Păreri The Killer Elite

(2011)

Killer Elite: Înfruntarea

titan1202 pe 27 Februarie 2011 21:59
Jason Statham mi se pare cel mai bun actor - mi-au placut toate filmele lui sper ca si acesta sa fie unul foarte bun
AbrahamLincoln pe 11 noiembrie 2011 20:44
[Comentariu editat de moderatori]
lovelyirise pe 2 ianuarie 2012 17:15
Dar esti chiar nesimtit ... Si-a spus utilizatorul parera sa ... trebuie sa te bagi tu repede in seama cu despteptaciunea ta. Ptuu!
robywolf19 pe 06 Mai 2011 02:05
Destul de dezamagitor filmul, cel putin prima jumatate! Ma asteptam la mai mult, nu cred ca merita mai mult de 5 stelute!
andylarchin pe 7 octombrie 2011 20:21
speram :) sa fie asa !!! :) din cate stiu eu Statham nu prea dezamageste !!!
latearazvan pe 14 octombrie 2011 21:08
ce plm ! . filmul nici nu a aparut si deja are nota 8,3 . :d :))
AlinCos pe 17 Septembrie 2011 12:31
The Killer Elite
Jason Statham are acel ceva ce te capteaza si in acelasi timp te incita cand te uiti la un rol de al sau , De Niro nu are nevoie de niciun cuvant , iar Owen deasemenea are un still aparte (m-a impresionat Shoot'em Up si Inside Man) ! De vazut neaparat filmul !!!
iliebaciu pe 29 Octombrie 2011 16:59
bun trebuie vazut de mult nu am mai vazut un film cu atata actiune
superdepeche pe 03 Noiembrie 2011 12:37
oobligatoriu de văzut
Un film bun,cu acțiune,nu așa cum mă așteptam,dar....Un Robert de Niro absolut extraordinar ,cam încîlcit ce-i dept,dar bun.
DragonMaster pe 09 Noiembrie 2011 18:19
Destul de bun
Am decis sa vizionez acest film deoarece aveam nevoie de un film de actiune pt ca nu am mai vazut demult acest gen.Filmul este bun si recunosc ca se putea mai bine dar sunt multumit dupa ce l-am vazut,actiune a fost din plin ,actori au jucat bine deci nu ma pot plange ca a fost prost.Eu ii ofer nota 7 filmului si il recomand persoanelor care iubesc acest gen.
Costirik pe 06 Octombrie 2011 00:19
sper doar sa nu se incadreze in filme de genul "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul":)))
Costirik pe 9 noiembrie 2011 00:29
mda din pacate chiar asa a fost...filmul asta putea fi mult mai bun dar a iesit o ciorba:)))
c.ghevara pe 08 Noiembrie 2011 12:29
O poveste încâlcită, bătăi gratuite, staruri aduse în film ca să fie, pentru că, de fapt, n-au nimic de făcut (jucat). Foarte subţire.
Costirik pe 9 noiembrie 2011 00:30
exact l ai descris perfect;)
chrisss pe 09 Septembrie 2011 08:52
Cred ca acest film va fii unul din cele mai bune filme sau daca nu chiar cel mai bun al anului 2011.De Niro,Owen,Statham trei asi ai filmelor de actiune.Astept cu nerebdare ziua in care am sa-i vad pe cei 3 la treaba.
Cobel pe 7 octombrie 2011 11:18
Inegalabilul Robert De Niro...astept cu nerabdare sa vizionez filmul.
Madara pe 27 Ianuarie 2012 18:36
dezamagitor
in ciuda asteptarilor pe care le aveam de la acest film avand in vedere ca au jucat in el robert de niro si jason statham ,pot sa spun ca am fost total dezamagit,inafara catorva momente bune,filmul a fost foarte slab
kakapiciu pe 13 Octombrie 2011 01:12
Nu chiar actiunea la care m-am asteptat dar un film foarte bun la urma urmei.
.fleer pe 18 Aprilie 2012 21:32
Nu stiu de ce nu va placut filmul , eu zic ca e unul bun .. !
HofyMan pe 09 Septembrie 2011 22:06
The Killer Elite
Cred ca aceasta combinatie va fi una de succes intre cei 2 actori Cand apare filmul asta?
deniro7 pe 25 Iulie 2011 17:09
Putin slab peste asteptarile mele, dar e destul de ok.
YOU GO DENIRO!

cezarika21 pe 08 Februarie 2016 09:50
Un film de acțiune decent inspirat din fapte reale
Acțiunea filmului ”The Killer Elite” este inspirată, după cum au scris producătorii în pregeneric, din fapte reale. Implicarea serviciilor secrete occidentale în loviturile de stat și războaiele civile din Africa, Asia sau America Latină nu este un lucru necunoscut, dar rareori ai ocazia să vezi filme sau să citești cărți în care să fie prezentate atrocitățile săvârșite acolo și păstrate secrete sau să-i cunoști fie și ficțional pe criminalii angajați pe post de soldați.

