Păreri The First Great Train Robbery

(1979)

Marele jaf al trenului

marllenn pe 17 Martie 2011 16:10
Un film foarte bun. Mi-a placut faza cu pisica moarta din film memorabila scena:)
cetateanu pe 29 August 2010 10:42
Un film adevarat cu actori buni si cu Lesley-Anne Down foarte seducatoare cu Sean Connery si Donald Sutherland formand o echpa de hoti nemaipomenita.
razvy07 pe 22 Iulie 2009 20:39
Vremurile bune
Un film super, doar unul dintre cele multe care l-au facut pe Sir Sean Connery mare, alaturi ca de fiecare data de o femeie frumoasa........oare cate a avut?!
Paulica pe 08 Iunie 2004 17:19
Super Film
Iulidesprefilme pe 15 Iulie 2018 09:56
Poate că pentru anul 1979 un astfel de film merita să fie considerat o mare realizare d.p.d.v. regizoral, scenaristic, interpretativ...Cu timpul pretențiile mai cresc...Alte pelicule au fost mai relevante în tratarea unor astfel de subiecte...Oricum, un film bun !
ramonacristinamanu_gmail_com pe 07 Iunie 2018 20:16
Un film mare ,cu actori și mai mari. Obligatoriu de vãzut. Nota 9.
cotzofica pe 21 Mai 2013 09:07
Foarte bun filmul. Lesley-Anne Down joacă minunat. Cei trei formează un grup de hoţi asemănător cu cei trei care prezintă emisiunea "The real hustle" de pe Discovery Ch.
Recomand.

mtraianc pe 19 Martie 2011 13:45
foarte bun
un tren ,, aur,, si actori pe masura , de jafuirea trenului ce sa mai spun .. :)
cosmin_kedii pe 13 August 2013 12:05
Michael Crichton ne dăun film plin de divertisment prin această aventură incredibilă. Scenariul este bine montat și nu lasă nici o nefuncționare