Păreri Thor: Ragnarok

(2017)

Thor: Ragnarok

lumaxya pe 31 Octombrie 2017 19:57
O gluma vazuta pe internet careia ii dau share aici: "Macar acum stim ce pateste Lady Galadriel daca Inelul ajunge la ea."
VIBERS pe 31 octombrie 2017 22:16
:)))))Foarte tare gluma!!!
candycane pe 29 Octombrie 2017 23:10
Prea departe de povestea originala Thor: Ragnarok
Bunicel.Daca a-r respecta macar 80% sau nu 50% din povestea originala a-r fi un film mai sumbru decat este acum..........in povestea originala nu ii scoate ochiul nimeni....el il scoate pentru un sacrificiu ...iar Asgard nu este distrus....dar deja de indeparteaza de la poveste .....creaza una noua impreuna cu The Avengers
woodstar pe 27 Octombrie 2017 19:33
Epic.
Cuvantul asta nu putea sa-mi iasa din minte pe parcursul ultimelor 25 de minute din film. Thor: Ragnarok mi-a depasit toate asteptarile pe care le-am avut, unele care au fost destul de mici avand in vedere cat de mediocre au fost precedentele. Divertisment cat cuprinde, am zambit pe tot parcursul filmului, am ras in hohote la o multime de scene, Marvel a dat lovitura... din nou!

Bun, sa incepem. Pana acum, cele doua filme Thor sunt cele mai slabe pe care le-a adus Marvel in universul sau, dar Ragnarok mi-a schimbat total parerea! Este primul film Thor care te face sa-ti doresti mai multe filme Thor, pentru ca e primul film ce are o idee demna de laudat, deoarece ma asteptam sa fie doar un "setup" pentru Infinity War. Multumesc, Doamne, ca m-am inselat!

Regizorul Taika Waititi a reusit sa aduca filmului o tenta amuzanta, plina de culoare. Filmul este diferit… citeşte

VIBERS pe 28 octombrie 2017 01:49
In legatura cu villainul ala rau, asteapta sa-l vezi pe Thanos si mai vorbim pe urma.
brando pe 27 Octombrie 2017 17:35
Excelent ! Pur divertisment !
Al treilea film din trilogia Thor este un spectacol pe cinste si merita din plin ! Dupa mega tampenia de film Blade Runner 2049.....am putut savura fara sa respir 2 ore de pur entertaining ! Filmul are un scenariu excelent scris plin de aventura, actiune si un umor fin care te prinde din primele momente ! Castingul ce sa mai vorbim ... Cate Blanchet isi face rolul ca de obicei genial si este o placere sa i urmaresti performanta actoriceasca ! Efectele speciale excelente , scene de action dinamice ce sa mai vorbim un pur spectacol ! Dar cel mai de valoare este umorul care este foarte inteligent scris si nu stupid ca in alte filme de acest gen...Aici razi si in acelasi timp ramai uimit de spectacol de la inceputpana la sfarsit ! Pur si simplu nu pot da nici un spoiler la acest film din seria Marvel findca functioneaza ca la carte ! Iar cum zicea marele Sergio Leone --(Spectatorul merge… citeşte
JuanRuben pe 27 octombrie 2017 20:59
-1 doar pentru ca ai zis ca blade runner e mega tampenie :)
cristibox pe 11 noiembrie 2017 19:04
Nu a comparat! Nu i-a placut blade Runner 2049. Fiecaruia ii place ce vrea.
Florina156536 pe 27 Octombrie 2017 14:37
Foarte bun filmul !!!
Merita vazut !!!
Sala a fost plinaa !!!

