Păreri The Exorcist

(1973)

Exorcistul

heathaddict79 pe 21 Iunie 2009 15:14
CEL MAI BUN HORROR DIN ISTORIE
Un film care te va lasa fara cuvinte si iti va zdruncina toata fiinta. Este un classic greu de descris in cuvinte si obligatoriu de avut in colectia personala. Un film pe care l-am vazut pt prima oara la varsta de 6-7 ani, ceea ce nu a fost deloc o idee buna, ramanand marcata pe viata. Si ce e ciudat este ca imi face placere sa-l vad acum, la 20 de ani.
Theodor2011 pe 27 august 2015 17:09
Ar fi printre cele mai bune 10 sa zicem. In nciun caz cel mai bun. Mai sunt filme horror mai bune ca The Exorcist (parerea mea): Jaws (1975) Steven Spielberg Pe lanaga thriller ca gen filmul este si horror. Psycho a lui Alfred Hitchcock, The Omen (1976). Night Of The Living Dead (originalul/varianta din 1968) etc.
Theodor2011 pe 16 decembrie 2015 08:29
Pe langa (m-am corectat)
cezarika21 pe 08 Ianuarie 2014 15:46
Unul dintre cele mai supraapreciate filme horror
”The Exorcist” prezintă exorcizarea unui demon din corpul unei fetiţe posedate, un subiect considerat înspăimântător la acea vreme. La momentul realizării sale, tema exorcizării nu mai fusese folosită într-un film şi reprezenta o noutate pentru publicul cinefil. Aşa s-ar explica succesul filmului şi nominalizarea lui la 10 premii Oscar. Exorcizarea însăşi era un subiect tabu, puţin cunoscut, iar puţinele referiri la cazuri concrete îi confereau o aură misterioasă şi ezoterică. Timpul a trecut, iar multitudinea de filme despre exorcizări şi dezvăluirile unor ritualuri adevărate au înlăturat prejudecăţile şi temerile majorităţii oamenilor cu privire la exorcizări. Multe ritualuri s-au desfăşurat în public şi au devenit subiecte de circ, unii "posedaţi" fiind plătiţi cu ora pentru a le crea temeri celor mai slabi de înger.

Auzind… citeşte

Mr.Halloween pe 18 octombrie 2015 16:51
Ai spus tot. 100% de-acord.
bovoro pe 30 septembrie 2021 20:07
Mda... Nu e suficient de horror daca nu vezi macar niste matze date la plaja, sau ketchup tasnind in cantitati industriale din gaturi taiate, inclusiv pe ecranul televizorului,... Daca horror-ul e oleaca mai subtil, ce sa mai...e cam de kkt... Vai si-amar de capul tau.
Matrix pe 15 Noiembrie 2004 14:55
Un clasic al genului.
Dar totusi raman un fan al cartii, care este senzationala.

