Păreri This Is The End

(2013)

A venit sfârșitu'!

valeriuaurelian pe 11 August 2013 08:18
Cel mai prost film posibil atat ca idee de film cat si ca interpretare.
Selfcontrol pe 15 august 2013 17:06
esti rupt, dute si fa-ti transplant de creier
spanac2015 pe 9 octombrie 2013 14:19
tot am stat sa ma intreb cum vine "fa-ti tu noua"? , si in al 2 lea rand , filmul ii foarte tare , unu dintre cele mai bune comedii/parodii care le-am vazut in ultimii 10-15 ani
karenin08 pe 09 Septembrie 2013 02:46
Pentru ce ne ofera 2013 in materie de filme,"This is the end" este o gluma proasta.Poveste de doi bani,actori terni cu o prestatie slaba.Cam nimic care sa merite 110 minute de atentie...
daniancu06 pe 19 August 2013 22:53
Buna distribuite. Prost film. Slab. Mai slab decat Warm Bodies. Cei care afirmati contrariul probabil radeti la satana cartoons shit...
dido pe 14 septembrie 2013 17:39
Nu exista comparatie intre aiureala asta si Warm Bodies,de acord cu tine!
monu pe 14 septembrie 2013 23:42
Ce este drept e tare filmul si mi-a placut,filmul trebuie inteles si apoi comentat;)
FcRBlessing pe 04 Iulie 2013 14:45
Nu s-a ridicat la asteptarile mele...si da, l-am vazut....mi se pare ca e o pierdere de timp.....
Life91 pe 28 August 2013 20:39
Un film foarte slab sau poate nu e genul meu....M-a lasat rece scena de la finalul filmului unde respectivii erau in rai,inconjurati de lucruri lumesti.Intradevar e doar un film,e o comedie, insa atunci cand facem referire la ceva divin chiar nu-si are rost o astfel de scena.Dumnezeu nu e o bataie de joc !Spun asta pentru ca raiul asa a fost descris in acest film...
deea9595 pe 14 Septembrie 2013 13:25
Ain't no party, like a no panty party, cause a no panty party don't stop!
chiar nu inteleg de ce sunt atat de multe comentarii negative pe site:(
e adevarat ca e un film ciudat dar e mult prea amuzant si chiar original ca sa nu-mi placa! iar finalul a fost chiar prea tare!

Marin10 pe 17 septembrie 2013 13:03
Pentru ca romanii sunt prosti, de aia. Nu inteleg ca intregul film e un pamflet si trebuie luat ca atare.
spanac2015 pe 16 decembrie 2013 00:01
da , stiti si voi cum ii vorba aia , multi vad , putini pricep , dar na ...ce sa le faci , asta ii Romania
mark_transa pe 21 Septembrie 2013 17:18
un gunoi
Chiar daca este un pamflet glumele de toaleta si proasta interpretare fac ca acest film sa fie o voma. Ciudat ca acest tip de umor este din ce in ce mai popular.
NarcisNG pe 14 August 2013 21:11
Cel mai prost film posibil si cea mai naspa interpretare.
kr1st1badboy97 pe 08 Iulie 2012 12:59
ooo... nume grele:D sa speram ca va fi ceva de filmul asta:)
EddyVsc pe 16 Septembrie 2013 11:36
...
Comentarile negative la film vin de la persoanele care trec cu greu de un IQ de 30, trebuie sa fii extrem de tampit sa nu intelegi filmu si sa nu iti dai seama ca este un film destul de bun ! Imi pare extrem de rau ca traiesc in aceasta tara. Tot ce imi doresc cand vad ce e pe cinemagia e un salt in timp pana in 88 sa pun in buzunar lu' tata un prezervativ.
mark_transa pe 21 septembrie 2013 17:20
esti retard
AlexGo0d pe 4 noiembrie 2015 13:54
Eddy, cam triste comentariile tale, dar sunt adevarate ! La partea cu calatoritul in timp, m-am gandit sieu, dar nu as fi exprimat-o atat de bine.Cei care critica primul tau comentariu, probabil nu l-au inteles si se simt jigniti de cuvintele folosite. Inca o dovada a lumii in care traim. https://www.youtube.com/watch?v=_UlQysfpqds In caz ca e interzisa punerea altor site-uri in comentarii, inclusiv google/youtue/imdb imi cer scuze.
mosu332 pe 15 Septembrie 2013 23:12
Cel mai penal film vazut in ultima vreme... nici nu stiu de ce il comentez.
celebrulanonim23 pe 29 septembrie 2013 06:16
Culmea e ca asta s-a si vrut sa fie. Pamflet, penal ... :))
mosu332 pe 29 septembrie 2013 10:15
Da, dar au fost o gramada de filme care au fost niste pamflete si lea iesit de minune, asta e prea ... ciudat. Nu stiu poate am imbatranit eu.
Bayard pe 15 Septembrie 2013 03:45
Cam dura lumea pe-aici, mie mi s-a parut cel mai amuzant film al anului (ma indoiesc ca World's End il poate depasi). Cred ca nu poate sa-ti placa decat daca nu-ti plac nici actorii de-aici. Sigur, daca nu-ti plac comediile oamenilor astia, atunci poate o sa para neamuzant, plictisitor, pt ca in esenta fiecare se joaca pe sine. Nu zic ca asa sunt in realitate, insa fiecare ironizeaza imaginea pe care o au prin presa: Seth Rogan e un drogat, Franco e obsedat de arta si in acelasi timp poate homosexual, Jonah Hill e super politicos samd.

