Păreri The Long Kiss Goodnight

(1996)

Enciu Paula pe 17 Martie 2006 20:11
Este unul dintre cele mai frumoase filme pe care le-am vazut pana acum.Desi l-am vizionat de vreo 6 ori, tot mai vreau sa-l vad...........dar pacat ca nu-l mai transmit posturile de televiziune...
sergyu90 pe 7 iunie 2013 09:15
in seara aceasta la protv e filmul
liviuneagu pe 08 Iunie 2013 04:03
Sărutul dulce al răzbunării
Se numără printre cele mai reușite filme pe care le-am văzut. De aceea îl revăd şi desigur, îl recomand.
ciobotaru pe 15 Martie 2010 20:08
l-am vazut demult , este un film comercial , dar pentru faptul ca la vremea respectiva , cand l-am vazut la tv a reusit sa ne adune pe toti din casa in fata televizorului de mai multe ori , ii dau zece
Manusa pe 08 Aprilie 2013 22:46
Un film care mi-a placut, este plin de actiune, si nu a lipsit nici formidabilui ca sa ii spun sa ( ca merita ) Samuel L Jackson, care a jucat foarte bine.
FreakDoll pe 17 August 2009 00:17
Nici eu nu ma omor dupa Geena, dar a fost ok in filmul asta ... Desigur, nu la fel de ok ca genialul Samuel, dar e misto filmul.
Joanne97 pe 25 Iunie 2013 13:52
Cel mai bun film de acţiune ! Mi-a plăcut de cum am văzut primele secvenţe, un film excelent, iar Geena Davis joacă excelent !!!!
cezarika21 pe 15 Octombrie 2015 08:22
Sora mai mică a lui Jason Bourne
Folosind aceeași temă ca mai cunoscuta primă adaptare a romanului ”The Bourne Identity” (1980) al lui Robert Ludlum, ”The Long Kiss Goodnight” furnizează o cantitate similară de acțiune, deși jonglează mai puțin credibil cu teoria conspirației. Asasinul guvernamental amnezic este aici o frumoasă asasină interpretată de Geena Davis, mai cunoscută pentru rolul criminalei feministe din ”Thelma și Louise” (1991).

Filmul începe bine, acțiunea este alertă și interesantă, dar devine tot mai incoerentă și lipsită de substanță înspre final când exploziile numeroase și luptele interminabile acaparează ecranul. O distracție decentă tinde să se transforme într-o demonstrație teroristă exagerată de tip ”Commando”. Nota mea: 6,5.

marylin01 pe 15 Mai 2010 22:14
Prima data l-am vazut prin 1999 si mi-a placut mult ,inca il revad cu placere.Iar rolul pe care l-a interpretat Geena Davis este preferatul meu din toate in care am vazut-o.
Dragos.87 pe 02 Iunie 2017 20:20
Un thriller clasic bine realizat cu mult suspans si actiunea care nu lipseste.Geena Davis si Samuel L Jackson formeaza o echipa super.Il recomand cu incredere!
Spikos pe 29 Septembrie 2013 09:07
Un film facut numai pentru aciune , relaxant , dincolo de orice alte pretentii .
user-5a6df7d63383e pe 20 Aprilie 2020 00:10
Care o fi boul care a tradus titlul???? În afară de asta, filmul e bun.Pentru perioada când a fost lansat, era chiar cap de afiș. Bonus, Geena tânără!!!
ioanaa_ioana pe 25 Martie 2019 18:46
Bun foarte bun, bine sincronizat si realizat, interpretare de exceptie.
Salbaticul pe 20 Decembrie 2020 01:30
Un review,50 caractere,un review și încă un review=5.
nyuszi pe 06 Octombrie 2015 22:23
Bun pentru ceea ce a incercat sa fie, capodopera cinematografica n-as zice c-a fost. M-a amuzat la culme discutiile despre cum agentiile guvernamentale americane "fabrica" acte de terorism ca sa-si justifice existenta. Probabil nu-i de ras, dar ma amuza, pentru ca in ciuda faptului ca teoriile conspiratiei mi se par in general ridicole, pe asta o cred.
Cristi Weed pe 12 Mai 2008 20:01
Cam porcarie .... nu imi place Geena Davis cum joaca .... o mare inapta ! Cat despre SLJ .... multe laude la adresa lui !
ColourNew pe 07 Ianuarie 2024 22:44
da...asa este traducerea lasa de dorit... denumirea corectă a filmului este "Sărutul lung de noapte bună" de unde si pana unde razbunare...nu stiu ...dar filmul lam văzut de mai multe ori si e ok...
natalia_castego pe 31 Ianuarie 2023 02:46
Un thriller de excepție, cum nu se mai fac în ziua de astăzi. Geena Davis va rămâne un adevărat simbol pentru mulți dintre noi, o actriță care reușește să facă absolut orice rol unul remarcabil. Va recomand sa urmăriți acest film. L-am văzut pentru prima data prin 2008, și pot spune că revazand-ul acum, este la fel de palpitant ca prima data.
xerses pe 07 Iunie 2013 20:59
Foarte bine jucat si interpretat fiecare rol in parte.Face ca filmul sa merita vazut.
IDCR pe 11 Martie 2010 12:20
Deci, am vazut acest film acum vreo 12 ani, prin 1998 cand Samuel L Jackson nu era la fel de cunoscut ca acum, decat de fanii Pulp Fiction. Mie una mi-a placut foarte mult rolul lui.
deea9595 pe 13 Iunie 2010 14:30
un film foarte plictisitor...nici n-am rezistat sa-l vad pana la sfarsit:(

Film - The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight