Păreri The Truth About Cats and Dogs

(1996)

Cine pe cine iubește

matew10 pe 18 Aprilie 2011 12:26
Ce se intampla cand un barbat se indragosteste de vocea unei prezentatoare de radio. Se coace o comedie spumoasa. Prejudecatiile legate de diferentele dintre sexe si regasirea vointei sunt mirodeniile din acesta comedie romantica clasica.
ioanaa_ioana pe 09 Iulie 2018 18:38
Un caine, niste tipe, un tip, o poveste. Nu este genul filmelor preferate de mine, dar, poate place altora.
Cretzulynne pe 08 Iunie 2014 14:18
Un barbat nu se uita la ambalajul unei persoane, ci la personalitatea acesteia
Un film despre paralele tipologice intre animale si oameni. Va recomand sa vizionati si "Kettle of Fish" (2006), tot pe acelasi gen - vezi link: http://www.cinemagia.ro/filme/kettle-of-fish-dragoste-in-ape-tulburi-26978/

O comedie usoara cu amuzanta si copilaroasa Noelle (Uma Thurman), in contrast cu serioasa Abby (Janene Garofalo) ce se imprietenesc si ajung si complice in dragostea fotografului pentru "frumoasa" Noelle + inteligenta Abby.

De remarcat aspectele contrastante dintre cele 2 femei (asa cum se considerau ele):
Abby - Noelle
bruneta - blonda
inteligenta - proasta
urata - frumoasa
scunda - inalta
grasa - slaba
fara respect de sine - cu respect de sine.

De asemenea, cainele Hank, face tot farmecul filmului, inca de la mersul pe patine pana la relatia lui cu cei doi iubareti.
Un plus il mai… citeşte

Spikos pe 27 Martie 2013 15:30
O comedie romantica usoara bazata pe o substitutie puerila de persoane care devine apoi regretabila si de aici o actiune reparatorie cu note sentimentale fortate , care se termina cu bine spre usurarea adolescentelor din sala , dar si a adultilor predispusi ! Trebuie mentionata Janeane Garofalo pentru rolul bun pe care-l face , cu naturalete , atragandu-si simpatia spectatorilor . Ne-a placut si Hanks , cainele . Nota 6 .
Iulidesprefilme pe 21 Februarie 2013 20:19
O comedie în care am admirat câţiva actori agreabili...
cezy98 pe 18 Ianuarie 2013 16:57
Un film frumos, despre dragoste si prietenie usor de vizionat nu ai timp sa te plictisesti la el.
Daya.Diana pe 19 Februarie 2012 17:50
Inveti multe de la acest film, mi-a placut mult , l-am vazut la televizor :)
xerses pe 19 Februarie 2012 15:08
Filmul mi-a placut,jocul actorilor a fost convingator....