In plus, nu e doar o comedie vulgara, sunt si elemente de actiune si de horror, si le iese perfect. Filmul e plin de cameo-uri, mai ales Emma Watson si Michael Cerra. Si situatia nu este stationara, unele personaje devin bune, altele devin rele... si situatiile in care sunt pusi te face sa razi de la inceput pana la sfarsit. Nu functioneaza… citeşte

AeroX pe 6 octombrie 2013 00:09
Subscriu in mare parte la ceea ce ai scris insa nu mi se pare un film ce merita mai mult de nota 5...si acum sa consideri filmul asta comedia anului, hmm...pe bune? Eu am ras mai mult la animatii ca Despicable Me 2 sau Monsters University...si inca ma gandesc ca sunt pe val si alte filme clasificate oficial comedii ce pot realiza mai mult. Acele cameo-uri au facut filmul, in rest e jale...
Bayard pe 6 octombrie 2013 01:19
Pentru mine a fost cel mai amuzant film al anului... desi asta nu spune prea multe, au fost putine comedii. Acum rad ca tocmai cele 2 exemple ale tale le-am ratat in cinematograf :)) nu le-am vazut si astept sa apara pe net.
Praslea pe 14 Septembrie 2013 21:59
Actori buni de comedii americane, DAR, subiectul e cam praf. Nu scrie nicaieri ca tipul filmului e horor, dar avem din plin scene de sangerari capuri taiate si chestii infipte prin corp. Finalul din rai cu BackstreetBoys salveaza filmul si nu-ti lasa memoria incarcata cu situatii tragice din care unii incearca sa forteze un zambet.
Testicule pe 14 Septembrie 2013 18:25
Original. Amuzant. Penis.
Am o placere sa vad pe ecran actori ce joaca versiuni exagerate ale lor insisi. Din fericire pentru mine, This Is The End este asta, si nu numai.
Pentru cinefilii care-si mangaie mustatile, criticand "calitatea" actoriceasca a mai sus mentionatilor, am doar un lucru de spus. Ma, voi sunteti retardati?
Actorii sunt judecati pe categorii. Filmul asta intra la comedie. Nu pot sa inteleg cum l-ai compara pe Di Caprio, care face drama, cu Jay Baruchel, care face comedie.
Doua categorii diferite, nicio legatura, multa sanatate.
Filmul o sa te incante daca indeplinesti trei conditii:
1. Iti plac filmele.
2. Ai un simt al umorului ceva mai dezvoltat decat cel al unei maimute epileptice, si poti judeca si face diferenta intre categoriile in care-s incadrate filmele.
3. Nu esti un ipocrit pretentios care se masturbeaza la gandul globurilor de aur.

