Păreri The Disaster Artist

(2017)

Un artist numit dezastru

woodstar pe 10 Ianuarie 2018 15:59
Despre prietenie si implinirea viselor
Actorul, producatorul si regizorul James Franco revine pe marile ecrane cu al sau The Disaster Artist, un film ce spune povestea din spatele "celui mai bun film prost" facut vreodata, The Room. Aflam cum s-au intalnit Tommy Wiseau si Greg Sestero si aflam cum au reusit sa faca acest film care este considerat un "cult clasic".

Castigatorul Globului de Aur pentru "Cel mai bun actor comedie/musical" de anul acesta, James Franco, reuseste intr-un mod fermecator sa faca mai mult decat o comedie din acest film. In esenta, este un film despre prietenie si despre implinirea viselor, si consecintele ce stau la baza acestora. Tommy nu s-a gandit niciodata ca o sa ajunga faimos pe aceasta cale, sa fie facut un film biografic despre el. Visele pot fi implinite si in cele mai ciudate moduri, iar acest film ne invata sa credem in visele noastre pentru ca acestea se pot implini chiar cand… citeşte

nathalie_dinu pe 06 Ianuarie 2018 05:57
Pasiunea fara mijloace naste un dezastru...artistic
Un film care te inspira sa-ti urmezi visele, sa admiri determinarea, curajul si inconstienta unui om care, desi nu are mijloacele artistice necesare, gaseste in sine vointa de a persevera.
Filmul nu-i face intru totul dreptate lui Tommy Wiseau. Renumele peliculei ,,The room' considerat cel mai prost film facut vreodata nu i se datoreaza doar actorului- regizor, ceilalti actori fiind si mai prosti.
James Franco este un actor extrem de bun, acest film punandu-i foarte bine in valoare talentul si spiritul ludic.

boghiu_andrei pe 21 Ianuarie 2018 00:05
Povestea din spatele ''succesului''.
The Disaster Artist ,dupa cum stiti,spune povestea incredibila a celui numit Tommy Wiseau si a drumului parcurs pana la implinirea visului numit The Room.Nu mai are rost sa mai intru in detalii.Cert este ca,Franco a facut o treaba extraordinara.Concluzia este:Oricine isi poate indeplini marele vis..Trebuie doar sa ai incredere in tine si sa mergi pana la capat.La final conteaza ca tu sa fii fericit si multumit de tine.

James Franco pe langa toate ideile pe care le are,face inca un rol foarte bun.Dupa 127 de ore,face o teaba foarte, foarte buna si in acest film si pentru performanta lui ,primeste Globul de Aur.
# 8️⃣.0️⃣ #

xerses pe 15 Ianuarie 2018 17:39
Realizare foarte buna a unui film despre cel mai prost film facut vreodata.
borisvultur pe 13 Ianuarie 2018 22:40
A fi cabotin
Foarte bine jucat rolul lui Tommy de către James Franco. A interpretat un cabotin-clovn, veleitar inconștient, aspirant funambulesc, impulsiv. Sigur că filmul adăpostește multe clișee, dar „legenda” lui Tommy (cel care a fost pe scenă lângă Franco la decernarea Globurilor) capătă contur plauzibil.
dany6960 pe 31 Decembrie 2017 08:46
UN FILM DEZASTRU
PIERDERE DE TIMP. MAI BINE VA UITATI LA ALTCEVA. DEZASTRU TOTAL
VerbalKint94 pe 8 ianuarie 2018 13:17
Ofera-ne si noua cateva argumente. Este foarte usor sa spui despre un film pe care probabil nu l-ai vazut ca este ,,o pierdere de timp".
kasmyn pe 12 ianuarie 2018 16:04
unii se pare isi dau cu parerea desre filme care nu le-au vizionat deja!!
margochirila24_69 pe 21 Ianuarie 2018 11:09
Excelent!

loryme pe 20 Ianuarie 2018 17:37
Mie mi-a plăcut. Nu credeam dar... Meritat în opinia mea Globul de Aur obținut de Franco.