Păreri Tomb Raider

(2018)

Tomb Raider Începutul

user-5aae964002025 pe 18 Martie 2018 18:42
De obicei nu comentez dar acum trebuie
1. Când ea este cu arcul in mana si se duce la coliba unde sunt oamenii rai am crezut ca vad in fata mea scene din filmul formidabilul
2. Când ea întinde arcul amenințător către elicopter iar este formidabilul
3. Scena cand ea si tasu se revăd este poate cel mai prost regizat moment
4. Faza cand scapă din avion este poate cea mai trasa de par
... ma limitez la atat

BogdanP. pe 22 Martie 2018 12:51
Aveam asteptari mai mari, sunt multe lucruri fara sens in film ...
RaresSava300 pe 5 iulie 2018 01:12
Sfat pe viitor: Alegeti mereu obtiunea de a vedea filmul cand apare online daca este un film facut dupa un joc video. Eu nu am vazut inca filmul, dar asa este de obicei. Adica au favut un film 13+ dupa un joc 18+. Asa a patit si filmul Mortal Kombat
florin_nigel pe 16 Martie 2018 23:25
Cel mai idiot film vazut vreodata..s-au cheltuit si bani pe prostia asta?
aussiearu pe 17 martie 2018 15:09
Care e idiot? filmu sau retardu care a dat bani pe bilet?
makomomo pe 20 martie 2018 22:33
idiotu este parca ala care nu intelege...
FunnyX pe 22 Martie 2018 00:59
Asteptarile mele erau mai mari fata de ce am primit.
Plusuri: imagini deosebite, ceva efecte 3d, actrita draguta si promitatoare.
Minusuri: exagerari spre parodie chiar. Pai ea, o mana de om, ranita grav la abdomen, il bate si apoi il ucide prin strangulare (!!!) pe dulapul acela de mercenar?? Pe bune? :))) Apoi arc cu sageti contra mitraliere de ultima generatie te face sa zambesti.
Actiune previzibila de la un capat la celalalt, poate mai putin finalul, care prefateaza de fapt urmatorul film din serie.

xerses pe 23 Martie 2018 18:20
Si eu speram la altceva mai dinamic, mai de impact....Dar, atat s-a putut!
user-5a9d4c230a267 pe 18 Martie 2018 03:44
Mie mi.a placut. Mi s.a parut interesant si m.a tinut in suspans. Cam trase de par unele parti ce.i drept, dar povestea a fost frumoasa. Il recomand!
roby_shidoby pe 18 martie 2018 13:39
Care parți au fost trase de păr?
Vio.Cojocar pe 16 Martie 2018 22:54
Review
Deși trebuie să recunosc că am avut dubii în privința acestui film, în special când Alicia Vikander a fost anunțată pentru primirea rolului de a o interpreta pe Lara Croft, părerea mi s-a schimbat treptat, începând prin a citi interviurile, prin a urmări materialele postate pe internet și prin vizionarea antrenamentelor dure prin care Alicia a fost nevoită să treacă pentru a avea condiția fizică necesară interpretării rolului. Filmul, vizionat pe data de 16.03, prezintă originile Larei Croft înainte de a-și descoperi menirea, fiind caracterizată ca o fată agilă, încăpățânată, pregătită oricând să accepte noi provocări care uneori o pot aduce în belele. Intriga este setată de un testament lăsat de tatăl acesteia, Lara descoperind un birou secret care conține munca lui Richard de o viață și un material video prin care îi cere Larei o ultimă… citeşte
preda_diana pe 13 Aprilie 2018 00:51
Eu nu merg la film ca să mă apuc apoi să despic firul în patru și să îi fac analiza mai abitir ca un critic de film. Dacă îmi transmite ceva fiori pe șira spinării, mă ține în suspans, are efecte speciale, etc...îmi place, dacă nu, nu. Mie personal, mi-a plăcut filmul.
ionion1992 pe 29 mai 2018 20:32
esti tuta
mitso pe 7 iunie 2018 15:46
si tu i-ai facut analiza si ai despicat firul in 4, poate nu filmului, dar acestui user care s=a bagat in seama + ca ai replicat destul de urat pe un site public poate mama ta nu e chiar mandra de tine, stii ?
Phantom_sub pe 21 Martie 2018 19:09
Bunicel
A fost făcut exact pentru gameri. A fost bunicel, dar nu mi-a transmis absolut nimic. Sec, foarte sec. Începutul mi-a început, apoi au dat-o în acţiune tipic jocurilor.
Phantom_sub pe 21 martie 2018 19:10
"Începutul mi-a plăcut"
roby_shidoby pe 18 Martie 2018 13:47
O nouă posvete faină Tomb Raider- hoțul de morminte!
Din cele 3 filme Tomb Raider în care interpreta a fost Jolie, singurul care mi-a plăcut a fost cel cu cutia Pandorei - care a fost mai fantastic decât T.R. Începutul.
Chiar dacă nu poate concura cu Jolie la corp, Vikander a interpretat bine rolul. Povestea nu mi s-a părut prea fantastică, dar filmul e bine făcut nelăsându-te să te plictisești.
Walton Goggins nu a interpretat prea bine personajul negativ, acestuia din urmă lipsindu-i șarmul.

