Păreri The River

(1984)

Râul

portofel pe 19 Aprilie 2010 15:20
Un film cu un foarte tanar Mel Gibson,un film despre familie,pentru familie....un film despre viata in general!Mi-a placut mult,desi nu l-am vazut decat o singura data la tv.
spartacus pe 04 Mai 2011 20:07
Excelent filmul... Mi-a placut, mai ales ca sunt actori acum arhicunoscuti, dar atunci erau abia la inceputurile carierei lor in cinema.
cetateanu pe 05 Decembrie 2010 22:23
Un film bun ce ne prezinta framintarile sociale cu greve , spargatori de greve si fermieri ce sunt asteptati sa dea faliment pentru a le fi cumparate paminturile.Mel Gibson , Sissy Spacek si Scott Glenn foarte tanari dar cu un foc foarte bun ce prevestea mari cariere.
Iulidesprefilme pe 04 Mai 2013 08:52
Filmul reflectă ambiţia unei familii de a-şi apăra terenurile, fie în faţa catastrofelor naturale, fie în confruntarea nemiloasă cu adversarii care promovează interese proprii...
SANDA45 pe 21 Ianuarie 2013 15:27
Un film foarte bun,evident doar joaca Mel Gibson,merita vazut.
Bayard pe 05 Iulie 2011 02:57
Filmul este interesant, insa eu cred ca imaginea de super star al lui Mel Gibson il distruge.... te astepti la lucruri marete de la el si asta poate sa dezamageasca.