Păreri The World is not Enough

(1999)

Lumea nu e de ajuns

radu3455 pe 26 Ianuarie 2012 19:56
la fel de plin de actiune ca si precedentele filme,la fel cum ne-am obisnuit inca o prestatie deosebita a lui Pierce Brosnan
cosmin742000 pe 24 Mai 2012 10:29
Film execrabil , ca toate cele cu James Bond , oricum mai bun decat cartea (care e de necitit , si totusi am citit-o numai ca sa vad ce naiba gaseste Mircea Badea la acest personaj), Femeile sunt frumoase , bune , dar atat
eduard_stratan pe 10 iunie 2022 12:48
xerses pe 20 August 2011 17:28
Un actor fermecator (Pierce Brosnan) ce a facut ca intreg filmul sa fie extrem de interesant.
Razvan600 pe 05 Iulie 2013 20:02
My name is Bond...James Bond
Unul dintre cele mai bune filme ale lui Pierce Brosnan in rolul lui James Bond.
alex_il_fenomeno pe 07 Noiembrie 2011 16:54
dupa succesul inregistrat cu "GoldenEye" , era si greu de crezut ca Pierce Brosnan nu va mai fi agentul 007 , sau ca o alta pelicula la fel de interesanta nu isi va face aparitia pe piata in cel mai scurt timp posibil . aceasta este "The World is not Enough" , unde , pe langa actiunea de prima mana si scenele politice tensionate , isi mai fac aparitia o multime de femei foarte talentate si foarte carismatice , dintre care am putea sa le amintim pe Denise Richards , Sophie Marceau si chiar veterana Judi Dench . pe scurt , ar fi o greseala sa nu vizionati acest film .
C. Farrell biggest fan pe 20 Noiembrie 2010 20:06
Family motto
"Lumea E Prea Mica" nu pare a fi genul de film din seria Bond care sa te incante la maximum: povestea e cam trasa de par cu sindromul Stockholm si Robert Carlyle care nu simte nimic insa per ansamblu Brosnan face un rol bunicel...pacat de scenariile proaste care au avut filmele cu el.
forever_young_ pe 16 Februarie 2021 22:27
BUNICEL !
un film cat de cat bunicel din epopeea james bond ...asteptari mai mari !
cezarika57 pe 21 Iunie 2018 19:39
Cred ca cel mai bun personaj este M, Sophie Marceau are o prestatie mult mai buna dacat Denise Richards.
emy_sinaia pe 19 Septembrie 2014 22:43
ok
Fiind fan al seriilor cu James Bond alias Pierce Brosnan nu avea cum sa nu-mi placa acest film cu actiune diversificata si femei frumoase care trebuiesc salvate.
Iulidesprefilme pe 12 Februarie 2013 18:25
Cuvinte-cheie: misiune, explozie, petrol, miliardar, terorist, răpire...
catasmile17 pe 02 Februarie 2013 17:26
Cred ca in acest film am vazut cel mai bun Bond din seria interpretata de Pierce Brosnan.
ciobotaru pe 11 Octombrie 2012 11:40
destul de bun si asta cu toate ca are mai putina actiune decat celelalte , sau asa mi s-a parut mie
Dragos.87 pe 13 Ianuarie 2019 19:30
Un nou film din seria James Bond destul de reusit chiar daca se putea mai bine...Pierce Brosnan face un rol bun iar povestea este si ea interesanta dedi se mai putea lucra..Oricum,nu strică o vizionare!
andystarx pe 11 Februarie 2018 15:17
UN pic mai bun ca precedentele doua cu Brosnan,insa tot nu mi se pare un film de actiune stralucit ! Mult prea lung pentru ceea ce s-a vrut a fi !
sabinalin pe 10 Noiembrie 2010 07:44
Lupta pentru petrol
M a fost colega la Oxford cu sir Robert King si inca de atunci avea o presimtire ca acesta va cuceri lumea. Acum acesta construieste o mare conducta de petrol care urmeaza sa fie folositoare Occidentului. Sir Robert King este insa ucis in conditii misterioase chiar in sediul MI 6 si de conducta urmeaza sa se ocupe fiica acestuia, Elektra. Ea a fost rapita de teroristul Renard dar a reusit sa scape. Acum este principala tinta a teroristilor si James Bond este desemnat de M s-o protejeze. In peisaj isi face aparitia si o alta Bond-girl, doctorul in fizica nucleara Christmas Jones... Spectacolul e ca de obicei la el acasa, avem urmariri pe apa si pe uscat si chiar si in aer, Bond schiaza, conduce o ambarcatiune ultrarapida si isi foloseste masina-minune. Distributia este si ea la nivel inalt: Robert Carlyle il intruchipeaza cu talent pe teroristul Renard desi rolul nu-i ofera ocazia sa se… citeşte
blackmore pe 26 Ianuarie 2020 18:50
O mizerie ca toate filmele Bond....................................................
eduard_stratan pe 10 iunie 2022 12:50
cataradu pe 05 Aprilie 2010 16:41
Daca ati vazut filmul sper ca ati observat ca Brosnan are si es sentimente si nu ucide asa in dreapta si stanga, si chiar daca nu e considerat a fi cel mai bun din toata seria cel putin are cel mai bun motto 'The World is not Enough - family motto'
ooo333 pe 20 Septembrie 2009 10:00
un film foarte bun nu cel mai bun din serie dar bun !