Păreri The Road

Drumul

felisss pe 17 Ianuarie 2010 23:51
un film foarte bun..foarte trist intradevar....care dincolo de aparenta anostitate...si poate pentru unii plictisitor....transmite foarte multe....si ne lasa cu multe intrebari fara raspuns.cred ca este cea mai trista imagine a apocalipsei din toate filmele pe care leam vazut pana acum pe aceasta tema. un film al apocalipsei care intradevar surprinde esenta...pune punctul pe i cum sar spune ..si anume....pune in centru fiinta umana...si decaderea acesteia....Poate cel mai important lucru care-l transmite acest film e ca NU O DUZINA DE EFECTE SPECIALE....DE ULTIMA GENERATIE....SI NU PLOI DE IMPUSCATURI SI ACTIUNE CAT CUPRINDE FAC UN FILM BUN.....ci intensitatea mesajului transmis; trairile omenesti; prestatia actorilor....asta trebuie sa urmarim..si sa ne impresioneze....
bovoro pe 22 februarie 2010 01:15
Total de acord.
ciocarlan_aurelian pe 7 ianuarie 2014 22:14
Mie unul chiar mi-a placut filmul si m-a surprins cu povestea lui..
cristi88 pe 05 Martie 2010 12:25
film realist
Lasand deoparte parerile criticilor ''wannabe'' pasionati de twilight si alte mediocritati, filmul asta exceleaza dintr-un singur punct de vedere: este cel mai realist scenariu post apocaliptic. Nu este plin de suspans si nici plin de actiune , dar actorii joaca excelent si povestea este captivanta. Cam asta puteti patii voi , cand ramaneti fara apa curenta, gaze si mancare la bloc. Ajungeti ca aia din film. Cine e destept intelege msj-ul...
miere pe 25 aprilie 2010 16:20
nu trebuie sa fi destept sa intelegi mesajul, filmele sunt facute sa fie intelese de cam toti oamenii
cristi88 pe 15 martie 2011 15:20
daca compari twilight cu the road atunci respiri aerul degeaba. Mai lasa manelele
kenya pe 15 Martie 2010 18:42
atentie!
Un film aparent plat,fara culoare,fara miscare,fara speranta.Totul se petrece in interiorul fiintelor care participa la actiunea filmului, din interiorul si din exteriorul peliculei,pt ca da,ca spectator al acestui film,aproape percepi senzatiile sugerate,foamea ,frigul ,dezolarea.Fara pretentii de capodopera,acest film este bine facut si foarte bine jucat,convingator.Este adevarat ca oricand lumea pe care o cunoastem se poate transforma intr-una de nerecunoscut?Este adevarat ca putem distruge orice suport de viata intr-o singura noapte?Este adevarat ca disperarea ne poate impinge catre sinucidere?Este adevarat ca putem deveni canibali pentru supravietuirea?Da,la toate intrebarile!Atunci,daca este asa,ar trebui sa urmarim cu atentie acest film,impreuna,oamenii de pretutindeni,si sa ne oprim cateva minute si sa reflectam:Ce facem cu casa noastra,echilibrul acesta fragil,care ne lumineaza… citeşte
stroex1 pe 10 aprilie 2010 00:51
Comentariul tau, kenya, ma determina sa fiu interesat de acest film.
FearAssasin pe 3 iunie 2011 22:38
mai butule fiecare vina(hunt, vinatoare)..dar nu animale ci oameni..nu ai vazut ca erau canibani?si nu e plictisitor deloc
zatyy pe 01 Ianuarie 2010 00:39
daca filmul va fi precum cartea atunci va fi foarte bun :D
zatyy pe 8 februarie 2010 22:25
mie imi place ca mi so dat 3 pareri contra pt ca am citit cartea ..prea tare tara asta :))))))
BaetuAndrei pe 12 martie 2011 09:10
am sa citesc si eu cartea, filmul m-a facut curios, l-am vazut aseara, dar si acum, dimineata, inca ma gandesc la el, chiar e bun, foarte multe momente de frica, de groaza; pana unde merge fiinta umana... eu ma tot puneam in locul personajelor, desi este (si) SF, pare foarte real, datorita emotiilor
Radu47hitman pe 19 Ianuarie 2010 21:15
Într-un moment lumea s-a schimbat pentru totdeauna.
* Cormac McCarthy a câştigat Premiul Pulitzer pentru romanul său «The Road» («Drumul»), în 2007.
* Charlize Theron, care a jucat rolul de soţia protagonistului, într-un interviu a recunoscut că ea a fost de acord să apară în film, în mare parte datorită faptului că ea plăcut cartea lui Cormac McCarthy.
* Cele mai multe scene au fost filmate în Pennsylvania.
Pelicula este pentru un cerc îngust ai admiratorilor de filme specifice. Rămâne neclar un lucru, autorii cu adevărat au cheltui cele 20 milioane pentru ca această imagine să completeze bagajul filmelor filosifice, sau care a fost scopul? Ei bine, eu nu cred că planificau să-şi restituie banii cheltuiţi şi mai ales să câştige în plus ceva. Pe scurt e un film cam plictisitor, deşi ideea e foarte bună, cartea e de multe ori mai interesantă decât filmul. Odată se poate de privit,… citeşte