bovoro pe 12 octombrie 2013 20:02
Absolut de acord cu tine
Testicule pe 6 februarie 2014 18:08
Opt, respectiv doi.
xerses pe 03 Septembrie 2013 19:14
Nu prea m-a amuzat; cred ca scenariul putea fi mult mai bine valorificat.
andreea_87 pe 16 August 2013 16:34
aiurea
6.9 mi se pare o nota megaexagera. In cel mai bun cazul filmul e jalnic, asta daca te poti uita pana la final
mitso pe 27 Septembrie 2013 16:24
This is a dumb movie
Mizerabil. Stupid. Execrabil. Tâmpit. Cretin. Grețos. Supramediocru. Fără sare și piper.

- singurii care s-au distrat probabil au fost grămada aia de actori adunați laolaltă;
- Americanii nu știu ce dracu să mai inventeze ca să redefinească sensul de comedie; fie ea și parodie, nu stârnește râsul, interpretările sunt slabe, nu aduc nicio noutate pe ecran, doar fiecare actor își păstrează adevăratul nume ca și cum nu ar trebui să se prefacă că joacă un rol, doar ca o fac, însă eșuează.
- tre să fie de calitate f proastă iarba aia pe care o fumează, că numa bălării de filme scot pe bandă.

ciunga_n_par pe 16 Septembrie 2013 01:31
BOMBA!!!!
filmul mi sa parut demential de bun!!!! si fazele super amuzante,distributia foarte buna si ideea filmului NOTA 9 MERITATA!!!!!
Tyson_Kyd pe 21 Septembrie 2013 13:46
O pelicula destul de buna . Este interesant sa vezi atatia actori care pusi impreuna se interpreteaza pe ei insisi in momente de genu "Sfarsitul Lumii" . Filmul are multe faze comice, dar si unele cam slabe . Se poate observa ca filmul in sine este mai mult o parodie, insa nu una foarte reusita !
LittleSmile pe 30 August 2013 14:40
actori foarte buni, ca si ideea filmului in mare parte, dar ce a iesit nu mi se pare deloc un film bun. pacat de actori si de potentialul lor
Beastmaster pe 14 septembrie 2013 16:28
stiu ca cer imposibilul, dar vrem si noi un nume de actor foarte bun din filmul asta. Si nu ai voie sa alegi gagica aia cu toporul care a jucat doar 1 minut fiindca si-a dat seama cu cine are de-a face si a tulit-o :)))))
raulk pe 05 Aprilie 2013 12:01
Abia astept,sper sa fie o comedie buna nu ca cele din ultima perioada.
Lucarelli pe 02 Februarie 2014 14:06
Nu iti pierzi timpul
Nu iti pierzi timpul, daca stii sa gusti acest gen de comedie promovat de Evan Goldberg si Seth Rogen.
adam002antal pe 18 Ianuarie 2014 10:10
mie mi sa parut super filmul am ras o gramda la el mai ales la faza cand lu negru ala i sa rupt funia si toti il credeau mort si deodata a intrat in casa sincer eu ma asteptam la ceva horror dar filmul a fost suuper si asa si faza cu tauru ar trebui sa fie noua marca red bull deci filmul a fost awesome ar fi fost frumos daca ar fi existat o parte a doua dar nu cred ca va fi deci concluzia mea este faptul ca a fost suuper dar fiecare cu genurile lui
Mishu25 pe 12 Octombrie 2013 10:16
Comedie traznita in care actorii se joaca destul de interesant cu imaginea lor publica.
Sorin87 pe 30 Septembrie 2013 10:07
This Is The End este o comedie mai sinistra, cu capete taiate si demoni dar in cele din urma mesajul filmului a ajuns la fiecare privitor,merita vazut
AndreBlack pe 29 Septembrie 2013 21:44
This Is The End
Filmul a fost destul de bun pentru mine , mie chiar mi-a placut si pe alocuri a fost chiar amuzant .
celebrulanonim23 pe 29 Septembrie 2013 06:11
Filmul este un pamflet in care fiecare actor se joaca pe el insusi. Filmul nu se vrea o capodopera menita sa primeasca oscar, ci sa zmulga zambete pe chipurile oamenilor prin mai multe scene comice. Filmul este incadrat la fantasy-comedy si trebuie luat ca atare. Pe mine unul m-a facut sa rad, si rad destul de rar la filme in general. Raman surprins cat de critic este romanul in materie de filme, se asteapta ca fiecare film sa fie o capodopera, si nu mai accepta un film de pamflet ce merita totusi vizionat datorita scenelor amuzante si nu neaparat pentru povestea in sine.
AndreeaMoraru pe 15 Septembrie 2013 16:14
Slab
Nu merita pierderea a doua ore. Obscen si cliseistic, se incadreaza perfect in acest gen de comedii. Am incercat sa il vad datorita distributiei, dar nu am rezistat pana la sfarsit.
EddyVsc pe 16 septembrie 2013 11:56
I have an idea, kill yourself !
AlicePisi pe 17 Septembrie 2013 23:43
Tocmai mi-am facut cont pe cinemagia :) ca sa va spun ca acesta e cel mai prost film pe care l-am vazut vreodata
cotzofica pe 19 septembrie 2013 22:35
Înseamnă că ţi-a displăcut profund. Welcome to the club.
kakapiciu pe 16 Septembrie 2013 22:05
Un film de comedie la care nu ai cum sa nu razi...
luizaiza pe 23 Iulie 2013 23:21
Ciudat ca are premierea in Romania pe 9 iar ea este difuzata la Tv inainte...
BigOvi pe 23 Iunie 2013 10:34
Nu se difuzează încă la tv. La Universal Channel este filmul End of the World
adyy95 pe 25 iulie 2013 13:30
AKA The End of the World Jay and Seth vs. the Apocalypse
Mihaita19 pe 26 iulie 2013 13:48
Deci au gresit tembelii aia a?? Chiar ma gandeam cum dracu apare la tv cu o saptamana si ceva inainte sa apara la cinema
viro1983 pe 06 Septembrie 2013 22:36
Dupa parerea mea e mai bun ca Warm Bodies.
Mai ales faza cu exorcismul.
Il recomand tuturor,actorii au jucat foarte bine.
Nota mea este 9.

