Păreri The Walking Dead

The Walking Dead: Invazia zombi

octavinspector pe 20 Noiembrie 2010 00:49
In sfarsit oameni buni....
De cand asteptam sa faca cineva un serial horror de asemeanea anvergura.

Il recomand PE BUNE!!

octavinspector pe 20 februarie 2012 23:41
Uite ca a aparut si sezonul 2....
iulia_y_lmaz pe 1 noiembrie 2013 22:40
super tare filmul ,,, aseara am stat cu sufletul la gura cand au fost invadati si la ferma de umblatori, mi-a fos frica pt baietel, acum nu pot sa cred ca voi astepta cine stie cat sa vad continuare, cand a devenit mai interesant ..... gata incepe alt serial si avem de asteptat sa aduca restul de sezoane
inger13 pe 06 Aprilie 2011 19:16
astia is zombie culti
chuckyfan astia sunt zombie culti ... pe aia prosti nu i-a bagat in film ca ascultau manele si mergeau ca niste opariti pe strada! =))
yusaw pe 16 ianuarie 2013 02:51
dude..=)))))
monu pe 10 martie 2014 19:40
:))))))))))buna asta:)))))))))
rrs85 pe 03 Decembrie 2010 12:58
Am indraznit sa vizionez, pana in momentul de fata, primele cinci episoade (al saselea si ultimul din primul sezon inca nu a aparut) si nu am fost dezamagit deloc, ba din contra. Am gasit o sclipire, o vie adrenalina printre randurile lui "The Walking Dead".
Ar trebui sa precizez ca sunt atras de orice fel de film, artistic ori serial, ce are la baza scenarii apocaliptice sau care prezinta variatii, mai mult sau mai putin destepte, cu zombii, virusi devastatori, trairi post-apocaliptice etc.
Chiar daca serialul cu pricina aduce elemente "fumate", prima parte a episodului pilot seamna cu inceputul lui "28 Days later", morti-vii sunt aceeasi ca in nenumaratele filme de genul (hidosi, lenti, fara vreao farama de inteligenta), sau prezenta unor scene semi-stupide (!), mie mi-a placut.

Mi-a placut poate, repet, pentru ca sunt atras de astfel de "viziuni" mai mult… citeşte

chuckyfan pe 27 decembrie 2010 13:08
Am terminat de-l vizonat si trebuie sa te contrazic foarte putin: Zombie din acest serial sunt mult prea inteligenti - Lovesc cu pietre in geam, alearga, etc - astea nu-s lucruri pe care un zombie normal sa le faca;)
ionutzalyn pe 1 martie 2014 22:05
am rezolvat mersi oricum :D super serialul merita vazut !
AbuZ1V pe 24 Octombrie 2010 01:50
Superb ... Episodu pilot a fost chiar o capodopera de mult nu am mai vazut un film cu zombi asa bine realizat ... Drama / Actiune / Horror, Sper doar sa fie cat mai multe episoade pentru ca chiar arata promitator ...
iasivezi pe 25 Noiembrie 2010 11:35
WOOOW!
Demential! Astept episoadele ca pe painea calda, am vazut pana acum toate cele 4 episoade difuzate si pot spune ca e cel mai reusit film cu zombie! Mastile, machiajul si costumele sunt extrem de realistice, s-a investit enorm in serialul asta!
E un film de 10+ si il recomand tutror! Eu il vad in format HD si e extraordinar!
Prima serie are 6 episoade pana acum, confrom celor de la IMDb, sper la cat mai multe!

