Păreri The House on Sorority Row

Surori de sânge

Radu47hitman pe 23 Ianuarie 2010 23:08
Prietene pe viaţă... şi moarte.
Nu pot spune că filmul este absolut lipsit de valoare. Acesta mi-a amintit de ''Ştiu ce-ai făcut astă-vară''. Glumă bună, transformată într-o crimă, mai exact - uciderea prietenei. Desigur cineva, mai stângaci, a aflat despre acest lucru. Ca urmare, şantaje, crime... ş.a.m.d. Sunt de acord că, din oroare, a fost făcut ceva de genul comedie. Au fost multe momente amuzante. Şi totuşi, film de groază nu poate fi numit. În general, filmul nu este atât de rău. Am o atitudine pozitivă faţă de el, dar chiar unele momente + subiectul banal lasă de dorit...
pavelinio pe 14 Aprilie 2009 17:26
Frumos
Foarte tare povestea din spatele filmului, cu siguranta nu o sa`l ratez !
syler_hero pe 22 Martie 2010 16:32
Film destul de ok desi au mai iesit o gramada de filme de genul lui ,dar este ok si merita vazut
Vindecatul pe 18 Februarie 2010 14:45
Farsa care a dus la tragedie
Nu cu mult timp în urmă m-am uitat la noul film - Frăţia surorilor. Opinia mea, este înclinată mai mult spre partea negativă, decât pozitivă, acum explic.
Scenariul filmului nu este destul de interesant, sunt sigur că nici măcar nu s-a găsit timp pentru a fi prelucrat. Semnificaţia lipseşte. Jocul actorilor a fost neconvingătoare şi plictisitoare. Parcă filmau un film de groază, dar pe feţele lor poate fi citit: ''Destul, opriţi camera, trebuie să ne facem machiajul''.
Nici una dintre eroine nu a jucat demn, ca o actriţă adevărată. Muzica a fost teribilă, în acest film se încadrează sută la sută. Probabil singurul lucru care vă va intriga pe parcursul vizionării, sunt fetele frumuşele. Este filmat în tradiţia filmelor horor vechi, nimic nou aici nu veţi descoperi, dar au fost şi unele momente drăguţe, deaceea - Cinci.

lyghts pe 18 Decembrie 2009 13:15
Scenariul banal strică totul
Numai ce de la cinema. Ei bine, ce să spun - filmul nu este atât de rău! Un început destul de bun, tipice pentru genul de groază şi aspect foarte frapant al ucigaşului. Dialogurile nu abundă aiureala şi pe alocuri, un umor foarte bun. Cu aspectele pozitive a filmul am terminat. Oh, da, fetele foarte frumoase, pe care a fost foarte plăcut de privit, probabil este unicul lucru care m-a atras.
În film sunt o mulţime de minusuri. Nu le voi enumera, deoarece pentru mine alţii au făcut-o. Filmul nu se poate lăuda cu ceva nou. În el nu-i nimic deosebit, ce ar putea fi reţinut în minte, măcar pentru o zi. Dacă n-aveţi nimic de a face într-o seară rece şi ploioasă şi veţi vrea un pic de adrenalină, atunci cu siguranţă merită privit filmul. Sau mai bine într-o companie. Împreună v-a fi mai distractiv.

liniuta pe 23 August 2009 21:25
ok
Remake al filmului horror "The House on Sorority Row" din anul 1983, aceasta pelicula urmareste un grup de cinci fete pe nume Cassidy, Jessica, Claire, Ellie si Megan, care fac parte dintr-o fratie si au jurat sa fie solidare si sa aiba incredere una in cealalta. Loialitatea lor este pusa la incercare atunci cand o farsa pusa la cale la o petrecere a fratiei se sfarseste tragic, iar Megan este ucisa in mod accidental. In loc sa marturiseasca politiei producerea acestui incident, tinerele decid sa ascunda cadavrul insangerat si sa pastreze secretul pentru totdeauna.

