Păreri The Makeover

(2013)

Transformarea

Mihaita19 pe 09 Iulie 2013 21:41
Nu prea e cine stie ce... Lasand la o parte povestea si bullshit-ul politicienesc, are ceva umor, realism, drama.
Nu prea am simtit ca actorii si-au facut treaba. Pana si cand Allie era suparat si se presupunea ca e o atmosfera mai tensionata, tot aiurea parea.

5 pentru niste glumite si faze mai ok, in rest...

user-5d6bd734a1109 pe 21 Ianuarie 2023 13:48
Un film de văzut, bine făcut, nu îl ratați. Are un mesaj adevărat: orice om poate ajunge cât mai sus în viață.
mebubu2007 pe 04 Februarie 2014 14:43
un film usurel si simpatic care sincer din trailer nu spunea nimic ci chiar parea aiurea...il recomand....
Beastmaster pe 17 Mai 2013 10:43
sau nu
vazind numele personajului principal am crezut ca o sa vad un fel de remake la My Fair Lady, numele semanind prea mult cu Eliza Doolittle...de fapt a fost foar o scuza pentru o noua spalare de creier in stil pur american ...ipocrizia politicienilor americani (si de fapt de peste tot) nu poate fi spalata cu aceasta tentativa jalnica de film...
OlympyaIII pe 05 Martie 2013 12:21
Un film care merita vazut
Este un film interesant, care te pune pe ganduri...Esti "_" aici,dar nu trebuie sa te multumesti cu atat ! Desi nu ai realizat multe in viata, nu te opri niciodata din a spera ceva mai bun pentru tine. Personal, recomand acest film ! Ideea filmului e interesanta.
skumpici pe 23 Ianuarie 2014 02:29
Jalnic
Originalul, Pygmalion, este fenomenal comparativ cu Makeover! Pune-ti mana pe varianta din 1938 ca nu veti regreta!!!
xerses pe 28 Iulie 2013 19:31
Mi-a placut si aceasta varianta a povestei in care un om obisnuit poate candida la functii inalte in stat...Multe asemanari cu My fair lady.
kitty_bell2008 pe 31 Mai 2013 01:31
Un film remarcabil ,care vrea sa spuna ca : printre muncitori poti gasi de multe ori oameni buni ,se termina frumos desi alte comenturi te pot duce in eroare ;mie mi-a placut .