alex_george_iliescu pe 13 februarie 2015 17:39
urattttt nu-mi apare serialul unde dau
DiViNeX2 pe 10 Decembrie 2010 14:24
wOw.
deci e prea bun .. am vzt primele 6 episoade si nu mai pot . clar cel mai bun film/serial cu zombi . vreau sa felicit toata distributia si toata regia pt aceasta realizare . mult succes.
noname21 pe 09 Iunie 2011 22:56
Mult peste asteptari
Am inceput sa vizionez acest serial la recomandarea unui prieten. Daca te iei dupa nume, acest serial nu-ti inspira multe lucruri...doar un alt simplu film de duzina cu zombi si alte prostii....spre uimirea mea dupa ce am vazut primului episod nu m-am mai putut dezlipi de calculator pana la episodul 4(si asta pentru ca mi se facuse somn :))...)...a doua zi l-am terminat desigur deoarece are doar 6 episoade:(...acum astept cu nerabdare sezonul 2, sezon care am impresia ca va incepe undeva prin noiembrie...
Manusa pe 08 Martie 2011 17:22
Extraordinar de bun
Este un film care m-a impresionat, nici nu credeam ca este asa bun si de aceea am tot amanat sa ma uit la el. Acum ca l-am vazut, m-am bucurat ca m-am inceput de el si astept cu interes sezonul 2, care sper sa fie daca nu mai bun atunci la fel de bun ca si primul. Merita vazut!
Lucianos91 pe 01 Ianuarie 2011 21:49
Foarte Frumos
acest serial este unul foarte reusit care zic eu a atras o multime de persoane ptr a`l vizualiza.este unul dintre cele mai bune filme din 2010 si cel mai bun la sectiunea `horror` din acest an.Felicitari tuturor care au participat la acest serial de succes
Eisann pe 28 Noiembrie 2010 21:44
jahra jahra livee jamaicaa
deci asteptam de mult un serial cu zombi atat de bun si e chiar marfa sper sa aflam si povestea de la deslantuirea iadului pentru ca decat atata ii lipseste oricum cred ca vor ca sa aflam pe parcurs nota 10 sper sa urce in topuri
adry.ro pe 27 Decembrie 2010 01:38
Nota 10
De recomandat serialul. Foarte bun. Observatie: Genul corect : Thriler, Horror, SF
sorina25 pe 31 Ianuarie 2011 11:40
:)))
noi , deja expertii :)), stim ce pot si ce nu pot face zombii, ca doar am vazut o gramada de documentare si filme...iete na, aici zombii mai au un pic de creier si instinctul 'ramas' de foame profunda si pofta de carne(yeeeks) ii ajuta sa sparga geamu'la supermaketuri :))) si sa ii terorizeze pe cei care mai sunt in viata. Si in plus, cand aud ei zgomote , vin taras-grapis dar totusi repede sa manance si sa despice viscerele din oameni sau din ''saracii cai'' :'( O alta perspectiva...o lunga si promitatoare perspectiva :P
daemonvampire pe 4 iunie 2011 12:08
nu mai spune
sorina25 pe 5 iunie 2011 17:49
nu stiu care e problema ta...iti place sau nu, comenteaza cu rost! daca nu iti convine, treci pe langa comentariu ;)
juventus pe 13 Ianuarie 2011 16:55
the walking dead
merita vazut,recomand serialul .ii acord nota 9.din pacate sezonul 2 apare in octombrie
zola3212001 pe 02 Mai 2011 18:07
MERITA VAZUT
Pentru cei care doresc sa coboare filmul, il pot lua linistiti deoarece serialul este consider eu o capodopera a serialului horror. Foarte bine regizat, cu momente de suspans si actiune, serialul este unul foarte tare. Vi-l recomand din plin. Am vazut primele 6 episoade ale partii I si abia le astept pe urmatoarele. Felicit toata echipa care a contribuit la realizarea acestui serial foarte bun
psihologu pe 27 Decembrie 2011 15:19
Am urmarit toate episoadele, adica seria 1 si 2 dar ori am scapat din vedere sau am o problema cu dioptriile ca ma tot chinui sa-l vad pe actorul Thomas Jane intr-unul dintre episoade si degeaba...
Poate ma ajuta cineva sau chiar cei de la cinemagia cu episodul in care joaca actorul.
A aparut seria 7 E1. Acest episod nu este pentru orice stomac, foarte brutal atat fizic cat si psihic.
Va multumesc!

rudeboyska pe 22 Aprilie 2020 12:55
E bine sa te opresti cand faci treaba buna...
Primele sezoane bune, apoi, tanar si nelinistit varianta zombie apocalypse..
valericba pe 10 Octombrie 2013 19:33
Zombi rânjiți
Într-o lume post-apocaliptică, unde viața este ”pe cale de dispariție”, zombi umblători ajung să devină, din cea mai mare amenințare a omenirii, doar problema numărul doi atunci când OMUL pus în situații extreme, își dă frâu liber instinctelor primare.
Am evitat ceva timp sa-l văd, că deh, ”mă uit la filme cu vampiri, cu vrăjitoare, fenomene paranormale și așa mai departe, nu o să mă uit acum și la zombi ”rânjiți”, că ar fi prea de tot”. Dar ia te uită cum cedez eu tentației și încep să vizionez ”o turmă întreagă” de morți umblători, mâncători de carne omenească, făcându-și de cap într-o lume parcă înghețată. Este vorba aici despre unul dintre acele seriale care ”îți lipesc fundul de scaun” și rămâi nerăbdător la finalul fiecărui episod.
Vă doresc vizionare...plăcută!