gobo pe 20 ianuarie 2010 12:02
Uita-te mai bine la filme cu Jackie Chan. Au actiune, cafteli pe gustul tau
aiftincai pe 9 decembrie 2010 19:45
:):):):):):):):):):):):):):):):
Krakatau pe 02 Iunie 2010 01:05
Atunci cand a muri devine un lux
Asa cum s-a mai zis, filmul ne prezinta o versiune zguduitor de realista a viitorului postapocaliptic. Lupta continua pentru supravietuire, pentru gasirea hranei. Tatal care isi apara copilul cu orice pret si care pus in situatii limita nu alege intotdeauna calea morala, chiar daca in fata fiului militeaza in favoarea acesteia.

E genul de film pe care eu unul nu il vad de 2 ori. Mesajul este intr-adevar unul puternic (desi, cum zicea cineva, personajele nu sunt suficient de bine construite pentru a transmite tot ceea ce simt, ci trebuie tu sa intri in pielea lor si sa iti imaginezi scenarii), insa actiunea este extrem de anosta. Suspansul lipseste cu desavarsire, chiar si in momentul in care tatal sta cu pistolul indreptat spre fruntea fiului - e evident ca se va intampla ceva si ca vor fugi de acolo (ramane de descoperit ce anume), filmul neputand ramane inca de la… citeşte

vlad4s pe 6 iunie 2010 23:07
mi- a placut comentariul
copila_satanista pe 6 iulie 2010 10:24
-decizia sotiei nu este nemotivata. sotia reprezinta o intreaga tipologie umana ... mai pe scurt sunt unii care in fata dezastrului se panicheaza si renunta sa mai lupte -au decis sa plece pentru ca deja trecusera printr-o experienta in care au dat nas in nas cu o haita de praduitori si nu vroiau sa o repete stiind ca locul ala va fi descoperit si de altii pana la urma :)
Vladucu90 pe 10 Aprilie 2010 19:16
Un film plictisitor la care am rezistat numai ca sa vad daca zice ceva la sfarsit despre cum a ajuns lumea in halul ala.
Pantaleon pe 25 decembrie 2014 21:32
Asta pentru ca esti un ageamiu care habar nu are care e diferenta intre un film bun si o basina de porc.
portofel pe 08 Aprilie 2010 20:53
Tulburator,emotionant si totusi oarecum evoca si voracitatea umana prin faptele sadice ale personajelor din film,alaturi de sensibilitatea si bunatatea innascuta a altora,o lume cruda,in care unii au uitat ce inseamna sa fii om,o lume in care fiarele au chip uman ,iar lupta pentru supravietuire devine o prioritate.As mai putea scrie multe despre acest film,m-a impresionat profund,il recomand tuturor,n-ai cum sa ramai insensibil!!!!
robert30 pe 18 aprilie 2010 19:24
de acord cu tine
crazygrig pe 29 Martie 2010 22:44
mmda
o porcarie de film...... sunt genul de persoana careia ai plac dramele... da asta e o porcarie.... vvoi astia care spueti ca e un super film la ce dracu v-ati uitat mah
soll pe 22 mai 2010 23:53
Daca pe tine te tin captiv doar filmele cu par pac asta nu inseamna ca filmele de genu sunt porcariii :-q
naski2000 pe 11 aprilie 2020 18:36
Mare dreptate ai in comentariul tau...
rrs85 pe 11 Februarie 2010 15:58
Poate prea subtil pentru unii (ce nu vad decat plictiseala, lipsa de actiune, monotonie), poate prea tulburator pentru altii (ce se asteptau la un dinamism mai colorat in genul filmelor cu Bruce Willis) aceasta pelicula m-a acapart prin reverberatia sa!
Constat cu o calda placere ca aceasta pelicula, dincolo de peisajul deja kitschos al evenimentelor apocaliptice, accentueaza greutatea pe un cadru relational tata-fiu indreptat catre supravietuire. Si de aici o tumultoasa cascada de trairi creioneaza starea personajelor principale, personaje prinse intr-o lume aproape fara de speranta, o lume aproape golita, secatuita de bine...