arienette pe 16 Septembrie 2009 06:13
un film bun de vazut. dar nu prea e horror. sincer nu m-am speriat deloc. ba mai mult, reactiile fetitei si vorbele pe care le scotea m-au facut chiar sa rad. insa, este totusi un clasic, ce trebuie avut in colectie. finalul mi-a placut, un final cu sacrificiu din partea parintelui. dar cred ca ati observat mana parintelui Damien dupa ce se aruncase de la etaj, si ma asteptam la final de tot, dupa ce a plecat fetita cu mama ei, ca celalalt parinte sa se albastreasca la fata si sa spuna "I will find you!", gen sa lase loc de "it's not over yet". dar nu a fost asa. per total e ok filmul, vedeti-l, mai ales ca este bazat pe o poveste reala, si genul acesta de lucruri chiar exista.
IuliaNO2 pe 10 aprilie 2010 23:04
Cred ca te-ai uitat la el in timp ce in camera rula o clasica telenovela la volum maxim!Mai cred ca in acelasi timp aveai timp si de impletit un goblen si din cand in cand mai aruncai cate un cuvant pe o integrama de incepatori!Cand ti-ai dat seama ca filmul ajunge la final...te-ai concentrat si tu,greu totusi,pentru ca-n cealalta incapere fratele tau se relaxa cu un film pt adulti fara sa-l deranjeze ca sunetele penetreaza cam orice!
astroloverman pe 26 aprilie 2021 11:52
Texas Chainsaw Massacre(1974),Psycho(1960) sunt sub acest film. Parerea mea. Cand o sa vad si celelalte filme, o sa vad in ce masura sunt mai de groaza. Familia mea a trecut in viata reala printr-un episod horror care a fost rezultatul unor vraji, iar Diavolul a fost ceva cat se poate de real in viata mea (usi, geamuri, sertare, usi de la dulapuri, care se deschideau singure, etc.) Motiv pentru care, filmul mi s-a parut infricosator, tocmai pentru ca stiu ca poate fi real. L-am vazut la 15 ani (toate cele 3 parti- 6 h continuu, incepand cu ora 3 dimineata. M-au gasit ai mei in stare de soc.
valigeo96 pe 08 Iulie 2011 02:16
O capodopera!
Se poate numi film horror,poate cel mai bun din istorie si ar trebui sa ne dea de gandit faptul ca a fost facut in 70!!!in ziua de azi ,,horror'' inseamna maini si mate zburand in toate directiile.Acest gen de ,,horror'' nu are nici un impact de tip ,,sperietura'' asupra telespectatorului,pe cand The Exorcist reda atmosfera intr-un mod fabulos,cum rar se intalneste .Coloana sonora,absolut incredibila,ajuta la cladirea atmosferei horror impecabila a acestui film.De actori nici nu mai discut,au jucat impresionant,rar intalnesti asa actori si asa film.Acesta pot spune ca este ,,nucleul'' filmelor de groaza.
Ana pe 09 Iunie 2007 07:59
"Exorcistul"este genul de film care te face sa tremuri in fata televizorului,sa fii inspaimantat pana in maduva oaselor.
Dupa parerea mea,se afla undeva intre limita dintre fictiune si adevar.Dar,in orice caz,merita vazut!De cei cu inima puternica,bineinteles...

andrweeaa pe 8 noiembrie 2010 16:23
a fost bun intradevar, dar ma asteptam sa fiec mai de goaza... sti nu prea ma speriat deloc, l-am vazut in miezul noptii cum tot cu lumina stinsa si singura, dar nu m-a speriat :(
tatucu_alin pe 17 aprilie 2015 16:11
De unde avem "asigurarea" ca e inspirat din fapte reale?
Sergiu.Lobont pe 16 Octombrie 2010 17:02
Diferente majore intre horror-urile de dinainte de '80 si cele de dupa. In rest mare capodopera nu mi se pare.
Ovidiu239 pe 12 februarie 2013 21:46
Mda, nu-i in niciun caz o capodopera, dar e un super film!
pisicuta1 pe 13 Aprilie 2012 19:33
da
eu il consider cel mai bun film de acest gen ,e o capodopera!..............................
Lulli pe 17 Septembrie 2011 09:52
Era seara când l-am văzut... eram singură. Chiar nu mi s-a părut aşa strălucit cum ziceţi voi. Chiar m-a pufnit râsu' la unele faze... şi din câte am citit pe aici nu numai mie mi s.a părut un film prost.
wwwwzzzyyx pe 4 septembrie 2012 23:54
un film prost???cel mai prost film.deci e o porcarie ce dracu
bovoro pe 24 ianuarie 2020 00:49
Fata e complet retarda, deci nu va mai puneti atatea intrebari inutile.
vyjelie pe 13 Aprilie 2012 13:34
un film care nu te sperie chiar deloc sincer nu inteleg de ce va agitati ata pentru filmul acesta cand sunt altele mai bune de 100 de ori
wwwwzzzyyx pe 4 septembrie 2012 23:52
exact unul din cele mai proaste filme "horror"(ca nu e deloc horror)
Seryfull pe 03 Ianuarie 2010 02:46
unul dintre cele mai bune de acest gen poate cel mai bun
Yuber pe 15 August 2010 19:54
Mie,personal,mi-a placut,tinand cont si de faptul ca nu am mai dormit noaptea respectiva:D, imaginea groteasca a Lindei Blair revenindu-mi constant in memorie.Rolul unui horror este acela de a te inspaimanta ,iar "The exorcist "este un clasic care depaseste cu mult majoritatea filmelor horror din ziua de azi.As avea de obiectat la partea de inceput care este putin anosta,neavand parte de niste lucruri fenomenale,dar filmul compenseaza cu ritualul de exorcizare din final,care este teribil de socant.Fara indoiala, "Exorcistul" isi merita premiile,iar machiajul Lindei rivalizeaza cu cele din prezent.Filmul primeste de la mine nota 10.:)
Alex.M pe 16 Mai 2008 12:57
Cel mai bun horror din toate timpurile imho...
Pok3rFictionMV pe 13 Februarie 2012 22:09
Am vazut si eu in sfarsit "The Exorcist", despre care auzisem multe si imi imaginam si mai multe.Aceste asteptari porneau atat de la locul ocupat in topul 250 imdb (www.imdb.com/chart/top), dar si a parerilor altor persoane care l-au vizionat. Multi spun ca este cel mai bun film de groaza din toate timpurile, insa dupa ce anterior vazusem "The exorcism of Emily Rose" acest film nu m-a impresionat prea mult.
Cu siguranta a creat un mare soc in perioada in care a aparut, mai ales datorita faptului ca fusese adaptat dupa o carte despre care se zvonea ca prezinta fapte adevarate, dar consider ca in anul 2012 singura titulatura potrivita acestui film ar trebui sa ramana aceea de film cult, deschizator de drumuri pentru filmele de acest gen si nu de "cel mai bun film horror ever". Partea cea mai infricosatoare a filmului mi s-a parut, paradoxal, partea de inceput in care nu se… citeşte