daddyxtc pe 12 Martie 2012 23:03
sezonu'1 foarte bun, sezonu'2 foarte slab
m-a cucerit f rpd acest serial, insa din pacate cu cat mai apar episoade se cufunda in derizoriu. primul sezon excelent si f reusit pt un serial tv, chiar captivant si efectele f reusite. ce mai, nota 10 pt acest gen de film - serial de gen.
In schimb sezonul al doilea mi se pare complet nereusit; actiunea dispare aproape cu desavarsire, dialogurile de tip principial si moralitate sunt exagerat de multe, iar subiectul principal, adica interactiunea (nefericita) a oamenilor cu zombi, aproape ca dispare complet, mai apare maxim odata intr-un episod cate un zombi ratacit. totul devine pur si simplu un serial foileton mediocru de tv.
In orice caz...ma mai uit din inertie sau cu speranta ca lucrurile vor deveni mai bune...de fapt mai rele.
ep 12 sezon 2..este ultimul vazut

angelo_xd pe 14 Mai 2017 01:24
Mi-a placut la inceput dar a devenit plictisitor. mai bun fear the walking dead.
geo_gabi pe 03 Martie 2015 18:06
Rick Grimes si apropiatii sai.....
Un serial de televiziune intr-o viziune foarte buna cu peisaje si personaje foarte bine puse la punct reusind sa stranga o audiență de 15.8 milioane de telespectatori/episod starnind orice curiozitate episod de episod la modul cum vor evolua lucrurile.
Obligatoriu de văzut ........recomand !!!
Nota 9 - fara sa stau prea mult pe ganduri.