bovoro pe 22 Februarie 2010 01:11
Tatal (Viggo Mortensen) calatoreste cu fiul sau facand aproape orice ca sa supravietuiasca si incercand in acelasi timp sa nu renunte la ceea ce a ramas uman in el.
Un film despre devotament, despre bestiile care ies la iveala din noi atunci cand suntem pusi in situatii limita , despre speranta unui nou inceput cladit pe ruinele lumii distruse.
Un film emotionant.

miere pe 25 Aprilie 2010 16:24
L-am vazut doar fiindca a jucat Viggo Mortensen in el si totusi mi-a placut .Un film bun putin inspirat din legenda vie (am spus putin) si cu o poveste realista dar trista
ciobotaru pe 15 Martie 2010 02:22
mi-a placut foarte tare , sincer , nu ma asteptam sa fie atat de bun
White.Lily pe 17 Ianuarie 2010 20:43
De ce dureaza filmul asta aproape 2 ore nu pot sa-mi dau seama..............cred ca ora si un pic ii era mai mult decat suficient.
Oricum, dincolo de actiunea anosta, sau mai degraba lipsa actiunii, atmosferei monotone (observi ca au trecut 30 de minute si simti ca a trecut ora si ....) e un film care totusi reuseste sa te puna pe ganduri. Cred ca toti cei care au vazut acest film nu au putut sa nu se intrebe: "eu ce-as fi facut daca as fi pus in situatia asta? As fi ramas in tabara tipilor buni sau as trece in tabara baietilor rai?"

InTRuD3r pe 21 martie 2010 13:57
Ai inteles si tu 10% din film, bravo!
par4zi7u pe 02 Noiembrie 2009 16:03
abia astept sa apara
mi se pare interesant filmul

lyghts pe 4 februarie 2010 20:01
+1 Purcelusule )
spike66 pe 3 martie 2010 21:47
ptr. Purcelusul.... dupa ce am citit comentariul tau imi dau seama ca pseudonimul tau vorbeste despre tine........no comment!!! ptr administratorii site-ului : cei care au comentarii ca ale acestui individ ar trebui trasi pe dreapta .
C_999 pe 01 Mai 2010 23:46
mie nu mi-a prea placut . 2 h in care nu explica o cauza a apocalipsei, ma-sa pleca de nebuna fara explicatii logice, unu moare de foame si in beci are tone de alimente(poate nu erau "muietzi posmagii") , apoi merg unde a dus mutu iapa , adica in sud , si lasa totul acolo . Dialogul filmului se reduce la : "tata" si "o sa fie bine"
Ammelie pe 06 Aprilie 2010 17:48
The Road
Un astfel de fil e greu de facut. Plecam de la premisa aceasta. E foarte usor sa cada in monotonie, asa ca trebuie croit cu grija, pentru ca mentine un ritm al actiunii, in ciuda peisajului apocaliptic al tacerii. Nu cred ca acest film a reusit, spre deosebire de I Am Legend, de exemplu. Inteleg drama, devotamentul, lupta interioara si cea cu natura, strainii periculosi, timpul. Dar nu neaparat pentru ca personajele mi le transmit, ci mai mult pentru ca ma pot transpune pe mine in acele situatii. Ce nu am inteles deloc a fost alegerea mamei; o alegere lasa, nemotivata si ilogica, intr-un final. 5.5/10
Krakatau pe 2 iunie 2010 00:30
Perfect de acord.
Satana_cu_Cioc pe 08 Ianuarie 2010 13:15
drumul care merge de la portita
foarte tare filmul.... http://ingeriicuaripidepiatra.wordpress.com/2010/01/08/drumul/
nightcrawler441 pe 21 Decembrie 2009 20:45
Eu o intrebare am. De ce cand dai search si gasesti filmul scrie 2009 si cand intrii pe pagina aici scrie 2010....adica eu nu inteleg rostul...pana mea.
humeniuc pe 4 ianuarie 2010 01:33
Filmul a fost lansat in 2009 in SUA. In Romania apare in 2010
claudiu-daniel-lugoj pe 23 Septembrie 2009 17:59
claudiu-daniel lugoj
cred ca pare interesant dar trebuie sal vad mai intii,dar dupa
trailer asa pare.

tinutsa pe 8 aprilie 2010 12:48
ii parea interesant filmul :) si uite c'a avut dreptate! e chiar foarte bun :)
Krakatau pe 2 iunie 2010 00:13
Nu-i parea interesant...credea ca-i pare interesant :)) Probabil nu se hotarase daca i se pare interesant sau neinteresant, stiu si eu...
omserios pe 06 Iulie 2010 20:11
Cel mai recent film al lui Viggo Mortensen il pune pe acesta intr-o SUA post-apocaliptica, jucand rolul unui tata care, impreuna cu fiul sau, cauta sudul, cauta alti "oameni buni", cauta speranta. Peisajele dezolante, dominate de tente de gri, precum si decaderea totala a oamenilor sunt punctele forte ale acestui film, care din pacate nu impresioneaza prea mult din punct de vedere al subtilitatilor artistice. Totusi, se mentine la un nivel bun si te poate impresiona mult.

O recenzie completa, pe http://artmovies.wordpress.com/2010/07/06/the-road-2009/

Edbah pe 13 Aprilie 2010 10:07
Cea mai realista productie cu subiect post-apocaliptic.
Problema nr. 1 ar fi asigurarea hranei si nu lupta cu zombie, gasirea de carti minune sau de antidot la virusi.

iondindeal pe 01 Aprilie 2010 17:57
de vazut
putin lent dar foarte captivant,cu o idee originala bine interpretata si realizata. Ce nu prea mi-a placut cum a jucat pustiu'
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 17:38
The Road
Un film ce merita toata atentia ! Eu l-am vazut de mai multe ori si pot sa spun ca tot ma fascineaza !
Amidome_1one pe 07 Aprilie 2010 19:48
mi-a placut foarte mult acest film si am sa il mai urmaresc inca o data...este dur, original, realist, cu inceput si sfarsit relativ neclar, insa bine gandit...intentionez sa imi iau si cartea sa vad cum e in comparatie cu filmul...nota 10 de la mine...cred ca avem cu totii de invatat ceva din acest film...sa fim oameni indiferent de situatie
RavenScar pe 14 Martie 2010 20:02
Parerea mea este ca "The Road" este un film exceptional, pentru mine cele 2 ore au trecut foarte repede. Filmul este bazat pe cartea cu acelasi nume de Cormac McCarthy, o carte care prezinta un viitor sumbru, post-apocaliptic. Viggo Mortensen joaca rolul unui barbat care calatoreste impreuna cu fiul sau intr-un wasteland post-apocaliptic pentru a gasi o viata mai buna. Pe drum se intalnesc cu banditi canibali, un batran numit Eli (Robert Duvall), copilul fiind marcat de unele lucruri pe care le vede. Finalul e foarte trist, dar are si o mica nota de optimism.
Un film care nu trebuie ratat in parerea mea. 9/10

Pantaleon pe 25 Decembrie 2014 21:44
Il revad in fiecare an cu drag
Revad acest film anual si de fiecare data il regasesc la fel de bun ca prima data. O drama emotionanta cu prea putine premii si laude fata de cate ar merita. Unul din cele mai bune filme post-apocaliptice care s-au facut vreodata, cu un scenariu de exceptie, o regie pe masura si jocuri actoricesti mai mult decat rezonabile. O atmosfera sumbra, lugubra, care convinge si te face sa te transpui in pielea personajelor. Un film foarte bun, un film aparte.
Domolul pe 4 ianuarie 2015 15:15
Excelent comentariu ! Desi poate ca nu sunt exact pe aceleasi pareri, ma bucur sa vad atat atasament. Nu ridici in slavi jocurile actorilor si spui ca sunt rezonabile chiar mai mult. Am o intrebare pentru cinemagisti : - Daca subiectul este lugubru atunci filmul este neaparat neplacut? notat prost?
Pantaleon pe 4 ianuarie 2015 19:42
De regula, filmele mari sunt drame, lucru dovedit inca de la originile cinematografiei. Diversitatea ce caracterizeaza si specia umana face ca doi oameni sa priveasca la acelasi lucru si sa-l vada in mod total diferit. Acolo unde eu am vazut o drama impresionanta, acutizata de o atmosfera post-apocaliptica, altul poate vede doar o tampenie de film monoton, in care unul merge cu puradelul lui pe drum pana cand ala batranul da ortul popii ( scuze de exprimare, dar sunt si unii care gandesc la nivelul asta).
littleangel8910 pe 14 Octombrie 2010 11:53
“The clocks stopped at one seventeen one morning. There was a long shear of bright light, then a series of low concussions. Within a year there were fires on the ridges and deranged chanting. By day the dead impaled on spikes along the road. Each day is m
Imaginati-va o lume in care nu se mai aud rasete de copii, sirene de politie, nu haos ci dezordine, dezumanizare, o lume unde se moare de foame; civilizatia a apus, la fel ca toate creatiile si descoperirile umanitatii. Singura scapare de a evada din inchisoarea la care esti condamnat, este sinuciderea si asta nu ca o solutie disperata, pentru ca nu poti alege. Pictati o lume in gri, fara soare care nu iti transmite nimic pentru ca a fost redusa la tacere si ingropata in cenusa….

