Păreri The Menu

(2022)

Meniul

alexsony pe 30 Noiembrie 2022 22:48
Un thriller destul de original iar Ralph Fiennes il duce la un nou nivel, jucand exceptional. Imi place ca te tine in suspans si este un carusel de emotii, trecand de la calm la intens de mai multe ori. Recomand!
NicuEcobici pe 30 Noiembrie 2022 10:58
Un thriller fain, bine jucat, cu un continuu crescendo. Recomand
lavvw pe 26 Noiembrie 2022 17:00
Colosal actor!! Putea fi singur ca tot ieșea ceva mișto. Un film bun, nu știi când trece timpul.
ciuci pe 22 Noiembrie 2022 19:05
da
Un film smecher de smecher.Tare mult mi -a placut.
dorinagoilean70 pe 01 Decembrie 2022 09:14
Multe bizarerii în acest film, departe de cum ar putea fi in realitate. Se poate desprinde o concluzie însă: societatea nemiloasă poate determina o minte bolnavă, traumatizata înca din copilarie, să aibă acțiuni extreme, abominabile. Nu toți știu gestiona răutățile  semenilor, ignoranța sau lipsa de apreciere, astfel că dacă unii le fac față si pot trece ușor peste ele,  altii pot devia necontrolat. Sub masca politeții pot dospi cele mai tenebre ganduri de răzbunare.
Această concluzie trebuie să dea de gandit nu numai psihiatrilor, ci și oamenilir simpli, obisnuiți: luați atitudine fața de persoanele suspecte de boala psihică, nu lasati boala să avanseze. Parentingul contează.

So.aLone pe 21 Noiembrie 2022 01:21
Interesant,pertotal altceva.L-am vazut la cinema ieri,si parerea mea ii ca merita mers si vazut.
user-5cc1d794a0bb4 pe 20 Noiembrie 2022 13:18
Tot filmul îl face Ralph Fiennes. Impecabila prestație pentru care filmul merită vizionat.
cristi_caraiani pe 20 Noiembrie 2022 03:32
Interesant din trailer, dar nu e chiar wow, destul de abstract
mihaigeniu pe 01 Decembrie 2022 00:11
Un film foarte, foarte prost..specific erei de azi..daca și adolescenți au ieșit după film cu impresia că e o mizerie e clar......
Ne vor cât mai proști.

mihai_julei pe 19 Noiembrie 2022 21:22
Nu e wow filmu, cadre restanse, fara actiune putin suspans si are o ora jumate. Nu recomand
user-59c2857465d85 pe 30 Noiembrie 2022 00:09
Faptul ca bucatarul sef era un ratat depresiv, nu justifica nicicum uciderea tuturor.

Subiectul nu sta in picioare deloc,

Multi spectactori au iesit din sala.

Plictisitor, previzibil, fara niciun fel de substanta