Păreri The Longest Yard

(2005)

Echipa Sfarmă-Tot

FreakDoll pe 14 Iunie 2009 21:45
Super comedie!! Am ras cu lacrimi la unele faze!!! Adam Sandler e funny, mai! :P
ceferistu1993 pe 25 februarie 2012 04:32
Tocami acuma am vazut filmul Mean Machine si este identic cu The Longest Yard primu film pe care-l vad copiat de americani de la englezi
carmelo212006 pe 3 august 2013 15:56
mean machine de la englezi e copiat dupa the longest yard dar din 1974...
peepee pe 07 August 2007 20:11
great movie...doar joaca adam sandler;)
5 stelutze pt el:P

Moody pe 07 Octombrie 2005 12:15
Mi-a placut filmu. A fost o comedie reusita, Adam Sandler si Chris Rock i-au dat farmec, insa povestea am mai intalnit-o si la alte filme deci nu e ceva prea origonal.
gabby18mg pe 06 Octombrie 2010 18:51
DACA NU POTI SA EVADEZI, SFARAMA-I!
Cand o gasca de puscariasi se uneste cu chiu, cu vai, pentru a forma o echipa de fotbal, lucrurile nu par prea promitatoare. Dar cand afla impotriva cui vor juca pe teren, detinutii se mobilizeaza: jos cu gardienii! Adam Sandler, in rolul principal, si regizorul Peter Segal (fara nici o legatura cu Steven Seagal) se unesc intr-un mod surprinzator pentru acest remake al comedioarei lui Roberty Aldrich, din 1974, cu Burt Reynolds in rolul principal. Chris Rock isi creioneaza si el un personaj mai mult decat hilar. Totusi, meciul dintre puscariasi si gardieni nu este la fel de dur in remake, fata de originalul de acum 30 de ani. Adam Sandler nu este Burt Reynolds, dar remake-ul “The Longest Yard” (Echipa Sfarma-Tot) este destul de amuzant ca sa stea si el in fata, pe cont propriu si fara comparatii cu originalul. Sandal joaca rolul lui Paul Crewe, un fost star al fotbalului, ajuns de… citeşte
Alex pe 03 Septembrie 2005 01:12
cel mai smecher filme pe care l-am vazut....bine inteles ca o asemenea intorsatura nu se poate dar in fine a fost calumea si mi s-a parut ca a jucat si bestia din k1 cred :)) vizionare placuta
ianc tudor pe 30 Iulie 2005 23:44
Urmaresc cam toate filmele de la cinema ....deci am ceva cultura cinematografica nu ma laud dar mai stiu una alta despre un film. Vreau sa spun ca nu am vazut de mult timp un film la care sa rad atata si toata lumea cine a vazut filmu nu a avut decat cuvinte de lauda despre el............mai pe scurt BETON!
eduard_stratan pe 19 septembrie 2015 09:19
nu ma laud, dar ma laud! ( apropo, lucrezi in constructii?)
Vegetarian pe 08 Octombrie 2011 18:55
Camere pt haine cu intrare doar din dormitor = daca se incuie din exterior , proprietarul poate ramane incuiat in interior ca la inceputu filmului asta .
xerses pe 24 August 2011 09:25
Foarte bun filmul.Adam Sandler, Burt Reynolds, Chris Rock sunt de nota 10, fara discutie.
Lexy pe 07 August 2005 22:24
Belea!Super comedie excelent facuta...la care se adauga si niste corpuri de barbati intens lucrate la sala ...ce mai excelent!Merita!!!!!
stefan pe 15 Aprilie 2005 10:21
adam sandler este un actor deosebit iar filmul e de cinci stele doar pentru ca joaca el in rolul principal prin alte cuvinte e bestial ceau
cecilia pe 02 August 2005 01:18
Adam Sandler e un actor exceptional iar filmul face toti banii.Minusul din punctul meu de vedere il constituie operatia estetica nereusita a lui Burt Reynolds dar asta n-are nici o legatura cu filmul.
RauL` pe 23 Iulie 2005 01:28
Super Film Actorii Joaca Fff Bine Adam Sandler Ca De Obicei E Cel Mai Tare Merita 5 ***** Chiar Daca E Un Remake .Il Recomand Tuturor.Bv
Dragos pe 02 Septembrie 2005 17:03
Un film din categoria comediilor de duzina... Asa si asa... Concluzia: merita sa-l vezi dar nu la pretul de la cinema.
MNarcis pe 11 Noiembrie 2011 19:28
O comedie frumoasa, are actiune din belsug, plus destule faze haioase si un final frumos, merita vazut!
alex_il_fenomeno pe 14 Octombrie 2011 16:31
o comedie pura , dupa cum era de altfel si de asteptat . credeam ca asemenea comedianti precum Adam Sandler sau Chris Rock nu se incurca cu orice scenariu de doua parale ! comedia mai este accentuata , pe langa fazele de tot rasul si de glumele neasteptate , de prezenta "durului" Burt Reynolds , intr-o prezenta mai comica decat nicicand . un film asemanator cu el este "Mean Machine" , cu diferenta ca acela este pe baza de fotbal si este o drama (cred ca acesta se vrea o parodie a celui sus-numit) . merita vazut , intrucat iti face ziua mult mai luminata !
negru_dragan_yahoo_com pe 16 Aprilie 2019 12:31
de vazut
o comedie destul de buna daca sunteti amatori genului ,actorii joaca bine in special adam sandler ,are ceva scene comice desi multe scene sunt destul de slabe si nu prea reusesc sa te amuze ,iar o alta parte negativa a filmului este ca actiunea se petrece intr-un singur loc ,mai exact intr-o inchisoare ceea ce da un caracter de monotonie filmului ,nota 6 voi da acestui film ,nota fiind simtitor crescuta de jocul actoricesc bun ,dar in general filmul este slab.
eduard_stratan pe 06 Ianuarie 2021 15:25
Filmul este sub nivelul originalului din 1974 !
user-5e7b2f4dad84f pe 27 Martie 2020 00:41
O comedie excelentă din toate punctele de vedere ............
cosmin_kedii pe 26 Martie 2013 09:10
o sărbătoare a filmului, cu o multime de actori buni
Manusa pe 08 Octombrie 2011 13:41
Un film foarte bun care mi-a placut. A fost o comedie bana care m-a bine-dispus, iar Adam Sandler s-a descurcat foarte bine.
NarcisS pe 08 Octombrie 2011 13:22
adam sandler poate face si o mizerie de film sa fie frumos...recomand acest film si orice alt film cu el :D
alex2812 pe 18 Septembrie 2011 13:29
un film bun, in care gasim aceeasi poveste ca in filmul Mean Machine (Vinnie Jones, Jason Statham).
Chelbos pe 17 Septembrie 2011 23:59
nota 10 fara discutie. inca un film marca adam sandler. l-am vazut de vreo 5 ori si e la concurenta cu "the waterboy"
mihai_iordache pe 21 Aprilie 2011 08:00
o comedie buna, in care iar Adam Sandler e genial...
iuli_blade09 pe 26 Martie 2011 23:35
nu imi pasa de ce spun altii
mie mi-a placut mult acest incat l-as revedea inca odata.cel mai mult mi-a placut faza cu politistul cand a facut misto de el
bogdi_07_yo pe 20 Martie 2011 18:52
un comedie foarte buna, ca majoritatea filmelor lui Adam Sandler
legolas05 pe 03 Noiembrie 2010 22:23
tare filmul....imi place mult....comedia este numarul 1
AS-ANA pe 13 Aprilie 2010 08:00
presupun
imi dau cu parerea sper sa ajung sal vad ;) si va spun atunci ;)
Tyson_Kyd pe 25 August 2012 02:51
Un film super, atatia actori incredibili si vedete . Chiar a fost foarte amuzant filmul, cu toate ca povestea nu este foarte originala, dar au venit ei cu unele faze originale si placute .
raraee pe 26 Iunie 2012 17:25
O comedie interesanta, plina de momente savuroase, nici nu se putea altceva avandu-i in distributie pe nebunii de Adam Sandler si Chris Rock!
narcisson pe 03 Iunie 2012 01:26
The Longest Yard
Cred ca filmul si-a mai pierdut din valoare de-a lungul timpului. Oricum Chris Rock si Adam Sandler isi fac excelent treaba, ca de fiecare data. Filmul are niste momente de sclipire, mai ales datorita lui Sandler, dar doar atat; apoi isi continua firul normal si previzibil. Oricum, pentru pasionatii de comedie, nu veti pierde timpul degeaba, va va tine in priza. Nota 6-Bunicel.
emi4bt pe 02 Iunie 2012 13:59
bun
veteranul Burt Reynolds si mai tinerii in ai comediei Adam Sandler si Chris Rock fac o echipa pe cinste.
Hyuna pe 09 Noiembrie 2019 23:51
Genial! Il pun pe lista mea de filme preferate, nu imi vine sa cred ca il vad asa tarziu.
cl24 pe 18 Septembrie 2015 23:18
Parca am revazut, cu alti actori, filmul "Victory". Daca acel film mi-a placut, acesta... a fost interesant.
XShadowX pe 03 Martie 2015 11:20
Un remake excelent !!!
Este un film de duzina , o comedie usoara care merita vazut macar o data , Chris Rock si Adam Sandler sunt excelenti , maestri ai comediei ;)
andy_svichi pe 14 Februarie 2014 21:54
parerea mea...
Mie unul mi-a placut mult de tot....
o comedie cu o poveste amuzanta.... Adam Sandler a jucat exceptional!!! la fel si ceilalti actori...
Din partea mea nota 8,3!!!