Nu cunosc cât este ficțiune și cât este adevăr în acest film, dar războiul civil din Oman la care se referă ”The Killer Elite” a fost unul dintre cele mai murdare războaie purtate în secolul trecut. Profitând fără îndoială de faptele reale, filmul prezintă o acțiune de răzbunare comandată de un șeic arab la adresa unor militari SAS care-i uciseseră… citeşte

psihologu pe 21 Decembrie 2011 16:12
Jason Statham se intrece pe sine
Pe langa povestea interesanta de spionaj, Gary McKendry aduce personaje dinamice, in special cele interpretate de Jason Statham si Clive Owen. Nici un personaj nu e complet rau sau complet bun. Chiar daca fiecare dintre ei este un asasin, cei trei incearca sa gaseasca o cauza pentru care lupta: fie ca este patria, mentorul sau pur si simplu o meserie pe care o fac, trebuia dusa la capat cu orice pret.
Desi este un film curat si bine realizat, ai senzatia ca ceva lipseste sau ca totul este mecanic. Insa filmul merita vazut macar pentru Jason Statham, care are acelasi farmec ca si celelalte productii care l-au facut celebru.
Killer Elite: Infruntarea se incadreaza perfect in profilul filmelor de actiune ale lui Jason Statham: este plin de actiune, rasturnari de situatie, scene incredibile si multe ocazii in care Statham este eroul. Fara sa iasa cu nimic in evidenta, Killer… citeşte

lolozilla pe 15 August 2013 21:52
Pare un film din anii '80, si nu doar fiindca actiunea se petrece in 1980-1981, ci si pentru cum e facut.
Imagini fara multa culoare, batai ieftine ca in filmele cu gangsteri, situatii neverosimile, personaje fara personalitate, plictiseala (dureaza 2 ore), injuraturi ca in vremurile vechi, un criminal foarte bun la suflet :)) ... Un aer ieftin de tot desi l-am vazut full HD.
Actorii mari nu reusesc sa ridice prea mult filmul fiindca nu e nimic de jucat, puteau la fel de bine sa fie Steven Seagal si Dolph Lundgren. Iar Yvonne Strahovski nu se potriveste deloc cu Jason Statham, sunt ca nuca in perete.
Povestea pare putin complicata dar nu impresioneaza deloc prin inteligenta.
Mai bine transpuneau filmul in prezent si il faceau mai modern, dpdv scenaristic si regizoral.

Andrei.Ciprian pe 29 Noiembrie 2012 14:24
Este o alegere foarte buna cand vrei sa pierzi timpul degeaba!
Dupa descriere,dupa trailer si dupa distributia pe care o are acest film te astepti la un film de actiune excelent.Din pacate nu este asa si film este unul slabut..De Niro apare foarte putin in film si in minutele in care a aparut m-a dezamagit (cu tot respectu pentru el).Regia este destul de buna insa din pacate scenariul este varza.Nu il recomand...
simionflorin10 pe 14 Octombrie 2011 22:52
Jason Statham are talent :))
The Killer Elite 2011....un film bun de vizionat fata de alte filme aparute anul acesta care nau pic de haz.
nikkolle pe 26 octombrie 2012 23:48
intotdeauna :D
georgiuandreea pe 26 Octombrie 2011 14:16
super tare filmul
Frumos filmul....de nota 10,merita vazut pentru acei oameni carora le place actiunea...
wildinthecountry pe 07 Octombrie 2011 00:51
de niro si statham si owen
misto film de actiune
te tine in suspans
jason statham impecabil ca de obicei in filme de actiune
de niro e the coolest guy ever

Costirik pe 13 octombrie 2011 17:55
"coolest guy ever"??? snobii dreacu nu va mai place limba romana...
wildinthecountry pe 13 octombrie 2011 19:34
Ai dreptate costirik.De acum incolo o sa folosesc doar limba romana. S in limba romana iti zic : Ma c.c pe fatza ta de fraier!
radu3455 pe 26 Septembrie 2011 19:03
un film de actiune foarte bun cu 3 mari actori merita vazut
walstar10 pe 05 Noiembrie 2011 20:12
fff slab
nu mi-a placut filmul de loc...pierdere de timp.....pff.....
gbanescu pe 28 Februarie 2019 20:25
Subtire
Cam subtire filmul, tinand cont de distributie.
De Niro – aparitii episodice si cam sterse.
Statham – in nota cunoscuta.
Clive Owen – bun, ca de obicei.
Dominic Purcell (tipu’ din Prison Break) – OK.
In rest, nu sunt prea multe de spus. Nu ramai cu mai nimic dupa ce il vezi.

