Păreri The Christmas Ornament

(2013)

Globul de Crăciun

user-65593fd231fdd pe 26 Noiembrie 2023 03:53
Unul dintre putinele filme de buget care merita atat de vazut, cat si de pus la colectie.
Atmosfera e frumoasa, povestea este veridica, fata a jucat impecabil si rolul i s-a potrivit foarte bine.
Neaparat de vazut!

Bogdan.Alexandru pe 24 Decembrie 2016 10:56
Un film usor, de vazut impreuna cu familia sau singur. O actiune oarecum comuna, cam plictisitor pe alocuri.
Stefana_Alexandra pe 01 Ianuarie 2016 20:55
Un film superb, merita vazut. Mi-a placut foarte mult.
mihaelatb pe 02 Ianuarie 2020 09:16
Un film cu actori de categoria B. Adica in limitele varstei ceruta de rol, dar uratei, sau care ar putea face doar roluri de umplutura in filmele cu actori de categorie A. Povestea...aia in care-si vindeca reciproc ranile, in care unul nu suporta Craciunul, dar pana la final, sarbatoarea ii intra din nou in gratii. Trasa de par, scrisoarea + cadoul trimis cu un an inainte si ajuns in preajma actualei sarbatori (inspirat de filmul P.S. I love you). Nu merita timpul pierdut!
bainca pe 11 noiembrie 2020 11:55
Filme Hallmark family-friendly pentru cine nu stie ce inseamna si scrie comentarii prosteti Ce pretentii absurde aveti voi de la un film de Craciun Low budget pentru toate categoriile de vrasta , non sexual si fara limbaj vulgar ca multe de la Hollywood Actorii sunt frumosi nu uratei sau pentru voi numai actorii de categoria A cum voi le numiti sunt frumosi Sunt buni pentru ca sunt actorii postului Hallmark si joaca realist si chiar foarte bine pentru astfel de tipuri de filme usoare ca sunt roluri simple , cum dracu ati vrea sa joace Sau va-ti obisnuit cu filme cu scene de sex explicite ca al porno si numai actorii de la Hollywood ii numiti actori atunci ce acestia ce sa faca , sa moara de foame , trebuie sa joaca si ei in ceva , asta nu inseamna ca sunt mai prejos decat aia cu ,,fite '' si plini de bani din alte parti Ce superficial si egoist ciritaci un film de Craciun bun chiar si pentru copii . Fa-te regizor daca nu iti convine nimic ca vad ca critici tot la greu femeie , nu esti normala . Actorii la Hallmark sunt chiar frumosi si aranjati , unde ii vezi tu urati , pentru americani sunt model dar Romanii nu au gusturi , la ce sa te astepti . mi se pare foarte superficial sa critici asa o clasa de filme , cine te pune sa urmaresti daca toate sunt facute pe acelasi gen , uita-te la alt timp cu limbaj , scene de sex explicite cum va plac ca ,,aia sunt actorii de categoria a '' acestia pentru astfel de filme sunt perfecti , filme usoare , nu trebuie sa le placa sa toti dar poate sa le evite dar ce va place sa dati negativ . Si in alta parte exista multe filme proaste facute de acesti actorii de top , asa ca nu sunt cu nimic mai presus in aceste filme actorii sunt credebil ca asa se cere dar voi ii jingiti de parca ati facute scoli de actorie. Fiecare isi are locul peste tot chiar si aceste filme si actori , daca vreti din aceia de renume si cunoscuti , uitati-va la din alea ca nu sunt cu nimic mai buni , si aceia sunt nominaliazti la cei-i mai prosti actorii . De umplutura este parerea ta de prost gust care favorizeaza pe unii si defavorizeaza pe altii .Exista filme pentru toate genurile de oameni si roluril pentru toate genurile de actorii , nu toti sunt numai cu premii grammy sau Stele ,,Doamana''
bainca pe 11 noiembrie 2020 11:57
,,Doamna'' stie tot