ghost9529 pe 12 Iunie 2013 23:48
Filmul apare saptamana asta si la noi va ajunge pe marile ecrane in septembrie??de ce???
ghost9529 pe 26 iunie 2013 17:07
good point
DragoiSorin pe 20 August 2012 09:26
Frumoasa distributia,abia astept sa vad filmu,cu siguranta o sa fie bun
Method_Man pe 28 Mai 2014 23:49
Pentru ce atatea polemici ?!
Frati romani, cinefili si cinefili de ocazie , de ce va tot agitati si va jigniti mai ceva ca-n mahala ? Fratilor, e doar un film, gusturile nu se discuta si de la aceasta premiza ar trebui sa porniti cu totii atunci cand veniti cu opinii. Unii dintre voi prefera telenovelele, altii.. filmele de amor . Multi se limiteaza la Rambo 1 , 2 si 3 . Care e problema ? Traim in democratie si fiecare are dreptul sa se exprime .. LIBER ! Insa fara injurii ! Nu pot sa spun ca imi pare rau pentru cei ce nu au inteles acest film , imi pare rau pentru copiii suferinzi din Africa. Dar sincer, nici nu va inteleg , adica, cum puteti lua acest film drept un horror, un SF, o drama ?! Cum il puteti lua in serios ? :)) Cum v-ati putut astepta la altceva decat un pamflet , o CATERINCA ? Probabil Pineapple Express vi s-a parut un film politist, o drama sangeroasa , Caracatita reloaded gen , insa fara Corrado… citeşte
nicoux pe 01 Octombrie 2013 16:33
Nu cred ca este cazul la o recomandare, nu pot spune decat ca este prea infantil.
Snow_White pe 20 Octombrie 2013 20:00
plictisitor....idea filmului lipsita de originaliate ..umor negru ....de vizionat decat daca nu ai alta varianta
vladimir84 pe 22 Septembrie 2013 20:34
Unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut vreodata, in ciuda castingului. Am facut un efort sa vad primele 40 de minute si atat. Prostie monumentala!
cotzofica pe 19 Septembrie 2013 22:33
Încă o comedie ratată. Nu ştiu ce se întâmplă, dar americanii şi-au pierdut tare feelingul în materie de filme. Dintre filmele americane producţie 2013 nu cred că sunt 5 care mi-au plăcut. Nu-mi vin în minte decât The best offer, Side effects şi 42. Şi nici acestea nu mi s-au părut extraordinare. În rest...umplutură, umplutură, umplutură....Mai am de văzut câteva ce par promiţătoare, dar nu-mi pun prea mari speranţe.
Cât priveşte filmul acesta....mai bine nu.

