primul a fost mai bun
La efecte speciale pot spune ca a fost foarte bun dar la poveste a scartait si nu se compara cu originalul din 90 in care Arnold a jucat mult mai bine rolul principal.Ofer nota 6 acestui film si il recomand doar celor care vor sa vada niste efecte speciale bune.
kostle pe 30 Octombrie 2012 11:48
copie fidela
cand faci un film cu aceasi actiune aceleasi intamplari, mici schimbari pe ici pe colo ... neaaaaah ... insa celor ce le-a placut foarte mult le recomad death race 2 :)) sigur o sa le placa :)) bineinteles dupa ce au vazut death race , prima varianta .
InsidePlayer pe 13 Octombrie 2012 15:26
M-a dezamagit :(
Remake in-forcing fata de versiunea din 1990 care avea vraja speciala, o vraja ce nu statea in staruri ci in caracterele pe care l-au creat; nici in tehnica decorurilor virtuale, animatii sau efecte speciale care doar fac parte din poveste si nu inlocuiesc povestea asa cum s-a vrut. Concluzia: un film slab, probabil cel mai slab a lui Colin Farrell :(.
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 23:02
Foarte fain filmul . Ideea filmului este originala si impresionanta . Foarte reusit filmul . Nota 8
mydbc pe 25 Noiembrie 2012 21:13
Slab, plictisitor
e un remake pas cu pas al celebrului film cu Arnold, dar nu are acelasi farmec; daca ai vazut originalul NU recomand deloc acest film;
FeaR pe 10 Noiembrie 2012 19:18
@tonymaestrul - Eu vorbesc din perspectiva privitorului de acasa si nu am decat cuvinte de lauda. Este un film foarte bun. Toti cei care zic ca este un film slab si ca s-au plictisit la el ori sunt copii de 12 ani carora nu le da parintii voie sa se uite decat la desene animate, ori nu stiu ce inseamna film bun.
Pe mine unul m-a tinut in suspans pe toata durata si am fost placut impresionat de el.

lapidarium pe 07 Noiembrie 2012 18:18
Un remake sec
Ce nu te implica emotional, vizionandu-l ca pe o partida de fotbal care se desfasoara la trecerea timpului.Atmosfera futuristica este veridica, amintind parca The fifth element, folosind o tehnologie moderna si actori cunoscuti, filmul incearca sa se ridice la inaltimea predecesorului, dar o face schiopatand.Din punct de vedere al actiunii este OK, derulandu-se cu repeziciune cu maxim de efecte, dar merge cu frana pusa la nivelul story-ului.Parca mi-a si fost un pic dor dupa Arnie, dupa engleza lui pocita si mutra de Terminator.Eu l-am vazut, dar nu cred ca o sa il tin prea mult timp minte.
catasmile17 pe 06 Noiembrie 2012 20:54
Un film destul de bun. Il recomand sa-l vedeti.
sarge pe 15 Decembrie 2012 21:05
Un film foarte foarte bun......parerea mea e ca depaseste cu mult originalul si daca se punea accent si pe povestea dintre Colin Farrell si Jessica Biel puteam spune e ca un film de 10
naski2000 pe 6 ianuarie 2013 18:09
Mi-ar fi placut ca povestea de dragoste din film ( atat cat a fost ea prezentata ) sa fi fost intre Kate Beckinsale si Colin Farrell. E frumoasa de pica englezoaica, cu mult peste Jessica Biel. Iar costumele alea din piele ( purtate si in Underworld) o prind de minune . E genul de actrita potrivit in rolurile luate de Hale Berry, intotdeauna am avut convingerea asta. .......Excelenta parerea ta !