CazaGio pe 04 August 2012 15:17
Un film dezamagitor, nu a prezentat pic de originalitate. Il recomand doar iubitorilor filmelor de pura actiune
Octaz pe 29 Aprilie 2012 05:07
O confruntare marca anii 80! O confruntare din acea perioada ce da foarte bine in acest moment.. pentru ca sa fim seriosi, ne'am cam saturat (sau nu) de aparatura de ultima generatie, masini care mai de care si arme care trag singure... Actiunea a fost interesanta, nu deosebita, dar care te pune mult la gandit, fapt ce arata ca nu e facut pentru oricine
Utube pe 03 Aprilie 2012 14:04
Este un film de acţiune inspirat dintr-un caz real iar acţiunea se petrece undeva în anii 1980 implicând forţele SAS ale UK, o grupare de criminali de elită şi un şeic din Oman care doreşte să se răzbune pentru pierderea dureroasă suferită în urma intervenţiei trupelor britanice în ţara sa.

Sthatam şi Owen sunt o alegere reuşită pentru această peliculă, pentru că Owen completează foarte bine substanţa lipsă a unei scene în care Statham bate la ei „ca la fasole” realizând astfel, de fiecare dată când se întâlnesc în film, o combinaţie fericită şi mult gustată de cinefil de scenă macho-acţiune care prin finalizare împinge pelicula mai departe stârnind interesul şi curiozitatea apectatorului.

Foarte multe scene de luptă corp la corp, care se desfăşoară foarte rapid (Statham e tare la asta), sunt filmate de foarte… citeşte

gabyyy21 pe 25 octombrie 2012 15:37
Nu ai fost in totalitate atent la film cand l-ai urmarit..asa-i? sfatul meu este sa il mai privesti macar 1 data..poate asa vei intelege si "momentele de neinteles" din scenariu.
_xXx_ pe 29 Decembrie 2011 11:45
Foarte bun!!
Unul dintre cele mai bune filme de actiune de la "HEAT" incoace...! Cu siguranta....merita vazut!!! Despre prestatia lui De Niro, Jason Statham, Clive Owen... cuvintele sunt de prisos...
Un film de actiune tare...cu mult suspans...bine realizat, cu actori desavarsiti!!!

fphvac01 pe 10 Mai 2012 03:03
un bluf
Jason Statham devine un om care se tot repeta la infinit. Iar cand si povestea se repeta pe sine insasi, alaturi de replici si de interpretare, plictiseala are un nou nume: Jason Statham
DiCaprio21 pe 18 Februarie 2012 13:35
mie mi-a placut .. a fost un film bun cu destul de multa actiune
gabyyy21 pe 25 Octombrie 2012 15:23
Statham Ow(e)n(s) De Niro's ass:)
Film bun..ca mai toate filmele cu Statham si ca de obicei in aceeasi nota(Statham bate tot - aici cu ajutorul lui De Niro)
Da' bine...pe parcurs o harababura , plin de clisee iar De Niro nu prea apare..
Prezenta lui in cast a ridicat prea mult asteptarile cinefililor..insa nu si pe ale mele.
Sunt ani de cand De Niro n-a mai facut un film de clasa .. "ca pe vremuri" ..
Cu toate problemele lui....stilul britanico-irlandez de regie si acting al filmului e pe gustul meu amintindu-mi pe alocuri de filmele cu mafioti ale lui Guy Ritchie
Un + pentru Dominic Purcell intr-un rol care m-a surprins ..bineinteles si Owen foarte bun.
...prin urmare nota 8

nikkolle pe 26 octombrie 2012 23:48
ai dreptate Statham intotdeauna aplica legea :D
narcisson pe 30 August 2012 17:17
The Killer Elite
Un film bun, ma asteptam la un pic mai mult; oricum nu dezamageste. Distributia este de zile mari, protagonistii isi fac excelent treaba, ca de obicei; ca interpretare, mi-a placut toata lumea. Scenariul este un pic complicat si imprevizibil, plus ca regizorii ne-au ''plimbat'' prin unele dintre cele mai frumoase locuri ale lumii. Filmul m-a facut curios in legatura cu cartea lui Fiennes, sa vad daca o urmareste in totalitate.
Per total, un film de nota 7-Bun, cu mentiune pentru Statham si de Niro care au fost de nota 8,5. Il recomand tuturor iubitorilor de actiune.

