Păreri Tomorrowland

(2015)

Tomorrowland: Lumea de dincolo de mâine

vladuts01 pe 21 Iulie 2014 17:04
tomorowland
oare sunt singurul care a ajuns la film cu gandul la festivalul tomorowland ??
Jurkanu pe 19 septembrie 2014 07:23
Nu esti singurul... :(
studio_69 pe 25 octombrie 2015 20:42
Nu esti singurul stai linistit :))
arama_sorin pe 24 Mai 2015 11:48
Nu e de vazut.
Am pierdut 2h din viata degeaba, va recomand sa il evitati. Poate s-ar incadra sa iti duci copilul care sa fie pana in varsta de 10 ani, dar cam atat.
voivod_74 pe 3 iunie 2015 13:09
In niciun caz pt. un copil.S-ar plictisi imediat.In orice caz,un film slab.Au vrut sa transmita ceva,dar nu le-a reusit.In concluzie doua ore pierdute,cel putin d.p.d.v. propriu.
morfil pe 6 martie 2024 16:48
popmihai pe 31 Mai 2015 16:34
Mega prost film pierdere de bani si timp am iesit dupa 15 minute nu am mai vrut sa imi pierd timpul pretios din viata
Trebuia afisat ca filmul este destinat spectatorilor sub 5 ani dat cred ca pănă la urmă si ei plecau
De evitat !!!!!!

SDAO pe 22 septembrie 2015 21:28
ba a fost fain ,asa de un 7 ... este un vis al omenirii spre o sansa de a schimba lumea, vis ce este mult mai real decat pare, lumea se va sfarsii curand fie ca vrem ori ba. Singurul lucru bun la acest film a fost tipa simpatica ce a dat un pic de comedie la film si sf-ul care desi nu a fost cn stie ce a prezentat niste chestii noi ce nu s-au mai vazut in alte filme. Mie mi-a placut filmu.... acu ca arhitect si eu oricum sunt pornit spre "green housing" deci filmul pt mine m-a facut mai optimist.... in concluzie filmul nu e "mega prost" este de nota 7 si merita vazut, il recomand :P
loonycushion pe 22 octombrie 2017 19:41
nu se va sfarsi nimic, doar bezna si ignoranta din mintile oamenilor. lumea e asa cum o facem.
Phantom_sub pe 24 Mai 2015 13:01
Vizionabil
Tomorrowland e mai mult fantasy. Se vede clar elementul dissney ce predomina in tot filmul. Se vede ca n-au vrut sa treaca peste o anumita limita, sa nu fie prea violent. Are acea aura a viitorului prezentat din perspectiva anilor 60. E o trezire a constiintei omenirii, de a nu ne mai lamenta in propriile gandurile apocaliptice , create doar de noi.
e pentru copii, dar si pentru copilul din noi. Are si lacune, dar e vizionabil. Mie mi-a plăcut, dar nu intr-atat de mult. Si tipa ce o interpreteaza pe fata ce ajunge in lumea de maine, se vede de la o posta ca are in jur de 30 ani, nu 14-18.

SDAO pe 22 septembrie 2015 21:36
sincer ma asteptam si exact asa a inceput filmu cu prezentarea exacta a lumii de maine, dupa care a luat-o la vale si a devenit disney. Daca prezenta tehnici noi a viitorului, materiale noi, comportament nou si de urmat, etc. gen star wars in materie sf,... etc ... at merita nota 9 ,asa nu a prezentat mai nimic din viitor ci doar un singur subiect-text : Lumea se va sfarsi si trebuie schimbata! Noi suntem viitorul, descurcati-va... asta a explicat in 2 ore ....
nyuszi pe 01 August 2015 20:49
In general mi-a placut. A avut niste idei interesante, si mesajul e unul bun, chiar daca un pic cam fortat.

In schimb mi s-a parut ca multe lucruri au fost tratate destul de superficial, s-a pierdut vremea inutil cu altele, si cred ca ar fi fost mult mai bine daca fata din rolul principal n-ar fi tipat tot timpul.

