Păreri The Goods: Live Hard, Sell Hard

Vânzătorul mercenar

Evoluând în România pe 05 Aprilie 2010 14:29
Filmul ‘The Goods: Live Hard, Sell Hard’ (Mercenarul: traieste la maxim, vinde la maxim)
Subiect: O firma care vinde masini second-hand este in pragul falimentului; pentru a se salva, cheama in ajutor o echipa de mercenari in vanzari, condusa de Don „The Goods” Ready.
Ce-mi place: E destul de amuzant; apar personajele din The Daily Show.
Ce nu-mi place: Avand in vedere distributia, credeam ca filmul va fi ceva mai inteligent, [...]

Related posts:Filmul ‘Planet 51′ (Planeta 51)
Filmul ‘Sherlock Holmes’
Filmul ‘Up in the Air’ (Sus, in aer)
citeşte

donpablo pe 04 Februarie 2010 13:03
Au fost unele faze in care am ras cu lacrimi. Merita sa fie vazut filmul.
Nemesis2009 pe 29 Decembrie 2009 01:46
Depinde si de starea de spirit cand vezi o comedie, e adevarat, dar mie mi-a placut filmul foarte mult, pare o comedie din cele facute pe vremuri, are un umor inteligent, chiar daca de neinteles pentru altii. Daca unora filmul poate parea absurd este si pentru ca nu stiu sa separe partea de intreg. In realitate nu se pot vinde masini daca pui muzica! intr-adevar, dar ideea e alta in film...cu cat ieseau mai in evidenta, cu atat lumea era mai intrigata si atrasa sa cumpere...si apoi...daca nu ar fi asta explicatia...e comedie...d'oohh......unele comedii sunt patetice, altele au un umor negru,altele n-au nimic amuzant, ok....dar asta este chiar funny si de efect.
Si inca ceva, urmariti o comedie cand aveti chef de ras, nu cand va plictisiti! :) parerea mea!

sebybog pe 05 Noiembrie 2009 18:31
parere
Slab. Exceptand cateva momente, slab, plictisitor si chiar fara logica. Adica pui muzica pe acoperis si da lumea buzna sa ia masini.....
silviuf42 pe 21 Noiembrie 2011 13:33
M-a cucerit pe deplin.
Este una dintre putinele comedii (si am vazut multe), alaturi de cele ale lui Will Ferrell, pe care eu le consider memorabile. Actorii sunt buni, scenariul este pe cat de simplu pe atat de inteligent scris, replicile sunt fenomenale iar umorul este mai mult decat bun, per total este un film de nota 10. Pe de alta parte, filmul are un umor aparte asa ca nu ma astept ca toata lumea sa il noteze in acest fel. Pentru mine este un film de referinta. Peace!
tudor_myh pe 23 Februarie 2010 02:56
Bunicel
Un film despre "mercenari" ( in vanzari auto ) , super streaptease & special Lap Dance , menaj a cinq , pozitii de sex ex: 69 ; 89 ; 114 ; super formatia " Big Ups " , DJ complexat , ingeri Acapella ... totul de Independence Day of USA .
claudiu7boss pe 22 Iunie 2009 15:19
in ultimul timp incep sa se faca din nou comedi ca odinioara chiar daca sunt putine aceasta se numara printre ele si merita aplauze totusi The old dogs cred ca o sa fie mai tare
cooper pe 09 August 2009 00:25
nu e chiar asa de stralucit , dar merge pt o zi in care esti plictisit