Păreri The Incredible Hulk

(2008)

Incredibilul Hulk

Dragosh02 pe 09 Septembrie 2008 03:17
foarte marfa filmul.Exact ce vroaim sa vad.O adevarata ciocnire intre titani,pura forta bruta,actiune decenta,si plus k nu au existat greseli cat sa te usture ochii de la atata prostie(cum ar fii in majoritatea filmelor cu super eroi).Recomand filmul.
alex szollo pe 23 Iunie 2008 23:43
Mult mai bine realizat decat ceea ce-a iesit in 2003,unde Hulk arata ca un burrito antropomorf.Norton si William Hurt sunt de exceptie,la fel si scena cu Hulk stand langa Betty.
Morphy pe 03 Iulie 2008 09:52
Am vazut filmul ieri. Merita vazut, efecte speciale, zgomot mult, impuscaturi si urmariri... HULK.
cezarika21 pe 10 Noiembrie 2014 07:41
O acţiune zgomotoasă ce ascunde conflictul interior
Nemulţumiţi de succesul parţial al lui "Hulk" (2003) - film regizat de Ang Lee şi cu un scenariu foarte dens (a se citi plictisitor în accepţiunea unor critici şi cinefili) - , conducătorii Marvel Studios au refăcut povestea, stabilind că transformarea dr. Bruce Banner în matahala verde Hulk nu a fost una accidentală, ci doar o parte dintr-un program militar de creare a unei armate de supersoldaţi. Cum nimeni nu se duce la un film să vadă un singur monstru, i s-a adus şi un antagonist în persoana ofiţerului Emil Blonsky transformat într-un monstru cu proeminențe osoase sub acţiunea aceloraşi raze gamma.

Povestea este structurată mult mai clar, având ingredientele obişnuite ale block-buster-urilor: acţiune, dramatism, romantism, efecte vizuale. Secvenţele de acţiune sunt destul de simple, dar dirijate cu entuziasm de Louis Leterrier, preocupat mai… citeşte

