Păreri The Curse of La Llorona

(2019)

Blestemul femeii care plânge

dany6960 pe 15 Aprilie 2019 22:06
SENZATIONAL
Ce faci daca te blesteama o femeie care plange? E simplu de tot. Fugi repede si cumperi niste oua pana nu le scumpesc astia de Paste, iti ornezi casa cu lumanari (parfumate sau nu) si musai trebuie mai intai sa treci pe la Patriarhie sa vorbesti cu parintele Daniel. Lasand gluma la o parte filmul e de senzatie, cu multe clase peste Pet Sematary reusind sa-ti dea de cateva ori fiori reci pe sira spinarii si chiar nu stiu de cand nu am mai vazut un film de groaza atat de reusit.
parker26 pe 16 aprilie 2019 20:12
Este mai bun ,decat ultimul conjuring?
parker26 pe 17 aprilie 2019 21:13
Tu cand il vezi? sa imi zici si mie daca este bun
parker26 pe 19 Aprilie 2019 19:19
Mai rar horor atât de bun ,si cu asemenea suspans pllus sperieturi si o stare de teamă până la final .Recomand ,foarte bun,si reușit!
Gabriel56 pe 19 aprilie 2019 20:50
ideem...l-am vazut si eu si a fost foarte bun.... mult mai bun ca pet samatary
DarkCat pe 21 Aprilie 2019 16:43
James Wan ne-a speriat si de data asta,mie mi-a placut,evident nu se ridica la nivelul celor doua The Conjuring dar e bun,singura problema o am referitor la faptul ca tine prea putin,dupa mine nu ar trebui sa existe film sub doua ore..
AdriAdrianna98 pe 24 aprilie 2019 21:12
majoritatea filmelor horror sunt sub 2 ore
Gabriel56 pe 19 Aprilie 2019 16:00
Am fost azi si l-am vazut.foarte bun filmul,recomand.pet samatary a fost naspa rau.dar acesta este ff bun si horror
zuzulika pe 14 Septembrie 2019 16:51
Cei cărora le place genul este un film destul de bun, realizat misto !
Manusa pe 26 Iulie 2019 20:54
Un film destul de bun cu suspans si care este peste celelalte filme horror daca le pot numi asa din ultima perioada. Nu rupe gura targului, dar merita totusi vazut.
xerses pe 11 Iunie 2019 16:48
Este un film captivant'desigur ca povestea te prinde usor dar si actorii isi fac partea cu brio.
burchelliviu pe 23 August 2019 12:17
Cam tras de par
Filmul e slabut, sub The Nun. Cateva faze la inceput care te fac sa te sperii putin, insa in rest este slab. Si cat l-am asteptat. Mai degraba e mai terifiant trailer-ul decat filmul.
blackmore pe 22 Aprilie 2019 16:41
O alta mizerie horror americana, previzibila , care nu poate speria in mod normal nici pe Scufita Rosie.Film pentru copii retardati
JohnStr pe 4 decembrie 2020 20:46
Retardat esti tu baiatu. Nu copiii
eduard_stratan pe 8 februarie 2023 16:57
Sorin87 pe 24 Septembrie 2019 22:24
The Curse of La Llorona este un film horror de vazut pentru iubitorii de acest gen
mladitza pe 04 Iulie 2019 01:12
horror fără idei
Eu una nu prea văd rostul unui horror, dacă nu are și-un substrat psihologic. Iar The curse of la Llorona nu are nimic psihologic. Scenariul e foarte subțire. Însă funcționează niște sperieturi, cele auditive chiar la nivel înalt.
Probabil pentru unii e un non-sens ce voi spune, dar nu mă uit la groază ca să mă sperii, ci pentru a înțelege tipare psihologice. Din punctul ăsta de vedere, filmul e slab. Totuși la baza lui stă o idee spirituală, încrederea în forța divină, am apreciat această idee, mi-a plăcut. Și mi-au mai plăcut interpretările copiilor, adulții puteau fi mai buni, deși până la urmă nu prea aveau pentru ce să-și consume energiile...