mitso pe 28 septembrie 2013 01:11
Aww! ''The best offer'' nu vine de la americani ! E producție semnată de regizorul italian Giuseppe Tornatore.
cotzofica pe 28 septembrie 2013 16:15
Aşa-i ... Deci, e mai rău ...
ddonpandy pe 18 Septembrie 2013 17:00
are o o nota mare pe imdb
este cel mai de caca film credeam ca e ceva de capului dupa nota care o are pe imdb asa ca sfatu meu e sa nu va uitati la porcaria asta de film pierdere de timp
PFV pe 17 Septembrie 2013 21:02
foarte foarte slab filmul, chiar nu am crezut ca o sa fie atat de slab
GALD pe 08 Octombrie 2013 22:20
Oricat de bine intentionata e ideea, rezultatul e dezastruos
Ce sa intelegem ... ca toti actorii isi pun cenusa in cap pentru veniturile obtinute facil si fara scrupule ... Porcarie - ce ne intereseaza? Mai rau este ca insista prin filmul asta sa ne arate cat de banali, jegosi si neinteresanti sunt, si-si mai dau si cu firma-n cap sa ne arate ce frumos ajung ei in rai dupa toate porcariile facute.
n0ne pe 14 Septembrie 2013 19:27
Comentariul notei pe care l-am dat, este de ajuns!
Beastmaster pe 14 Septembrie 2013 16:00
monument de prostie
ca de obicei dupa ce trece valul filmelor de tema (si de buget mare) apar si parodiile , imitatii de buget mic facute cu celularul...In ultimii ani am avut parte doar de asa ceva, chiar si montajul pare a fi facut tot pe o aplicatie de telefon...desi cei vizati ar trebui sa fie iubitorii de parodii (eu inclusiv), nota mare si-o iau de fapt chiar de la amatorii genului parodiat...priviti de pilda ce note (la jumate) si-au luat parodii celebre care te tin tot timpul pe jos de ris...
crysty_op pe 14 Septembrie 2013 23:30
pacat de actori buni intr-un film slab! Iar cum a mai spus cineva intr-un coment si pentru asta il felicit, scena de final e prea de tot! Un fel de "nu conteaza cine esti si ce faci, daca la final spui cateva lucruri draguta si te porti bine, o sa ajungi in Rai". Ei bine, adevarul o sa fie altul total opus ideii de mai sus!
CriticFin100La100 pe 02 Ianuarie 2013 20:46
O distributie de exceptie, si ce e interesant e ca fiecare se joaca pe el insusi, totusi nu inteleg ce cauta Rihanna...
user-5a8cac6589d12 pe 27 Aprilie 2020 00:26
Sfârșitul filmului este dezgustător. O bătaie de joc asupra ideii de rai .
AlexGo0d pe 02 Noiembrie 2015 00:10
Nu cred...
Nu inteleg de ce nu prea place filmul...Filmul e foarte bun in opinia mea...O idee originala, cu o trazneala "infioratoare"...
edinaa pe 04 Mai 2015 21:05
Cel mai prost film pe care l-am vazut vreodata in viata mea.