Raluca87 pe 01 Iunie 2018 20:08
Mi-a placut filmul, chiar nu m-am plictisit urmatindu-l spre deosebire de alte filme. Povestea este similara cu cea din jocul reboot Tomb Raider A survival is born numai ca in joc tatal Larei nu este prezent si ea trebuie sa-si salveze prietenii de nebunul ala. Comenta cineva pe aici ca ea se lupta cu mercenarii cu un arc cu sageti si ei au mitraliere pai asa este si in joc si au ținut cont de asta. De asta mi-a placut si filmul sunt fideli jocului. Va recomand sa jucati jocul si continuarea, povestea este mult mai complexa acolo.
Mihai2508 pe 14 Mai 2018 22:33
inceputurile
Un film destul de bun cu un personaj feminin mai mult decat cunoscut. Ce-i drept toata lumea s-a obisnuit cu Angelina Jolie, dar si Alicia joaca foarte bine acest rol. De aceasta data Lara Croft se apropie mai mult de realitate, avnad destule calitati dar si slabiciuni. Povestea este interesanta si pot spune ca per total filmul merita vazut :)
user-61d6ff1313058 pe 27 Noiembrie 2022 22:07
O baștină de film.mai bine o emisiune pe Discovery
TitoJacksana pe 07 Ianuarie 2022 19:30
Mult mai bun ca cele cu Angelina Jolie, merita vazut mai ales pentru cei care au jucat jocurile
ioanaa_ioana pe 18 Noiembrie 2023 07:26
Pentru adolescenti.
user-5ba3b576bcdfc pe 10 Septembrie 2020 19:49
Maria Andreea, ai auzit de o invenție nouă numită... Internet? :) Caută acolo filme cu Angelina Jolie pe care nu le-ai văzut pt ca erai prea mica:) Pupici mici
bizonul pe 10 Septembrie 2020 06:17
Nu am vazut filmul, dar din comentarii reese ca nu prea se merita. Dupa ce ca Antena 1 a rarit de tot filmele de la ora potrivita, pe alea care ni le da sunt destul de slabute. De f. mult timp aici nu am vazut decat shoowri de prost gust , nici-un film onorabil.
Dragos.87 pe 5 iulie 2021 18:11
Daca din comentarii nu prea reiese ca ar fi un film bun inseamna ca esti genul de persoana care se uita in gura lumii..
chiba_florin pe 24 August 2020 01:16
Hmmm ...
Şi să mai spună cineva că femeia nu e în stare să-i ţină piept bărbatului !
Respectele mele stimatelor !

MariaAndreea18 pe 05 Iunie 2020 20:45
Foarte tare.
Nu am vazut filmele cu Angelina Jolie pentru ca eram foarte mica. Dar am sa le vad acum in 2020.
Mi-a placut mult cum a jucat actrita din reebot.
Filmul te tine captiv pana la final.

