Păreri The Prophecy: Uprising

(2005)

Profetia: Revelatia

Vegetarian pe 23 Ianuarie 2012 05:01
Profetia : Rascoala ( The Prophecy: Uprising )
Am adaugat filmu asta in lista mea : Biciclete motociclete dezavantaje - solutii : accidentari , furturi , talharii , caini vagabonzi
. . . Pt cei care se deplaseaza cu bicicleta , si caini vagabonzi sunt pericole mai ales in Bucuresti , Moldova etc . Spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului ) = Secventa cu atacu cainilor intrun parc pe la min 21 ?!

. . . Tatal unei tinere a murit dupa ce fusese muscat de un caine , sa dus la spital si acolo i sa administrat o injectie antiturbare . Aceasta avea ceva probleme si tatal fetei a murit cam la 50 de ani datorita unei alergii la injectiile antiturbare .

. . O femeie din Satu Mare a murit sfârtecată de câini în cursul zilei de vineri 27ian2012 . Nenorocirea s-a petrecut lângă staţia de epurare de lângă digul de pe malul drept al Someşului.
. . . Femeia avea 71 de ani şi obişnuia să… citeşte

Vegetarian pe 23 ianuarie 2012 05:11
Cine ajunge sa se vaite , inseamna ca sa zgarcit undeva . Daca vina iar apartine doar unei parti toate conflictele , accidentele , certurile etc sar rezolva pe loc sau nu ar dura multa vreme . Traim intro epoca in care orice se poate face . Trebuie doar vointa si putinta . Daca este o nemultumire inseamna ca ai gresit undeva .
anca_daniela_spataru pe 6 aprilie 2017 14:15
ador comentariile tale
danucu pe 09 Aprilie 2010 16:28
eterna lupta intre Bine si Rau
Dumnezeu sau Lucifer... liberul arbitru... e ok filmul, mai putin imaginea dezolanta a Romaniei: cladiri daramate, ruine, mizerie, cersetori, saracie(parca e prea mult). Cea mai noua masina din film e o dacia nova(ceva de genul), ceea ce nu prea corespunde cu realitatile noastre. La un moment dat apare si Securitatea. E un amestec acolo, dar ceva te face sa il urmaresti pana la final. Sa vezi cine castiga aceasta batalie din razboiul fara sfarsit.
kasmyn pe 22 Septembrie 2010 10:27
FILM FACUT IN ROMANIA
FILM FACUT IN ROMANIA, LA INCEPUTUL FILMULUI APAR IMAGINI CU CEAUSESCU!!
andystarx pe 24 Februarie 2019 18:34
Indiferent ca filmul a fost facut in Romania,o mare mare mizerie,unul din cele mai proaste filme vazute vreodata !
neludiu pe 29 Ianuarie 2023 11:23
Horror de prost
Este atat de slab, ca sa nu spun mizerabil, incat mai bine te-apuci sa maturi in fata blocului. Actori banali, joc actoricesc scremut, faze penible incat iti vine sa nu spui nimanui ca ai pierdut douazeci de minute uitandu-te la el. Faptul ca este filmat in Bucureti nu are nicio relevanta. Vezi doar un oras sinistru de cenusiu, si aceleasi clisee cu biserici . Daca primele filme erau de-un 6-7, acesta este doar o lectie despre cum sa nu te-apuci sa faci film daca menirea ta este sa pui muraturi pentru iarna.