Păreri The Boys

(2019)

The Boys

hitman78 pe 21 Aprilie 2021 18:54
The Boys e dupa parerea mea cel mai tare show cu super eroi pe care l-am vazut pana acum.De la personaje la story dialoguri si acting totul e excelent doar partea tehnica e inferioara celor de la Marvel sau DC dar la orice alt capitol e net superior.
OviStof pe 15 mai 2021 11:22
Eu nu am fost dezamăgit nici de aspectul tehnic, dar recunosc, am fost absorbit de firul epic, poate mai mult.
Costirik pe 15 Octombrie 2020 03:46
"Don' t you worry. Daddy' s home"
Mereu mi-a placut Karl Urban, dar interpretarea in rolul lui Billy Butcher e cireasa de pe tort. Serialul e genial, sangeros, imprevizibil, noncomformist, etc..Si cum e si normal, desi e extrem de popular romanii inca nu au auzit de el.Recunosc nu e recomandat pentru pupatorii de moaste..
OviStof pe 15 Mai 2021 11:19
Foarte plăcut
Recunosc că am auzit întâmplător de Homelander ca o alternativă la Superman. Am găsit serialul, dar l-am ocolit o perioadă.
Am văzut cele două sezoane, curios fiind în ce direcţie o va lua sezonul 3.
Deşi, am menţionat iniţial comparaţia dintre doi super-eroi, serialul m-a purtat mai mult cu gândul la Brightburn, iar prin varietatea abilităţilor personajelor, l-am comparat inevitabil şi cu seria X-Men.
• PS1: din "cauza" acestui serial mi-am făcut abonament Prime.
• PS2: este primul film în care îmi place în totalitate Karl Urban.
• PS3: poate fi delicată vizionarea pentru cei care nu suportă scenele violente; sunt din "belşug" şi sunt... violente...

xerses pe 19 Septembrie 2020 20:56
Initial nu i-am dat prea multe sanse, dar povestea era destul de incitanta, asa ca nici nu am realizat ca am ajuns la mijlocul sezonului 2.
bladesand6 pe 06 August 2019 13:20
Un serial superb care se merita urmarit. Actiune, thriller, romance, SF si nu in ultimul rand...accente horror :)...un must see
6Patronul9 pe 28 Mai 2023 17:04
Unul dintre cele mai bune seriale din istoria recenta. Amuzant,brutal,socant,plin de actiune,inteligent,captivant. Cu siguranta cea mai misto productie cu super eroi din ultimii ani.
Jigorugu pe 08 Mai 2023 03:23
Scenele Hughie/Starlight m-au făcut să derulez filmul , la fel și cele în care apare "perechea" francezo-asiatică , mi se par complet aiurea , lungesc filmul și nu influențează intriga în niciun fel . Elizabeth Shue still rock even as a granny ????‍♂️????... Antony Starr salvează și face tot serialul !
unkn0wn pe 07 Decembrie 2019 23:31
Un serial foarte bun, am aflat de acesta dupa ce am vazut pe youtube melodia celor de la Slipknot-Solway firth. Seth Rogen s-a inspirat din eroii de animatie cunoscuti si a creat o alternativa negativa a lor.
Costirik pe 15 octombrie 2020 03:48
S-a inspirat din revista de benzi desenate cu acelasi nume creata de Garth Ennis si Darick Robertson.
unkn0wn pe 2 decembrie 2020 19:39
Asa e, la data aceea nu ma documentasem despre serial. Acum am vazut si sezonul 2 care e chiar si mai bun decat primul sezon. Nota 10.
M@ryus pe 14 August 2019 20:32
StefanDo a sintetizat bine acest serial.
Cred ca majoritatea dintre noi privim ca pe un model, idolatrizam chiar pe cineva anume, vorbesc aici de celebritati, actori, sportivi, filantropi, politicieni, oameni de stiinta, eroi de razboi etc. Ii privim ca pe niste oameni cu caractere deosebite care au facut lucruri extraodrinare dar oare ii cunoastem cu adevarat? Acestia pot avea caractere mizerabile, pot fi egoisti, ignoranti, criminali chiar dar aceste lucruri sunt ascunse.
Acest serial este atipic, dupa parerea mea nu merita o nota asa de mare pe Imdb. 8 episoade sunt prea putine pentru a cuprinde o asemenea poveste si multe personaje chiar daca vor mai urma probabil multe sezoane.
8/10