Păreri The In-Laws

(2003)

Cuscrii

Pink Panther pe 08 Martie 2004 01:13
Michael Douglas in rol comic... dar pana la urma un film la care mi-a placut cel mai mult coloana sonora! care este intr-adevar buna... o recomand! :-)
Craciun Anca pe 23 Februarie 2004 23:01
evolutia lui Michael Douglas s-a indreptat in ultimul timp pentru roluri dure, intruchipind de multe ori personaje cu adevarat incercate de viata, care din bune devin rele si vice versa.
Alaturi de THE GAME si IN THE CUTTING filmul se remarca prin umorul negru si prin inegalabila interpretare a lui Mike.
Regizorul si-a orientat personajul catre un om dur, fara scrupule dar plin de umor si entuziasm, care joaca dur cu toata viata lui. In final invinge insa constiinta sa si dragostea pentru familie. Merita vazut si M D poate fi aplaudat la scena deschisa pentru interpretarea sa de 5 stele.

pisicuta1 pe 14 Octombrie 2012 00:09
O
comedie f buna!
actori de calitate ,care joaca f bine!

margott pe 06 August 2010 14:28
Mi-a placut mult flmul, in special eroii principali, Michael Douglas si Albert Brooks au fost geniali.
palade_gil pe 12 Iulie 2009 10:57
Un film amuzant, pe o tema tipica. Sincer nu as suporta sa-l mai vad iar
Criss pe 15 Mai 2006 22:49
comedie distractiva, merita vazut
Matrix pe 07 Aprilie 2005 14:17
Umor negru de calitate si o interpretare pe masura a lui MD.
mihaelatb pe 10 Octombrie 2010 22:40
identificarea lui Peter Falk cu personajul Colombo, iti da un sentiment de regret pentru exploatarea insuficienta a laturii umoristice a actorului. Putinele filme facute fara "stigmatul"celebrului politist, stau marturie. Iar acest film este o mostra de umor de calitate al actorului Peter Falk .
margott pe 20 octombrie 2010 16:54
Ai gresit filmul, aici n-a jucat niciun Peter Falk !
margott pe 21 octombrie 2010 15:59
Wow, acum m-ai facut curioasa, trebuie sa vad si originalul. Sper sa fie la fel de bun ca remake-ul.
balta67verde pe 02 Mai 2019 08:41
Comedie foarte buna. Merita revazuta.
O comedie foarte amuzanta. Michael Douglas e, ca de obicei, exceptional. Dar Albert Brooks i-a cam furat show-ul. Omul e supercomic in rolul doctorului evreu, conservativ si plictisitor. De remarcat si "omul rau" David Suchet, dar si "omul legii" Russel Andrews. Comedie foarte OK, care merita revazuta.
victor_homescu pe 08 Octombrie 2017 13:58
Un film bun,care bine dispune.Fara indoiala poate fi revazut.Iar faptul ca se regaseste pe dvd real,nu face decat sa ne bucure.
Nota 7/sapte.