Păreri The Lucky Ones

(2008)

Norocoșii

keyra pe 05 Februarie 2009 03:46
fff tare filmu`...poate ca ar fi trebuit sa concretizeze o posibila relatie intre colee si tk dar a fost ok ..... finalu` cam trist dar asta e...trebuie sa servesti tara :P bv nota maxima din partea mea ;)
sarge pe 08 Februarie 2011 17:27
No, thank you !!
Un film emotionant prin povestea acestor 3 soldati ce incearca sa reintre in circuitul normal al vietii. Totusi se pare ca daca esti soldat , mereu vei fi un soldat
RoxyD pe 15 August 2010 21:10
Un film interesant... O poveste despre greutatile vietii la care sunt supusi soldatii ce si-au facut datoria fata de tara... merita vazut...
Carcotas pe 11 Noiembrie 2020 13:10
Toti pentru unul si unul pentru toti
O poveste excelenta despre trei soldati cotonogiti in Afganistan , care se intorc in tara tuturor posibilitatilor si se indreapta, visatori ,spre orasul tuturor fagaduintelor. Drumul lor este presarat cu numeroase intamplari care-i fac sa se cunoasca,sa se apropie si sa-si ofere ajutor unul altuia. Umorul fin si tratarea realista a evenimentelor face ca alunecarea spre patetism si melodrama sa fie evitata. Sarea si piperul sunt oferite de Rachel McAdams. Filmul este rellizat ireprosabil si regreti cand se termina.
andystarx pe 08 Martie 2015 01:00
7/10
Un film bunicel!Dupa parerea mea este o aventura frumoasa,un film despre viata unor soldati reintorsi la o viata normala sau cel putin asa credeau ei !
mtraianc pe 18 Mai 2012 14:33
F B
merita vazut ,, si daca nu ati vazut uitati-va si la,,, The Best Years of Our Lives ,,,
(1946), aproximativ aceasi poveste ambele filme F BUNE