Păreri The Old Man & the Gun

(2018)

Bătrânul și arma

parker26 pe 02 Ianuarie 2019 20:46
nu
Nu este bun filmul ,am vazut o ora din el si nu am mai rezistat ,sec fara actiune ,de evitat!
xerses pe 02 Ianuarie 2019 22:20
Este de urmărit jocul actorilor, modul in care reusesc sa fie atât de convingători.
lavara_laiarna pe 04 Ianuarie 2019 21:12
Excesele din zilele de glorie nu se reduc doar la câteva plimbări târzii cu calul.
boghiu_andrei pe 07 Ianuarie 2019 23:56
Un jefuitor cu bune maniere
Redford e mare de tot..Iese din scena cu un rol superb. Un film atat de simplu si de bine filmat, incat iti ramane doar sa te bucuri de el. Atmosfera anilor 60-70 e redata perfect. Iar Redford e stalpul filmului. Cata eleganta in joc, ce carisma are si la varsta asta.. Filmul parca e facut pentru el:) E un film foarte bun, cu o poveste destul de interesanta :). Povestea reala a unui jefuitor mai diferit, un gentleman. Sissy Spacek straluceste alaturi de batranul Redford, iar Casey Affleck contribuie si el prin stilul lui actoricesc:)

✔ 8.5

nathalie_dinu pe 10 Ianuarie 2019 16:24
Adictie si narcisism
Persoanele narcisiste, dependente de senzatii tari, exercita fascinatie asupra semenilor lor, care au o existenta obisnuita, nesatisfacatoare. Dar in urma acestui farmec superficial, ramane suferinta, ramane dezamagire.
Tudo02 pe 10 Ianuarie 2019 22:34
Un film plictisitor, asta e singurul sentiment care m-a incercat. Am inteles ideea, am apreciat-o, dar este un film pe care nu il recomand.
margochirila24_69 pe 20 Ianuarie 2019 14:46
Nu, nu e pentru dependentii de actiune!
Un film poetic! Redford, Spacek si Affleck stralucesc in atmosfera anilor 60 - 70!
sabinalin pe 28 Martie 2019 14:32
Robert Redford, una dintre legendele vii ale perioadei de aur a Hollywoodului a ajuns la momentul trist in care trebuie sa spuna adio lumii cinematografice, din fericire e un adio cu stil, poate ca minunatul “Our souls at night” ar fi fost un testament artistic mai nimerit in raportul cu statura cinematografica a marelui Bob, nici fascinanta poveste a lui Forrest Tucker nu-I de lepadat, nu stiam nimic despre personaj insa filmul m-a facut curios, sa doresc sa aflu povestea adevarata a celui care a fost un veritabil artist in “meseria” sa, “meseria” de … jefuitor de banci, cand vedem ce se intampla in zilele noastre am putea chiar sa ajungem sa il consideram pe Tucker ca fiind un pui de haiduc, bineinteles ca filmul are si scene suprarealiste cum ar fi aceea din closet, un moment cu adevarat memorabil, poate ca nota pe care o acord filmului e mai mare decat ar merita,… citeşte
user-5fe88551e1607 pe 05 Iulie 2021 21:53
Ma uitam la Robert Redford și nu-mi venea sa cred ca anii i-au schimbat atât de rău fiziomomia
Filmul m-a plictisit. Un șir de cadre fără legătură între ele, de nu mai intelegeai ce se întâmplă. Munca detectivului nu se vede.

Vegetarian pe 02 Decembrie 2023 20:07
La 82 ani Robert Redford in rolul lui Forrest Tucker care la 70 de ani, jefuiește bănci , evadează din închisoare ajutat de Thomas Alan Waits 69 ani . La 72 ani Danny Glover
Vegetarian pe 2 decembrie 2023 21:43
Inspirat din fapte reale