Păreri "The Winds of War"

(1983)

"The Winds of War"

dido pe 05 Septembrie 2016 20:23
Excelent!
O serie de 7 episoade de istorie,razboi ,drama!Genericul cuprinde nume mari precum Robert Mitchum,Topol,Ali MacGraw iar realizarea este grandioasa!Infiorator actorul Günter Meisner in rolul Hitler...Recomand cu placere!
Iulidesprefilme pe 27 Decembrie 2013 11:43
Acest serial este o frescă a celui de-al Doilea Război Mondial, cu o tematică variată (aşa că s-ar putea să fie pe toate gusturile): istorie, politică, diplomaţie, război, familie, dragoste. Distribuţia include nume mari şi mai puţin mari, dar fiecare actor îşi umple rolul (principal, secundar) cu toate calităţile sale interpretative.
Există o secvenţă în acest film, în care Byron şi Natalie, proaspăt căsătoriţi, sunt despărţiţi de război, secvenţa amintind de un titlu de roman românesc "Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război".

Vegetarian pe 28 Decembrie 2011 03:34
Polly Bergen apare in filmul asta ! Seamana cu o dansatoare dintrun episod din Starsky si Hutch care a aparut in genericul de la episoadele din serai 2-3 !? E din zodia : Rac .
. . Seamana cu fosta directoare a loteriei romane Liliana Minca .
Are mult sex apeale in Making Mr. Right (1987) Iubitul meu android . Este excitanta in rokia de invitata la nunta ..