Criticeste pe 29 Octombrie 2017 09:05
Super film.E ca si Gardienii Galaxiei si merge mai mult pe ideea de comedie decat Thor:The dark World.E cel mai bun din serie iar gluma din The Avengers cu "Puny god" e atat de amuzanta chiar si a 10-a oara.E un Deadpool al filmelor cu Thor iar Tom Hiddleston e din nou Loki-ul perfect.Valkirie a fost super ,la fel si Hulk iar filmul asta e pura distractie de 2 ore.
lavvw pe 29 Octombrie 2017 23:05
Foarte amuzant si captivant. Nu a fost o risipa de timp si bani. Sala plina, oameni multumiti si fericiti la final. Recomand filmul.
JokerCroker pe 03 Noiembrie 2017 14:23
5/10 - un film de vazut joi seara pe National TV
Minusuri:
-Este lipsit total de emotie, fara nimic emotionant in el cu toate au loc evenimente dramatice : moartea lui Odin, moartea catorva zei, distrugerea Asgardului.
-Jalnic antagonist, nu-mi vine sa cred ca Cate Blanchett s-a coborat la asemenea nivel .....mai bine il preferam pe colectionarul ala drept antagonist.
-Thor n-are nicio legatura cu actoria.Doar sta si se uita ca o statuie, fara sa simuleze o emotie. Ori se hlizeste degeaba si e dumbed-down ca intotdeauna
-Loki- ce a fost si ce a ajuns...un clovn care mai mult starneste rasetele decat teama
-Valkyrie - doar frumusetea e de ea
-N-am inteles-o pe aia cum de s-a despartit Thor de Jane Foster. Si unde-i Sif?
-Fundalul de melodii electronice mi se pare de tot rasul, transformand un film de high-bugdet intr-un unul de categoria B de anii 80-90, demn de urmarit pe National TV joi… citeşte

cristibox pe 11 noiembrie 2017 19:15
Doar nu aveai pretentia unor jocuri actoricesti pentru festivaluri. E un film de alt gen. Nu in asemenea filme cautam ,,emotii'' . Marea majoritate au apreciat coloana sonora, iar muzica chiar este potrivita. Dar... fiecare cu gustul lui! Recunosc ca The Shawshank Redemption e mai bun (ca sa facem comparatii idioate, cum fac unii) ;)) dar ne mai si distram cu cele gen Thor ;)
VIBERS pe 16 iulie 2018 00:47
De acord cu Qube86 :)))
G1a pe 14 Noiembrie 2017 10:20
O noua abordare
Nu este un film prost, insa este total diferit de precedentele filme Thor, care mie personal mi-au placut mult mai mult. Un Thor fara plete, ciocan si un ochi (p.s. foarte prost realizata cicatricea).
czinege_ioan_cristian pe 04 Noiembrie 2017 22:05
Merita vazut la cinema
Obligatoriu de vazut la cinema , efecte speciale deosebite si pe deasupra e si comedie..
nico_nicolle pe 28 Octombrie 2017 20:54
mie mi-a placut
e un film lejer facut cu multe momente hazlii care te face sa pleci cu zambetul pe buze..e placut..il recomand!
900adytza pe 28 Octombrie 2017 20:43
Am ramas placut surprins de film,chiar nu ma asteptam sa fie atat de bun, plus ca are o gramada de replici amuzante. Cele 2 ore si un pic au trecut mult prea repede...Ps: recomand sa stati si putin dupa credits pentru ca urmeaza o scena care, cel mai probabil face legatura cu urmatorul film..
Mihai2508 pe 3 noiembrie 2017 18:14
Sunt doua scene after credit. A doua este la sfarsit de tot :)
Steve.R pe 27 Octombrie 2017 23:06
Un film GENIAL care merita vazut!! Sincer...eu ma asteptam sa fie un film bun,cu cateva replici amuzante si asa...dar Thor:Ragnarok a fost mult mai mult. Pana si coloana sonora s a potrivit de minune cu filmul,iar efectele au fost pe masura! Totusi,nu inteleg de ce l au bagat si pe Doctor Strange in film...Nu ca ar fi avut un rol prea important;)) Acest film ma face sa fiu si mai nerabdaroare pana la Avengers:Infinity War!! Abia astept!!!! By the way...Chris Hemsworth mai atragator ca niciodata;)
ooo333 pe 10 Noiembrie 2017 11:12
Ma asteptam la mai mult
Întregul film a fost doar o incercare de a pescui mici glume. Thor Ragnarok nu prea a avut nici o creativitate doar o mulțime de explozii și aceeași poveste în care bunul câștigă in fata răului. Doar o altă poveste fara sens plină de muzică repetata și dialoguri fortate sa fie amuzante. Cred că este mai degrabă o comedie decât un film cu super-eroi. Pentru mine Thor:Ragnarok a fost doar o mulțime de glume nu prea amuzante și multe CGI strălucitoare.
dido pe 24 ianuarie 2018 18:08
Subscriu!
sabinalin pe 26 Ianuarie 2018 22:25
"Asgard nu e un loc, Asgard e un popor". Fara Natalie Portman, mai putin Anthony Hopkins, special guest stars Benedict Cumberbatch alias Doctor Strange si Mark Ruffalo alias Bruce Banner alias Hulk. Plus Cate Blanchett, antagonista feminina de forta intr-un an excesiv de feminist al Hollywoodului, fereasca Dumnezeu sa te uiti la o femeie ca te trezesti acuzat de hartuire sexuala. Si umor de calitate. Thor si Loki merg mai departe, pe mine a treia intalnire cu "Zmeul tunetului" nu m-a dezamagit dar sper ca Natalie va reveni in episodul viitor...
valentin_mvm_u_bota pe 09 Noiembrie 2017 18:27
Tocmai ce am vizionat acest film ,nu mi s-a parut foarte wow , dar nici rau nu a fost , am avut asteptari mult mai mari , povestea este una buna.Am ramas putin dezamagit deoarece dupa parerea mea ,ciocanul pe care sorasa il distruge facea toti banii ,mi-as dorii sa il revad pe Thor in urmatoarele filme cu acel ciocan ,pentru ca nu are farmec personajul.A fost opinia mea pe care mi-am exprimat-o si poate alte persoane au preferat mult mai mult ca si mine filmul.Gusturile nu se discuta
dincolodenume pe 28 Octombrie 2017 23:01
Guardians of the Galaxy
Thor: Ragnarok, o alta varianta a Guardians of the Galaxy. Il veti observa chiar si pe Groot sau " I am Groot". Va las pe voi sa descoperiti personajul.