Dar nah, precum am zis, ideea de baza mi-a placut.

mosu332 pe 22 Septembrie 2015 23:48
Visator
Vinovat, sunt un visator, e chiar asa de rau sa ne imaginam si un viitor bun, sau ca inca mai exista bine in lume??? Poate acest gen de filme ar trebui sa se faca mai des, nu numai cu apocalipsa, ziua Z, invazii nimicitoare, oameni corupti, raul incarnat..... Acest film m-a lasat usor amuzat ( cea ce nu reusesc multe comedii din zilele noastre ) si cu o atitudine pozitiva, tocmai datorita subiectului ales; nu pentru asta urmarim filme? sa ne relaxeze, amuze, distreze, uimeasca?
denis_benczik pe 5 iunie 2016 22:04
aaaaaaa filmul vrea sa ne spuna si sa ne demonstreze ca in timpul care ne-a ramas saa putem schimba viitorul in ceva mai bun , si sa privim cu incredere!! mie pur si simplu, mi-a ridicat modul de traire
dragomir_alina pe 12 Iunie 2015 01:33
Bunicel
Daca ai sub 15 ani e ... super, cu cat ai mai multi ani cu atat filmul te va lasa rece"" ...
gina.eanton pe 04 Iulie 2015 18:35
Lumea de dincolo de maine nu e prea promitatoare
Eu nu am inteles nimic din lumea aceea avansata. Nu au exploatat-o bine. Filmul vorbeste superficial despre salvarea lumii.
Ideea filmului este grozava, asta m-a si atras in cinema, dar a fost ca atunci cand incerci sa spui o poveste si nu reusesti sa redai ce voiai prin cuvinte. Asta au facut si ei.
Inceputul filmului a fost in regula. Povestea lui Clooney de cand era copil a fost draguta.
Actiunea curge foarte repede, lasand goluri de timp care aduc intrebari fara raspuns. In schimb, au fost multe secvente si personaje irelevante.
A fost o placere sa ii vad pe Clooney si pe Laurie, rolurile lor au avut sens, cat despre Britt Robertson, desi o stiu din alte filme ca o actrita foarte buna, putea sa lipseasca si nu mi-ar fi parut rau, exceptand cateva secvente de la inceputul filmului.

Filmul nu s-a ridicat la asteptarile din urma trailerului. Poate… citeşte

giovanny72 pe 26 Mai 2015 18:40
De vazut...
Un film fantastic in stilul "Jumanji", mai mult pentru copii si adolescenti, plin de mesaje ecologiste, dar si efecte speciale care te fac sa vezi acest film la cinema, si nu acasa...Nu exceleaza in materie de subiect, dar nu o sa va para rau daca il vedeti...
daniel_timariu pe 24 Mai 2015 15:50
O utopie drăguță, un film de vară plăcut și instructiv.
Filmul vine cu o doză de optimism în genul Disney, dar acum trecând de la o Cenușăreasă dintr-un oarecare regat, la întrega lume. Avem o lume a adulților blazați și obișnuiți să privească cu detașare la lenta, dar inexorabila distrugere a planetei. În contrapondere avem o mână de copii supradotați, recrutați de o puștoaică pistruiată, o Inteligență Artificială programată să găsească acei copii suficienți de inteligenți și preocupați de viitorul omenirii încât să ofere o șansă de a stopa apocalipsa.

Acțiunea curge rapid sărind peste explicații inutile. Elemente din Man in Black și Terminator se întrepătrund pe fondul liniștit, lipsit de violență explicită, a filmelor Disney. Eroii din film sunt copii și adolescenți. Chiar dacă apar și persoane mature aceștia au o poziție periferică și bivalentă. În schimb cei tineri… citeşte

