Păreri The Pope's Exorcist

(2023)

Exorcistul papei

user-643127a70c440 pe 08 Aprilie 2023 11:37
De mult nu am mai vazut un film atat de bun, scenariul este foarte bun, putine faze de groaza insa foarte bine structurat, recomand!
xerses pe 03 Mai 2023 18:46
Excelent film. Buna constructia, buna interpretarea, costume, locatie. Merita din plin urmarit.
preda_diana pe 08 Aprilie 2023 13:15
Vazut si placut. Placut surprinsa de prestatia lui Russell Crowe in acest gen de filme. Recomand.
user-5cd2e1936b9c9 pe 11 Aprilie 2023 11:02
Prea de tot...demonic
In schimb Russell Crowe e top!

mariuszmeu pe 04 Mai 2023 16:30
dezamagit ...
Pentru distribuția filmului, am așteptat filmul cu sufletul la gura. Dar , din păcate, la pomul lăudat ... Slab , foarte slab . Un subiect lungit, o tema care nu aduce nimic nou , faze copiate din alte filme Pentru mine , dezamăgire totala .Am dat 5 stele.
la un moment dat , in catacombe , s-au comportat ca si cand uitasera replicile ...
Nu intentionez sa jugnesc pe nimeni ,dar filmul nu impresioneaza decat daca ai sub 15 ani

hitman78 pe 07 Mai 2023 20:28
Din păcate nu vine cu nimic nou fata de alte filme de gen,plin de exagerări nu strica sa fie puțin mai realist pe copilul ăla posedat l-au făcut să semene aprox.cu Gollum din LOTR.Carisma lui Russel Crowe mi s-a părut singura bila alba a filmului.
user-5a6df7d63383e pe 22 Octombrie 2023 20:42
Cum 100.000 de exorcizări? Sunteți tâmpiți? Dacă facea una pe zi , îi lua 273 de ani!
Oricum,filmul e slab și plin de clișee.Russel parcă joacă în bătaie de joc.
Nota 4 numai pentru actori.

niggeremall pe 19 ianuarie 2024 19:47
zice ritualuri. si se specifica atat in film cat si de personaju real ca nu toate interventile sunt exorcizari ci ca majoritatea erau cazuri psihopatologice sau care tineau de psihatrie decat posedari. a si scris niste carti in sensu asta. respectivu are profilu pa wikipedia.
user-6252fa529044a pe 08 Mai 2023 21:27
Salut, nu am considerat acest film horror ci mai mult un thriller,
Din fericire Russel Crowe da clasa iar și își arata talentul, din păcate filmul nu este diferit de orice alt film de genul (exorcizari).
Per total este în film bun și când îmi va fi dor îl voi reviziona.

user-65f1886a7cad4 pe 13 Martie 2024 13:10
M-am uitat la acest film si acum cred ca a murit lume din cauza mea si mia stricat si bucataria acum ce sa facem numai bem zahar
niggeremall pe 19 Ianuarie 2024 19:48
film vizionabil. din pacate ca multe filme care se bazeaza pe suspans nu te prea poti uita la el mai mult de-o data.
mirceathekid pe 27 Octombrie 2023 17:21
Un film bun mai mult suspans decât horror, cineva scria ca e o temă crestină rasuflată păi despre ce sa fie un film cu exorcizari ????
user-5cb47a94b7f70 pe 22 Octombrie 2023 21:44
Mi-a plăcut, chiar dacă a fost tema creștină răsfumată... a avut continuitate și suspans...nota 7
6Patronul9 pe 24 Mai 2023 18:21
Nu m-a dezamagit,poate pentru ca nici nu ma asteptam la nimic grozav. Un film bunicel,decent cu Russel Crowe intr-un rol in care nu prea l-am mai vazut. Mai mult actiune decat horror dar nu a fost rau.
roberto_roberto pe 19 Mai 2023 05:32
Un film sa zic buncel, prea muta vorba si faze comice care in opinia mea n-au ce cauta intr-un film horror
dumitrache_adrian1989 pe 07 Mai 2023 07:39
Eu m-am bucurat de Russel ,prestatie excelenta demna de numele lui. Filmul ma incantat cu replicile amuzante . Un film care merita vazut pt Rusell in primul rand.
caius_danciu pe 18 Aprilie 2023 20:28
Motivul pentru care l-am văzut s-a datorat sursei de inspirație, reală.. La vârsta mea, ,,gustul" genului horror e cam acru... Filmul e bun, dar mi s-a părut prea scurt. Ideea conform căreia apariția Inchiziției s-ar datora unui călugăr stăpânit de un demon pare plauzibilă, nu insist.Ar fi binevenită o declarație a Vaticanului privind acest aspect...! Jocul actorilor este bun, regia este super. Raportat la ,,The Rite" ( 2011) cu Anthony Hopkins și inspirat tot din fapte reale, mi se pare cam ,,soft". Menționez că am cercetat în presa occidentală veridicitatea personajelor și a faptelor. Sunt curios dacă cei trei preoți (Gary Thomas din ,,Ritualul" - are avea acum aprox.65 de ani și predică în New York, Lucas și Gabriel Amorth) s-au cunoscut cât au locuit în Roma/ Vatican. E bunicel, recomand!
Smrs pe 02 Iunie 2023 15:07
Mediocru. Spoiler!
O copie palidă după megasuccescul "The Rite", cu extrem de multe elemente comune, însă care se salvează oarecum prin efectele si imaginile extreme pe care le aduce în atenție. În rest, tot un popă celebru care ajunge în final posedat, însoțit de un ucenic mai tânăr și fie păcătos, fie necredincios ca în Ritualul, un copil urât posedat și o victorie de final contra celui mai marte dintre demoni.. 6,5-7 e suficient.
maseclaudiu95 pe 25 Aprilie 2023 00:44
Cel mai bun film horror din ultimi ani surprinzător de bun cap coadă. ????????????????