Filmul are tot ce ii trebuie pentru iubitorii genului de aventuri spatiale cu eroi pe post de dumnezei atotputernici. Ceva umor, actiune din plin, explozii, imagini apocaliptice, efecte speciale si nu in ultimul rand muzica cu care v-ati obisnuit.
Merg la astfel de filme doar pentru entertainment de tip popcorn explosion. Echipandu-va cu astfel de asteptari, nu veti fi dezamagiti.

eduard_stratan pe 22 Februarie 2018 18:13
Aceste filme sunt pentru cei care au ramas la nivelul desenelor animate de tipul Tom si Jerry !
Octaz pe 08 Noiembrie 2017 22:26
Thor fara plete? Nuuuu
Fascinat inca de mic de desenele animate cu Thor si de celebrul lui ciocan, astazi, multi ani mai tarziu ajung sa vad un film in toata regula cu el. E drept ca Thor fara plete este mai putin autentic cel putin pentru mine, dar pana la urma personajul conteaza si faptele lui. Acest film mi s a parut o mica pregatire pentru promisul revoluionar "Infinity War" ce urmeaza sa apara in 2018, a avut efecte speciale deosebite, fete frumoase, actiune si chiar si nelipsitul simt al umorului. Nu am nimic de reprosat, poate doar cicatricea cu care s a ales personajul principal in urma luptei finale. It was really necessary?
ishmael pe 08 Noiembrie 2017 09:31
bunicel
primul Thor mi-a placut cel mai mult, probabil si pt ca a fost prima intalnire cu eroul. acum a devenit doar distractie: Asgardul dispare, Odin moare si fiecare personaj mai incearca sa strecoare o gluma in plus (uneori au fost prea multe si aruncate la norma) - a lipsit un minim de dramatism. Hulk a vorbit cam mult si parca a avut parte de un CGI mai nasol decat in celelalte aparitii. Tom Hiddleston, Cate Blanchett si Jeff Goldblum au fost buni in rol.
Cristi.bunesc pe 29 Octombrie 2017 19:58
bun
De ce nu se mai vad trailerele la claritate buna?.??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Mihai2508 pe 03 Noiembrie 2017 18:24
Bun si cu foarte multe scene comice
O continuare foarte buna, actiune din plin si foarte foarte mult umor. Are mai multe scene comice decat multe filme de comedie pe care le stiu. Din pacate acest lucru ii scade mult din dramatism si atmosfera desi se doreste ca fiind una apocaliptica, nu mai ai aceeasi senzatie, nu mai este o atmosfera sumbra. Din punctul meu de vedere in unele momente au exagerat cu scenele comice si se indeparteaza de povestea originala, dar per total filmul este bun si merita vazut.
inca_ceva pe 30 Octombrie 2017 18:13
Recenzia Video Thor Ragnarok
Diferit de precendentele filme Thor, Ragnarok transforma personajul intr-un Thor complet nou din punct de vedere al personalitatii. Detalii si comentarii in recenzia video.

