Păreri The Comeback Trail

(2021)

O schemă de milioane

spring2021 pe 31 Mai 2021 17:11
Relaxant, amuzant, incitant
Am intrat la film fără prea mari așteptări. Filmul m-a surprins plăcut reușind să mă binedispună și să mă captiveze. Este o comedie drăguță fără momente de plictiseală, cu umor de caracter, de situație și fără vulgarități de limbaj. O comedie bună pe care o recomand celor dispuși să se relaxeze.
dany6960 pe 21 Noiembrie 2020 09:36
Robert De Niro, patronul MMP (Miracle Motion Pictures) e inglodat in datorii la mafiotul Morgan Freeman si are 72 de ore ca sa vina cu banii. Cu ce vine el? Ati ghicit inca din titlu. Cu o schema de milioane in care il angajeaza pe pensionarul Tommy Lee Jones, un fost cascador, ca actor principal in noul lui film cu gandul de a-l ucide si a incasa suma de 5 milioane de dolari de la asigurari. O comedie spumoasa in care De Niro joaca mult mai bine decat o facea in tinerete.
parker30 pe 23 Iunie 2021 20:25
Capodopera!
Capodopera filmul ! L-am asteptat de foarte mult timp sa fie lansat ,si a meritat asteptarea .sa meritat sa fie vazut peisaje bune ,actiune de calitate pe platourile de filmare ,un film interesant si cu poveste buna .Merita vazut ,recomand!
sabinalin pe 06 Februarie 2022 17:47
Un omagiu ironic si simpatic adus western-urilor americane, cu deosebire filmului ,,The Searchers,, ( 1956), film care i-a avut in distributie pe John Wayne, Jeffrey Hunter si Vera Miles. Personajul Duke Montana, ,,cel mai batran pistolar din Vest,, , e o referinta la personajul interpretat de Jeffrey Hunter in filmul din 1956. La final, cand masina trece pe langa o biserica, se foloseste celebra scena de incheiere din ,,The Searchers,, : o usa luminata de soare care se deschide filmata dintr-o zona intunecata. N-am avut pretentii mari de la acest film, imi doream doar ceva mai mult de o ora si jumatate de relaxare intr-o seara de sambata si a fost sa fie. E in primul rand un film de actori iar veteranii hollywoodieni Morgan Freeman, Robert de Niro si Tommy Lee Jones ( primul sarit de 80, ceilalti doi trecuti de 75) ne demonstreaza ca inca mai pot. Astept cu mare interes aparitia lui Big… citeşte
Dragos.87 pe 05 Februarie 2022 21:36
Foarte bun acest film,are de toate si nu te plictisește deloc..Are o distribuție solida care îți încântă privirea prin jocul actoricesc de mare clasa si o coloana sonora care iti schimba starea..Recomand cu încredere..
mircea.gindu pe 28 Decembrie 2023 17:01
o prestație remarcabilă a seniorilor
Tommy Lee la 75 de ani, era puști pe lângă De Niro (78) și Freeman (84), acum 2 ani când au tras filmul.
Niciun moment nu simți c-ar fi ofiliți, iar scenariul chiar a fost ofertant.
E mult peste majoritatea filmelor încadrate de tv la capitolul comedie.
Doza bine cumpănită de nostalgie, adaugă un farmec în plus.

Iulidesprefilme pe 29 August 2022 13:43
Trei ași (De Niro, Lee Jones, Freeman) sunt cooptați în distribuția acestui film-comedie, care se vrea un elogiu adus filmelor gen western, dar și o satiră la adresa producătorilor hollywoodieni...
lito pe 04 Iunie 2022 13:38
ok
Comedie bunicica , nota 10 pentru distributie , nota 5 pentru scenariu, nota generala un 7 -7,5 tras de par . E ok de vazut in familie , intr-o sambata seara dupa cina .
tony_mondyalu pe 22 Iunie 2022 12:12
hmm, cam tras de par putin...3 legende ale micilor ecrane intr-o pelicula cu o regie destul de slaba...