adyy95 pe 19 Aprilie 2012 21:28
Mie unul filmul mi-a placut mult este actiune actorul meu favorit Jason Stathman si un subiect real ...
cris2703 pe 09 Noiembrie 2011 21:01
Ideea este foarte buna
Pana la jumatatea filmului nu m-a impresionat f mult. Dar ideea per ansamblu a filmului este f.buna . mai ales ca este inspirat din fapte reale. Oricum trebuie sa recunosc ca spre final au aparut niste schimbari la care nu ma asteptam :) Merita vazut.
AlinaZ pe 17 Octombrie 2011 18:01
E bun..merita vazut. Ma asteptam la ceva mai mult..dar in mare e ok.
patygaby pe 06 Octombrie 2011 11:57
eu o sa-l vad saptamana viitoare, abia astept! Distributia este foarte buna, subiectul pare interesant asa ca, vizionare placuta!! :)
david62 pe 06 Octombrie 2011 09:14
Putin cam incurcat filmul. Nici nu se compara cu celelate flme ale lui Statham care sunt mult mai bune. De vazut cand nu ai ce face.
cristian.mireea pe 19 Octombrie 2011 12:07
Geci de piele, batai adevarate plus masini clasice si o actiune care te mentine in suspans tot timul filmului. Merita vazut.
Infinity pe 07 Octombrie 2013 13:28
Killer Elite (2011)
Un film ce se remarca mai mult prin actiune si actori. A fost placut, dur pe alocuri, dar placut. Merita. 7.
AndreBlack pe 01 Aprilie 2013 09:26
The Killer Elite
A fost bun filmul . Statham a jucat bine in acest film dar se putea si mai bine . Nu prea a avut cine stie ce actiune . Putea sa iasa un film mai bun daca se lucra mai mult la el dar mie mi-a placut si am fost multumit de el . Daca sunteti fani al filmelor cu actiune si al lui Jason Statham vizionati-l .
Razvan600 pe 17 Decembrie 2012 11:09
Un film destul de bun mai ales ca este inspirat din viata reala. Jason Statham isi joaca rolul asa cum ne-a obisnuit.
pisicuta1 pe 11 Noiembrie 2012 23:12
multa actiune,actori f bun si nu cred ca este un film f bun!
Sabinu pe 16 Septembrie 2012 21:08
Merita vazut
O poveste mai incalcita, intr-adevar, cred ca ar trebui sa il mai vad inca o data ca sa o pot intelege mai bine. In rest, fiecare isi face treaba bine, iar lui Statham si De Niro le sta bine impreuna.
aad pe 04 Iunie 2012 17:45
Invatam istoria din filme
Multi or sa creada ca asta a fost realitatea. Astept noua carte a autorului care, sunt sigur, va face ravagii pe piata si imediat va sta la baza continuarii acestui film.
Actorii sunt de prima clasa! Actiunea este bunicica si pentru cei care l-au idolatrizat pe De Niro va fi o mare bucurie sa-l revada!
Despre Jason Statham si Clive Owen numai de bine! Rolurile lor de actiune sunt pe placul meu!
Recomand!

catasmile17 pe 15 Ianuarie 2012 00:21
Un film cat de cat bun !!!!! Actorii au cam lasat un pic de dorit !!! Se putea si mai bine !!!
MikeNight pe 05 Ianuarie 2012 23:47
F.B.
Un Action Movie adevarat, actorii ok ... un film foarte bun.
gallini pe 02 Ianuarie 2012 22:42
gallini
Frumos, chiar un film bun de actiune. Jason Statham in nota caracteristica, adica excelent, iar despre DeNiro nu mai sunt cuvinte....Parerea mea ca pentu iubitori de actiune, e un film foarte bun, de vazut
Raku pe 28 Decembrie 2011 19:57
Un Jason Statham extrem de priceput in lupta corp la corp cu arme sau fara .. Un Robert de Niro batran dar care inca mai poate ..Dominic Purcell face un rol bun...deci un film care merita vazut . Daca , cauti actiune din plin The Killer Elite este filmul potrivit! Nota 8
vladn88 pe 25 Decembrie 2011 16:55
O desfasurare obisnuita pentru un film de actiune, totusi un film bun prin distributia sa.
Mihai2508 pe 22 Decembrie 2011 19:21
Doua lucruri atrag la acest film:
-actorii de zile mari (Jason Statham, Robert De Niro);
-faptul ca are niste momente imprvizibile;
In rest filmul este destul de simplut, cu o poveste banala, in schimb are destula actiune.