Păreri The War Wagon

(1967)

Comoara din diligenţă

cosmin742000 pe 06 Ianuarie 2012 00:05
Un western bun avandu-l pe John Wayne in rolul principal...
bizonul pe 12 iunie 2013 07:04
Este bun , dar ce nebun sta la ora 2,00 sa vada un film cit de bunar fi el. Asta se intimpla pe la televiziunile din Romania, de la filmele indiene , tiganoidele noastre gen "Las fierbinti" pina la scirboseniile lui Tociu, Palade, Paleru, Vijelie, sau eu stiu , show gen "In puii mei", etc.,se programeaza la ore de virf lasindu-se crema ptr. orele cind toti dorm.
eduard_stratan pe 18 iulie 2021 18:53
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi in 2019 te-ai intrupat in blackmore si ai mai bintuit site-ul inca vreo 2 ani pana te-au blocat din nou!
Get0dac pe 19 Decembrie 2013 17:58
Daca idiotul care a tradus numele filmului in romana.... ,,Comoara din tren"...i-mi arata un singur marfar in filmul asta, eu imi tai cucu' si il dau la rațe....
John Wayne și Kirk Douglas ....normal ca merita vazut...Vestitul tren din titlu, e un fel de diligenta blindata trasa de cai.
Vizionare placuta.

Iulidesprefilme pe 18 Septembrie 2016 09:16
Un film clasic, tip western, cu ingredientele de rigoare: bătaia din Saloon, ceată de indieni, febra aurului, rivalități locale, atacul diligenței...Wayne și Douglas - mari actori !
Vegetarian pe 13 Decembrie 2015 16:41
Un film Categoria grea = 40 - 50 de ani si Categoria peste 60 de ani = filme cu actori in rol principal intre 40 si 50 de ani ... = John Wayne la 60 de ani , este un supravietuitor al vietii din puscarie , trecut prin experienta unei impuscaturi serioase = Jackson .
El se afla in cautarea lui Frank Pierce, cel care i-a furat aurul.
Jackson face o intelegere cu Lomax = Kirk Douglas la 49 de ani , cel care l-a impuscat in urma cu 5 ani , sa-si uneasca fortele in incercarea de a recupera aurul .
Incarcatura pretioasa este transportata in Vagonul de Razboi, un postalion bine pazit, astfel furtul este o mare provocare pentru cei doi.

Acest film este reluat periodic si difuzat online la Tvr 2 . A fost in 13 decembrie 2015 .

Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..

Vegetarian pe 13 decembrie 2015 16:49
Cu timpu acest film va ajunge sa nu mai interese pe nimeni . Cine mai ataca vagonul de razboi, un postalion bine pazit, ca sa fure aur ?
cosmin_kedii pe 03 Octombrie 2013 08:26
umor , cinism și prezența a doi giganti al filmului John Wayne și Kirk Douglas