bizonul pe 12 februarie 2019 07:20
@cezarika21, daca Leonardo da Vinci ar fi pictat un "rahat" de ai fi zis ca-i aevea, crezi ca ar fi fost o opera desavarsita creata de acest artist si agreeata de omenire ? Cam asa-i si cu filmele. Acest "rahat " de film este aiurea , nu-si are locul pe ecrane si cu asta am spus totul.
mu_zz_i pe 05 Octombrie 2008 23:52
Mi s-a parut destul de bun filmul cu efecte speciale bune chiar neasteptat de bune iar Ed. Norton deasemenea potrivit pt rol si cred ca mai are si continuare pt ca dupa ce Emil Blonsky a fost injectat de catre doctor cu acel ser, doctorul a intrat si el in contact cu serul si deci s-a transformat si el in Marele Verde plus ca si-a facut aparitia Tony Stark aka Iron Man.
Kirmajer Gabor pe 14 Aprilie 2008 21:14
mi se pare mult mai fain decat primul film
charity pe 23 Iunie 2009 18:02
Mortal filmul :) Mi-au placut si actorii...super..
BACU CRISTI pe 13 Iunie 2008 09:12
prea tare filmul
Daniel pe 14 Iunie 2008 23:56
Am vazut filmu si pot spune ca ii foarte tare, merita 5 stele si mai mult, dar totusi ma asteptam la mai multa actiune. Efectele speciale sunt de nota 10, actorii la fel, un film ce trebuie vazut neaparat de cei corora le place genu bineinteles.
mnt pe 09 Iunie 2008 22:46
asa ziceam si eu dupa ce-am vazut trailerele de la spiderman 3 ca-i cel mai fain film realizat vreodata, ... ma asteptam mai mult la el,.... PS- The Dark Knight asta cel mai bun al anului 2008, judecand aici si dupa trailere, comentarii citite pe net si al criticilor.
victoria_secrets90 pe 22 August 2011 03:01
Este o poveste care aduce mai repede a frumoasa si bestia in varianta moderna ,iar tatal eroinei care este chiar personajul negatinv il face a aduce a film de actiune cu toate cele arme din dotare .
claudiu-daniel pe 27 Iunie 2008 11:30
sper ca a doua parte sa fie mai faina decit prima,prima a fost penibila mai ales ca in a doua parte sa schimbat si regizorul si trailerul mi sa parut mult mai fain ca in prima parte sper sa nu ma insel.
stoian alexandru pe 06 Mai 2007 13:36
nu cred ca filmul va fi un succes total,dar urez multa bafta si nu cred ca e un film de patru stele.
cornelia b. pe 03 Iulie 2008 20:50
este un film super k-lumea , merita vazut .tare faza knd urla !!!!
weedmaster pe 28 noiembrie 2009 13:34
fain film
bizonul pe 28 septembrie 2016 06:23
Maiii...voi sunteti bezmetici ?
girtoi liviu pe 30 Mai 2008 22:13
am vazut 3 trailere cu filmul si va spun ca este cel mai bun(parerea mea)fil al anului 2008.ablsolut incredibil.
daron75soad pe 21 ianuarie 2012 15:19
e clar ce iq ai daca zici ca hulk e cel mai bun film din 2008
Aditzuu92 pe 10 decembrie 2013 23:30
:))))
Florin pe 17 Aprilie 2008 22:10
edward norton :X presimt ca va fi un film bun
denis pe 12 Ianuarie 2008 19:41
sper sa fie mai bun decat primu
aayana pe 01 Octombrie 2010 14:35
7.1/10
Un film de actiune destul de bunicel. M-am uitat mai mult pentru Edward Norton. O idee pe care o pot lega de film: cand puterea sta in mainile Raului, el distruge fara minte tot ce-l inconjoara numai pentru a-si exercita forta si pentru a demonstra tuturor ca poate face asta. Cand puterea sta in mainile Binelui, el alege sa se retraga pentru a-i feri pe ceilalti de bataile inimii sale. Cateodata inima poate sa bata nebuneste si oricata minte ai avea, nu poti s-o controlezi. Din punctul asta de vedere mi-a placut filmul. Bataie am mai vazut.
Vegetarian pe 20 Noiembrie 2011 23:09
Liv Tyler care joaca in filmul asta merita clonata ? Cam cate exemplare merita ?
Vorador pe 13 Mai 2011 18:14
O versiune mult mai animata si mai plina de adrenalina decat varianta lui Ang Lee.Chiar daca am avut uneori impresia la final ca vad o lupta dintr-o animatie 3D am trecut cu vederea si m-am bucurat la maxim de harmalaia dintre cei doi ,,titani''.
cata pe 22 Februarie 2008 22:16
Din start o sa zic deoarece nu am vazut nici un trailer filmu o sa fie marca Marvel din cate am citit pe imdb la fel ca IronMan fara alti asociati asa ca sa vina mai repede trailerul>filmu (sper ca povestea o sa fie mai reusita si nu o sa mai fie montajul idiot de la primu Hulk ) dar cu asteptarea..vine si rasplata :))
Radu1711 pe 03 August 2009 11:51
Radu1711
Mult mai frumos si mai bine conceput decat cel din 2003, actiunea din film este super si nu trebuie ratat filmul.merita vazut
Spikos pe 09 Mai 2013 08:06
Un film ce combina imaginile reale cu cele fantastice create pe calculator , pare mai degraba un joc mecanic mai mult spectaculos decat artistic ; l-am remarcat pe Edward Norton , un actor ce-si ia rolurile in serios , aici ca si in alte filme ; nota 6 .
ciprian34 pe 05 Ianuarie 2012 19:51
Un film normal cu niste personaje foarte interesante care te tin in priza tot filmul
catasmile17 pe 05 Ianuarie 2012 18:22
Un film superb, o poveste captivanta a filmului !!!! Cred ca a fost mult mai bine realizat decat vechiul Hulk :)
andystarx pe 19 Februarie 2018 17:09
La fel de slab ca si cel din 2003,bun doar pentru cei pasionati putin de efecte,singurul motiv pentru care i-am acordat un 5 !
bolozanion pe 27 Ianuarie 2012 17:10
pur si simplu chiar bani dati in vint
filmul nuii reusit tot e poveste