zuzulika pe 14 Aprilie 2019 23:02
Mult mai misto ca celelalte..........................!!
SYNDJ pe 27 Noiembrie 2018 01:38
Un nou inceput, mult mai slab decat cel cu Angelina. Nu mai are acelasi farmec - nici actrita din rolul principal si nici povestea.
andystarx pe 22 August 2018 17:32
Fata de ultimele filme ,de exemplu ca cele de la Marvel,acesta nu este deloc unul rau ! MI a placut cat de cat,probabil si ca a jucat ALicia in el,o actrita in continuaa accensiune !
Sorin87 pe 29 Iunie 2018 20:14
Precum a fost si jocul asemenea de bun a reusit sa fie si filmul, in final lasa sa se inteleaga ca o sa fie cel putin o continuare
emy_sinaia pe 17 Iunie 2018 12:22
Asa si asa...
Se pare ca asteptarile au fost mai mari decat trebuiau. Nu se poate face comparatie intre noua serie si cea veche. Mi-a placut noua Lara Croft dar m-am si plictisit la scene trase de par si mai ales ca au lipsit pistoalele. Abea in urmatorul film.
RaresSava300 pe 14 iulie 2018 11:16
Aceasta serie de filme este facuta dupa jocurile NOI Tomb Raider. Acest film s-a bazat pe jocul Tomb Raider din 2013 in care Lara este in prima ei aventura. Tot odata, Lara nu mai este neinfricata, ci mai sentimentala si firava, iar toata aventura o ghideaza spre a devenii curajoasa. Tot in noile jocuri, care se bazaeaza mult pe supravietuire, Lara are un arc care a devenit reprezentativ pentru Lara. Ajunge sa foloseasca mai multe arme, dar pistoalele nu le are. Sper ca v-am lamurit. Si da, jocul Tomb Raider 2013 este mai bun decat filmul.
emy_sinaia pe 23 august 2018 16:35
ok, thanks.
mihai_chindris pe 12 Iunie 2018 00:19
jack arrow
Mi-a placut. Te tine in suspans pe toata durata sa si nu te lasa un moment sa se plictisesti. Il recomand!
ionion1992 pe 28 Aprilie 2018 22:47
Un film foarte bun ,cu mult suspans de la inceput pana la sfarsit peisaje ,actiune ,are de toate .Recomand ,merita vazut!
forever_young_ pe 11 Martie 2021 14:26
BUNICEL !
un film de la care erau asteptari mai mari .... totusi nu e chiar plictisitor
patrick.j pe 01 Februarie 2021 16:29
pierdere de timp
Am văzut filme de categoria a II-a mai bune, mai captivante. Kitsch în toată regula.
makomomo pe 20 Iunie 2018 15:40
Reusit,foarte bun ca si jocul....
Am jucat toate jocurile TombRaider inclusiv ultimele versiuni care sunt formidabile...Asteptam demult timp acest film TR si ma bucur enorm ca a fost facut dupa joc,cu faze asemanatoare din joc si multe scene asemanatoare mult cu cele din joc.
Filmele cu Angelina Jolie m-au dezamagit in sensul ca acele povesti imaginare nu prea aveau treaba cu jocul.In acest TR 2018,filmul prezinta efectiv cum Lara Croft devine TR.De asemenea armele Larei sunt la fel ca in joc ceea ce te apropie de poveste mult.Cei care au scris ca Lara omoara soldati cu arcul iar aceat lucru e ireal deoarece soldatii aveau pusti...sunt probabil cei care nu cunosc jocul si nu realizeaza povestea.
Despre Alicia Vikander numai cuvinte de lauda,joaca perfect rolul Larei si da filmului o atmosfera aparte,este o actrita foarte buna si frumoasa care imi place enorm.
Pt cei care se asteptau la un film gen… citeşte

Dragos.87 pe 09 Iunie 2018 18:37
Este un film destul de lungit in comparatie cu faptul ca nu se intampla mare lucru iar deznodamantul lasa de dorit.E drept ca are peisaje frumoase si efecte bine lucrate insa ii lipseste suspansul si adrenalina.Se putea si mai bine!
danut_iulian pe 30 Mai 2018 21:36
Un film foarte buna pe care multi fani al jocului si al filmului il asteptau desi ma asteptam la mai multa actiune si avenutra sfarsitul a lasat ca urma ca va urma si o contioare.
claudiu-daniel-lugoj pe 10 Iunie 2018 23:14
Un film de aventura si actiune excelent,mult mai bun ca seria vechie cu anjelina jolie.Un film la care nu ai cum sa te plictisesti.Merita vazut cu incredere acest film.
deco20 pe 06 Iunie 2018 17:33
slab
filmul este destul de slab...nu a fost ce ma asteptam.
Octaz pe 13 Aprilie 2018 00:04
Un remake care a fost menit sa o propulseze parca pe frumoasa actrita Alicia Vikander. Zau, mi se pare o actrita foarte frumoasa si de urmarit! Filmul in schimb aduce foarte mult a un fel de "Indiana Jones" sau mai degraba un fel de "National Treasure" fara mari artificii! Dar bineinteles daca esti pasionat de genul asta de film de aventura cu suspans (ca si in cazul meu de altfel), poti oricand sa vizionezi noul film cu Lara Croft mai ales ca se pare ca va continua si cu un sequel!