Păreri The Ring 2

(2005)

Avertizarea 2

loveislife pe 06 August 2009 14:02
the best......................................................................................
samaraaa pe 26 august 2009 21:10
nuuuuuuuuuuuuuuu prea ie za best
raulmagicboy1 pe 25 octombrie 2011 20:11
IE ZA best.......=)) =))
deea9595 pe 03 Septembrie 2009 11:47
soooooper tare filmul si foarte interesant,iar unele scene chiar au fost horror
paul2000 pe 28 Iulie 2010 14:05
Nu la fel ca primul, insa o continuare buna! Momente infricosatoare sunt din plin, iar poveste continua interesant! Efectele sunt bune, iar distributia de asemenea! Un film horror care merita vazut!
margott pe 22 Mai 2011 21:29
Slabuta continuarea, cred ca abia asteptau sa-l termine. Unele filme pur si simplu n-au nevoie de sequel-uri, dar daca primul a avut succes financiar...
lucyanna pe 06 August 2009 01:00
The Ring1 mi s-a parut mai degraba psihologic decat horror insa The Ring2 m-a speriat de-a binelea. Oricum pt mine ambele parti din The Ring raman cele mai bune filme vizionate pana acum, merita toate laudele!!!!!!
Ovidiu239 pe 18 August 2012 17:28
Horror nu gluma...
Mult mai inspaimantator decat primu'. Chiar mi-a placut, si nu inteleg de ce are o nota mai mica decat precedentul pentru ca personal il consider pe acesta mai bun.
cezarika21 pe 06 Noiembrie 2017 18:03
Groază la cote înalte cu malefica Samara
După ce ”The Ring” (2002) bulversase publicul prin prezentarea sfârșitului înspăimântător al personajelor care au vizionat o casetă video cu un film damnat, continuarea ”The Ring Two” nu mai putea aduce noutăți semnificative. Finalul primului film lansase ideea că Samara, fetița malefică moartă în fântâna părăsită, va continua să ucidă trecând dincolo de ecran, iar spectatorii puteau intui în mare parte subiectul.

”The Ring Two” reia acțiunea primului film, schimbând decorul din aglomeratul Seattle în mult mai pașnicul Astoria. Inutil, casetele circulă tot mai mult, astfel că Samara îi ajunge din urmă pe cei doi fugari. Nu pentru a-i ucide, ci de data asta cu un scop mai ambițios. În comparație cu primul film, scenariul e mai subțire și mai puțin veridic, în schimb efectele vizuale impresionează, producând senzații acute… citeşte

cosmin_kedii pe 25 Martie 2013 20:32
este o continuare demnă de primul ,,Ring ,,,Terenul este la fel de puternic , o mulțime de suspans, un film de groază bun
into_the_labyrinth pe 12 Decembrie 2012 01:24
Mi-a plăcut continuarea. Sincer. Vedeţi, sequel-urile trebuie să ofere spectatorului cam acelaşi lucru cu prima parte, dar să aducă totuşi ceva în plus, nou, să nu fie o repetiţie deranjantă. Din păcate, la multe filme continuările sunt catastrofale şi nici măcar nu prea au mare legătură cu filmul original (ex. The Butterfly Effect, Silence of The Lambs, unele episoade - nu toate - din Nightmare on The Elm Street). Altele însă se achită destul de bine de sarcină şi rezultatul nu poate fi decât unul pozitiv - The Grudge şi întrucâtva Mirrors fac parte din a doua categorie, iar The Ring mi se pare cel mai bun exemplu că se pot face filme bune şi în mai multe părţi. Te incită şi te captivează, totodată.
VIP pe 09 Decembrie 2009 16:16
OMG! tocmai l`am vazut si o sapt cred ca tot la el o sa ma gandesc :))! toate seriile cu the ring m`au infricosat la maxim..la fel si the ring two..dar the ring primul a fost mult mai horror dupa parerea mea! Si imi place mult ideea filmulu! Vi`l recomand
Alex.M pe 29 Mai 2008 12:45
The Ring 2 nu mai pastreaza prea mult din dramatismul si elementele de horror psihologic prezente in The Ring 1. Povestea este mai intunecata si, intr-adevar, mai spooky, dar si mai putin credibila.
The Ring 1 a fost mult mai bun.