Sefulafilme pe 30 Octombrie 2017 18:57
Naspa
CEL MAI NASPA FILM SA MOARA FRATIORII MEI NICI NU ARE SENS NOTA 1 MONUMENT DE PROSTIE NU VA UITATI PIERDETI BANI
tabarila pe 21 Iunie 2015 20:36
superfilm beton
foarte bun abia astept filmul trailerul nu am reusit sa-l vad actori de prima mina.
RazvanAk pe 19 februarie 2017 17:50
De ce dai nota fara sa vezi filmul?
maria_octavian_daniel pe 20 aprilie 2017 11:08
Ca sa se afle si ei in treaba=))
niggeremall pe 05 Octombrie 2020 23:50
am vazut putin din inceput si mi-a cam murit la intrare. niste dume ieftine, efecte speciale caracteristice marvel si cam atat am prins in porbabil nici 5 min de film. e pas, deci nu stiu ce spiritele dracu da luptatori alfa beta theta au aia care se bat si rad pa urma ca eu unu n-am inteles niciodata combinatia asta umor actiune. pai ori te bati ori te razi in mama dracu. ce-i cacatu asta, circ? deci nu, clar nu. filmu asta miroase de la o posta a gluma proasta.
andrei_oarga pe 20 Iulie 2019 19:39
Singurul film din trilogia Thor care nu e deloc banal,deși se ia cam mult din rețeta de succes de la Gardienii Galaxiei filmul a fost surprinzător de bine realizat,efectele foarte bune,umorul reusit,se leagă bine cu viitoarele filme din seria Marvel iar actorii,mai ales Cate Blanchett,si-au intrat cu toții bine in roluri,inclusiv ștersul protagonist si interpret din filmele anterioare se vede aici,merita vazut cu siguranța!
blackmore pe 22 Mai 2019 01:11
O mizerie abjecta , o basina cu stropi................................
user-5a1afdcbc1b83 pe 30 Aprilie 2019 20:53
Super film merita vazut cel mai tare si mai bun din trilogia Thor nota 10000.
Un film de actiune foarte bun si foarte intens mia placut foarte mult si umorul e mai bun ca ultimul film.

user-5c001377c04dc pe 29 Noiembrie 2018 18:31
Bună seara. Cum fac sa vad filmul? Mulțumesc frumos
daddy303 pe 31 Iulie 2018 17:02
pierdere de timp
thor isi pierde parul,ciocanul si un ochi intru-un film dezamagitor din toate punctele de vedere,nu il recomand decat pustanilor
user-5aa076fa15fd8 pe 08 Martie 2018 01:35
NU RECOMAND!!!! Un film pentru copii de 12-16 ani .... nu pot sa cred ca au făcut un astfel de film
De la început pana la sf un SF de kk...

