Păreri The Unforgivable

(2021)

De neiertat

FunnyX pe 11 Decembrie 2021 02:14
Recomand
O placuta surpriza; chiar e un film bun!
"Oamenii sunt la fel, nu conteaza de care parte a gratiilor". Asa este.

hitman78 pe 11 Decembrie 2021 14:33
Probabil cea mai buna drama pe anul asta,Sandra Bullock e de milioane,filmul e pe Netflix nu-l ratati.
BogdanP. pe 12 decembrie 2021 07:09
nu sunt de acord
user-6029615e60a9a pe 11 Decembrie 2021 13:47
Mi-a placut foarte mult! Iti rascoleste sufletul si te indeamna, sa reflectezi la multele drame care se desfasoara sub ochii nostrii
ciprik21 pe 12 Decembrie 2021 01:14
Un film foarte bun. Merita vazut. Sandra Bullock face un rol mare
user-61b5e7391ee42 pe 12 Decembrie 2021 14:18
Imaginați-va pe altcineva în rolul Sandrei Bullock! Exact, n-ar fi putut face nimeni mai bine rolul lui Ruth. Magistral! In personaj cap-coada, extrem de credibilă și charismatică. Recomandabil pentru o nominalizare la Oscar.
burg_carmen_mariana pe 13 Decembrie 2021 10:34
Îmi plac Sandra și Viola, două actrițe preferate. Despre film ce să spun: m-a răscolit! Recomand!
BogdanP. pe 12 Decembrie 2021 07:15
Nu se putea sa iasa in sfarsit ceva bun ......
Mda... Pare la inceput un film promitator un thriller bun ca pe vremuri , dar am zis ... pare .... Sfarsitul filmului iti spune parca "Te-ai uitat ca prostul la un film pentru prosti " si nu ma refer aici la faza surpriza ci mai la sfarsit. Nu se putea sa iasa in sfarsit ceva bun , trebuia ceva sa strice tot, degeaba e bun inceputul daca sfarsitul e grabit si prostesc = 0. Si ce e tot filmul cu muzica aia de suspans de parca vine apocalipsa ? Care e suspansul , de ce e suspans , pentru ce ? Film fortat ....
liana10 pe 04 Ianuarie 2022 00:42
Un film care m-a ținut în priză. Muzica deosebită, un pian ridică nu numai coloana sonoră, ci și calitatea filmului. Finalul necredibil, atunci când cele două se îmbrățișează, dar totuși...
user-61b4fc3deb855 pe 11 Decembrie 2021 21:31
Foarte bun filmul , nota un pic prea mica , Sandra Bullock -excepțională. Recomand!
xerses pe 11 Decembrie 2021 17:54
Mi se pare ca nota prea mica nu reflecta valoarea reala a acestui film... interpretare exceptionala, regie buna, scenariu admirabil.
tony_mondyalu pe 07 Iulie 2022 16:17
placut surprins de aceasta pelicula, Sandra Bullock a avut o prestatie extraordinara in acest film, anii de experienta isi spun cuvantul, cat despre film...se poate considera o lectie de viata, o eroare a vietii, o greseala pe care ea nu a comiso, insa a fost dispusa sa o plateasca, dat fiind dragostea de familie, de sora in acest caz....eu zic ca merita vazut, te tine in suspans pana la final
lavara_laiarna pe 20 Decembrie 2021 18:46
Dramele personale au poveștile lor, neplăcute și neapreciate. .mereu .
lili22 pe 01 Octombrie 2022 23:07
Daca se remarca prin ceva acest film , atunci e prestatia Sandrei Bullock.
demmonika pe 02 Mai 2022 14:33
De vazut
Sunt fan Sandra Bullock.Joaca foarte bine rolul acesta.Merita vazut filmul.E interesant scenariul.Ea este inchisa pentru ca a impuscat un politist,dar nu e atat de simplu,deoarece ea ascunde un secret.
Dragos.87 pe 29 Ianuarie 2022 21:11
Neacceptarea in societate e cea mai nemiloasa arma pentru un om..
Foarte bun acest film care te pune in locul personajului si te face sa privești si latura sensibila care te poate afecta foarte profund..Acțiunea se desfășoară lent,are toate ingredientele unei drame sensibile si te face sa tragi tot felul de concluzii despre oamenii din jurul tău care te judeca după propriile greșeli..Sandra Bullok are o prestație de mare clasa,recomand cu încredere acest film..
abracadabra_7521 pe 21 Ianuarie 2022 21:37
E asa usor sa impartim lumea in buni si rai, sa punem etichete si sa intoarcem spatele... Daca ne-am acorda sansa de a asculta, de a fi umani... Lucrurile nu sunt intotdeauna asa cum par.
Mi-a placut filmul iar Sandra Bullock este perfecta in rolul ei.

angel69 pe 15 Ianuarie 2022 00:03
Nu a fost un film f stralucit...putin pe final ceva emotii......merge sa-l vezi odata.
yanysboy pe 02 Ianuarie 2022 18:41
Văd prin comentarii Bun, Super, Merită... ???????? wtf... filmul are doar moment bune și atât. Este cam subțire și tras grav de păr... Nota corectă este 5.
teddy27 pe 01 Ianuarie 2022 12:52
Foarte bun filmul. Sandra Bullock joaca de exceptie.
Mihai_Moise pe 29 Decembrie 2021 08:35
Neașteptat de bun!
O Sandra Bullock asa cum n-am mai văzut, intr-o partitura destul de bine închegată, de un realism cum rar poți vedea în filmele americane.
Ma bucur ca, din când în când, regizorii de peste ocean reușesc sa redea și lucruri reale, chiar dacă acest caz poate friza excepționalul (desi în jurisprudența americana, erorile judiciare nu sunt atât de greu de întâlnit).
O coloană sonoră foarte bună (același Zimmer care se întrece pe sine de fiecare data) si o atmosfera apăsătoare intr--atat de seducătoare, încât sa te incite sa te uiți pana la final.

user-61ca59c687907 pe 28 Decembrie 2021 02:28
Super bun, merita vazut, mai ales pentru fanii Sandra Bullock.
user-61b813e59f896 pe 18 Decembrie 2021 22:46
Foarte bun, bine jucat bine regizat , deosebit final neasteptat
Horatiucrisan pe 14 Decembrie 2021 00:04
Un film destul de bun care prezinta o altfel de America decat cea vazuta in filmele despre corporatii, bunastare materiala si libertate.
stricted pe 12 Decembrie 2021 15:50
Emotionant! Foarte frumos!… .