Mastragaci pe 23 Septembrie 2010 23:59
fara final
haide ma, cum sa fie asta cel mai bun film horror. la un film cel mai mult conteaza finalul, la asta ii de cacat. dar intradevar de aici a plecat "the grudge" si altele. merita vazut de fanii filmelor horror, cei care vreti sa vedeti un horror cu prieteni o data pe an nu va uitati
valigeo96 pe 8 iulie 2011 02:37
Daca nici asta nu a avut final =))..
Guest37 pe 1 septembrie 2012 12:33
chiar finalul e esenta
Ciprian_2007_tl pe 05 Ianuarie 2014 22:38
Sincer nu prea m-a speriat ba din contra mi s-a parut cam plictisitor filmul, dar avand in vedere anul in care a fost lansat, nimic de zis.
suspicious.mind pe 02 Ianuarie 2010 20:47
filmu nu-i deloc horror.da fetita posedata ii totala!m-am spart de ras la fazele alea cu "let jesus f**k you"! si dupaia cand io dat la ma-sa cu dulapu in cap.si la sfarsit cand si-o miscat mana preotu (si inca de 2 ori!!!!) ...n-am priceput cum de no observat pretenuso care era aplecat peste el, da noh...am vazut si filme muuult mai bune.
IuliaNO2 pe 10 aprilie 2010 22:59
Te-ai spart de ras?! Atunci la comedii cred ca explodezi in sparturi!Ai nick-ul pe masura!Numai bine!
VIBERS pe 7 mai 2019 19:02
Cei care "v-ati spart" de ras la filmul asta ori sunteti sparti la creier ori aveti probleme GRAVE foarte GRAVE, serios ce pula mea vi s-a parut comic la filmul asta.Mergeti la doctor, serios, nu glumesc, exista probleme de genul asta si se pot trata, mergeti pana nu este prea tarziu.
Hefaistos pe 13 August 2013 10:56
BUNICEL
Acest film sincer nu ma speriat. Mai mult l-amprivit ca pe o comedie. Regizorul nu m-a convins. Fetita a jucat binisor, replicile m-au facut sa rad. In loc sa ma sperie si ma transpuna in evenimentele filmului, mai mult m-au amuzat. Regizorul nu reuseste sa convinga cu acest film. Sincer, daca vreti un film, in care intradevar sa aibe seriozitate si suspans 100% urmariti Emily Rose. Un film terifiant, tragic si socant, in acelasi timp un film ce trateaza serios, acest subiect al exorcismului. Acest film, care este bunicel la vremea lui, trateaza cu neseriozitate, un subiect atat de controversat ca EXORCIZAREA !!! Recomand: toate partile din "Exorcistul" cu Max Fonsido; "the Conjuring" ; "Un caz de exorcizare Emily Rose" cu Jennifer Carpenter
AndreBlack pe 01 Ianuarie 2013 22:59
Acest film ramane unul dintre cele mai bune filme horror din toate timpurile . Nu mai are nevoie de nicio prezentare !
MNarcis pe 02 Noiembrie 2012 22:13
Liber arbitru (creier-stiinta), sau indoctrinare religioasa (spirite malefice)?
Un horror-filozofic perfect pt gustul meu, este captivant, abunda in suspans, este f imprevizibil, de a dreptul infricosator insa si genial pt ca filmul diseaca, incearca sa afle adevarul, sa explice\argumenteze daca este de vina psihicul\latura umana (mai bn zis creierul uman), sau chiar poate fi vorba de o experienta supranaturala (nu din cauza minti ci chiar posedat de o fiinta malefica supranaturala), iar finalul este absolut genial\exceptional pt ca lasa urma de mai multe subintelesuri (fiecare in ce vrea sa creada, creier - stiinta sau diavol - religie). Daca pt unii oameni raspunsul este unul irational (posedare) eu cred intr-unul rational (stiinta)..........un horror impresionant, complex, filozofic (care nu te sperie si atat), ba din contra te pune pe ganduri (pune neuronul la munca, iti da de gandit) ceea ce se intampla f rar cand este vorba despre un horror............un film… citeşte
liviuneagu pe 07 Iunie 2013 04:14
The Exorcist
Un thriller foarte reuşit.
Mi-a plăcut şi vreau să îl revăd, chiar noaptea târziu... E mai spectaculos aşa, ceea ce recomand şi altor iubitori ai genului!