lucianskal pe 18 Februarie 2013 16:08
MERITA 100%
Nu prea ma inghesui la filme cu morti care bantuie aiurea pe strazi, mai ales ca ideea e depasita. Am vazut 2 - 3 episoade, la misto, sa vad ce-i poate capul scenaristului si-am ramas perplex. Intr-un weekend am vazut toate trei seriile. E tare filmul !
catalinradcliffe pe 13 Aprilie 2013 19:27
RECOMAND!
cel mai bun serial ever! se detaseaza fara probleme! am vazut o gramada de seriale dar asta are ceva special: suspans, poveste superba, efecte bune, actori extrem de buni. l-am vazut in 5 zile si acum nu stiu ce ma fac pana apare urmatorul sezon :((
Tyybi1 pe 27 septembrie 2013 19:11
Probabil nu ai vazut Breaking Bad !
Magaru_Vesel pe 24 februarie 2015 16:51
AVIZ amatorilor: NU MAI URMARITI SERIALE CARE INCA SE FILMEAZA ( singurul care vi-l recomand este "Tanar si Nelinistit" :D ) Am auzit ca "True detective" si Gotham City sunt adevarate capodopere, insa doar ce au fost lansate si n-am chef sa stau 7-8 ani sa urmaresc cu portia , iar apoi sa o i-au de la capat din nou. TWD nu ar incapea intr-un top 20 seriale ce am vizionat eu pana acum, mi se pare foarte slab, cred ca era un serial perfect daca incadra intreaga aventura in maxim 20 de episoade. Pana si Familia Bundy mi se pare mult peste TWD, ca sa nu reamintesc de : Breaking Bad ; Dexter, Lost, Clanul Soprano , The Wire , Prison Break, Twillight Zone ,s.a.m.d. Din ce am vazut eu pana acum, doar Sub Pamant SRL mi s-a parut mai slab sau la fel de slab precum TWD. Am urmarit primele 2 sezoane si cand am vazut aici reviewuri de la blogeri cum ca de la sezonul 3 o lalaie, mi-a fost de ajuns.
cosm.iN pe 03 Aprilie 2013 19:51
Un serial ce merita vazut, zombalaii sunt zombalai, nu animatii proaste, efectele speciale sunt si ele bune dar mi se pare ca de la sezonu' 3 s-au cam lasat pe tanjala.
liviuneagu pe 11 octombrie 2013 04:17
Mi-a plăcut ideea ta cu "zombalăii... sunt adevăraţi zombalăi"
rob3rt_89 pe 19 Martie 2012 22:22
BEST DRAMA since LOST
tocmai am terminat sezonul 2 .... fabulos .... AMC-ul chiar tine la povestea serialelor pe care le difuzeaza , alaturi de Breaking Bad este probabil cea mai buna drama la ora actuala .....
DenissaOctavian pe 26 Februarie 2012 08:48
Foarte bun filmul,nu numai ca este un film horror insa are de toate il el, drama, comedie, etc:) cel mai tare film
blastpit pe 06 Aprilie 2011 22:06
Cate sezoane s-au facut pana acum?Ca ma apuc si eu de el daca sunt macar 2-3 sezoane
daddyxtc pe 12 martie 2012 23:06
sezon 1 - 6 episoade sezon 2 - deocamdata 12 episoade. apare cate un episod la o saptamana .... mai urmeaza vreo 2-3 episoade, dupa care apare sezon 3
sylviuc92 pe 14 martie 2012 19:48
sezonul 1 - 6 episoade ... sezonul 2 - 13 episoade ... trebuie sa mai apara inca o serie .... foarte bun serial ... RECOMAND
MaddoW pe 06 Ianuarie 2021 19:16
primele 5 sezoane bune, apoi telenovela. Incredibil cum regizorii au distrus serialul ăsta, la fel ca Supernatural
lavara_laiarna pe 30 Ianuarie 2018 21:35
Cu episoade și serii fără număr acest serial lipsit de senzațional dar plin cu Zombii ceva mai inteligenți,este doar un măcel fizic și enervant.
vicki_2005_ok pe 03 Ianuarie 2016 20:18
Nota 10 pt acest serial !
am inceput sa ma uit in vara 2015 la acest serial , vazusem fragmente din el cand se difuza la Pro Tv , nu sunt fana a filmelor horror / SF , dar ceva mi a atras atentia la el ! va spun sincer ca am stat 3 zile , aproape non stop sa vad toate episoadele din sezoanele 1-5 ! foarte tare ! acest lucru mi s-a mai intamplat cand am inceput sa vizionez Game of Thrones , Breaking bad si Prison Break , toate seriale de nota 10 !
Peregrine pe 29 Aprilie 2015 15:41
ooo DAAA
Super tare filmul , singurul dezavantaj este ca are prea putine sezoane )) Este un film super bun , cu lectii de viata , lupta pentru supravietuire. RECOMAND !! Supppeeer
kakapiciu pe 19 Aprilie 2015 12:49
A trcut ceva vreme de cand am mai vazut asa zombii bine facuti.
lucian.avi pe 24 Octombrie 2014 17:17
The Walking Dead Romania
Revista de benzi desenate ce sta la baza acestui serial vine in Romania incepand see you luna Noiembrie! Mai multe detalii pe The Walking Dead Romania sau pe http://thewalkingdead.ro/
alyn.alyn pe 25 Septembrie 2014 12:03
Un serial foarte reusit, merita vizionat, in 3 zile am vazut toate cele 4 sezoane acum astept sezonul 5 :D
constantin_klara pe 25 Iunie 2014 18:59
Este unul din cele mai bune seriale,e superb.astept sezonul 5
andrei_ionita pe 18 Iunie 2014 19:59
suuuuuuuuper
Serialul acesta este cel mai bun din tot universul . sunt nebun sa vad ce mai face Rick Grimmes ce mortii-vii!!!!! sper sa se ajunga si la sezonul 10000000..00000001 :-) cel mai tare serial best like ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Bogdan.Alexandru pe 03 Iunie 2014 20:10
Cel mai bun serial pe care l-am vazut pana acum.Am urmarit toate episoadele.Astept cu nerbdare sa apara urmatorul sezon.
cata.lin.alex.andru pe 16 Aprilie 2014 14:53
Incredibil
Off.. Nu mai trece timpul odata sa inceapa The Walking Dead sez. 5
Oricum e extraordinar.Din partea mea e o capodopera a serialului horror si drama.

