Păreri The Old Man & the Gun

(2018)

The Old Man & the Gun

nathalie_dinu pe 10 Ianuarie 2019 16:24
Adictie si narcisism
Persoanele narcisiste, dependente de senzatii tari, exercita fascinatie asupra semenilor lor, care au o existenta obisnuita, nesatisfacatoare. Dar in urma acestui farmec superficial, ramane suferinta, ramane dezamagire.
boghiu_andrei pe 07 Ianuarie 2019 23:56
Un jefuitor cu bune maniere.
Redford e mare de tot..Iese din scena cu un rol superb. Un film atat de simplu si de bine filmat, incat iti ramane doar sa te bucuri de el. Atmosfera anilor 60-70 e redata perfect. Iar Redford e stalpul filmului. Cata eleganta in joc..Ce carisma are si la varsta asta..Filmul parca e facut pentru el:)) E un film foarte bun, cu o poveste destul de interesanta :). Povestea reala a unui jefuitor mai diferit :) Un gentleman. Sissy Spacek straluceste alaturi de batranul Redford:) Iar Casey Affleck contribuie si el prin stilul lui actoricesc:)

✔ 8.5

xerses pe 02 Ianuarie 2019 22:20
Este de urmărit jocul actorilor, modul in care reusesc sa fie atât de convingători.
margochirila24_69 pe 20 Ianuarie 2019 14:46
Nu, nu e pentru dependentii de actiune!
Un film poetic! Redford, Spacek si Affleck stralucesc in atmosfera anilor 60 - 70!
Tudo02 pe 10 Ianuarie 2019 22:34
Un film plictisitor, asta e singurul sentiment care m-a incercat. Am inteles ideea, am apreciat-o, dar este un film pe care nu il recomand.
lavara_laiarna pe 04 Ianuarie 2019 21:12
Excesele din zilele de glorie nu se reduc doar la câteva plimbări târzii cu calul.
parker26 pe 02 Ianuarie 2019 20:46
nu
Nu este bun filmul ,am vazut o ora din el si nu am mai rezistat ,sec fara actiune ,de evitat!