TinRin pe 07 Noiembrie 2012 09:43
o alta abordare
Putin diferita abordarea. Bine ca nu au copiat ad literam vechiul Total Recal, dar nici departe nu erau. Efecte speciale superbe, demne de 2012. Un Colin Farell excelent, il prinde foarte bine rolul. Recomand
danyla pe 28 februarie 2013 16:00
Nu cred ! ... Dupa ce l-am vazut pe Arnold Schwarzenegger in rolul lui Douglas Quaid, ma indoiesc sa poata cineva sa joace mai bine acest rol. El s-a straduit baiatul ! ... E prea firav ! ... Nu are o imagine de dur ! ... Ar fi bine sa ramana la rolurile care l-au consacrat ! ... E talentat, dar pentru un rol iti trebuie si imagine ! ... Atunci e bine sa iei rolurile care se potrivesc ! ... Sau gresesc eu, cine stie poate fac un remake dupa "300" si il vedem si in rolul lui Leonidas, sau Mumia mai revine o data sa-l vedem in rolul lui Imhotep ... Scuze pt exemple ! ... Gandeste-te la asta !
Manusa pe 04 Noiembrie 2012 11:28
Un film foarte reusit si bun. Daca e sa fac o comparatie intre acesta si cel din 90, acesta este mult mai bun, bine inteles ca acesta este realizat cu tehnicile din prezent, care il face un film excelent astazi, dar cel cu Arnold a fost in acel timp un film foarte bun. Oricum, mie mi-a placut filmul, a fost foarte bun.
Apache95 pe 27 August 2012 20:52
Total recall aduce in plus niste efecte vizuale fantastice dar in rest.....bate vantul .
Povestea e previzibila si pare ca a imprumutat cate putin din fiecare film facut dupa 2000.
Aici e parerea mea dar tot filmul mi s-a parut ca s-au inspirat la greu din minority report.

dido pe 01 Noiembrie 2012 17:13
Fugareala si multi pumni!
Imaginea filmului mi-a luat ochii,decorul futurist mi s-a parut a fi realizat impecabil si l-am gustat cu adevarat (mai ales acel lift tridimensional m-a impresionat) , masinile care functionau cu...mister si care pluteau sunt febletea mea (aduc un pic cu vehicolele plutitoare din Star Wars),actiune cat cuprinde si totusi...Sunt fan SF inrait,ma uit la tot ce are tangenta cu genul dar filmul asta m-a pierdut la un moment dat,mai ales din cauza multor si extrem de lungitelor scene cu pumni...pur si simplu mi-am pierdut interesul...pacat!
FreeCinema.ro pe 12 August 2012 12:32
un film ce ocupa o pozitie fruntasa alaturi de alte filme de acelasi calibru: 300, The Expendables, Thor, Priest ... categorie de filme pe care o putem numi dupa publicul caruia i se adreseaza: "filmele celor retardati" sau "filmele grobienilor".
Denise4 pe 11 noiembrie 2012 15:58
Si tu dragul meu ce filme urmaresti ?"Filmele celor destepti" probabil? M-am saturat pana peste cap de cei ca tine, oameni care se cred mari intelectuali si cinefili. Ma bucur ca te simti asa pe internet..
FreeCinema.ro pe 4 august 2013 00:12
Sa stii ca nu esti deloc greu de inteles. Uite ca sa te conving iti trimit cateva "recomandari": Dredd 3D (2012), The Colony (2013), 2012 (2009).
Srdjan pe 11 August 2012 15:04
a fost bun
Inainte sa intru in gauriile de plot ale acestui film, da mie chiar mi-a placut Total Recall. Poate fiindca este remake-ul unuia dintre filmele mele preferate. Efectele speciale au fost excelente si protagonistul foarte bine jucat. E adevarat ca ultimele 5 minute te faceau sa-ti dai ochii peste cap, insa in afara de final, filmul a fost vizionabil si foarte ritmatic. Ca au fost mari gauri in ideea si-n plotul filmului, asta-i altceva. Au avut totusi factori care sa acopere aceasta problema
superdepeche pe 14 August 2012 17:49
away away rău de tot
păi niciodată nu va putea să-l ajungă pe original! nimic ,păi a avut mai multe efecte speciale filmul cu arnold decît ăsta!,nimic nici acțiune,nici subiect! nu never ever !