Ceea ce este interesant la “The Road”, este faptul ca nu pune accent pe momentul premergator situatiei actuale, nu regizeaza inca un film din seria “the end of the world” ci se axeaza strict pe framantarile omuluiui in situatia de a nu-si mai dori sa supravietuiasca.

Pelicula surprinde teribil de bine lupta pentru pastrarea unei iluzii si impactul violentei lumii asupra… citeşte

adry.ro pe 05 Aprilie 2010 20:57
Filmul asta nu e o telenovela. E normal ca la fete sa nu le placa.
Nu are clisee, fara romantism, dragoste si alte tampenii.
Recomand, merita vazut.

_voda_ pe 13 Decembrie 2009 22:41
cartea a fost buna. sper sa se ridice si filmul la nivelul cartii
zatyy pe 8 februarie 2010 22:27
ce am zis eu ..in tara asta daca citetsi cartea ti se dau voturi cu minus :)))))prea tare ...si eu am citit cartea so tot 3 voturi negaive am =)))
Krakatau pe 2 iunie 2010 00:13
I-am dat eu un plus, sa mai compensam.
donpedro pe 11 Februarie 2010 22:32
!!??
Filmul este bun dar sincer sa fiu m-am uitat la el si dupa 20 de minute am si uitat ca l-am vazut! Nu mi-a trezit interesul chiar asa de mult , si nu pentru ca nu ar fi jucat bine actorii dar pur si simplu tema filmului nu este buna, deja toate filmele astea cu apocalipsa au inceput sa semene intre ele si poate sfarsitul nu va fi asa! Cel care a scris cartea ca de altfel si cel care a facut filmul puteau sa se documenteze putin sa vada cum ar putea sa se intample ulterior sa vina cu ceva mai plauzibil! Asa pare doar un film ca oricare altul!
Krakatau pe 2 iunie 2010 00:20
Zii tu un film despre apocalipsa care seamana cu asta...
tudor_myh pe 18 Ianuarie 2010 04:20
Gray World
Un film dramatic si sumbru , o calatorie trista intr-o lume cenusie , degradare umana ... ce iti lasa un gust amar in final.
andreisri pe 23 Ianuarie 2010 14:37
Superb
Superb film chiar daca nu e prea multa actiune in film categoric este misterios superba drama actorii de nota 10 film de nota 10 luati cu incredere
aNdu007 pe 14 Ianuarie 2010 18:22
Oh...
thriller/sf/drama, cu toate astea filmul te sperie prin viziunea regizorului despre o eventuala lume a viitorului apropiat; filmul "te face la moral";
mihai.turcu pe 30 martie 2010 15:27
test
razvanpetrescu56 pe 15 Ianuarie 2010 18:54
apocalipsa după americani
Cu Vigo Mortensen şi Charlieze Theron, după cartea unui mare scriitor, un astfel de film se bucură de mare atenţie, spre deosebire de orice alt movie pe aceeaşi (obositoare, monotonă, exasperantă) temă. Fiind plasat în viitor, nu are cum să fie sincer, pentru că nu se bazează pe experienţa cuiva, aşa că reuşeşte să fie perfect neconvingător.
Vegetarian pe 07 Noiembrie 2022 00:30
La 50 ani Viggo Mortensen supraviețuiește cu greu și îi zice fiului lui - Este în regulă cât timp ai vise urâte . Este o problemă când ai vise frumoase .
Moartea prin hipotermie parcă este precedată de vise frumoase ..

