Păreri The Upside

(2017)

Asistent de (ne)voie

clara_nanescu pe 22 Decembrie 2018 14:21
Cum să faci o copie la indigo a unui film!?!
Nu mai pot suporta americanii și Hollywood-ul că nu numai ei fac filme bune? M-a lăsat fără cuvinte.

Cretzulynne pe 4 ianuarie 2019 12:50
Nu este prima dată.
FlorinRadu pe 11 ianuarie 2019 16:57
Americanii au ajuns cei mai mari penibili din industria cinematografica: orice film superb facut de alt popor, este refacut cu actorii lor, iar cei care vizioneaza aceste filme si nu stiu ca sunt "remake-uri", au parerea ca americanii sunt zeii filmelor. Ei bine, NU! Ei doar au cei mai multi bani si cei mai cunoscuti actori de pe planeta, dar de ani buni, scot un film bun (original) din 500 lansate. Prezentul apartine filmelor europene (spaniole, germane, austriece, frantuzesti, britanice, scandinave) si celor din Coreea de Sud (multe dintre ele), cu scenarii interesante si bine jucate/regizate. Nu va mai pierdeti timpul cu filmele americane propagandistice si corecte dpdv politic, ci vedeti filme care merita vizionate!
zgrv pe 10 Ianuarie 2019 07:21
Mai bine uitați-vă la filmul francez original, „The Intouchables”, e cu mult mai bun decât această copie palidă!
777L pe 04 Ianuarie 2019 19:31
Kevin Hart nu are cum sa se ridice la inaltimea lui Omar Sy, nici fizic nici ca interpretare, iar asta va fi marele minus al acestei "subtitrari".
muresan_stefan pe 05 Ianuarie 2019 00:22
Filmele slabe care nu au succes in anul respectiv degeaba se lansează mai târziu. Atât pe imdb cat și aici pe cinemagia scrie ca a fost făcut in 2017, și cred ca nu a fost lansat in cinematografe din cauza criticilor slabe dar și a notei foarte proaste de pe imdb (nota 3.50). Degeaba se mai lansează acum in ianuarie 2019, dacă nu a avut succes acum 2 ani când a fost facut. Nu exista un film bun care sa aibă succes dacă nu a fost lansat imediat ce s-a terminat in anul in care a fost făcut, sau dacă nu este lansat in cinematografe la o saptamana după anul nou, macar după decernarea Oscarurilor. In concluzie un film care este lansat la numai doi ani de când a fost făcut nu are niciun succes.
Vasilcu pe 6 ianuarie 2019 00:31
Foarte bine punctat
pifpuf pe 20 Ianuarie 2019 22:34
Mergeți și vedeți filmul, nu mai comentati aiurea. Merită văzut, chiar dacă nu se compară cu varianta franceză, pot spune ca am râs copios unde era de râs și m-am întristat unde a fost cazul. Asta e și ideea unui film bun, sa trezească în tine emoții. Asa ca mergeți și vedeți filmul și nu mai fiţi răutăcioși.
bloodhound pe 15 Ianuarie 2019 14:05
...