user-63b2b36cc78dd pe 16 Ianuarie 2023 21:32
Doamne ce tâmpenie incredibila ,câteodată americanii ăștia mai mănâncă muci ...
blackmore pe 18 August 2019 00:50
O alta mizerie iesita din totala lipsa de idei a americanilor
andystarx pe 25 Ianuarie 2017 20:37
Tindeam sa ii acord un 8,dar din pacate,partea secunda a filmului,este mult mai slaba si plictisitoare,mult prea multa tehnologie in ultimii ani in filmele sf,nu mai vezi sf uri de exceptie cum se faceau in anii 80-90,la care de exemplu Originalul acestui film,mi a marcat copilaria ! Oricum Farrel ,unul din preferatii mei ,a jucat foare bine rolul sau in film !De vazut macar odata,mai ales pentru pasionatii de sf uri,dar mai ales filmul cu Schwarzy !
Infinity pe 11 Octombrie 2013 17:37
Total Recall (2012)
In cele mai multe cazuri, originalul bate remake-ul. Cam asa se intampla si aici. Filmul nu este unul prost, dar nici unul chiar bun. Impresioneaza prin efecte si prin scenele de actiune bine realizate. Daca voiau sa bata originalul, trebuiau sa munceasca mai bine la scenariu si la caracterizarea actorilor.
SarpeleCocosat pe 24 Septembrie 2013 22:29
Am avut impresia ca urmaresc mai degraba un remake dupa Matrix decat Total Recall. Primul avea mai multa substanta, avea mult umor negru si o atmosfera unica; asta doar actiune gratuita si efecte vizuale care, ce-i drept, sunt superb realizate, dar le-am mai vazut in zeci de filme. Singura faza ce mi-a adus aminte de Total Recall a fost aparitia "femeii cu trei sani", scena la care cred ca multi au zambit ironic sesizand cat de artificial e integrata.
kasmyn pe 31 August 2013 15:45
MULT MAI REUSIT ORIGINALUL
CEL DIN 1990 este mult mai reusit, si nu cu atit de multe efecte speciale !!
Dia_Cara pe 12 Iulie 2013 16:59
Bunicel
zic bunicel pt ca nu vine cu nimic in plus fata de precedentul cu Arnold, o Stone - vampirita sare de la etaj si nu are nimik Kate Beckinsale si sotia stearsa din amintiri dar totusi neuitat Jesica Biell avem acelasi storyline,cu fix aceleasi nume de personaje, cu un Arnold - Farell... un film din gama daca suntem in pana de idei hai sa facem un remake si sa mai dam de mancare si altor actori chiar daca cei din varianta originala sunt prea old ca sa mai faca o contributie macar venim cu efecte noi de o explozie vizuala de culori :). ....bunicel macar pt acele efecte si pt timpul petrecut la filmari
danyla pe 28 Februarie 2013 15:47
De ce un remake ?
Filmul este bun, nimic de zis ! ... Mi-a placut ! ... Insa ma obliga sa il compar cu o capodopera a genului si anume "adevaratul Total Recall" filmul din anul 1990, avandu-l in rolul principal pe Arnold Schwarzenegger. Si acum intreb eu ! ... De ce un remake ? ... Colin Farell este un actor care nu se potriveste absolut deloc in rolul lui Douglas Quaid, acest rol a fost facut special pentru Arnold si nimeni nu o sa poata sa-l interpreteze asemeni lui, idem atunci cand vorbim despre rolul sotiei eroului principal interpretat magistral de Sharon Stone, in comparatie cu Kate Backinsale. Nici intre cele doua nu exista termeni de comparatie, Sharon Stone e o actrita de 5 stele. Sa nu intelegeti de aici ca nu o plac pe Kate, dar v-am spus, sunt obligat sa fac comparatii ! ... Un pic diferit scenariul fata de filmul anterior, un truc menit sa aduc suspans, lucru care a si reusit,... insa mult… citeşte
Mihai2508 pe 13 Ianuarie 2013 00:33
Un film plin de efecte speciale, insa scenariul este sub asteptari. Povestea nu este relatata astfel incat sa o traiesti, nu te implica, nu transmite nimic... putea sa iasa mai bine... insa s-a pus accentul multa prea mult pe efectele speciale.