Vorador pe 13 Ianuarie 2011 17:46
Filmul The Ring I nu ar fi trebuit sa aiba o continuare pentru ca a fost un thriller ce a adus inovatie asemeni trilogiei MATRIX.partea I a fost super misto, partea a doua nici nu mi-o mai amintesc
msd.mpm pe 11 iunie 2011 00:44
Asa este :))) am REvazut ringul doi si uitasem aproape in intregime povestea filmului :)))).
crome pe 02 Martie 2024 17:15
O continuare foarte buna , merita urmarita povestea
vege pe 16 Martie 2018 23:28
Cretinel cu ochii rosii
Nici nu se compara cu Ring 1, cu toata prezenta unei actrite excelente, Naomi Wats. Dar cretinelul cu ochii rosii si scenariul prost strica tot.
andrei_oarga pe 30 Noiembrie 2017 11:54
Cu un pas in spatele primului ca realizare,dar cu toate acestea rămâne in continuare înfiorător,povestea ne oferă mai multe detalii interesante iar Naomi Watts își face excelent treaba din nou,recomand fanilor horror!
mihai_barbu pe 02 Noiembrie 2015 14:55
Buna si partea asta da tot a lu' Gore Verbinski mi se pare mai buna.
Lisette pe 02 Iulie 2015 11:47
Un film bun
Nu mai bun decat prima parte,dar a fost regizat mai bine,cu mai multe efecte speciale.De remarcat jocul actorilor,in special al ”echipei” formate din Naomi Watts si David Dorfman.Povestea,suspansul si misterul care invaluie intreaga atmosfera a filmului te tin treaz pe toata durata lui.
Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 16:20
Eu n-as fi continuat filmul The Ring pentru ca era bun asa cum era.In schimb,aceasta continuare nu surprinde cu nimic nou.
tatucu_alin pe 20 Decembrie 2014 15:27
Nu prea se compara cu primul.Povestea e mai putin interesanta si pe alocuri plictisitoare.
Mihai2508 pe 07 Decembrie 2014 23:30
Mai slabut ca primul
M-am uitat la ambele parti in aceeasi seara, ma asteptam sa fie infricosatoare, dupa cum am auzit, insa nu m-a speriat asa cum ma asteptam, ma asteptam la mai multe sperietauri, sau macar sa raman cu o spaima ceva.
Infinity pe 11 Octombrie 2013 11:56
The Ring Two (2005)
Face parte din categoria sequel-urilor care nu-si au rostu'. A fost de-ajuns prima parte, care e destul de scary. Aici, abia daca m-am speriat. Putine faze horror care te fac sa tresari. 5.
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 17:14
Foarte faina si partea a doua dar parca tot primul ramane cel mai bun , parerea mea !
Sebastian96 pe 20 Decembrie 2012 11:56
A fost un film bun.Celor ce le place horror-ul pot viziona cu placere acest film!
zeki pe 20 Noiembrie 2011 13:29
nu mi s-a parut deloc ca Ring 2 este mai bun ca primul , primul Ring este mult mai bun , mai ales ca este regizat de Gore Verbinski , un regizor foarte bun .... daca tot Gore se ocupa de partea a 2-a , iesea mult mai bine filmu' ... oricum merita vazut ;)
andreea_andreea pe 31 August 2009 12:39
mie mi a placut, unele scene horror bune ..................
miss.otix pe 28 August 2009 21:14
OK
Eu am vazut prima parte acum cateva saptamani si mi'a placut . Nu prea m'am speriat la ea , eu care ma sperii din orice aproape xD , dar tot a fost bun filmul . Imi place mai ales parodia facuta la el in Scary Movie 3 :))) . [ parca 3 era nu ? ] In fine .. abia astept sa vad si 2'ul . Mai ales ca din comentariile voastre am inteles ca e mai spooky :) .
par4zi7u pe 07 Februarie 2009 22:48
frumoase filme si the ring 1 si the ring 2 insa cu ceva mai mult suspans si groaza in the ring 2.
beldean lorena pe 18 Iulie 2005 00:14
mai prost ca primul in orce caz pt ca tot copiat dupa "the ring"I care e cel mai cool horror. e super naspa si nu prea mareta sal vedeti sincer.......prima parte da, a doua nu (astai idea)
tarcan tiberiu pe 29 Mai 2005 12:46
fata de prima parte este mult mai slab ;mai superficial
Matrix pe 11 Aprilie 2005 19:27
Un lucru e sigur, n-au mai lasat loc de continuare, si nici nu cred ca mai era cazul.
Daca The Ring a fost unul dintre cele mai bune horroruri vazute, The Ring 2 nu este altceva decat o palida continuare.
Mai stilat ca atmosfera, in stilul horrorurilor japoneze, dar mai lipsit de ritm si mister.