alexgligor pe 04 Aprilie 2014 16:33
Cel mai bun serial EVER! ♥ Trebuie neaparat sa il vedeti! Umblatorii foarte realisti, actori extraordinari, idei miritfice! NOTA 10/10
andyLOL pe 15 Martie 2014 20:38
supeeeer serial
un serial cu zombie excelent. n-am ratat niciun episod, imi place la nebunie :D
GlibZ pe 22 Ianuarie 2014 19:19
Excepțional
Este cel mai bun serial pe care l-am văzut sau l-aș putea vedea.
sebastian666 pe 08 Ianuarie 2014 16:03
BESTIAL
Mie imi plac foarte mult genul asta de filme cu zomby ,dar niciodata nam crezut ca o sa apara un serial asa ,bine realizat si foartea fain O ADEVARATA LECTIE DE SUPRAVIETUIRE
RobertoCv9 pe 11 Noiembrie 2013 17:10
Merita vazut
Foarte smecher serialul,chiar merita vizionat eu unul sunt la zi cu toate episoadele !
Maria307 pe 10 Iulie 2013 15:41
Maria307
Stie cineva cand apare sezonul 4? Sau alte seriale asemanatoare?
Dintzu pe 15 septembrie 2013 16:47
sezonul 4 din octombrie
kubala7 pe 10 Aprilie 2012 21:02
GENIAL
Pur si simplu genial acest serial !!! Astept cu nerabdare sezonul 3, care incepe doar in toamna... Norman Reedus (Daryl Dixon) e prea tare.
CosminHorrorMaster pe 10 August 2011 18:27
Primul sezon este cu adevarat o capodopera, insa are abia 6 episoade. Al doilea se anunta a avea 13. Abia astept sa vad ce ne rezerva viitorul, mai ales ca Stephen King va fii scenarist.
cristiultras pe 24 Mai 2011 23:19
O serie extraordinara,le-am vazut pe toate aparute pana in momentul de fata intr-o seara si de atunci la asta imi sta gandul,de abea astept urmatorul episod,am gasit pe net benzile desenate dupa care este facut dar parca nu are acelas farmec.
mirko pe 12 Martie 2011 19:24
Deadly Good!!!
Am auzit de acest serial inca din vara anului trecut ceea ce m-am intrebat daca va reusi sa aiba succes. Am asteptat cu multa rabdare sa se termine primul sezon (din pacate, are doar 6 episoade) si de curand am vazut primul episod si ceea ce pot spune e ca e FANTASTIC de bine facut, cu o poveste inchegata, cu momente de suspans combinate cu drama personajelor principale. Nu este genul de "vanatoare de zombie" cu s-a pastrat in ultimele filme de gen (ex. Land of the Dead), ci mai degraba o drama de viata despre regasirea familie, despre supravietuire, despre decizi ce iti pot schimba viata. Stiu, poate pare prea filozofic, insa este exact ceea ce mi-a transmis cel putin primul episod al serialului. Voi continua sa-l vizionez si chiara daca sezonul doi se anunta sa apara in luna iulie, cu siguranta nu voi fi dezamagit iar asteptarea mea va avea un reziltata foarte bun. V-il recomand cu… citeşte
cezarica98 pe 22 Februarie 2022 22:14
Serial extrem de bun, mi-a placut maxim, timp de două săptămâni cât a durat să vizionez toate cele 10 sezoane plus cateva episoade din sezonul 11, mintea mea a fost setată pe invazia cu zombi si un mic grup de supraviețuitori ce caută un refugiu departe de umblători (zombi) si modul în care lupta sa supravietuiasca. Serialul are un farmec aparte, personajul principal unic nu există, majoritatea personajelor sunt dezvoltate exact când si unde trebuie, totul e imprevizibil si atasarea de anumite personaje se soldeaza cu dezamagirea pe chipul privitorului. In ciuda unora care spun ca de la sezonul 5 serialul are o evolutie slaba, pt mine nu a contat, l=am vizionat cu aceeasi intensitate ca la început. Personajul Negan cu toată răutatea pe care o întruchipează pentru mine a fost genial, am absorbit ca o sugativa fiecare secvență în care a apărut, extrem de crud si… citeşte
Dar_kvampire pe 04 Aprilie 2014 19:41
Capodopera
Filmu este exceptional actorii au jucat foarte foarte bine mai ales:Andrew Lincoln; Norman Reedus; Chandler Riggs; Steven Yeun; Lauren Cohan; Scott Wilson; Danai Gurira si Jeffrey DeMunn acre au jucat de nota 100 superb.Abia astept Sezonu 5555555555555555555555.O DA!!!!
Mikala pe 04 Iulie 2012 15:11
Este prima data cand vad un serial, repet, un serial, cu tema zombie si este chiar reusit. Pacat ca primul sezon a avut putine episoade, sper la mai mult si astept urmatorul sezon.