alexandru.alex pe 09 Martie 2020 00:06
Gunoi
Deci practic este o parada LGBT filmu asta nu are nici o treaba cu ragnarok din comics Hulk si-au batut joc de el in ultimul hal deci totul este a la Marvel acel ton de ''family friendly '' mai bine ma uitam la clubul lui Mickey Mouse si era tot aia nici o diferenta CGI-ul a fost bun in schimb nu mi-a placut desfasurarea actiunii mi sa parut grabita a avut cateva plot holes oricum filmul asta e degeaba pentru ca in Infinity War si End Game thor isi foloseste ciocanu si ce dracu mai are el in mana adica nu e ca si cum tasu i-a spus ''are you thor the god of hammers?'' adica voia sa spuna ca si fara ciocan e puternic si in urmatorul film se duce sa isi faca ciocan ca nu il poate invinge pe thanos fara.In fine cine are o istorie destul de mare in filme va stii ca filmul asta e un gunoi total un spectacol CGI si cam atat doar sa fii prea mare fan genului acestuia sa fii prea prost sa iti… citeşte
claudiu-daniel-lugoj pe 28 Februarie 2018 20:31
Sa ajuns prea SF. cu acest film.Nu este rau filmul dar prea SF. la facut.Prima parte a fost excelenta dar din pacate Thor asi pierde din stralucire cu aceste continuari.
Sorin87 pe 27 Februarie 2018 19:05
Am asteptat de mult filmul si pot spune despre el ca nu m-a dezamagit deloc, dar imi pare rau pentru ciocanul lui Thor ca l-a spart sora lui, o sa isi faca altul.merita vazut
danut_iulian pe 22 Februarie 2018 18:37
Un film de actiune foarte bun si foarte intens mia placut foarte mult.
mihai_chindris pe 26 Ianuarie 2018 14:23
hammer
Un alt film din universul Marvel Studios care ne incanta, ca de fiecare data. Avem de a face cu un Thor "putin" diferit de cum eram obisnuiti sa il vedem, insa chiar si asa, cred ca a prins la public & n-a dezamagit pe nimeni. Recomand!
ionion1992 pe 23 Ianuarie 2018 17:05
Mi-a placut filmul ,este primul thor care l-am vazut si a fost destul de bun dar nu de nota 10 .Mai spre sfarsit a fost foarte spectaculos cu monstru ala .Meritra vazut ,recomand!
6Patronul9 pe 26 Decembrie 2017 22:05
Divertisment pur
Ultimul film din trilogia Thor m-a luat total pe nepregatite si m-a incantat pe tot parcursul sau.Regizorul Taika Waititi a realizat unul dintre cele mai reusite filme ale anului.Si-a impus propriul stil si a oferit acestei francize un final cat se poate de satisfacator,punand simultan bazele pentru viitorul universului Marvel.De vazut !
xerses pe 26 Noiembrie 2017 11:19
Pentru mine a fost o placere sa urmaresc filmul; faze amuzante, efecte speciale reusite, lupte bine regizate....
kaarthur pe 16 Noiembrie 2017 12:24
Se putea mai bine
Un film de actiune, cu umor, prea mult umor pentru sfarsitul lumii. Un Hulk slab, un Thor vesnic glumet, desi a pierdut totul, noroc cu personajul negativ care salveaza filmul. Se putea mult mai bine atat la poveste, precum si la adaptare. Nu este rau dar am asteptat ceva mai bun, poate mai putin umor salva filmul.
FunnyX pe 11 Noiembrie 2017 23:26
A fost altfel decat m-as fi asteptat. Chiar mult altfel! Mult umor, un Thor fara plete si fara ciocan, acelasi Loki dintotdeauna; actiunea se deruleaza intr-un ritm alert, iar finalul lasa loc 100% unei continuari ce se anunta inca de pe acum foarte interesanta!
serban_ionescu pe 26 Ianuarie 2018 01:57
Cel mai bun din toata seria fantastica a filmelor "Thor" de pana acum.
Punctul forte cu adevarat de nota 10 al acestui ultim film al seriei de filme "Thor" de pana acum il reprezinta fara nicio indoiala imaginea si efectele video cu adevarat excelente ale acestuia.
In ceea ce priveste continutul efectiv in cea mai mare masura totusi pueril al actiunii acestui film de actiune si aventuri conceput ca si un veritabil BASM FANTASTIC, in aparenta doar pentru copiii secolului XXI, dar si pentru adolescentii si adultii cu puternice reminiscente de spirit nostalgic legate de perioada mai mult sau mai putin indepartata temporal a propriei lor copilarii, putem spune la o analiza ceva mai profunda, ca spre deosebire evidenta de continutul pur de efect vizual si pur copilaresc al filmelor anterioare ale seriei "Thor", de data aceasta cel putin finalul acestui film poate fi interpretat si ca un mesaj foarte serios de avertisment al realizatorilor catre… citeşte

jejeyo pe 25 Noiembrie 2017 21:56
cum vad filmul online?
nu gasesc niciunde sa dau play....... deci cum vad si eu acest film???????????????????