Păreri The Woman in the Window

(2021)

Femeia de la fereastră

emil_onea pe 16 Mai 2021 09:57
Un film de atmosferă, bine făcut
Am remarcat jocul excelent al lui Amy Adams. Atmosferă foarte interesantă, un montaj foarte bun. Merită să îl văd și a doua oară!
hitman78 pe 16 Mai 2021 20:04
Anul trecut am citit cartea care e destul de buna si am avut ceva entuziasm cand am auzit ca iese si filmul si mai ales cu asa distribuție.Din pacate filmul e slab si anost,regie slabă cu elemente hitchcockiene mi s-a parut ca s-a inspirat din unele filme ca Vertigo si Rear Window cel puțin asa arata in unele cadre.Respecta cartea aproape in totalitate dar execuția lasa mult de dorit.
ioana1007 pe 16 Mai 2021 16:23
Nu neaparat
Incepe bine, distributie waw, ceva suspans...dar cu finalul au dat o tare in gard. Ma tot intreb acum ce cauta Gary Oldman pe acolo.
PrincessMARIA pe 18 Mai 2021 20:35
F prost filmul. Foarte lalait si lent... pacat de idee
pisicuta1 pe 28 Mai 2021 22:52
un film bun ,depinde de gustul fiecaruia................
xerses pe 16 Mai 2021 12:06
Filmul este foarte bine construit, cu scene care te mentin in priza. Nu stii pana la final care ar putea sa fie deznodamantul.
Andrei_Filmagica pe 27 Martie 2023 09:58
Mic spoiler
Cu o distrubutie excelanta, cei 3 titani actuali ai cinematorafiei actuale- Amy Adams, Gary Oldman, Julianne Moore si Anthony Mackie- isi dau mana in acest film pentru a face o pelicula de neuitat, insa filmul are multe momente goale pe care eu le-am considerat de umplutura.
Suspansul si atmosfera tensionanta sunt prezente inca de la inceput, insa actiunea te face sa nu te mai dezlipesti de ecran abia in a doua parte a filmului, atunci cand se petrece crima din vecini.
Se spune ca nebunii si betivii spun intotdeauna adevarul, dar in situatia de fata persoana care sufera de agorafobie este ignorata pana in ultimul moment si catalogata nebuna din cauza medicamantelor pe care le lua si a bolii de care suferea.
Filmul are un punct culminant neasteptat , poate chiar atunci cand noi, telespectatorii eram frustrati de nedreptatea care sera pe cale sa se intample, si un final… citeşte

Domolul pe 28 Noiembrie 2021 19:51
Amy Adams parcă a intrat pe felia lui Nicole Kidman. Nu e drept! Rolurile de femeie neajutorată și confuză sunt arondate ei, pentru zeci de ani.
Și mai vedem aici și un proprietar de casă, de unde rezultă că nu stau chiar toți cu chirie.

stricted pe 15 August 2021 20:26
Acest thriller psihologic plin de suspans este bazat pe captivantul roman de succes, adaptat de Tracy Letts și dezvăluie secrete șocante dintr-o lume în care nimeni nu este ceea ce pare.
natalia_castego pe 14 August 2021 11:12
Un film foarte bun, cu un final pe măsură. Recomand!
tony_mondyalu pe 11 Iunie 2021 01:45
un film cu o idee ff interesanta, e adevarat ca pe alocuri actiunea se desfasoara ff lent, insa totusi, aceasta pelicula reuseste sa te tina atent pana pe final, un final , dpmdv putin cam slabut
lavara_laiarna pe 06 Iunie 2021 13:34
Terapie prin șoc și groază ,potrivită și eficientă . .rareori .