Infinity pe 09 Octombrie 2013 13:36
The Longest Yard (2005)
Star-uri de la Hollywood, star-uri din wrestling, star-uri din lumea boxului, din MMA, din industria muzicala, din fotbalul american... Pusi toti la un loc, nu poate sa iasa decat o comedie sportiva pe cinste cu o mica tenta dramatica. Sarim peste cliseele prezente in orice film ce are ca spatiu de desfasurare a actiunii, inchisoarea. Mi-a placut. 8.
Yonutz_Yonutz pe 11 Februarie 2013 20:15
serios ? comedie ?
Haideti fratilor, dc doar comedie la gen?.Daca tot e o copie dupa The longest yard 1974 dc nu au copiat si genurile. Cica este comedie... a fost sport un pic de drama dar comedie nema.
In fine a fost fain pana la urma !

Pudra pe 18 Septembrie 2011 00:06
.........................................................
dory96 pe 30 Decembrie 2009 19:45
Este total 100% copiat dupa Mean Machine....pana si pe tricourile de la sfarsit scrie Mean Machine
dark56 pe 21 ianuarie 2010 21:37
....................nu mi se pare chiar copiat defapt as zice ca the longest yard e o parodie fata de mean machine
Violeta pe 15 Septembrie 2005 09:01
Cel mai nasol film pe care l-am vazut in ultima vreme.
-Wizz- pe 6 iunie 2010 16:58
mda desigur!