La cativa ani de la aceasta crima, in timp ce se distrau la o noua petrecere organizata de fratie, cele patru fete primesc pe telefoanele mobile imagini fotografiate in noaptea mortii lui Megan de la un expeditor necunoscut, care le ameninta ca le va trimite si politiei. Ulterior, membrele fratiei si iubitii… citeşte

raulmagicboy1 pe 10 iunie 2011 19:12
nu uita de chugs (margo harshman)
tonya4u26 pe 18 Februarie 2010 23:50
e ok
Finalul a fost neasteptat....nu ma asteptam. A fost frumusel filmul.
zmaxy pe 08 Noiembrie 2009 10:57
dupa parerea mea este un film foarte reusit :)....are cineva idee cand va aparea dvd ?
lyghts pe 18 februarie 2010 14:48
Ce-i cu comentariul asta de idiot? despre film comenteaza, dar nu despre Dvd
nikkolle pe 09 Februarie 2012 16:50
Buna ideea !
Chiar a fost ceva .......mai altfel......... sa zicem asa .........! Te tine in suspans si chiar nu te plictisesti deloc .
baicea pe 02 Octombrie 2009 21:14
este aceeasi poveste ca in "i know what you did last summer"..boooring:)
littleangel8910 pe 26 Ianuarie 2010 14:35
Jalnic !! Copie nereusita si neinsipirata
Oh my god !!! Evitati-l pe cat de mult puteti.. este o pierdere de timp; trailerul promite multe , dar filmul are niste ingrediente de tot rasul : replcii seci si puerile, explicatii inutile si fara sens, un joc actoricesc slab... Eu chiar am crezut k merita, citind comm tuturor... dar nu !!!!!!!!
bainca pe 24 Ianuarie 2020 10:30
nota 6 bunicel dar atat
Interesanta idee , dupa acesta am mai vazut si altele de acest gen asemanatoare cu criminalul cunoscut .A fost un film de Thriller/Horror slasher bunicel , interesant ca actiune , inafara de actrita principala , celelate unele au fost chiar enervante in film poate asa a fost rolul si nici nu mi-a placut cum au jucat .A avut ceva suspans , actiunea destul de alerta nu prea plictisitoare , lasand la o parte detalii a fost un film bunicel de nota 6 tocmai ca am vazut altele mai bune .Finalul destul de logic
karenin08 pe 31 Decembrie 2013 03:11
MUST SEE(Steaua este simbolica)
Sablon,clisee cinematografice,replici de nimic,stereotipii,recurenta prostiei,infantilitatea caracteristica filmelor care se adreseaza persoanelor intre 0-4 ani,rudimentarism,dezvoltarea tardiva a firului povestii inexistente,monotonie,banalitate,nulitate,reminiscenta oligofrenica abuzata la maxim,acest film le are pe toate.Asa un film,asa un potential,practic o capodopera care va influenta decenii de acum incolo toata cinematografia horror de pe intreg mapamondul.

Nota face trimitere la unele legaturi intre film si Groapa Marianelor,oare de ce?

bulboaca_bianca pe 27 Februarie 2013 12:19
Cititnd doar descrierea, pare a fi mai mult ca si Pretty Little Liars, exact aceiasi idee, gen anonimul, dar e film si ala serial.Ori cum , sper sa merite
anonymous.6229028630c4f pe 03 Ianuarie 2012 21:36
nox13 pe 08 August 2011 02:01
m-a plictisit. intamplari previzibile. trucaje nasoale. un "super horror" pentru cei/cele care se lauda ca sunt fani horror, dar se ascund sub perna cand se misca o frunza in film.
cotenescu.carmen pe 28 Decembrie 2010 20:27
deci urmeaza si o parte a 2 a sau ce`i cu sfarsitul ala?=))
luciivan pe 27 Septembrie 2010 22:31
In centrul filmului se afla “farsa ” pusa la cale de niste prietene,care se soldeaza cu sfarsitul tragic al uneie dintre ele.Chiar daca decid in unanimitate sa pastreze tacerea asupra celor petrecute,nu vor scapa de neplaceri…..un individ dubios e pe urmele lor…Va las sa descoperiti singuri ce “socoteli” are acesta cu fetele “ucigase”…Un film inedit,uneori simti “cum iti ingheatza sangele “….
psihologu pe 17 August 2010 22:57
In concluzie eu sunt de parere ca nu a fost ceva de exceptie sauiesit din tipar ,insa pot spune ca si-a indeplinit rolul de a reprezenta actiunea unei pelicule de groaza,chiar si in final se regasesc elemente ale acestui gen de filme.I-am acordat nota 6/10 respectiv bunicel,vizionare palcuta.
CatalinGeorge pe 19 Iulie 2010 10:59
un film destul de interesant dar ideea de baza prea simpla comedie - crima
ankci pe 28 Iunie 2010 22:38
anca
este thriller este horror..este misto..vi-l recomand
chrissT pe 06 Iunie 2010 15:00
am mai vazut ideea asta prin unele filme : )
in timpul unei petreceri de final de liceu, cinci fete se decid sa-i faka o farsa unui tip , cum k ar fi murit una dintre ele , ea doar prefacandu-se : ) ... tipul speriat la maxim , si avand teama k isi va petrece tineretea la inchisoare , decide s-o faka bucati sperand k asa nu s-o mai gasi cadavrul , nestiind insa k fata doar se prefacea , in acel moment el omorand-o de-a binelea ...
decid sa uite de eveniment , insa peste 8 luni , se trezesc cu poze si filmari video trimise pe telefon din aceea noapte de o anumita persoana misterioasa , kare akum e pe urmele lor , avand de gand sa-i omoare : )