emy_sinaia pe 13 Decembrie 2012 21:21
Nimic nou
Chiar nu stiu ce rost a avut acest film copiat dupa primul, chiar si cu efectele speciale deosebite tot nu m-a impresionat !
robbiex2 pe 13 Noiembrie 2012 16:40
Total Recall, Total Fail call !
Si intr`un sfarsit vad si eu filmul, nemergand la cinema si asteptand ca un trantor varianta FREE de pe net a versiunii HD 1080p pentru a-mi varsa o lacrima, doua la mega efectele pe care....speram sa le aibe :) Un film de duzina! Erau momente cand credeam ca ma uit la Terminator sau la I Robot nici decum la.....clasicul Total Recall :)
Din primele minute ale filmului se face simtita lipsa lui Arnold Schwarzenegger chiar daca...Colin Farrell este un actor bun, nu mi se pare ca a reusit in deplin sa`i ia locul lui Arnold.Destul de lungit si cu o actiune super mega cunoscuta, filmul nu aduce nimic nou pentru fanii genului SF.Cateva urmariri, doui-trei robotei aparuti in peisaje, cateva impuscaturi si cam asta`i tot! M`a bufnit rasul cand a aparut tipa cu 3 sani :)))) era chiar obligatoriu sa copieze acea scena din 90' :)) este singurul efect adaugat oamenilor in acest film.
In… citeşte

adyfloyd pe 11 Noiembrie 2012 20:47
Pierdere de timp
Am adormit de doua ori la film: odata la scena cu urmarire si a doua oara cam pe la sfarsit.Si sunt fan SF.Efecte bune dar in rest nimic, scenariu de doi lei, previzibil, deplorabil si ....nici nu mai vreau sa continui, ca nu merita.
Pantaleon pe 11 Noiembrie 2012 16:39
Un semi-remake foarte prost la un film bun
A spune ca bazaconia intitulata Total Recall (2012) este un remake la celebrul film cu Arnold si Sharon Stone,e gresit. Filmul nu respecta deloc linia celuilalt, vine, desigur, cu mult efecte speciale in plus, o abrambureala de roboti si tehnologie ultra, trei actori frumosi, dar neconvingatori si un scenariu de tot rahatul. O mare pierdere de timp si o diferenta enorma in ceea ce priveste calitatea intre cel original si aceasta nazbatie SF. Jalnic.
naski2000 pe 06 Ianuarie 2013 17:55
Mie mi-a placut ! Scenariul e excelent, jocul lui Colin si a dragutzei de Kate este foarte bun...Tot ce am gasit mentionat cum ca " nu se compara cu originalul" sunt prostii. E vorba de 2 filme diferite, ce au la baza o idee comuna, nimic mai mult...Colin Farrell e un actor foarte bun , care nu e deloc intr-un con de umbra. Kate Beckinsale e o prezenta remarcabil constanta in ultimii ani. Deci distributia e ok. Daca adaugati la acestea si faptul ca scenariul e ok,, efectele speciale sunt suficient de spectaculoase, nu poate sa rezulte decat o chestie ok. Nu face nicidecum parte dintre filmele de 2 bani, ce te scot din sarite. Deci...........mergeti sa-l vedeti cu incredere ! O sa va placa !
claudiu-daniel-lugoj pe 13 Noiembrie 2012 18:20
Destul de bun filmul,dar nu ca originalul.Povestea filmului este interesanta,actori foarte buni si peisaje destul de reusite.Eu unul zic ca merita vazut,mai ales de iubitorii genului SF.

Film - Total Recall

Total Recall