1900toamna pe 7 mai 2021 22:50
Ai fost generoasa, eu i-am dat 5. Slab scenariu.
mladitza pe 8 mai 2021 19:33
Esti simpatic(a). Nici nu mai stiu despre ce era filmul, asa ca-ti dau dreptate, nota 5 cred ca e mai obiectiva. Dar vad ca unora de pe aici le-a placut. De gustibus... :)
vasilescu_aurel pe 12 Iunie 2019 22:12
pix
sa zicem ca se putea si mai bine, ici pe colo ok doar un 7 pentru ca sunt chestii previzibile faze la care ma asteptam la ceva mai mult sa imi scoata adrenalina la iveala finalul obisnuit cel rau moare ,cel bun traieste.
Uhddhxbdhdjj pe 21 Aprilie 2019 07:34
Mie mia placut foarte mult desi am 12 ani.Suspansul foarte mare mai fratilor nu puteam sa mănânc nimic
negru_dragan_yahoo_com pe 19 Noiembrie 2021 12:41
Povestea acestui film spune asa ; Ana Garcia ( rol interpretat de actrita americana LINDA CARDELINI , cunoscuta pt filme ca : BAIATUL LUI BUNICA, FONDATORUL, AMERICAN GUN, SCOOBY-DOO, ) este o mama singura care lucreaza ca asistent social este trimisa sa cerceteze cazul unei mame care este banuita ca isi maltrateaza copii si ajungand la ei acasa ii va gasi pe acestia incuiati de mama lor intr-o camara si ii va elibera ,dar Ana va afla ca de fapt copii erau bantuiti de La Llorona ,o prezenta malefica din folclorul mexican care vaneaza copii altor femei .
In cele ce urmeaza voi descrie cateva elemente importante ale acestui film.
In primul rand tema filmului este una originala ,nu exista un alt film cu o tema asemanatoare care sa o infatiseze pe aceea La Llorona ,femeie care… citeşte

kasmyn pe 18 Decembrie 2020 00:41
E BUN FILMUL SI ARE LA BAZA O LEGENDA ADEVARATA MEXICANA!!
bainca pe 28 Iunie 2020 23:42
nota 8 foarte bun , suspnas
Tocmai l-am terminat de vazut . Imi plac in general filmele horror cu legende decat cele cu sange fara rost si acesta a fost bun nu slab cum spun altii dupa parerea mea . Atmosfera a fost minunata , perfecta pentru un astfel de film , a avut suspans si un strop de mister sa spun asa dar suspans sigur a avut , povestea buna , nu foarte horror dar interesanta , mie oricum imi plac horroruri-le usoare ,,Light '' sa spun asa . Nota 8 din partea mea , si actorii mai ales copii si-a interpretat bine rolurile si credibil , as mai vrea sa vad filme cu legende horror mai ales , povestea a fost punctul original , restul a fost ok. Romanii oricum habar nu au sa faca un review la un film , daca vi se pare prea cliseic , dati- voi bani pe scenaristi sau faceti voi filme originale cum le vedeti , ce idei ,,geniale '' ati avea ca habar nu aveti , si dovada este ca imi dati minut si vot negativ , Romani… citeşte
dmsteaua pe 22 Decembrie 2019 15:17
Pt mine a fost încă un film de duzină,din oceanul de filme horror cu același scenariu,aceleași situații penibile,aceleași scene ridicole,clișee la tot pasul. Nimic nou sub soare,niciun strop de originalitate, filmele de genul acesta parcă sunt făcute la același calapod,sunt filmate în aceeași casă,cu scări,etaj, pod,beci,lumini care pâlpâie,o sută de uși care nu se închid când trebuie,totul scârțăie,e mereu întuneric, lanterna se strică,oglinda se sparge,apa picură la chiuvetă,sute de clișee,sunt bifate toate,sute de filme trase la indigo. Singura mea groază este când văd că apare iar o ,,minune" de film ca ăsta.
user-5a8e76381428a pe 01 Iunie 2019 23:10
Mi a plăcut foarte mult..iubesc filmele de groază ????????????
user-5c3e6ee6a0da4 pe 24 Aprilie 2019 09:43
Filmul poate fii vazut pe net???? Ca nu al arata spune ca este băgat pe 19 04 dar nu al găsesc
aslak pe 2 august 2019 03:14
Trebuia sa te duci la cinema, pe 19 04 a aparut in Romania la Cinema. Pe internet dureaza mai mult.