Al3xX09 pe 20 Mai 2010 12:42
AL3xX010
Cu riscul de a ma repeta, nu pot spune decat ca e un film foarte bun, desi ideea nu e tocmai originala. Cel mai mult mi-a placut ca nu a fost genul de film caruia sa-i intuiesti finalul. Il recomand iubitorilor de horror/thriller.
HIENAS pe 08 Mai 2010 20:05
poti sa mai spui te rog de unde ai tras filmu eu am cautat si nu la gasit te rog The House on Sorority Row

robbiex2 pe 06 Mai 2010 16:04
mai mult am ras decat sa ma sperii :))) ce momente penale poate avea acest film :))
enjoy.life pe 03 Mai 2010 02:46
Frăția surorilor
De mult nu mai văzusem un horror care să mă sperie de-a binelea. Întâmplător, văd trailer-ul filmului Sorority Row. Îmi zic: Must see. Zis și făcut. Studenți, chefuri, băutură până la refuz .. Clasic. Povestea începe cu o farsă proastă dusă până la extrem de niște tipe arătoase (evident!), continuată de niște crime nu prea reușite, zic eu, și terminându-se cu un final neprevăzut, dar nu chiar așa șocant cum s-a vrut.
Tensiunea nu prea există, ea fiind redusă de numărul mare al clișeelor și de prestația aproape jalnică a actorilor (o singură tipă este cât de cât convingătoare). Per ansamblu, filmul este ok și ușor de digerat. Enjoy!

cosmin_kedii pe 28 Decembrie 2012 09:54
O mizerie interminabilă a unui film care jongleaza mai multe caractere slab dezvoltate
margott pe 26 Iulie 2012 15:08
Asemanarea cu seria I Know What You Did Last Summer e evidenta, insa asta nu inseamna ca Sorority Row nu e un film bun. Are destul suspans cat sa mentina interesul pana la final.
arnoldroland pe 03 Ianuarie 2012 14:47
Un thriller superb, se vede ca s-a muncit foarte mult, ma bucur! Il recomand ;)
metalys pe 14 Martie 2010 04:49
superb de prost
cred ca actorii si regizoru si cine a mai contribuit la filmu asta sunt nevinovati..idiot sunt eu ca m`am uitat,dupa ce ca este o copie a unei copii,mai este facut si prost
claudiu-daniel-lugoj pe 05 Ianuarie 2010 20:24
Un film foarte reusit,nu credeam sa fie atit de interesant.Povestea filmului este ca un jos stupid se transforma intr-un cosmar,acest cosmar se rasfringe asupra acelora care au luat parte la acel joc.Un film foarte interesant care mi-a placut.
HIENAS pe 8 mai 2010 18:20
Piratu pe 23 Decembrie 2009 17:00
Fainut
Dupa cum vedem poveste de film horror,nasoala treaba o patit aia care o facut pe moarta.