Păreri The Eyes of Tammy Faye

(2021)

The Eyes of Tammy Faye

777L pe 18 Ianuarie 2022 18:00
Cum să îndroctrinezi poporul cu televizorul!

Film inspirat după povestea soților Bakker - doi teleevangheliști ai anilor 80, care au plecat de jos și au ajuns pe culmi; succesul lor le-a adus și inevitabila cădere (imoralitatea, lăcomia și luxul nu aveau să-i ducă decât într-o singură direcție).

Eh, americani-s niște naivi! Dar nici noi nu suntem departe - acest film e un studiu de caz perfect despre ce poate face banul în sânul unei biserici prost administrate, un fel de ”fă ce zice popa, nu ce face popa!”

Andrew Garfield si Jessica Chastain (aproape de nerecunoscut) portretizează foarte bine cele două personaje.

Încă o dovadă că religia și credința sunt două lucruri total diferite!

cristianboia pe 14 Iunie 2022 15:11
Recomand acest film, interpretat foarte ok de actori principali. O poveste despre naivitatea americanilor, mai în general a oamenilor. Inspirat de o faptă reală.
lili22 pe 01 Aprilie 2022 11:24
Nu am auzit de personajul Tammy Faye pana nu am vazut acest film.Jessica Chapstain a dat lovitura cu acest rol care i s-a potrivit perfect.O interpretare de mare clasa.
Morala:cat de mare e dragostea de bani, pune in umbra orice alta iubire.

pappilon pe 03 Iulie 2022 16:22
Incantator
Da, Jessica joaca incantator. Un film bazat dupa fapte reale. Tocmai am, vazut cu ea mai devreme un alt film foarte bun, Woman Walks Ahead.