Vegetarian pe 7 noiembrie 2022 00:32
Cine ajunge sa se vaite , inseamna ca sa zgarcit undeva . Sã nu râzi de cineva , sã nu plângi pe cineva , sa nu detesti pe cineva , sã nu admiri pe cineva , ci sã întelegi . Ne definim in functie de deciziile luate . Viata este suma alegerilor noastre . Oamenii adevarati fac alegeri bune . Majoritatea oamenilor gasesc placere in munca lor , in familie si in speranta ca generatiile urmatoare vor intelege mai mult .
gbanescu pe 20 Ianuarie 2019 21:57
Greu de privit
Cu adevarat greu de privit acest film. Poate una dintre cele mai crunte viziuni asupra inceputului sfarsitului vietii pe Pamant, ecranizate intr-o maniera pe cat de simpla, pe atat de infricosatoare.
Sa fii pus in situatia de a alege sa îi curmi viata propriului copil, cu singurul glont pe care il mai ai, pentru a-l salva de ororile OMULUI.. Groaznic! Iar tu, nemaiavand alt glont, sa fii nevoit sa te lasi prada abominatiei lor..
Gandul ma duce la „Melancholia” lui Lars Von Trier, corpul ceresc care aducea extinctia vietii pe Pamant tot din cauza raului absolut, OMUL: „Life on Earth is Evil!” – Omul este răul suprem!

iulian94 pe 18 Octombrie 2013 14:34
Filmul m-a impresionat si chiar mi-a placut . Obligatoriu de vazut.
richardro pe 19 Februarie 2013 22:47
Foarte bun filmul!

Imi pare rau insa ca putea sa fie mai lung totusi, a fost prea scurt pentru mine :P

Pantaleon pe 25 decembrie 2014 21:45
Ce-ar mai fi fost de adaugat ??
sirmaximus26 pe 14 Februarie 2013 15:08
wooooooow
wooooooooooooooooooooooooooooooow este woooooooooooooooooooooooow un film bun
Theodoric pe 29 Decembrie 2012 15:53
Nu a fost un film rau si nici plictisitor,regizorul a ales un Thriller obisnuit de data asta.Scenele nu mi se par monotoane fiindca actiunea este cat mai reala si actorii sunt niste roluri absolut de potrivite.Eu din partea mea ,ce nu mi-a placut sincer este subiectul(de ce?)fiindca n-are nimic impresionant.insa filmul intrece foarte mult pe langa subiect(nota 7)
ornitoring pe 30 Noiembrie 2012 12:30
capodopera
super film , drama actiune suspans tot ce vrei cel mai bun film gen post-apocaliptic
Ioana_ngr pe 28 Septembrie 2012 21:01
un film foarte bun, daca ar exista o 'lume post-apocaliptica' oamenii s-ar comporta fix ca in filmul acesta. Nu ma asteptam sa fie asa bun filmul. Recomand
danutzz92 pe 14 Septembrie 2012 00:42
Un film destul de interesant, foarte bun merita vazut.
taroel pe 01 Septembrie 2012 06:02
Emotionat.
Un film bun care sincer m-a pus un pic pe ganduri in ceea ce priveste scenariul post apocaliptic.
Tyybi1 pe 26 August 2012 20:41
Foarte bun filmul, putin cam plictisitor, dar merge.
azalea pe 14 August 2012 19:10
Un film bun, un film care-ti da de gandit(mai mult decat ai vrea), o emotionanta relatie tata-fiu( in care tatal lupta si merge mai departe pentru fiul sau), o abordare mai apropiata de realitate, legata de sfarsitul civilizatiei//apocalipsa etc si inceputul unei ere in care domina instictele primare din noi. Te pune pe ganduri, nu-i asa?
Domolul pe 29 ianuarie 2020 22:06
you talkin' to me ? Da, ma pune!
Deana. pe 11 Iulie 2012 12:15
Drumul către maturitate într-o lume în care lupta pentru supravieţuire este mult mai importantă decât legăturile dintre oameni, iar puţini sunt cei care le mai respectă.
dorina_sara pe 07 Iunie 2012 00:04
Frumos film!
Mi s-a parut un film bun, desi nu are multa actiune, este bine construit si te tine atent pe tot parcursul lui. Parerea mea e ca merita vazut!
cosmin_kedii pe 11 Martie 2012 07:49
Captivant şi uneori impresionant, un film destul de bun, care este dezamăgitor în măsura în care aceasta ar fi putut fi mare. Este aceasta modul în care lumea se termină???nu stim inca