Alin pe 15 Noiembrie 2004 21:14
am inchiriat acum vreo luna pe dvd the director's cut si l-am vazut.am vrut sa-mi placa insa nu am gasit nimic special la el.foarte atmosferic insa nimic de spaima in el.ma asteptam la mult mai mult cu atat mai mult cu cat a fost nominalizat la best movie in anul ala.probabil la vremea lui impactul a fost mult mai special.
1Simplu pe 28 iunie 2010 20:38
draga alin. uitate la xxx ...
valigeo96 pe 8 iulie 2011 02:20
Asta e o dovada de incultura,preferi probabil filmele in care creierii si intestinele se scurg pe toti peretii nu?:)o dovada de ,,inteligenta pura''...:-J
Stephen2D pe 09 Februarie 2016 09:43
        ††††††††††††††††††††††††
Doamne ferește! E înfricoșător... faptul că mulți oameni nu văd ceea ce e în fața ochilor. Copila a trecut printr-un abuz și a dat naștere unei personalități fragmentate, pe lângă implicarea forțelor supranaturale ce funcționează ca metafore. Totuși, te zdruncină puternic finalul findcă implică și un sacrificiu suprem. Amin.
Theodor2011 pe 21 August 2015 08:31
Review'ul, contine spoiler!
Filmul horror clasic! Are acel aer usor de CAPODOPERA, dar nu este nici pe departe o CAPODOPERA. Marele plus ar fi jocul destul de convingator al actorilor din distributie. Prestatii care le-a adus la o parte dintre ei niste bine meritate nominalizari la OSCAR. Insa efectele vizuale ale filmului lasa mult de dorit, privite acum in 2015 cand tehnologia a avansat atat de mult. Este vorba de 42 ani de cand a fost facut filmul. Ideea este sa-l vezi si acum nu-i o problema dar sa-ti inchipui ca l-ai vedea in perioada aia. Cu ochii de atunci. Pt un horror clasic din 1973 filmul este probabil o CAPODOPERA, dar, in 2015 este prafuit si pare un film horror ''de 2 lei''.
Si acum micul spoiler la care ma refeream in titlul acestui review. Aflam ca demonul Pazuzu care o poseda pe micuta Regan Teresa MacNeil stia engleza si injura destul de bine. Si faza cand si-a inors capul invers in corpul… citeşte

xerses pe 03 Mai 2012 21:05
Un film care nu poate fi uitat.Se "imprima" in memorie....
antraax pe 14 Martie 2012 12:28
Review The exorcist
Acest film este extrem dde bun.Chiar daca nu a curs mult sange asa cum sunt eu obisnuit,am tresarit de vreo 2 ori in pat,dar chestia care m-a surprins a fost aceea ca aceasta exorcizare a fost adevarata!Dupa parerea mea este cel mai bun film horror clasic !
Recomand!