cata_titei pe 07 Iunie 2015 10:43
De departe cel mai prost film vazut de multa vreme.Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul.Dupa 20 min mi-am dat seama ca e un "big shit".Nu recomand,cu incredere!:))
mentoros pe 18 august 2016 14:24
si cum ti-ai dat seama ...asa, singur... ai realizat ca este cel mai prost film vazut de tine...singur...atat te-a putut duce mintea...singura? nu iti recomand nimic, fara nici o incredere!!!
bizonul pe 2 iulie 2018 09:05
@mentoros, filmul este tampit la fel ca toate cele ce trateaza un SF iesit din limitele bunului simt si al normalului.
kakapiciu pe 17 Ianuarie 2016 22:53
Singurul lucru ce ajuta filmul forate mult este ideea. In rest sunt parti in care devine confuz si deloc fascinant.
catalin_ionut_23 pe 23 Septembrie 2015 18:40
Foarte bun filmul,foarte relaxant mi s-a parut si comedie ca m-a facut sa rad mult.MI-a placut mult de fetita aceea athena care a fost foarte simpatica.Un film care mi-a placut si il recomand! Nota 10
cosmin742000 pe 01 Noiembrie 2017 09:17
O mizerie de film SF american , deci nimic nou.....................................................
morfil pe 6 martie 2024 16:53
Ai dreptate. O mizerie de film, intr-adevar. Nota 5 cu indulgenta pentru actori si efecte. Pacat de bugetul urias.
Maricruz pe 24 Aprilie 2016 18:59
Dacă e Disney nu e bun?
Din ce citesc în comentarii se pare că majoritate dintre voi daţi note la un film d.p.d.v tehnic şi în măsura aşteptărilor pe care le-aţi fi vrut, dar v-a dezamăgit puţin sau puţin prea mult.

Eu cred că filmul e de văzut. Te plictiseşte doar dacă ai anumite aşteptări de la el, dar dacă te laşi pur şi simplu dus de poveste, te surprinde plăcut.

lian_berthold pe 31 Iulie 2015 09:37
O combinaţie
Mie mi se pare un fel de Bioshock (the game) meets Aeon Flux ...
geo_gabi pe 23 Septembrie 2015 11:02
Tomorrowland
Nota 7 , l-am asteptat cu nerabdare si nu am fost dezamagit ,un subiect bun.
dido pe 28 Iunie 2015 19:15
Film pentru visatori...
Personal mi-a placut filmul,e futurist si sprintar iar momentul meu favorit este incantarea intiparita pe fata lui Casey atunci cand realizeaza ca a ajuns in viitorul supertehnologizat al omenirii.Cred ca asa as fi reactionat si eu...
rafaelionita8_gmail_com pe 24 Iunie 2015 19:44
Nup.
Este prea de copii.Nu stiu ce sa zic. Este pur si simplu un film care adultii il vor considera prost.
alexmotoc pe 05 Iunie 2015 12:17
slab, neconvingator....in doua cuvinte George Clooney!
xerses pe 11 Iunie 2015 14:56
Imi place cand vad ca fantezia este frumos valorificata cinematografic.
morfil pe 06 Martie 2024 16:48
Aveam asteptari mai mari
Lev98 pe 17 Iunie 2022 00:04
un film foarte bun de la Disney, este bun de văzut in familie
Vegetarian pe 04 Noiembrie 2020 15:00
la 54 ani George Clooney mai mult dupa mijlocul filmului in conflict cu Hugh Laurie la 56 ani =
Vegetarian pe 4 noiembrie 2020 15:02
Dusmanul iti spune CE TREBUIE sa faci . Prietenul iti spune ce AR TREBUI sa faci
SYNDJ pe 27 Septembrie 2015 02:37
Filmul e mediocru spre bun. Ideea e originală dar parcă dezvoltată prea puţin. E genul de film care te introduce frumos într-o lume diferită şi interesantă ca mai apoi să te lase cu ochii în soare şi confuz.

Mesajul filmului e unul bun pentru toate categoriile de vârstă, nu doar pentru fanii Disney. Per ansamblu eu nu m-am plictisit la el.

catamagia pe 10 Aprilie 2020 02:17
Din categoria: #FilmecuMesaj ...
Un film extraordinar, cu o doza mai mare de SF, însă cu un mesaj puternic conturat despre Lumea în care trăim, vom trai sau poate ca nu, dacă nu ne va pasa. Mesajul clar al filmului este poziționat în spre sfârșitul filmului... Un film pt. "visătorii" cu pofta de realitate.
P. S. Film pt. Toate vârstele inclusiv pt. Cei mai mici...care vor fi viitorul. Viitoare generație. Merita văzut și merita un loc lângă multe alte filme de valoare și cu un conținut educativ.

