Păreri The Villain

(1979)

Cactus Jack

spriamarierose18 pe 30 Iulie 2010 16:02
Cea mai comica parodie "din vestul salbatic", cu gaguri preluate din desenele animate, cu un Kirk Douglas de nota 10 si un Arnold Schwarzenegger de nota 3. Ann- Margret i-si plimba frumusetea usor obosita de ani, prin decor, iar calul Wisky ia si el nota 10. Daca tragem linie si adunam iese un film de 10 !!!! ( e uimitor cum jocul prost al unor actori, poate aduce puncte bune unnei comedii )
spriamarierose18 pe 17 octombrie 2011 17:15
Nici acum nu inteleg de ce una din cele mai bune comedii are o nota atat de jalnica pe IMDB. De fapt multe din notarile IMDB-ului sunt discutabile...
bizonul pe 19 septembrie 2019 07:09
Acest film , este singurul care i se potriveste lui Arnold. El a fost facut doar ptr. culturism, ca actor nu prea merge. Totusi chipul il avantajeaza ptr. roluri de prost in filme proaste. Este un fel de Geani din "Las Fierbinti", unde chipul il avantajeaza perfect in prostul satului. Cam asta-i cu filmele, ptr. a intra intr-un rol trebuie sa ai si moaca. Un Jan Constantin de exemplu nu putea juca roluri de capitan de osti in armata lui Stefan. Cu toate ca putea sa obtina orice rol, avea bunul simt si le accepta numai pe cele de bisnitar, de mic "pungas" de smardoi de cartier. Eu i-as da in acest nota 3 lui Douglas, ptr. ca el era "sacrificat" filmelor mari (Spartacus de ex.), iar lui Arnold 10, ptr. ca asta-i filmul in care poate el face fata ca actor dar si ca infatisare a chipului. Sa fie mamdru totusi, ptr. ca are asa nota in acest film, pe cand un Jim Karrey nu l-am vazut jucand decat in filme proaste rau de tot. Pe ala nu-l avantajeaza rolul nici macar in filmele cu prosti.
alex_il_fenomeno pe 17 Septembrie 2012 19:55
pana sa fi urmarit acest film, in principal datorita protagonistului, Kirk Douglas, nu stiam la ce sa ma astept. si nu mica mi-a fost mirarea cand am am avut ocazia sa vad o comedie cu tenta western de o asemenea inventivitate, parca vedeam aventuri Looney Tunes si nu un film, atat de ireal era in unele momente, insa de placut si de amuzant. un film western care te distreaza copios, asa incat merita urmarit cu incredere.
diciluma pe 20 Iunie 2012 13:34
o parodie destul de reusita despre vestul salbatic....Parodie ? Are chiar faze de desene animate....De remarcat totusi arnold care la vremea aia nu era terminator :-)))
ioanaa_ioana pe 28 August 2018 13:35
Un film de nota trei ca mai toate filmele lui Schwarzzenegger.
andreea7214 pe 16 Aprilie 2012 16:40
Este o comedie frumoasa , am vazut-o pe MGM , nu o ratati :)
cosmin_kedii pe 08 Septembrie 2013 08:26
daca esti un fan , aceasta comedie este pentru tine , Schwarzenegger : intr un rol care nu il vezi in fiecare zi si Kirk Douglas mai amuzant decât oricând
iulian94 pe 27 August 2013 20:29
O comedie foarte reusita la care am ras copios. Parca urmaream desene animate cu Road Runner. Faza cu tunelul e epica:))
sannyuu pe 01 Mai 2013 01:00
hahahaha
e ca desenele cu Wile E. Coyote and The Road Runner
super comedie

Vegetarian pe 09 Septembrie 2012 02:55
Cowboy-ul Handsome Stranger (Arnold Schwarzenegger) o escortează pe domnişoara Charming Jones (Ann-Margret) pentru a obţine o sumă de bani considerabilă de la tatăl ei. Dar bogătaşul Avery Simpson (Jack Elam) vrea să pună mâna pe bani şi îl angajează pe Cactus Jack (Kirk Douglas) să îi jefuiască pe aceştia. Însă, Jack se dovedeşte a nu fi prea priceput la jafuri.
Ioana_ngr pe 17 Aprilie 2012 15:41
si eu tot pe MGM l-am urmarit =D , merita filmul, o comedie relaxanta :) calul Wiskey e cel mai fain :)))
Salbaticul pe 03 Martie 2019 19:55
Un review,50 caractere,un review și o porcărie de film.
costel_munteanu pe 13 Iunie 2021 15:05
Dacă nu ești pregătit,dacă nu ai răbdare, dacă nu ai un anumit nivel de cultura, nu poți să înțelegi.
Eu am vrut să ies din sala fiindcă mă așteptam să văd un western și eram cumplit de dezamăgit de ceea ce vedeam...dar...
Un prieten de-al meu a început să - mi descida ochii:
-indienii il aleargă pe Schwa) rtz într-o vie(cine a mai văzut o vie in deșert?). Si aleargă... și tot aleargă și intra din nou în vie..
Pretenul meu zice :"nu vezi ca e aceeași vie??)
-La un moment dat, pe gâtul calului unui șef al indienilor se poate vedea clar o zvastica. Mai spre sfârșitul filmului...
Cati oameni au sesizat sau vor sesiza acest amănunt?
-O glumă de nota zece :Frumoasa din Pădurea Adormita il informează pe Schwartz că indienii se vor opri din urmărire (in această parodie femeia este cea înțeleaptă și… citeşte

Deceoare pe 28 Aprilie 2020 15:00
PARODIE
Genul filmului PARODIE. Luarea în derâdere a filmelor gen western și a personajului de desene animate Wile E. Coyote.
GiulianoDirt pe 22 Noiembrie 2022 21:30
Pentru imbecilii care nu au înțeles filmul am un sfat.
RĂMÂNEȚI PE ANTENA 1 ȘI TARAF TV!