kakapiciu pe 03 Iulie 2011 16:40
Foarte bun filmul. Ar putea concura cu horror-uri din ziua de astazi.
stufuz pe 28 Decembrie 2010 19:45
hmmm acceptabil filmul;)insa se putea si mai bn de atat:)
Vorador pe 05 Aprilie 2011 21:16
Singurul film de groaza
Cred ca este singurul film horror care este intr-adevar de groaza.L-am vazut de curand intr-o noapte si nu puteam scoate din minte fata acelei fetite posedate,parca ma bantuia, iar scena de la final cand se ridica din pat iti da fiori.Filmul mai are niste imagini sinstre care dureaza o fractiune de secunda si ai impresia ca ti s-au parut, dar apoi vezi ca se intampla din nou,asa reuseste filmul pe la inceput sa iti capteze atentia.La varianta blu-ray poti urmari scene de la premiera filmului,poti vedea cum oamenii plecau socati din sala sau li se ofereau pungi de hartie la intrare.Am vazut multe filme horror dar nici unul nu mi s-a parut la fel de scary ca acesta,este incredibil ca in ziua de azi cu toata tehnologia noua aparuta nu se mai poate face un film la fel de sinistru ca acesta.Recomand si cartea scrisa de William Peter Blatty,cine nu l-a vazut sa nu-l rateze,probabil cel mai… citeşte
valigeo96 pe 8 iulie 2011 02:26
Singurele filme care m-au tinut in suspans maxim au fost The Exorcist si The Ring ^ ^.Filme cu adevarat bune...memorabile.Capodopere!
tatucu_alin pe 27 martie 2015 00:26
Exista filme tot din perioada lui "The Exorcist" care sunt mult mai de groaza:Halloween,Texas Chainsaw Massacre,Psycho,Carrie.
marya1230 pe 03 Iulie 2012 16:19
pentru anii '70 in materie de filme horor mi-i se pare un film foarte reusit, n-a fost ceva foarte de speriat , poate doar intr-o faza camd si-a intors capul fetita.
cosmin222 pe 01 Iulie 2013 18:06
Capodopera a genului, nu mai spuneti ca e prost, sau ca nu stiu ce, fiti mai atenti la pasaje, uitati-va pe peretii camerei unde micuta posedata isi baga crucifixul in clitoris, fiti atenti la fiecare semn, e un film putin psihologic cu multe secrete in el. Daca nu era filmul asta, pana acum toti frecam menta si ne uitam la zombie cu machiaje ieftine care le ies matele prin cur la cat de bine sunt machiati. Nu mai incercati sa va bateti joc de filmele revolutionare, cum am vazut si pe la Metropolis prin sectiune cativa prosti care spuneau ca filmul e vechi,demodat si ruginit, NU! Ast' film e la fel ca The Shining, trebuie sa fiti atenti la orice.
alex_il_fenomeno pe 03 Mai 2012 19:53
de departe cel mai bun film cu aceasta tema , iar de altfel si prima productie de acest gen care a reusit sa ofere un randament atat de bun , sa fie atat de puternica in simtiri , in tensiuni , in suspans si in fapte surprinzatoare , incat nu are cum sa nu te fascineze pana la final ( inceputul este mai moderat , dar nu dureaza mult pana intram cu adevarat in poveste ) . Max von Sydow este genial , reusind unul dintre cele mai fascinante roluri ale sale , iar Lee J. Cobb a fost o adevarata surpriza , fiind placut impresionat de jocul sau in acest gen de film . de urmarit cu mare placere , intrucat este fabulos din punct de vedere artistic .
wwwwzzzyyx pe 05 Septembrie 2012 00:02
o porcarie groaznica
acest film e groaznic.pana pe la mijloc este plictisitor,dupa aceea este exagerat,cel putin cand regan isi baga crucea in stiti voi ce si cand se ridica in aer si cand isi invartea capu.hai sa fim sinceri asta e film????nu e exagerare??daca vreti sa vedeti o exorcizare corecta uitativa la the exorcism of emily rose,the devil inside(care sunt filme bazate pe o poveste reala)
reivan pe 5 septembrie 2012 12:55
amic , exorcismul nu-i real. Daca tu nu intelegi ceva nu inseamna ca e prost. Nu e caz real , nu e nimic real , ritualul de exorcisare nu e real , nu exista ritual "corect"
wwwwzzzyyx pe 22 aprilie 2013 19:22
Eu chiar nu inteleg ce vi se pare asa fain????doar pt ca are oscar sau???pe vremea lui a fost fain deoarece a fost printre primele filme de groaza,a fost impactul mare,dar acum sunt multe filme mult mai faine.si chiar asa horror cum ziceti voi nu ii.Si care e esenta filmului???
emi4bt pe 13 Aprilie 2012 11:36
Un film clasic obligatoriu de avut . Ramai inspaimantat pana in maduva oaselor.
Ccucu pe 03 Aprilie 2012 14:48
Un film clasic care a inspirat zeci de alte filme. Inca mai bu nca multe horroruri moderne
cosmin_kedii pe 13 Martie 2012 10:22
O piesă de muzeu, de care se bucură pentru valoarea sa istorică
ComedyFan pe 04 Ianuarie 2012 19:07
Capodopera
Filmul este o capodopera , nu doar referindu-ma doar la horror. Cel mai bun horror din istorie , o ecranizare excelenta a cartii care este de milioane. Nota 10.
deea9595 pe 09 August 2009 13:55
mie mi s-a parut un film excelent,o capodopera,avand in vedere ca s-a filmat in anii '70,iar efectele speciale au fost incredibile.in timp ce m-am uitat la el nu m-am prea speriat dar groaza a inceput cand a trebuit sa merg pe intuneric prin casa:))
Vegetarian pe 26 Decembrie 2013 06:28
Este inspirat dupa un caz real ? ??????????????????????????????????
mariusgeorgian22 pe 10 Aprilie 2013 11:06
Cel mai bun horror realizat vreodată! Unii spun că este o pierdere de timp, că nu e deloc înfricoșător etc. Trebuie să fii creștin adevarat ca să-l potți înțelege, e un film care nu te sperie pe moment ci care te marchează, ținând cont că e realizat după o poveste reală! Tot prin filmul ăsta potți fi convins că preoții romano-catolici nu dau randament la exorcizări... precum preoții ortodoxi.
catasmile17 pe 30 Ianuarie 2013 15:18
Cred ca acest film, este cel mai bun horor pe care l-am vazut.
dlena pe 14 Aprilie 2012 10:26
Este probabil cel mai bun film al genului de pana acum (din cate am vazut eu)........este foarte bine realizat iar Linda Blair a avut o prestatie incredibila in rolul lui Regan. In plus subiectul cartii a fost transpus foarte fidel in film.
Ovidiu239 pe 12 Februarie 2013 13:33
Clasic
Un clasic al genului, ce ramane la fel de bun si-n prezent la decenii bune de la lansare. "The Exorcist" se diferentiaza mult de filmele horror din zilele noastre, fiind distins cu 2 premii Oscar si mai mult, alte 8 nominalizari. Este cu siguranta un film pe care il poti revedea si peste ani, insa intrebarea e urmatoarea: E horror? E, da' nu prea... Adica poate fi incadrat fara probleme la acest gen, insa nu-i chiar filmul pe care sa-l interzici cardiacilor. Una peste alta filmul exceleaza prin poveste, si un scenariu excelent gandit in opinia mea, si prin prestatia destul de buna a actorilor.
Poti sa fi cel mai pasionat privitor de filme horror si sa te lauzi ca ai vazut aproape tot, daca nu l-ai vazut pe asta...