Dragos.87 pe 03 Martie 2017 23:59
Am vazut filmul si mi se pare ok.Desi incepe cam aiurea pe parcurs devine interesant chiar daca povestea nu e cine stie ce.Nu il vedeam vreodata pe George Clooney jucand in astfel de filme dar cred ca jucand Hugh Laurie care e un actor desavarsit,a acceptat rolul cu mare drag,cel putin asa cred...Imi plac efectele vizuale foarte mult,sunt reusite si in acelasi timp spectaculoase care te poarta intr-o continua aventura dar si cele sonore care maresc putin doza de suspans.E un film frumos si relaxant care poate fi urmarit de toate varstele.Il recomand cu caldura!
Kuhaylan pe 06 Noiembrie 2016 13:48
WD 1
............................................................
Mitza_MvP pe 31 Octombrie 2016 17:44
2 ore de fantezie impletita cu aventura si SF
2 ore care m-au facut sa visez..
Superb filmul,iar finalul e unul dintre cele mai bune finaluri de film vazute vreodata

claudiu-daniel-lugoj pe 02 Februarie 2016 21:42
Un film bunicel care a inceput foarte promitator dar se stinge incet spre final.Este un film cu efecte speciale bune si o poveste ce se putea specula mai mult din ea.Una peste alta e un film bunicel dar care nu'' rupe gura targului''.
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:18
PiticVerde pe 27 Noiembrie 2015 11:18
un film bun
mie mi-a placut filmul,din partea mea a primit o nota mare
andystarx pe 25 Octombrie 2015 03:38
Desi incepe cam greoi si putin ciudat,scenariul mi s-a parut intersant si pe parcurs chiar m-a captivat ! Este un film de vazut cu familia,si care atrage intr-un fel atentia asupra la ce se intampla in zilele noastre !
Mihai2508 pe 05 Octombrie 2015 20:52
Inducere in eroare
Este unul dintre acele filme, in care trailer-ul este mult mai bun decat filmul. Din trailer iti faci o parere foarte buna despre film, si pare mult mia serios, si cu un subiect interesant, in schimb, cand il vizionezi vei observa, ca intr-adevar subiectul este unul interesant, dar actiunea filmului si derularea povestii este una relativ infantila. Per total filmul este ok, dar din trailer parea un film care abordeaza acest subiect intr-o maniera mai serioasa
Sorin87 pe 03 Octombrie 2015 22:31
Mi-a placut filmul de la inceput pana la sfarsit, povestea filmului foarte bine realizata, ar fi bine sa fie si o continuare
catalin_ionut_23 pe 17 octombrie 2015 17:09
Dar tie toate filmele iti plac? Este vreunu sa nu iti placa?
Dor de Duca pe 25 Mai 2015 20:21
Tomorrowland, filmul pe care orice HR-ist trebuie să-l vadă
Spoiler! Spoiler! Spoiler: e făcut de Disney şi e un film inocent, cât se poate de drăgălaş şi cu cea mai frumuşică fetita-recruiter din câte-au văzut pistruii mei. În altă ordine de idei, e un film de familie, dar pentru Continue reading →
The post Tomorrowland, filmul pe care orice HR-ist trebuie să-l vadă appeared first on Dor de Duca. citeşte

user-5e3e92f1c0e2d pe 22 Martie 2020 19:16
bha cosmine..te' dreaq de maimutzoi prost retardule !!! ai devenit mare comentator bha bulaule?!?! nu mai e nici un film bun sau ai prins-o pe femeia ta cu doi in pat ?? asta daca ai vreo stramba in viata ta de cct..esti maro rau prostovane !! hai beshi in phula noastra labare !!
morfil pe 6 martie 2024 16:52
O mizerie de film, intr-adevar. Nota 5 cu indulgenta pentru actori si efecte. Pacat de bugetul urias. Pai, tu, un tarator, te compari cu mine si Cosmin? Eu cel putin am peste 4000 de filme, seriale si documentare vazute conform listei de pe IMDB. Nu mai zic de carti citite, si carti bune si utile, nu Sandra Brown. Mai ai de mancat mamaliga. Sezi bland, fecior. :))
mtraianc pe 18 Iunie 2015 12:32
bunicel spre dezamagire ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Film - Tomorrowland

(2015)