Salbaticul pe 30 Decembrie 2020 01:15
Pe mine nu m-a captivat absolut deloc,era să adorm în fotoliu,ba este de-a dreptul enervant,îl lungește și îl fute de-l ia dracu.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 18:26
The Ring Two
Rippa pe 23 Februarie 2014 14:35
florinfinaru pe 30 Martie 2013 08:43
Când suntem noi cu adevărat?
Chiar am fost curios să văd de ce "The Ring -2" a primit o notă IMDb mult mai mică decât "The Ring - 1" Această a doua serie (pare-se c-ar mai fi şi a treia, deocamdată nu ştiu), dar această a doua producţie, continuarea celei dintâi, a fost scoasă de pe majoritatea site-urilor de vizionare on line subtitrate în limba română. L-am găsit totuşi, cu chiu cu vai pe un site on line subtitrat. A mers cam greu, cu o imagine cam slabă... Glumind aş spune că l-am vizionat în ton, în acord perfect cu disconfortul indus de tematica filmului. Şi totuşi "chinul" mi-a fost răsplătit de o oarecare înţelegere. Spun oarecare pentru că încă mai meditez. Ceea ce au încercat să facă Naomi Watts and ...Company (ca să mă exprim în glumă) ESTE INCREDIBIL, EXTRAORDINAR DE DIFICIL!!!!!!!!! Sub acest aspect, al intenţiei, eu le dau nota 10. Dar hai să-ţi spun ce au… citeşte
Pavel.F pe 18 Iulie 2012 11:49
soooooper tare filmul si foarte interesant,iar unele scene chiar au fost horror
Dyanna_07 pe 09 Februarie 2012 12:39
aceasta versiune e mult mai faina decat cealalta!!!!!
Anamarria pe 25 Octombrie 2011 22:46
CAPODOPERA!!! Este unul dintre filmele mele preferate,horror. Este terifiant si reuseste sa te sperie intr-un hal.....
raulmagicboy1 pe 25 Octombrie 2011 20:10
Nici nu se compara cu seriile The Grudge!! Nu-mi place asa mult The Ring, dar totusi nu e cel mai naspa film dar nici cel mai frumos!! Eu cred ca e asa si-asa! Un 5 cu indulgenta
micsa9124 pe 25 Octombrie 2011 19:10
super tare fratilor
tare filmu merita vazut vil recomand nu o sa va plictisiti la el notele is cam slabe ar trebui mai mult de asta iam dat 10 ca sa mai urce ca altfel ii dadeam 8
kakapiciu pe 30 August 2011 17:29
Parerea mea este ca The Ring Two este mai bun decat prima parte.
MihaiCristian20 pe 18 Iulie 2011 09:00
super tare filmu` , a avut si efecte frumoase ...singurul lucru` nasol a fost ca nu arata cand ii omora pe aia :(
alexandrasunt pe 04 Iunie 2011 14:05
mia placut mult ador filmele horror******************************
xerses pe 03 Iunie 2011 19:24
In aceeasi nota de mister si groaza, filmul se numara deja printre favoritele mele.
victor_stefan37 pe 13 Februarie 2011 19:36
un singur lucru nu mia placut ca atunci cand poza copilu in baie si se apropie aia(varianta necenzurata) spre el zici ca se apropia pe niste role:))
edy21 pe 29 August 2010 17:53
Suuuuuper film mi-a placut la nebunie,chiar mie mi s-a parut mult mai bun decat primul nu stiu asta este mai usor de inteles si mai horror in concluzie super ! 10 !!!
tud pe 10 August 2010 14:45
The Ring Two
Foarte horror, unul dintre cele mai horror filme pe care le-am vazut pana acum trei ani (daca nu cel mai scary)
-Wizz- pe 12 Iunie 2010 09:30
AWESOMEEE!!!! l'am vazut acum vreo....3 ani :-? a fost pe prima(sunt sigura).mi'a placut mult...inceputul e cel mai greu ,ca atunci apare aia..pot sa spun ca a doua zi,imi era frica sa stau in casa.si acum ca mi'am amintit,imi este frica din nou :)) foaRTE BUN FILMUL...
betty_blondutza pe 29 Ianuarie 2010 19:32
mai bun ca primul
Mi s-a parut ca acest film a fost mai bun ca primul dar raman la parerea ca,cartile bat filmul.Cartea RING-SPIRALA este mult mai buna si in plaus fata de film Samara (numele ei din carte este Sadako) se intoarece la viata. Si mi-a placut la acest film partea cand Rachel spune ''this is your fucking mumy'' si inchide capacul de la put.
apple.crisp pe 9 aprilie 2011 15:14
this is your fucking mumy ? =)) lol de fapt replica este : " I'm not your fuckin' mother" ;)
Rihanna pe 09 Octombrie 2009 17:14
Mi-a placut mai mult primul dar nici asta nu este deloc rau. Reuseste sa creeze acelasi suspans cat sa te tina incordat si sa tresari la unele faze. Mi-au placut amandoua si sa speram ca vor avea o idee buna sa-l scoata si pe al 3-lea. Il recomand.
FreakDoll pe 14 Iunie 2009 20:43
Bai , ce scary este :| M`au obligat astia de ziua mea sa le vedem pe ambele , ca altfel..No Way!! :|