Crist11 pe 06 Iulie 2011 00:36
Mda, bine de mine ca m-am uitat la el ziua in amiaza mare.
Cyprianus pe 8 martie 2014 19:07
:))) Si daca te uitai seara la film ce pateai?
Ciprian_2007_tl pe 10 martie 2017 10:41
Tu te uiti la filme horror dupa ora 22, eu dupa 00 :)))
Yesup pe 29 Iulie 2010 14:52
merita 10 curat,e foarte bun filmul,m-as uita la el in fiecare zi si as prefera daca filmele de groaza din ziua de azi s-ar apropria mai mult de acest gen de poveste
Alexutza_albynutza pe 11 Februarie 2010 22:39
Cel mai bun film horror
este genul de horror greu de imaginat.atat de real pare totul....ti se infurnica pielea
Dragosh pe 24 Ianuarie 2007 15:00
Tare filmu!!!
Hype pe 22 Iulie 2011 23:57
L-am vazut dupa 12 noaptea la unele faze m-am cacat pe mine de ras ce sa zic un film destul de bun mai mult comedie-horror.
Costirik pe 30 iulie 2011 01:23
comedie-horror??!!?? mda cred ca ai vazut alt film;)
Theodor2011 pe 25 martie 2016 13:07
liviuneagu, 'mai tataita' n-ai ce face? Faci misto la fiecare replica postata. Chiar n-ai pic de rusine? Crezi ca daca ii iei pe altii 'la misto' cu un aer fals de superioritate esti mai 'sme' ? Mie sila de oameni ca tine.
portofel pe 16 Martie 2010 20:28
Terifiant
Sa mor de frica,atunci cand l-am vazut,nu alta!Dar ce-i al lui,e-al lui!
Bloo pe 08 Septembrie 2009 20:19
Orice ar fi ramane un clasic al filmelor horror. Merita vazut :)