georgessss pe 07 Ianuarie 2012 13:43
mega
super thare filmu la ragetul lui hulk sinker va spun k mi se facea pielea d gaina
anonymous.6229028630c4f pe 25 Octombrie 2012 17:31
Serban-Andrei pe 26 Iunie 2012 02:03
Incredible Hulk
Mult mai bun ca prima varianta, cea din 2003, si trebuie neaparat urmat de filmul Avengers intr-o noapte ploiasa langa o punga de floricele.
pisicuta1 pe 25 Martie 2012 21:33
da
nu merita o nota mai mare!..............................................
danymury pe 05 Aprilie 2011 18:46
deci nu ma mai satur de el...efectele..povestea...plus ca se leaga de The Avengers..foarte bun filmu
cinefan pe 19 Mai 2010 16:02
Schimb de actori principali dar cu o actiune continua? Am mai vazut acest concept aplicat dar sincer, nu imi place, ceea ce se si vede in acest "Hulk 2". In schimb, confruntarea Titanilor a fost pe masura.
Kanedel pe 06 Ianuarie 2010 13:08
Asa si asa
Cu toate ca este un film cu elemente fantastice,filmul se prezinta destul de bine,fata de altele de acest gen...parerea mea!
zse pe 22 Octombrie 2009 01:42
BUN!
Cel mai bun HULK de pana acum, bine interpretat de cine altcineva, decat Edward. Merita!
andu7zu pe 17 Iulie 2011 00:49
Un film deosebit mie mi-a placut foarte mult......
yonutzTM pe 10 Iunie 2011 18:58
Un film bun , pot spune . Hulk pe langa forta si furie nimicitoare are si sentimente , ceea a ce nu prea vezi la alte "besti" cum este Hulk .
xerses pe 07 Mai 2011 18:01
Mie imi place toata seria cu Hulk, indiferent de actorii care joaca.Acest film este foarte bun la efecte speciale.
fantomita pe 01 Ianuarie 2011 15:31
Nu stiu ce credeti voi dar mie nu prea mia placut asta e parerea mea........nu stiu ce credeti voi
silvius_tec07 pe 08 Februarie 2010 15:13
Hulk
N-am vazut deccat primul film care nu este cine stie ce. Oricum e clar ca Banner nu va putea duce o viata normala, dupa cum i-a zis si tatal sau in primul film ("...ai distruge insa si o parte din tine?) Raman la parerea ca cel mai bun film ecranizat dupa vreo banda desenata ever este Iron Man (2008). Nota pentry primul film este 7.
Dragosh pe 06 Aprilie 2008 19:02
Chiar din contra,nu as vedea un alt actor,cu o fatza de doctor maniac,si cu 1000 de probleme pe cap decat Edward Norton.eu nu am fost niciodata un fan al lui Hulk,sau ceva de genu...dar traileru,te lasa plin de entuziasm,si de nerabdare.Parerea mea e k filmul va ajunge pe primu loc in box-office in multe tari,si va fii un film destul de decent.
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 14:43
Bun filmul, (desi se putea si mai bine) are ceva actiune, de plictiseala, merita vazut!
claris pe 06 Octombrie 2011 11:34
bun
Pe urmele lui pornesc trupe militare, hotarate sa-l prinda si sa-l studieze, pentru a-i folosi puterile in scopuri marsave.
bogdi_07_yo pe 16 Ianuarie 2011 00:46
M-a surprins foarte mult, in bine. Nu ma asteptam sa fie chiar atata de frumos.
popescu emanuel pe 22 Martie 2008 09:12
bunaziua vreau as vrea sa aflu si eu daca este continuarea de partea 1 ? Va multumesc
user-64f498133bae0 pe 03 Septembrie 2023 17:40
Nota 6 pentru Edward Norton care a jucat bine in rest zici ca nu e film MCU. Multa muie cosmin si blackmoore
user-64d92a5f707d1 pe 13 August 2023 22:13
Un film cu un scenariu ok cu o distributie buna asa ca îi dau 6.9
blackmore pe 22 Iulie 2019 17:39
O mizerie americana destinata exclusiv decervelatilor................
user-5a1afdcbc1b83 pe 30 Aprilie 2019 20:58
Cel mai bun film Hulk de pana acum e super cum sau inspirat din Frankenstai, Dr. Jekyll si al domnului Hyde in creare personajului comedia e buna stiinta si studiul radiatiilor gama la fel nota 100.Stiu ca universal a pastrat dreturile de distributie a olcealt film Hulk dar ar fi super sa mai faca unul.
Si Hulk este unul din preferati mei sper ca o sa mai faca un film cu el si este crozam cum au adaptat personalitatea lui Hulk de numita Prohesorul Hulk in End Game.
Pote in urmatorul film o sa includa si alte personalita ale lui pote Jonatan Fix sau si mai bine The Immortal Hulk.

Lesenciuc pe 08 Februarie 2019 18:42
Review
Bruce Banner este un om de stiinta care in urma cu ceva timp a fost infectat cu raditatii gamma in urma unei explozii dintr-un laborator.
Acesta a fugit in Brazilia dupa explozie pentru a-l ascunde pe Hulk, monstrul in care acesta se transforma daca se infurie. Ajuns acolo, Bruce tine legatura cu Mr Blue care incearca sa-l ajute sa scape de radiatiile gamma.
Dupa mai mult de 150 de zile fara incidente, in urma unui accident la fabrica unde acesta lucreaza, este localizat de catre Generalul Ross care trimite imediat o echipa pentru al captura pe Bruce si a face din Hulk o arma militara. Acesta reuseste sa scape de ei, ajungand dupa mai multe zile in SUA unde ia contact cu fosta lui iubita, Betty Ross care il ajuta sa isi indeplineasca scopul.
Cand nimeni nu se astepta, Abomination isi face aparatia cu dorinta de al ucide pe Hulk, avand o tentativa esuata.